رفتن به نوار ابزار

۸ ویژگی برای خرید بهترین صندلی غذای کودک + معرفی بهترین برندهای ایرانی و خارجی

مقدمه

هر مرحله از رشد کودکان برای همه پدر و مادرها شیرین و خاطره انگیز است. یکی از این مراحل زمانی است که کودک می‌تواند غذا خوردن را آغاز کند، بسیاری از والدین در این زمان و یا حتی پیش‌تر از این و در زمان خرید سیسمونی به فکر تهیه صندلی غذای کودک هستند. وسیله‌ای که باید ایمن و راحت باشد تا در زمان‌ وعده‌های غذایی، کودک بتواند همراه با سایر اعضای خانواده در کنار میز غذاخوری قرار بگیرد.

در خرید وسایل نوزاد و کودک بایستی دقت داشته باشید مخصوصاً وسایلی چون صندلی غذای کودک؛ این وسایل باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند و همچنین محافظ کودک نیز باشند چرا که  کودکان در این سن بسیار پرتحرک و البته آسیب پذیر هستند. هدف وبسایت ببین ببر در این مقاله بالا بردن اطلاعات شما در خرید صندلی غذای کودک است تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین صندلی غذای کودک را برای فرزند دلبندتان انتخاب کنید. 

 highchair

قبل از خرید صندلی غذای کودک سن کودک و همچنین هزینه‌ای که می‌خواهید بپردازید را در نظر بگیرید. معمولاً می‌توان از صندلی‌ غذاخوری کودک از ۶ ماهگی تا ۳ سالگی کودک استفاده کرد. مقاوم‌ترین و با کیفیت‌ترین محصول را انتخاب کنید تا خیالتان از بابت ایمنی و سلامت فرزندتان راحت باشد. 

مزایای استفاده از صندلی غذای کودک

از آنجا که کودکان به ریخت و پاش مخصوصاً در هنگام غذاخوردن علاقه دارند و هنگام غذاخوردن باعث کثیفی محیط اطراف می‌شوند صندلی غذاخوری باعث می‌شود این ریخت و پاش تنها محدود به صندلی باشد و فضای بیشتری کثیف نشود و به راحتی نیز قابل تمیز کردن هستند.

یادگیری طرز درست نشستن در هنگام غذاخوردن از دیگر مزایای استفاده از صندلی غذاخوری کودک است. با استفاده از صندلی غذاخوری کودک در کنار میز غذاخوری و در کنار خانواده بودن در هر وعده غذایی نقش مهمی در رشد و آموزش اهمیت خانواده در تربیت کودک دارد. 

ویژگی‌های صندلی غذای کودک 

ایمنی صندلی

مهم‌ترین و اولین فاکتوری که هنگام خرید صندلی غذای کودک باید به آن توجه کنید ایمنی صندلی است. اولاً اینکه صندلی بایستی محکم و مقاوم باشد و پایه‌های آن تحمل وزن کودک را داشته باشد و به راحتی دچار شکستگی و یا خم شدگی نشود. دوماً داشتن کمربند ایمنی نیز از جمله ملزومات صندلی غذای کودک است.

کمربندهای ایمنی صندلی غذای کودک در دو نوع وجود دارند: کمربندهایی که از پایین تنه کودک محافظت می‌کنند و به اسم سه نقطه‌ای شناخته شده‌اند و کمربندهایی که هم از پایین تنه و هم بالا تنه کودک را محافظت می‌کنند و به اسم پنج نقطه‌ای شناخته شده‌اند. همچنین این کمربندها دارای قابلیت تنظیم اندازه هستند که به راحتی با سایز کودک شما هماهنگ می‌شوند. 

راحتی صندلی

صندلی غذای کودک باید به قدری راحت باشد که کودک از نشستن در آن خسته نشود و بتواند تا زمان غذا در آن قرار بگیرد، این امر مستلزم داشتن تشکی نرم است، جای پای کودک نیز نقش مهمی در راحتی کودک بر روی صندلی غذای کودک دارد. 

تنظیم ارتفاع

همانطور که گفتیم صندلی غذای کودک می‌تواند تا ۳ سالگی برای کودک استفاده داشته باشد. بنابراین با رشد کودک و قد کشیدن او نیز بتوان ارتفاع صندلی را تنظیم کرد. 

قابلیت قفل کردن چرخ‌های صندلی

چرخ‌های صندلی غذای کودک را به منظور راحتی در جابه جایی آن قرار داده‌اند اما برای صندلی‌هایی که دارای چرخ هستند باید قابلیت قفل چرخ‌ها نیز داشته باشند تا در زمان‌هایی که کودک بر روی آن قرار دارد ثابت در جای خود قرار بگیرد و آن را ایمن‌تر کند. 

