رفتن به نوار ابزار

با انواع خوشبو کننده‌های بدن آشنا شوید

مقدمه

خوشبو بودن اصل بسیار مهمی در آراستگی محسوب می‌شود. هر چقدر به زیبایی ظاهر و لباسمان اهمیت می‌دهیم باید چند برابر آن به فکر تمیزی و خوشبویی بدن باشیم. چرا که این امر در روابط اجتماعی بسیار تاثیرگذار خواهد بود چه هنگامی که در کنار خانواده هستیم و چه زمان‌هایی که در اجتماع قرار می‌گیریم. این اصل نقش بسیار مهمی در برخورد دیگران با ما دارد، علاوه بر آن باعث افزایش اعتماد به نفس ما خواهد شد و وظایف خود را در جامعه به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهیم. مرتب دوش گرفتن و استفاده از لباس‌های تمیز از اقدامات اولیه نظافت هر شخصی است اما در کنار این کارها استفاده از محصولات خوشبو کننده تکمیل کننده آن خواهد بود و حس تمیزی را بیشتر می‌کند. در تمام روزهای سال خرید محصولات خوشبو کننده را باید جزو لیست خرید خود قرار دهید و از آن‌ها استفاده کنید، مخصوصاً در روزهای گرم سال به واسطه عرق کردن استفاده از این محصولات اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.

از نظر برخی افراد تنها استفاده از عطر و ادکلن کافیست و به آن بسنده می‌کنند، اما هنگامی که بدن عرق کند ممکن است بوی بد آن بر عطری که استفاده کرده‌اید غلبه کند. توصیه ما به شما استفاده از خوشبو کننده‌های بدن است که علاوه بر اینکه باعث می‌شود بدنتان بوی خوب به خود بگیرد اگر بر اثر فعالیت و یا گرما عرق کنید از بدبو شدن بدنتان جلوگیری می‌کند.

خوشبو کننده‌های بدن که تنوع بالایی در بازار دارند شامل: اسپری‌های خوشبو کننده بدن، بادی اسپلش‌ها، مام‌ها و روغن‌های معطر و لوسیون‌ها هستند. با ما همراه باشید تا با تمام این محصولات آشنا شوید و با استفاده از آن‌ها و داشتن بویی خوش در همه جا بدرخشید.

اسپری‌ بدن

اسپرهای بدن مخصوص آقایان و خانم‌ها با برندهای مختلف ایرانی و خارجی در بازار عرضه شده است. این نوع اسپری‌ها در دو نوع خوشبوکننده و ضد عرق وجود دارند.

اسپرهای بدن مخصوص آقایان و خانم‌ها

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/213ec86e-58a5-4621-ad07-c55044094d4a” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید اسپری بدن از دیجی کالا [/wpsm_button]

اسپری خوشبو کننده بدن ترکیبی از اسانس، روغن‌های معطر و الکل هستند. این محصولات تنها نقش خوشبو کنندگی را دارند و برای افرادی مناسب است که زیاد عرق نمی‌کنند. در صورت عرق کردن ترکیبات ضد باکتری که در این اسپری‌ها وجود دارد از بدبو شدن عرق جلوگیری می‌کنند.

اسپری‌های بدن ضد عرق علاوه بر ترکیبات بالا دارای آلومینیوم کلراید است که باعث می‌شود تعریق کمتر شود. این اسپری‌ها برای افرادی که از عرق زیاد همیشه لباسشان خیس است توصیه می‌شود.

اسپری‌های خوشبو کننده بدن را می‌توان بر روی پوست تمیز اسپری نمود در این صورت بیشترین تاثیر خود را دارند. با توجه به طریقه مصرف دو نوع اسپری بدن داریم: اسپری‌هایی را که می‌توان بر روی لباس استفاده کرد و اسپری‌هایی که مخصوص بدن هستند و استفاده آن‌ها بر روی لباس باعث ایجاد لکه می‌شوند و از خود رد به جای می‌گذارند.

