رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید اتو بخار

امتیازدهی+11
امتیازدهی+11

راهنمای خرید اتو بخار برای خلاصی از دست چروک‌های مقاوم

اولین چیزی که در برخورد با افراد به چشم می‌آید، لباس‌های مرتب و بدون چروک است. مهم نیست چقدر برای لباس‌های خود هزینه کرده‌اید، تا زمانی ‌که چروک باشند، اطرافیانتان شما را به دید یک آدم نامرتب می‌شناسند. به همین دلیل ما این مقاله را تحت عنوان راهنمای خرید اتو بخار تدوین کردیم تا با انتخاب یک دستگاه مناسب و باکیفیت، همیشه لباس‌هایی مرتب و اتو شده داشته باشید و در هزینه‌های خشکشویی نیز صرفه‌جویی کنید.

راهنمای خرید اتو بخار، معیارها و فاکتورها

در حال حاضر دستگاه‌های اتوی بخار بسیاری در مدل‌ها و جنس‌های متفاوت و البته قیمت‌های مختلف در بازار وجود دارد. از اتوی معمولی گرفته تا اتوی بخار دستی و پرسی یا حتی اتو با مخزن مجزای بخار، همگی یک کار را انجام می‌دهند اما تفاوت عمده آن‌ها در کیفیت و سرعت اتوکشی است. زمانی که می‌خواهید یک اتوی بخار جدید خریداری کنید، معیارها و فاکتورهای زیادی را باید در نظر بگیرید. در ادامه به برخی از این موارد در قالب راهنمای خرید اتو بخار اشاره کرده‌ایم.

توان اتوی بخار

توان یک اتوی بخار نشان ‌دهنده توان المنت‌ها برای تولید حرارت لازم جهت اتوکشی است. هر چقدر توان یک دستگاه بیشتر باشد، اتو با سرعت بیشتری داغ شده و در نتیجه زمان کمتری برای آماده شدن برای کار نیاز خواهد داشت. میزان توان اتوی بخار بر روی دستگاه و بسته‌بندی با واحد وات درج شده است. توان مصرفی اتوهای بخار خانگی معمولاً بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ وات است.

جنس کف اتوی بخار

کف اتوهای بخار موجود در بازار از جنس‌های مختلفی چون سرامیک، استیل، تیتانیوم و آلومینیوم تهیه شده است. اگر می‌خواهید اتوکشی آسانی داشته باشید و کف اتو هم در مقابل ضربه و خط و خش مقاوم باشد، ترجیحاً اتوی بخاری انتخاب کنید که کف آن از جنس سرامیک یا تیتانیوم باشد.

حجم بخار خروجی از محفظه‌های کف اتوی بخار

بخار آب تولید شده توسط دستگاه‌های بخار عامل اصلی اتوکشی بهتر لباس‌ها در مقایسه با استفاده از اتوی معمولی است. جالب است بدانید که یک اتو هر چقدر میزان بخار بیشتری تولید کند، چین و چروک‌های لباس سریعتر و راحتتر باز می‌شوند. همین موضوع یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب دستگاه مناسب است.
حجم بخار خروجی از اتو بر حسب گرم بر دقیقه محاسبه می‌شود و این مقدار نشان‌ دهنده قدرت دستگاه در تولید و خروج بخار آب است. برخی از اتوهای بخار دارای سیستمی هستند که قابلیت تنظیم حجم بخار یا تشدید حجم بخار خروجی را دارد. به این ترتیب در زمان اتوکشی براحتی می‌توانید حجم بخار خروجی را افزایش دهید.

نحوه و زاویه بخاردهی در اتوی بخار

برخی از اتوهای بخار دارای قابلیت بخاردهی به صورت عمودی نیز هستند. این سیستم برای بخاردهی لباس‌ها در حالت آویزان شده کاربرد دارد. در این شرایط کافی است اتو را در مقابل لباس‌ها بگیرید تا با بخاری که به صورت عمودی ایجاد می‌شود، لباس‌ها اتو شوند. در این حالت نیازی به کشیدن اتو بر روی لباس نیست.