سینی صندلی

سینی صندلی غذای کودک قطعه‌ای بسیار کاربردی است. هر چه این سینی بزرگتر و دارای لبه‌های بلندتر باشد بهتر است و اینگونه از کثیف شدن محیط اطراف جلوگیری می‌شود؛ توجه داشته باشید که لبه های سینی تیز نباشند. در برخی مدل‌ها سینی صندلی قابل جدا شدن هستند که به راحتی می‌توان سینی را جدا کنید و بشویید. 

پشتی قابل تنظیم

چنانچه صندلی غذای کودک دارای قابلیت تنظیم پشتی باشد می‌توان برای راحتی بیشتر کودک در هر زاویه‌ای پشتی صندلی را تنظیم کنید. این قابلیت در سنین مختلف کودک بسیار کمک کننده است. 

قابلیت تا شدن

این ویژگی برای زمان‌هایی کاربرد دارد که از صندلی استفاده نمی‌کنید، در این صورت می‌توان آن را جمع کرد تا فضای کمتری اشغال کند. این فاکتور به خصوص برای منازل کوچک بسیار ارزشمند است. زمان‌هایی که از این نوع صندلی‌ها استفاده می‌کنید حتما از فعال بودن قفل‌های ایمنی اطمینان حاصل کنید. 

قابلیت شست وشوی صندلی

با توجه به اینکه صندلی غذای کودک زود به زود کثیف خواهد شد و تمیز بودن وسایلی که کودک با آن‌ها سروکار دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین قابلیت شست وشوی تمام اجزای صندلی و به راحتی تمیز شدن آن از فاکتورهایی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید.

انواع صندلی غذای کودک

صندلی غذای کودک معمولی: از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین مدل‌های صندلی غذای کودک است. تمام اجزا و قطعات این نوع صندلی به صورت ثابت و غیر قابل تنظیم هستند. صندلی غذای کودک معمولی یا ساده از ارزان‌ترین صندلی‌های غذای کودک است. 

صندلی غذای کودک قابل تنظیم: این نوع صندلی غذای کودک از همه لحاظ قابل تنظیم هستند و می‌توان تنظیمات آن را بر طبق رشد و وزن و جثه کودک تغییر داد. این صندلی در قابلیت تنظیم ارتفاع، پشتی، سینی صندلی را دارند و حتی به عنوان صندلی نیز می‌توان از آن استفاده نمود و برای سنین بالاتر کودک نیز قابل استفاده است. 

صندلی غذای کودک چند منظوره: صندلی غذای کودک چند منظوره دارای قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر صندلی غذای کودک است و همچنین فضای بیشتر نیز اشغال می‌کند اما کاربرد این نوع صندلی‌ها بیشتر است. علاوه بر کاربرد صندلی غذای کودک می‌توان قسمت پایه صندلی را جدا نمود و آن را بر روی صندلی بزرگسالان قرار داد و یا با جدا نمودن سینی آن را به میز غذاخوری متصل کرد. همچنین می‌توان آن را به میز و صندلی جداگانه تبدیل کرد. 

بهترین برندهای ایرانی و خارجی صندلی غذای کودک موجود در بازار ایران

در اینجا چند نمونه از بهترین و معتبرترین برندها در زمینه تولید اقلام سیسمونی از جمله صندلی غذای کودک، صندلی ماشین، کالسکه و کریر را به شما معرفی می‌کنیم: 

بهترین برندهای خارجی صندلی غذای کودک

 • مامالاو
 • جیکل
 • پگ پرگو
 • ببکو
 • کولار
 • چیکو
 • کارما بیبی
 • فور بیبی
 • آنجل بیبی

بهترین برندهای ایرانی صندلی غذای کودک

 • دلیجان
 • زویه بیبی
 • هپی ورد
 • ارابه

سخن پایانی

تمام تلاش پدر و مادرها بر این است که از بدو تولد برای فرزندانشان آرامش و راحتی را فراهم کنند. از جمله اینکه همراه با رشد کودک وسایل مورد نیاز آن‌ها را نیز تهیه می‌کنند. یکی از این محصولات که در ۶ ماهگی و همراه با آغاز غذا خوردن و نشستن کودک خریداری می‌کنند، صندلی غذای کودک است.

صندلی غذای کودک در تنوع بالا و در انواع مختلف برندهای ایرانی و خارجی به بازار عرضه شده است. در این مقاله سعی بر این داشتیم که شما را با ویژگی‌های یک صندلی غذای کودک خوب و همچنین بهترین برندهای ایرانی و خارجی صندلی غذای کودک آشنا کنیم. انتخاب شما کدام نوع از صندلی غذای کودک است؟ 

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

   اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!