رفتن به نوار ابزار

چگونه محبوب ترین تیشرت دنیا را بخریم؟

چگونه محبوب ترین تیشرت دنیا را بخریم؟

قرار است در این مقاله راجع به یکی از محبوب‌ترین لباس‌هایی که در کمد لباس شما وجود دارد، صحبت کنیم. بله، منظور ما همان یار دوست داشتنی شما، تیشرت‌ها هستند. تیشرت‌هایی که در کشور گرمسیری مثل ایران، طرفدارهای زیادی دارند. قرار است به شما هنر «تیشرت خریدن» آموزش دهیم.

در حقیقت، انتخاب تیشرت مناسب مهم است. چون تیشرت‌ها پرکاربردترین و در عین حال راحت‌ترین لباس‌‌ هستند و در انتخاب آن‌ها باید دقت کافی صورت بگیرد.

ما در این مقاله قرار است به شما روش‌های مخصوص تیشرت خریدن را آموزش دهیم تا هرآنچه را که باید، راجع به آن‌ها بدانید و بدون نیاز به حضور فیزیکی در مغازه‌ها، بهترین تیشرت را به صورت آنلاین بخرید.

تیشرت زنانه اچ اند ام

تیشرت زنانه اچ اند ام

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/2e92f3a2-bed4-4f5f-8007-a2d7d52eeec7″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مشخصات کلی:

[wpsm_list type=”check”]

 • جنس:نخ
 • فرم:آزاد
 • قد:روی کمر
 • قد آستین:کوتاه
 • یقه:گرد
 • طرح پارچه:ساده
 • مورد استفاده:روزمره

[/wpsm_list]

تی شرت دخترانه ال سی وایکیکی

تی شرت دخترانه ال سی وایکیکی

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/f68087cd-970d-4628-8e4d-89d0f9001c2f” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مشخصات کلی:

[wpsm_list type=”check”]

 • جنس:ویسکوز، پلی استر
 • فرم:آزاد
 • قد:روی باسن
 • قد آستین:بلند
 • یقه:گرد
 • طرح پارچه:ساده
 • مورد استفاده:روزمره

[/wpsm_list]

تی شرت زنانه زیپ دار ساروک

تی شرت زنانه زیپ دار ساروک مدل U کد 011

تی شرت مردانه زی مدل 153123619

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/c07ecb2f-f883-41dc-8eca-e5bcfe3d3b76″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مشخصات کلی:

[wpsm_list type=”check”]

 • جنس:نخ
 • قد:روی باسن
 • طرح پارچه:ساده
 • فرم:معمولی
 • یقه:گرد
 • قد آستین:کوتاه
 • مورد استفاده:روزمره

[/wpsm_list]

تی شرت مردانه فلوریزا طرح بدنسازی

تی شرت مردانه فلوریزا طرح بدنسازی

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/3cc44176-1b99-4238-b6c9-33f20e1377d8″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مشخصات کلی:

[wpsm_list type=”check”]

 • جنس:نخ
 • یقه:گرد
 • قد آستین:کوتاه

[/wpsm_list]

تیشرت-الینور-طرح-خوشنویسی-شعر-حافظ

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/5cef4c20-3e41-462b-88aa-3a4b53ba3519″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مشخصات کلی:

[wpsm_list type=”check”]

 • جنس:نخ، پلی استر
 • یقه:گرد
 • قد آستین:کوتاه

[/wpsm_list]

تی شرت مردانه طرح لیورپول

تی شرت مردانه طرح لیورپول

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/28b952c9-9e37-44af-a747-30e691085fc0″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مشخصات کلی:

[wpsm_list type=”check”]

 • جنس:نخ
 • یقه:گرد
 • قد آستین:کوتاه

[/wpsm_list]

جنس پارچه را در نظر بگیرید

برای انتخاب پارچه ۱۰۰٪ پنبه بدون هیچ ناخالصی مانند پلی استر، باید دقت بیشتری به خرج دهید. الیاف طبیعی مانند پنبه با دوام هستند، مراقبت از آن‌ها آسان است و به پوست شما اجازه‌ی تنفس می‌دهد.

پنبه نخ شانه‌ای

پنبه‌ی نخ شانه‌ای نسبت به پنبه معمولی نرم‌تر و راحت‌تر است. توصیه می‌شود هنگام خرید تیشرت، از خرید پارچه‌هایی که در ترکیب آن‌ها پلی استر دیده می‌شود، صرف نظر کنید. چون وقتی پارچه جمع می‌شود، کش می‌آید یا نازک می‌شود، در بخش‌هایی که پلی استر بیشتر به کار رفته، ثابت باقی می‌ماند. در این حالت، بعد از مدتی تیشرت شما در برخی نقاط کش آمده و در برخی نقاط تنگ‌تر است.

وزن تیشرت

یک تیشرت نخی با کیفیت انتخاب کنید. این اغلب به وزن نخ که تیشرت از آن ساخته شده است برمی‌گردد. هرچه وزن نخ بیشتر باشد، تیشرت نازک‌تر، نرم‌تر، و سبک‌تر خواهد بود.

سایز تیشرت

شما نمی‌توانید تیشرتی پیدا کنید که طی چند سال در یک اندازه باقی بماند! پس باید تیشرتی تهیه کنید که در صورت کش آمدن، همچنان مناسب شما باشد. اگر تیشرت تنگی انتخاب کنید، که اصلا به تن شما نخواهد رفت. تیشرت اگر زیادی گشاد و بزرگ باشد نیز بعد از مدتی شکل و شمایلش را از دست داده و به تن شما زار می‌زند.

ساده‌ترین راه حل برای پیدا کردن سایز مناسب این است که قبل از خرید پیراهن آن را امتحان کنید، البته در صورتی که خرید آنلاین انجام می‌دهید، این برای شما مشکل ساز خواهد بود. اما اکثر فروشگاه‌های آنلاین نموداری را ارائه می‌دهند که اندازه‌های مختلف را مشخص کرده و تفاوت سایز بین کشورها را بیان می‌کند.

به تناسب تیشرت دقت کنید

هر شخص هیکل خاصی دارد. برخی هیکل ساعت شنی دارند و برخی دیگر هیکل گلدانی یا گلابی شکل. برخی دیگر نیز هیکل سیبی شکل دارند. برای هر هیکل، لباس خاصی دوخته و وارد بازار شده است. این فقط در مورد لباس مجلسی صدق نمی‌کند، حتی هنگام خرید تیشرت نیز باید به این نکته دقت داشته باشید تا خطایی رخ ندهد. به عنوان مثال، برخی از افراد ممکن است دور کمر عریض‌تری داشته باشند و مایل باشند پیراهن‌های بلندتر را انتخاب کنند.

تیشرت‌ها معمولاً دارای برچسب‌هایی هستند که تناسب یا نوع طرح آن را توصیف می‌کنند. اصطلاحات یا نامگذاری‌ها می‌تواند بر اساس مارک‌ها تفاوت داشته باشد. اما به طور کلی، معمولا روی تیشرت‌ها نوشته‌های زیر به چشم می‌خورد:

Slim fit: برای کسانی که ریزنقش هستند، این تیشرت مناسب است و از قسمت کمر، فرم می‌گیرد.

Regular fit: طرحی ساده که برای اکثر افراد مناسب است.

Big/Tall: برای کسانی که نسبت به بقیه تا شش فیت بلند‌تر هستند.

به دوخت تیشرت دقت داشته باشید

همیشه نقاط خاص و مهم تیشرت مثل یقه، آستین و سجاف را از نظر دوخت بررسی کنید. از این بخش صرف نظر نکنید، شما برای اینکه جنس باکیفیتی بخرید، این مقاله را می‌خوانید. پس این نکته را بدانید که دوخت و درز و نوع برش تیشرت اهمیت بسیار زیادی دارد.

درزها را بازرسی کنید، به کنار پیراهن، بالای شانه‌ها و اطراف آستین نگاه کنید. پیراهن‌های با کیفیت معمولاً فقط یک خط دوخت دارند، اما برخی از تیشرت‌ها از این ویژگی برخوردار نیستند.

عوامل دیگری که باید در نظر گرفته شود

اگر تیشرت دارای زیپ است، دوخت زیپ را با دقت بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که موردی وجود ندارد یا زیپ راحت باز و بسته می‌شود. همچنین به این نکته دقت کنید که خطر زیپ صاف می‌ایستد.

جیب ها را از نظر دوخت و سوراخ های آزاد بررسی کنید. هنگام بررسی جیب را کمی بکشید و از دوام آن مطمئن شوید. چون نباید به این راحتی‌ها پاره شود. متاسفانه برخی از تولید کنندگان از پارچه‌های باقیمانده و کیفیت پایین برای تولید جیب استفاده می‌کنند.

دوخت دکمه‌ها را بررسی کنید تا از محکم بودن دکمه اطمینان حاصل کنید (البته اگر تیشرت مورد نظر شما دکمه دارد). همیشه از این نکته مطمئن شوید که تیشرت دارای یک دکمه اضافی (زاپاس) باشد (که معمولاً به آستر داخلی تیشرت دوخته می‌شود).

سوراخ های دکمه را بررسی کنید تا از متناسب بودن آن‌ها مطمئن شوید. محل اتصال دکمه به تیشرت نباید خیلی شل یا خیلی سفت باشد.

برچسب پشت یقه را جدی بگیرید

برچسب برند اهمیت خیلی زیادی دارد. این برچسب معمولاً در پشت یقه تیشرت قرار می‌گیرد. ما توصیه می‌کنیم که همیشه برچسب روی تیشرت را بخوانید و از باید ها و نبایدها مطلع شوید (مثلا اینکه تیشرت در چه دمایی شسته شود و …).

مواد به کار رفته در برچسب تیشرت نیز عامل مهمی است و نقش بسیار مهمی در راحتی شما ایفا می‌کند. احتمالا بارها پیش آمده که همین برچسب، خواب راحت را از شما بگیرد، پشت گردنتان را به خارش بیندازد یا آن را بسوزاند. این واقعا می‌تواند نکته‌ی اعصاب خورد کنی باشد و هیچ کس واقعا دلش نمی‌خواهد برچسب را با قیچی پاره کند. پس توصیه می‌کنیم به دنبال تیشرت هایی بروید که دارای برچسب‌های بافته شده یا برچسب هایی هستند که روی خود پارچه چاپ شده باشد.

به برند تیشرت اهمیت دهید

شاید برای خرید تیشرت، برند آن را در نظر نگیرید. ولی این اشتباه بزرگی است. هرچه برند شناخته‌شده‌تر و بهتر باشد، تیشرت نیز بیشتر عمر می‌کند. از برندهای معروف بازار می‌توان به لیوای، نایک، آدیداس و استوسی اشاره کرد. البته قیمت‌ها با توجه به برند تجاری متغیر است، بنابراین هنگام خرید از بودجه خود اطمینان حاصل کنید.

سخن آخر

همانطور که می‌بینید، برای خرید یک تیشرت مناسب، نکات زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کنید. اگرچه خرید آنلاین در این شرایط سخت‌تر است زیرا نمی‌توانید از کیفیت پیراهن مطمئن شوید. پس توصیه می‌کنیم که از برندهای معروف استفاده کنید و از مشاور فروش سایت فروشنده نیز کمک بگیرید تا بهترین تیشرت را برای خود بخرید.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

   اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!