ظرفیت مخزن آب در اتوی بخار

مخزن آب دستگاه اتوی بخار دارای ۲ کاربرد، یکی برای تولید بخار آبی که قرار است از روزنه‌ها خارج شود و دیگری برای اسپری آب است. ظرفیت این مخزن با واحد سی‌سی اندازه‌گیری می‌شود و قاعدتاً هر چقدر اندازه مخزن بزرگتر باشد حجم آب بیشتری را در خود جای خواهد داد. ظرفیت مخزن آب در اتوهای بخار با هم متفاوت است پس با توجه به میزان استفاده خود و خانواده‌تان از دستگاه، مخزن کوچکتر یا بزرگتر را انتخاب کنید.

اسپری آب اتوی بخار

اسپری آب اتوی بخار جایگزین اسپری‌های دستی شده و برای مرطوب کردن سطح لباس قبل از اتوکشی کاربرد دارد. اکثر اتوهای بخار دارای اسپری آب هستند. لازم به ذکر است که مخزن اسپری با مخزن آب برای تولید بخار یکی است.

سیستم ضد چکه خودکار در اتوی بخار

اتوی بخار برای تولید بخار نیاز به حداقل حرارتی دارد و زمانی که حرارت کف اتو از این حداقل کمتر باشد، محفظه تبخیر به صورت خودکار بسته شده و این امر منجر به چکه کردن آب از محفظه‌ها خواهد شد. برخی از اتوهای بخار دارای سیستم ضد چکه هستند که مانع خیس شدن لباس‌ها در این شرایط خواهد شد.

پنل کنترل درجه حرارت اتوی بخار

پنل کنترل درجه حرارات در اتوهای بخار به ۲ صورت دستی (مکانیکی) یا دیجیتال است. در زمان خرید اتو دقت کنید که این پنل در جایی از دستگاه قرار گرفته باشد که دسترسی به آن آسان باشد.

طول سیم اتوی بخار

کار کردن با اتوهایی که دارای سیم کوتاهی هستند بسیار سخت است چون نمی‌توانید براحتی آن را جابجا کنید و حتماً باید در نزدیکی پریز برق کار اتوکشی را انجام دهید. اگر جابجایی و کاربری آسان اتو در هر جای خانه برای شما مهم است، یک اتوی بخار با سیم بلند تهیه کنید.

امکان چرخش ۳۶۰ درجه سیم اتوی بخار

چرخش ۳۶۰ درجه سیم در اتوهای بخار مانع پیچیدن و گره خوردن سیم خواهد شد. با این قابلیت، سیم در محل اتصال خود به اتو، چرخشی ۳۶۰ درجه خواهد داشت و همواره به حالت اولیه خود برمی‌گردد.

قابلیت تمیزکاری خودکار یا Self Clean اتوی بخار

برخی از اتوهای بخار قابلیت تمیزکاری خودکار یا Self Clean دارند. به این ترتیب که مانع از رسوب گرفتن حفره‌های خروج بخار شده و در نتیجه بخار براحتی از این منافذ خارج می‌شود.

سیستم قطعی خودکار اتوی بخار

سیستم قطعی خودکار اتوی بخار در واقع نوعی سیستم ایمنی است. تمام دستگاه‌های برقی باید دارای سیستم‌های ایمنی باشند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی، دستگاه به صورت خودکار خاموش یا غیرفعال شود. در مورد اتوی بخار، زمانی که اتو برای مدتی بر روی لباس باقی بماند سیستم قطعی خودکار فعال خواهد شد، در این شرایط از سوختن لباس‌ها جلوگیری می‌شود. از طرفی اگر اتو برای مدتی به صورت ایستاده و روشن باقی بماند، دستگاه خود به خود خاموش خواهد شد. این سیستم ایمنی تنها در برخی از مدل‌های اتوی بخار وجود دارد.

