رفتن به نوار ابزار

خرید تلفن بی سیم؛ نکاتی که باید برای خرید این نوع تلفن بدانید

مقدمه

جالب است بدانید که بسیاری از افراد این روزها تلفن ثابت خود را قطع کرده و تنها از تلفن همراه خود برای تمام تماس استفاده می‌کنند. اما هنوز دلایل محکمی برای خرید تلفن بی سیم خوب برای وجود دارد. برای مثال، یکی از مهمترین دلایل، هزینه پایین مکالمه با تلفن خانگی و خط ثابت نسبت به تلفن همراه است.

علاوه بر مورد فوق، کیفیت صدا در تلفن بی سیم حتی از بهترین تلفن‌های همراه نیز بالاتر است. اگر از کم شنوایی رنج می‌برید، خانواده شما پر سر و صدا است یا وقت زیادی را صرف حرف زدن با تلفن می‌کنید، خصوصاً اگر شرکت یا مجموعه‌ای دارید که نیاز به جلب اعتماد مشتریان وجود دارد، خرید خط ثابت و یک تلفن انتخاب عالی برای شما خواهد بود. نکاتی که برای خرید باید در نظر داشته باشید را در ادامه این مطلب از سایت ببین ببر بررسی کرده‌ایم.

فاکتورهای اصلی برای خرید تلفن بی سیم

اگر دوست دارید که حین مکالمه با تلفن راه بروید، بتوانید گوشی تلفن را همراه خود به آشپزخانه یا اتاق کار خود ببرید، خرید یک تلفن بی سیم به شما بسیار کمک خواهد کرد. چنانچه در بین مدل‌های مختلف این نوع تلفن مردد هستید و نمی‌دانید کدامیک را انتخاب کنید بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/1bb32848-8e3f-4e8a-b477-fd4a48362df4″ icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]پرفروش ترین تلفن های بی سیم + خرید [/wpsm_button]

قیمت تلفن بی سیم

اولین و مهمترین فاکتوری که برای خرید تلفن بی سیم باید به آن توجه ویژه داشته باشید، قیمت آن است. قیمت تلفن بی سیم تحت تأثیر عوامل مختلفی چون برند تولیدکننده و مشخصات فنی است. طبیعتاً خرید یک تلفن بی سیم از برند معتبر که دارای مشخصات فنی قابل توجهی هم باشد، قیمت بیشتری هم خواهد داشت. در واقع برای خرید یک تلفن بی سیم بودجه شما در کنار قیمت آن کاملاً تعیین کننده است و اگر در این زمینه محدودیتی ندارید، دست شما برای انتخاب مدل برتر باز خواهد بود. البته برندهایی هم هستند که تلفن با قیمت مناسب که امکانات خوبی دارند. بهترین راه تحقیق، مقایسه مدل‌های مختلف و در نظر گرفتن فاکتورهای دیگری است که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

قابلیت مسدود کردن تلفن ورودی

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که مزاحم تلفنی دارید و یا به دلیل نوع شغل و مشغله زیاد فرصت برای پاسخگویی به تماس ورودی ندارید، بهتر است برای خرید تلفن بی سیم مدلی را انتخاب کنید که از این قابلیت برخوردار باشد. این قابلیت در اصطلاح با نام کال بلاک یا Call Block شناخته می‌شود. برای اطمینان از اینکه تلفن بی سیم انتخابی شما از این قابلیت برخوردار است یا خیر باید دفترچه راهنما یا جدول مشخصات آن را مطالعه کنید. یکی از برندهای معتبری که این قابلیت را بر روی اکثر مدل‌های تلفن همراه خود قرار داده، پاناسونیک است.

قابلیت منشی تلفنی

جز افرادی هستید که زیاد مسافرت می‌کنید؟ با ممکن است ساعات طولانی در خانه و محل کار خود نباشید؟

منتظر یک تلفن مهم هستید اما مجبور هستید خانه را ترک کنید؟ اگر جواب شما به این سوال‌ها مثبت است، بهتر است برای خرید تلفن بی سیم خوب و مناسبی اقدام کنید که دارای قابلیت منشی تلفنی و ضبط تماس‌های ورودی و پیغام است. با وجود این ویژگی بسیار مهم دیگر نیازی نیست که شما نگران از دست رفتن تماس‌های ورودی خود باشید. ضبط تماس در واقع برای مجموعه‌های اداری و شرکت‌ها که امور تجاری آنها نیازمند اطلاع رسانی و ارتباط است، بهتر است این مدل‌ها خریداری شوند.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/d6bd0738-3b57-44a9-ac4c-79c918920ca7″ icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]گرانترین تلفن های بی سیم + خرید [/wpsm_button]

تعداد گوشی‌های پشتیبانی کننده

اگر جز افرادی هستید که یک خانه بزرگ دارید و نیاز دارید در طبقات مختلف و اتاق‌ها دسترسی راحت به تلفن باشد. یا در محل کار و شرکت خود برای واحدها و اتاق‌های مختلف به چندین گوشی تلفن نیاز دارید، بهتر است برای خرید تلفن بی سیمی اقدام کنید که از چند گوشی پشتیبانی می‌کند.

در واقع تلفن‌های بی سیم تک گوشی برای خانه‌های کوچکتری که ساکنین خانه هرگز از تلفن دور نیستید، بهترین هستند. در غیر این صورت ممکن است با یک تلفن بی سیم با چند گوشی یا تلفنی تک گوشی که امکان پشتیبانی از چند گوشی را دارد، خریداری کنید. در این مدل‌ها هر گوشی اضافی بدون نیاز به جک تلفن در پایه شارژ مخصوص خود قرار می‌گیرد و باعث می‌شود تلفن در جایی که می‌خواهید، قرار دهید.

قدرت آنتن‌دهی تلفن بی سیم

یکی از فاکتورهای دیگری که در هنگام خرید تلفن بی سیم دارای اهمیت بسیار زیادی است، برد داخلی و خارجی مدلی است که انتخاب کرده‌اید. برد داخلی و خارجی نشان‌دهنده قدرت آنتن دهی یک دستگاه است. به طور مثال پاناسونیک ادعا می‌کند مدل‌های مختلف تلفن بی سیم این برند دارای برد داخلی و فضای بسته ۵۰ متر هستند و برد خارجی آنها در فضای باز ۳۰۰ متر است. با این وجود فراموش نکنید که اعداد بیان شده در مورد برد داخلی و خارجی یک تلفن در شرایط ایده‌آل است. برخی از عوامل بیرونی مانند ضخامت دیوارها در فضای داخلی و وضعیت جوی در فضای باز و بیرونی بر روی برد و قدرت آنتن دهی یک تلفن اثر دارد.

قابلیت اتصال به دیوار

نکته دیگری که اغلب افراد به هنگام خرید تلفن بی سیم به آن توجه ویژه دارند، قابلیت اتصال به دیوار است. در واقع بسیاری برای آنکه فضای خانه و محل کار خود را شلوغ نکنند و فضای داخلی و دکوراسیون خود را زیباتر کنند، از این مدل‌ها استقبال می‌کنند.

مدل‌های دارای این قابلیت اغلب دارای یک پایه هستند که به کمک آن می‌توانید تلفن خود را به دیوار متصل کرده و گوشی را هر جای خانه یا محل کار خود ببرید. خوشبختانه اغلب برندهایی موجود از بازار ایران از این ویژگی برخوردارند اما برای اطمینان بهتر است جدول مشخصات مدل انتخابی خود برای خرید را مطالعه کنید.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/9d496d6f-8a96-4499-bbef-ccfc4da49021″ icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]تلفن پاناسونیک + خرید [/wpsm_button]

ویژگی‌های فرعی برای خرید تلفن بی سیم

مواردی که به آنها اشاره شد جز فاکتورهای اصلی بودند که برای خرید بهترین تلفن بی سیم باید به آن توجه می‌کردید. در کنار این موارد فاکتورهای فرعی نیز وجود دارد که هر کدام از آنها برای بخشی از خریداران دارای اهمیت است. البته نبود آنها خللی در عملکرد یک تلفن بی سیم ایجاد نمی‌کند اما بودنشان به عنوان یک مزیت قابل توجه است. مهمترین ویژگی‌های فرعی عبارتند از:

برخورداری از قابلیت Night mode

حالت Night mode که در اصطلاح به آن حالت شب نیز گفته می‌شود یکی از ویژگی‌های فرعی است که برخی در هنگام خرید تلفن بی سیم به آن توجه ویژه دارند. به کمک این قابلیت می‌توانید در هنگام خواب تلفن را روی حالت بی‌صدا قرار دهید تا مزاحم استراحت و آرامش شما نشود. در این حالت زنگ تلفن به صورت کامل قطع شده و در هنگام تماس فردی با شما تنها صفحه گوشی روشن خواهد شد.

برخورداری از قابلیت دفترچه تلفن

دفترچه تلفن قابلیتی است که در همه تلفن‌های بی سیم وجود دارد و با ذخیره شماره در آن می‌توانید با تماس تنها یک دکمه با فرد مورد نظر خود تماس برقرار کنید. این ویژگی به ویژه برای کسانی که در خانه افراد سالمند یا بی‌سواد دارند که نمی‌توانند به صورت دقیق شماره‌گیری کنند، کاربردی است.

البته تنها نکته‌ای که در هنگام خرید تلفن بی سیم دارای این قابلیت باید به آن توجه کرد، این است که ظرفیت ذخیره‌سازی در هر مدل متفاوت است. به همین خاطر برای شرکت یا محل کار در صورتی که با افراد زیادی در ارتباط هستید بهتر است تلفنی با ظرفیت بیشتر را خریداری کنید. ظرفیتذخیره‌سازی از ۵۰ مخاطب تا ۳۰۰۰ نفر در مدل‌های مختلف تلفن بی سیم در دسترس است.

برخورداری از قابلیت روم مانیتورینگ

این قابلیت در تعداد کمی از مدل‌های تلفن بی سیم وجود دارد و به همین خاطر در ویژگی‌های فرعی تلفن بی سیم قرار گرفته است. این ویژگی به ویژگی برای خانواده‌هایی که دارای فرزند و خردسال هستند بسیار کارآمد خواهد بود. بعد خرید تلفن بی سیم که دارای این قابلیت است، قرار دادن گوشی در اتاق کودک و فعال کردن آن در صورت ایجاد کمترین سر و صدایی، برای فرد هشداری ارسال می‌شود. در صورت داشتن بیمار در خانه، خالی بودن خانه و تنها بودن این امر بسیار مفید خواهد بود.

قابلیت استفاده از تلفن در زمان قطعی برق

از آنجایی که خرید تلفن بی سیم این تصویر را ایجاد می‌کند که این گوشی‌ها تنها در صورت برق کار می‌کنند، بسیاری تمایلی به خرید این دستگاه از خود نشان نمی‌دهند. در صورتی که برخی از مدل‌های این نوع دستگاه تلفن وجود دارد که امکان برقراری تماس در صورت نبود برق را نیز دارند. این دسته از تلفن‌ها که همراه با یک دستگاه مادر رومیزی هستند، این قابلیت را دارند که با استفاده از باتری در هنگام نبود برق هم بتوان از آنها استفاده کرد.

قابلیت قفل صفحه کلید

در صورت که در محل کار خود نیاز به امنیت بالایی در مورد تماس‌های ورودی و خروجی نیاز دارید و یا در خانه کودکی دارید که مدام با گوشی تلفن بازی کند و ممکن است یک شماره اشتباه بگیرد؛ بهتر دست به خرید تلفن بی سیم با قابلیت صفحه کلید بزنید. با این قابلیت صفحه کلید قفل شده و بعد از آن هیچ کس قادر به شماره‌گیری به تلفن نخواهد بود.

برخورداری از قابلیت Link-to-Cell

اگر دوست دارید برای مدتی از گوشی موبایل خود دور شوید و تنها برای پاسخگویی به تلفن اضطراری از آن استفاده کنید، دست به خرید تلفن بی سیم با این قابلیت بزنید. شاید سوال کنید که ربط این دو چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تلفن بی سیم دارای قابلیت Link-to-Cell امکان انتقال تماس موبایل بر روی تلفن را دارد. همچنین با فعال کردن این قابلیت روی گوشی همراه، می‌توانید همه مخاطبین تلفن را به روی گوشی یا برعکس منتقل کنید.

امکان شماره‌گیری بر روی دستگاه پایه

اگر نیاز دارید که گاهی از بخش مادر یا همان دستگاه پایه بتوانید برای پاسخگویی به تلفن استفاده کنید و ممکن است گاهی گوشی در دسترس نباشد، بهتر است خرید تلفن بی سیمی را خریداری کنید که از این قابلیت بسیار مهم برخوردار باشد.

ویژگی‌های مفید برای مبتلایان به اختلالات شنوایی یا بینایی

بسیاری در خانه یا محل کار خود افرادی را دارند که دچار اختلالاتی بینایی و شنوایی هستند، بهتر است برای خرید تلفن بی سیم نیاز این افراد هم در نظر گرفته شود. برخی از نکات مهمی که در این رابطه باید به آن توجه کنید، عبارتند از:

سازگار بودن با سمعک: در گذشته تلفن‌های بی سیم باعث اختلال در عملکرد سمعک می‌شدند، این مشکل در مدل‌های جدیدتر حل شده است و برای همین قبل از خرید بهتر است در مورد این نکته مهم از فروشنده سوال کنید. در اصل تلفن بی سیمی که آنالوگ نباشد، این مشکل را ایجاد نخواهد کرد.

برخورداری از هشداردهنده دیداری تماس: طبیعی است که افراد ناشنوا یا دارای اختلالات شدید شنوایی در شنیدن صدای زنگ مشکل داشته باشند. به همین دلیل تلفنی بی سیمی بخرید که دارای سیستم هشداردهنده دیداری مانند چراغ چشمک‌زن باشد.

دکمه های بزرگ: برخی از مدل‌های تلفن بی سیم دارای دکمه‌های بزرگتر از حد معمول هستند. خرید تلفن بی سیم با این طراحی ویژه که با مشخصات دیگری چون اختلاف رنگ دکمه و پس‌زمینه همراه است، برای کسانی که چشمان بسیار ضعیف دارند، بسیار مفید خواهد بود.

امکان شماره‌گیری صدادار: یکی از مهمترین ویژگی‌ها که برای افراد ناتوان به ویژه دارای ناتوانی مهارتی و کم بینایی در برخی مدل‌ها وجود دارد، امکان شماره‌گیری صدادار است. با کمک این قابلیت با فشردن هر دکمه ممکن است صدای خاصی تولید شود و به فرد در شماره‌گیری راحت‌تر کمک کند.

سخن پایانی

با توجه به نکات گفته شده، بهتر است قبل از خرید تلفن بی سیم یک چک لیست تهیه کنید و با توجه به ویژگی‌های مدنظر خود شروع به امتیازدهی به مدل‌های انتخابی کنید. با این کار گزینه‌های شما محدودتر شده و انتخاب راحت‌تر خواهد بود. در صورت تردید بین این گزینه‌های محدود هم، استفاده از مشاوره‌هایی که کارشناسان فروش سایت‌های فروشگاهی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. همچنین برای اینکه در زمان و هزینه خرید صرفه‌جویی کنید، بهتر است به جای خرید حضوری، از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی خرید خود را انجام دهید.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

      اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!