بادی اسپلش

بادی اسپلش‌ها نسل جدیدی از اسپری‌های خوشبو کننده بوده که به صورت مایعی رقیق و اسانس بیشتری هستند و در سطح بیشتری از بدن پخش می‌شوند؛ از اینرو پخش بو و ماندگاری بالاتری دارند. آبرسانی، لطافت و خوشبو شدن پوست بدن از جمله مزایای این محصول هستند. بادی اسپلش‌ها در دو نوع ساده و شاینی عرضه شده‌اند. بهترین زمان استفاده از آن‌ها بعد از حمام است و باید حتما بر روی بدن اسپری شوند. بادی اسپلش ویکتوریا سکرت از بهترین و پرطرفدارترین بادی‌ اسپلش‌ها موجود در بازار است که توانسته نظر بسیاری را در کل جهان به خود جلب کند.

بادی اسپلش‌ها نسل جدیدی از اسپری‌های خوشبو کننده

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/2dcd1368-5b71-4cb0-bc07-1774af6063ff” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید بادی اسپلش از دیجی کالا [/wpsm_button]

مام

مام‌ها محصولات خوشبو کننده‌ای هستند که تنها برای زیر بغل کاربرد دارند؛ در صورتیکه اسپری‌های خوشبو کننده بدن و بادی اسپلش‌ها را می‌توان به بدن اسپری کرد. البته در استفاده از مام‌ها و ترکیبات موجود در آن بحث‌هایی پیش آمده است و بسیاری استفاده از آن را به صورت مداوم و همیشگی توصیه نمی‌کنند. مام‌ها به صورت مایع (رولی)، جامد (استیکی) هستند. مام‌های رولی به صورت مایع بی‌ رنگ هستند. مام‌های استیکی نیز به صورت ژله‌ای یا صابونی (جامد) وجود دارند. معمولاً مام‌ها باعث خشکی پوست می‌شوند بنابراین اگر دارای پوست خشک هستید کمتر از مام استفاده کنید و یا اگر پوست حساسی دارید بهتر از نوع ضد حساسیت آن استفاده کنید.

مام‌ها محصولات خوشبو کننده‌ا

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/65908d20-dc42-4d45-918c-00cb27d9edba” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید مام از دیجی کالا [/wpsm_button]

روغن‌های معطر و لوسیون‌ها

اگر پوستتان خشک است و می‌خواهید محصولی را انتخاب کنید که در عین حالی که پوست را خشک نمی‌کند آن را نیز خوشبو کند استفاده از روغن‌های معطر و لوسیون‌ها را به شما توصیه می‌کنیم. روغن‌های معطر و لوسیون‌ها با آبرسانی و مرطوب ‌کنندگی، لطافت و نرمی همراه با رایحه‌ی خوش را به پوست می‌بخشند. البته روغن‌ها و لوسیون‌های خوشبو کننده‌ای نیز وجود دارند که فاقد چربی هستند و بر پایه آب ساخته شده‌اند و مخصوص افراد با پوست چرب هستند.

آشنایی با دو واژه دئودرانت و ضد عرق

دنودرانت (deodorant) و ضد عرق (antiperspirant) دو محصول با کاربردهای مختلف هستند. دئودرانت‌ها باکتری‌های سطح پوست را که تولید کننده بوی بد هستند را کاهش می‌دهند. ضد عرق‌ها فعالیت غدد تولید کننده عرق را کاهش می‌دهند. برخی محصولات یکی از ویژگی‌ها و بعضی دیگر ممکن است هر دو خاصیت را داشته باشند. براساس دلایلی دئودرانت‌ها را برتر از ضد عرق‌ها می‌دانند هر چند افرادی هستند که از عرق کردن بیش از حد شاکی هستند و دوست دارند که میزان تعریق آن‌ها کاهش یابد اما طرفداران دئودرانت این موضوع را اینگونه توجیه می‌کنند که درست است که ضد عرق‌ها به واسطه وجود آلومینویم باعث کاهش تولید عرق می‌شوند ولی باعث زرد شدن لباس می‌شوند و عیب دیگری که برای ضد عرق بیان می‌کنند این است که آن قسمتی که ضد عرق استفاده شده است عرق کمتری تولید می‌کند و برای دفع عرق بدن، قسمت‌های دیگر پوست عرق می‌کند.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/637decae-79b0-46a3-b060-86d45cb9bad8″ icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خریداسپری ضد تعریق از دیجی کالا [/wpsm_button]

ممنوعیت استفاده از محصولات خوشبو کننده بدن

اگر به ترکیبات موجود در انواع خوشبو کننده بدن حساسیت دارید از استفاده از این محصولات بپرهیزید. در بعضی افراد که دارای پوستی حساس هستند استفاده از اسپری‌ها و مام‌ها که مستقیم با پوست بدن در ارتباط هستند باعث قرمزی، التهاب و خارش و دیگر مشکلات پوستی می‌شود بنابراین این افراد باید قید استفاده از این محصولات را بزنند. همچنین کسانی که دارای آلرژی و یا بیماری‌های تنفسی مانند آسم هستند نیز نباید از اسپری‌های خوشبو کننده استفاده کنند. زنان باردار و مادران شیرده نیز در استفاده از این محصولات احتیاط کنند و حتی‌الامکان استفاده نکنند.

نکاتی که به شما کمک می‌کند همیشه خوشبو باشید

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

  • مرتب دوش بگیرید، تمیز بودن پوست نقش مهمی در کاهش بوی بد عرق دارد. مخصوصاً در روزهای گرم سال حمام رفتن و دوش روزانه را فراموش نکنید.
  • شیو و زدودن موهای زائد باعث کاهش باکتری‌های مولد بوی بد می‌شوند. برای اینکه موها محلی برای رشد باکتری‌ها نباشند سعی کنید بدن خود را از موهای زائد پاک کنید آن گاه متوجه خواهید شد که با این کار چقدر در کاهش بوی بد بدن تاثیر داشته است. بلافاصله بعد از شیو کردن از محصولات خوشبو کننده استفاده نکنید زیرا باعث سوزش می‌شوند.
  • همیشه لباس‌های تمیز استفاده کنید و زمان‌هایی که پوستتان تمیز است لباس‌های که شسته نشده‌اند و ممکن است از نظر شما تمیز باشند را استفاده نکنید. حتی اگر لباسی را چند ساعت به تن داشته‌اید را کنار بگذارید و لباس تمیز و شسته شده را بپوشید.
  • اگر از مام استفاده می‌کنید بر روی لایه‌ی خشک شده قبلی دوباره مام استفاده نکنید زیرا تاثیری در خوشبو شدن ندارد بلکه باید لایه قبلی شسته شده و بر روی پوست تمیز دوباره استفاده شود و اینجاست که اهمیت دوش گرفتن روزانه مشخص می‌شود.
  • چنانچه جزو افرادی هستید که زیاد عرق نمی‌کنید یا عرق بد بویی ندارید؛ نیازی نیست هر روز از محصولات خوشبو کننده بدن استفاده کنید و تنها رعایت بهداشت فردی کافیست چرا که بعضی محصولات دارای ماندگاری دو تا سه روزه نیز هستند. ماندگاری را می‌توانید از روی برچسب محصول متوجه شوید.

[/wpsm_list]

سخن پایانی:

استفاده از عطر و ادکلن و سایر محصولات خوشبو کننده در کنار رعایت بهداشت فردی، نشان دهنده این است که شما به خود و اطرافیانتان اهمیت می‌دهید. وجود انواع اسپری خوشبو کننده و سایر محصولات مرتبط ، با آن که هر روز با اسمی جدید روانه بازار می‌شوند ممکن است شما را دچار سردرگمی کنند. شما در این مقاله با انواع خوشبو کننده‌های بدن آشنا شدید و حال می‌دانید کدام محصول برای شما مناسب‌تر است و با پوست شما سازگارتر است. شما ترجیح می‌دهید از کدام نوع از این محصولات استفاده کنید؟

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

      اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!