معرفی بهترین اتو بخارهای موجود در بازار

اتو بخار فیلیپس مدل GC5037

اتو بخار فیلیپس مدل GC5037
اتو بخار فیلیپس مدل GC5037 اتو بخار فیلیپس مدل GC5037

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


کیفیت محصولات فیلیپس برای همگان ثابت شده است. اتو بخار فیلیپس مدل GC5037، یک اتو بخار با کیفیت و هوشمند است که همانند دیگر محصولات شرکت فیلیپس جزو بهترین‌ها قرار می‌گیرد. تکنولوژی برتری که شرکت فیلیپس در این محصول به کار برده است، فناوری Optimal Temp است. این تکنولوژی ترکیبی از فناوری کنترل هوشمند برای تعیین درجه حرارت مناسب و تکنولوژی چرخش حرارت برای ایجاد تعادل بین میزان بخار و درجه حرارت است. فناوری Optimal Temp دمای مطلوب ترکیبی از بخار و حرارت را متناسب با جنس لباس شما ارائه می‌کند و دیگر نیازی به تنظیمات دستی دما و بخار نیست. این اتو بخار با موتور ۳۰۰۰ وات در کوتاهترین زمان ممکن کفی را داغ و آماده استفاده می‌کند. کفی اتو ساخته شده از استیم گلاید است که به راحتی روی لباس شما سر می‌خورد و کاملا ضد خش است. توانایی بخار دهی پیوسته و لحظه‌ای این اتو بخار، هرگونه چروکی را از بین می‌برد.
مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

بازگشت به منو ↑

اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JW660

اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JW660

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JW660، محصولی کاربردی با قیمتی مناسب است. این اتو بخار دارای سیستم خود تمیز شوندگی و چرخش ۳۶۰ درجه‌ای است. از ویژگی‌های این اتو بخار می‌توان، سیستم ضد چکه، بخاردهی عمودی، اسپری آب، سیستم ضد رسوب، تنظیم میزان بخاردهی و توان مصرفی نسبتا بالا را نام برد.
مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

بازگشت به منو ↑

اتوبخار پارس خزر مدل SI-702

اتو بخار پارس خزر مدل SI-702
اتو بخار پارس خزر مدل SI-702 اتو بخار پارس خزر مدل SI-702 اتو بخار پارس خزر مدل SI-702

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


این محصول جزو پرفروش‌های بازار قرار گرفته است. طراحی زیبا و به روز آن مورد پسند همه نوع سلیقه قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های اتوبخار پارس خزر مدل SI-702، بخاردهی پیشرفته، قابلیت ضد رسوب، قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه‌ای است. کفی این اتوبخار از ترکیب الماسه و استیل است.
مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

بازگشت به منو ↑

اتوبخار بوش مدل TDA5030110

اتوبخار بوش مدل TDA5030110
اتوبخار بوش مدل TDA5030110 اتوبخار بوش مدل TDA5030110

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

بازگشت به منو ↑

اتوبخار مخزن‌ دار مورفی ریچاردز مدل ۳۳۰۰

اتو بخار مخزن دار مورفی ریچاردز مدل 3300
اتو بخار مخزن دار مورفی ریچاردز مدل 3300 اتو بخار مخزن دار مورفی ریچاردز مدل 3300 اتو بخار مخزن دار مورفی ریچاردز مدل 3300

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


اتو بخار مخزن دار مورفی ریچاردز مدل ۳۳۰۰، محصولی با کیفیت انگلیسی است. این اتوبخار با داشتن مخزن آب مجزا، نیاز کمتری به پر کردن مخزن آب دارد و میزان آب بیشتری در دسترس است. به سبب گنجایش آب زیاد و قدرت بالا در اتو کشی، علاوه بر کاربرد خانگی می‌تواند گزینه مناسبی برای کارگاه‌های خیاطی باشد. کفی این اتو دارای روکش سرامیکی است و این روکش غیر از اینکه مانع چسبیدن کفی به لباس می‌شود، گرما را در سرتاسر کفی به‌صورت یکنواخت پخش می‌کند و به‌خوبی حرارت را انتقال می‌دهد؛ همچنین باعث می‌شود اتو به‌راحتی روی سطح لباس حرکت کند.

مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

بازگشت به منو ↑

اتو بخار فلر مدل SI 240

اتو بخار فلر مدل SI 240
اتو بخار فلر مدل SI 240 اتو بخار فلر مدل SI 240 اتو بخار فلر مدل SI 240

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


ویژگی بارز اتو بخار فلر مدل SI 240، جدا شدن مخزن این محصول است. این ویژگی باعث شده است بدون نیاز به جا به جا کردن کل دستگاه بتوانید راحت و بدون دردسر مخزن ۲۰۰ میلی‌لیتری اتو را پر یا تخلیه کنید. موتور قدرتمند این اتو بخار (۲۴۰۰ وات) در مدت زمان کوتاهی دستگاه را آماده به کار می‌کند. ویژگی‌های اتو بخار فلر مدل SI 240، عبارتند از: سیستم بخاردهی عمودی، سیستم ضد رسوب، قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه سیم برق، سیستم ایمنی خاموش شدن خودکار.
مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

بازگشت به منو ↑

اتوبخار براون مدل ۳۳۰

اتو بخار براون مدل 330
اتو بخار براون مدل 330 اتو بخار براون مدل 330

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

بازگشت به منو ↑

اتو بخار همیلتون مدل SH-271

اتو بخار همیلتون مدل SH-271
اتو بخار همیلتون مدل SH-271 اتو بخار همیلتون مدل SH-271

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


این محصول از قابلیت جرم گیر داخلی برخوردار است که نگرانی را از بابت رسوب کردن آب در داخل مخزن برطرف می‌کند. اتو بخار همیلتون مدل SH-271، با داشتن کف سرامیکی و قابلیت کمپرس کردن بخار، باعث اتوکشی آسان و برطرف نمودن راحت چروک لباس می‌شود.
مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

بازگشت به منو ↑

اتو بخار فوما مدل FU-1839

اتو بخار فوما مدل FU-1839
اتو بخار فوما مدل FU-1839 اتو بخار فوما مدل FU-1839

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


اتو بخار فوما مدل FU-1839، محصولی زیبا و کارآمد با قیمتی مناسب از شرکت فوما است. این محصول مجهز به سیستم تمیز سازی خودکار برای برطرف کردن رسوبات آب از منافذ کفی و دکمه SELF-CLEAN برای خارج شدن بخار است. کفه این اتو بخار از سرامیک ساخته شده است، این نوع جنس کفه به راحتی تمیز شده و لباس‌ها به راحتی اتو می‌شوند، همچنین لباس‌های لطیف‌تر کمتر در معرض خطر چسبیدن به اتو و سوختن قرار می گیرند.
مشخصات محصول:

بازگشت به منو ↑

اتو بخار روونتا مدل DW9240

اتو بخار روونتا مدل DW9240
اتو بخار روونتا مدل DW9240 اتو بخار روونتا مدل DW9240 اتو بخار روونتا مدل DW9240

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


محصولی با کیفیت و دارای طراحی زیبا، که عملکردی عالی در اتو و صاف کردن لباس و رفع آسان چین و چروک لباس دارد. اتو بخار روونتا مدل DW9240 مجهز به سیستم AutoSteam، که میزان دما و بخار را به میزان بهینه تنظیم می‌کند. موتور این اتو با قدرت بالا و توان ۳۱۰۰ به سرعت داغ شده و تولید بخار می‌کند و هر نوع چروک را به آسانی برطرف می‌کند.
مشخصات محصول:

سایر مشخصات و قابلیت‌ها:

شاید به نظر برخی، اتوی بخار جزو آن دسته از دستگاه‌هایی نباشد که نیازمند بررسی و تحقیق بسیار قبل از خرید هستند. لازم به ذکر است که برای انتخاب و خرید هر نوع وسیله برقی باید اطلاعات کافی از نیازهای خود، بودجه فعلی و کارایی دستگاه داشته باشیم. ما در این مقاله به تمامی فاکتورهایی که برای یک انتخاب مناسب ضروری هستند در قالب راهنمای خرید اتو بخار اشاره کردیم. شما کدامیک اتوهایی که در این مقاله نام بردیم را انتخاب می‌کنید؟

برچسب ها:

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر