رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید خمیردندان

هفت خمیردندان برتر که دندانپزشکان توصیه می‌کنند

خرید خمیر دندان می‌تواند کاری بسیار سخت و در عین حال مهم باشد. برندهای بسیار زیادی از انواع مختلف خمیر دندان موجود است و انتخاب نادرست می‌تواند به ویزیت یک دندانپزشک ختم شود. چگونه می‌توانید تعیین کنید که کدام خمیردندان برای شما مناسب‌تر است؟ برای کمک به شما در پاسخ به این سوال و کمی ساده کردن آن، در مقاله به معرفی خمیردندان‌های توصیه شده توسط متخصصان دندانپزشکی پرداخته می‌شود.

خمیردندان

انواع خمیردندان

قبل از اینکه در مورد خمیردندان‌های برتر بدانید، مهم است که اطلاعاتی را در خصوص انواع مختلف خمیردندان‌ها کسب کنید. یکی از انواع متداول خمیردندان، خمیردندان حاوی فلوراید است. از آنجا که فلوراید دندان‌های شما را تقویت می‌کند و از پوسیدگی آن‌ها جلوگیری می‌کند ، دندانپزشکان آن را برای کودکان و بزرگسالان توصیه می‌کنند.

همچنین برخی خمیردندان‌ها برای کنترل جرم تشکیل شده روی دندان تولید شده اند. اگر پلاک روی دندان‌های شما سخت شود، به جرم تبدیل می‌شود. خمیردندان‌های کنترل کننده جرم دندان با پلاک دندان مقابله کرده و پلاک را قبل از اینکه سفت شود، از بین می‌برند.

برخی اوقات افراد به دلیل حساسیت دندان دچار مشکلاتی می‌شوند. در این شرایط، خوردن یا نوشیدن غذاهای گرم و سرد می‌تواند دردناک باشد. حساسیت دندان معمولاً به دلیل ضعیف شدن مینای دندان یا ریشه آن است. در این شرایط استفاده از خمیردندان برای دندان‌های حساس مفید است. این نوع خمیردندان دردهایی را که ناشی از حساسیت دندان است تسکین می‌بخشد. شما حتی می‌توانید خمیردندان‌های محافظت کننده در برابر حفره دندان و یا سفید کننده نیز پیدا کنید.

درنهایت نوع دیگری از خمیردندان‌ها سفید کننده هستند. اگرچه در آن‌ها از مواد متفاوتی استفاده می‌شود، همه آن‌ها دارای ماده سفید کننده‌ای هستند تا دندان‌های شما سفیدتر به نظر برسند. این مواد یا لکه‌ها را از بین می‌برند و یا رنگ دندان‌های شما را روشن‌تر می‌کنند. برخی از خمیردندان‌های سفید کننده از پوسیدگی دندان نیز جلوگیری می‌کنند. یکی از جزئیاتی که باید از آن آگاه باشید این است که هیچ خمیردندان سفید کننده‌ای نمی‌تواند همان تأثیر روش سفید کردن دندان‌ها را داشته باشد. هیچ خمیردندان سفید کننده نمی‌تواند رویای داشتن دندان‌های بسیار سفید و درخشان را تحقق بخشد.

امروزه شما می‌توانید تقریباً در مورد هر نوع خمیردندانی که تصور می‌کنید اطلاعاتی بدست آورید. برخی خمیردندان‌ها فقط یک هدف را تحقق می‌بخشند و برخی دیگر مصرف کننده را به همه اهداف مورد نظرش می‌رسانند. شما باید خمیر دندانی را انتخاب کنید که نیازهای بهداشت دهان و دندان شما را برآورده کند. اگر مستعد ابتلا به حفره‌های دندان هستید، باید به دنبال خمیردندانی باشید که از دندان‌هایتان در برابر حفره به خوبی محافظت می‌کند. اگر سفید شدن دندان مهمترین دغدغه شماست، باید خمیر دندان سفید کننده انتخاب کنید.

خمیردندان های برتر

کلیه این خمیردندان‌های برتر به دلایل مختلف، جایگاهی در این لیست کسب کرده‌اند. برخی برای سفید کردن، بعضی دیگر برای دندان‌های حساس و برخی دیگر هر دو کار را انجام می‌دهند. با این حال همه آنها توسط دندانپزشکان توصیه می شوند.

خمیردندان Colgate Total

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/e6fc41de-906b-4332-afe9-2dff8a609405″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


اگر می‌خواهید خمیردندانی داشته باشید که با پلاک و جرم دندان مقابله می‌کند، Colgate Total یک گزینه عالی است. این خمیردندان تا ۱۲ ساعت با پلاک دندان مقابله می‌کند. فرمول شیمیایی این خمیردندان در مبارزه با التهاب لثه بسیار مؤثر است. از همه مهمتر، انواع مختلفی خمیردندان از این برند وجود دارد که ضمن داشتن توانایی برای مبارزه با پلاک دندان، کارهای دیگری نیز انجام می‌دهند. Advance Whitening موجب سفیدی دندان، Daily Repair آسیب دندان شما را برطرف می‌کند، و Deep Cleanدندان‌های شما را بسیار تمیز می‌کند.

خمیردندان Crest Pro-Health

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/2e1e3efd-0912-48c5-ad2b-fd5214416932″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


یکی از تنها خمیردندان‌های پذیرفته شده توسط ADA برای داشتن شش قابلیت متفاوت Crest Pro-Health است. این خمیردندان علاوه بر سفید کردن دندان‌ها، باعث کاهش حساسیت، جلوگیری از تشکیل حفره، مبارزه با پلاک دندان، جلوگیری از التهاب لثه و جلوگیری از بوی بد دهان می‌شود. برای رعایت کامل بهداشت دهان و دندان، این خمیردندان بسیار مناسب است.

خمیردندان Sensodyne ProNamel Gentle Whitening Toothpaste

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/75fdf998-2b41-43de-b67b-251c746a8a38″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


افراد دارای دندان‌های حساس نباید محدود به فقط یک نوع خمیردندان شوند. خمیر دندان Sensodyne ProNamel Gentle Whitening به افراد دارای لثه و دندان‌های حساس فرصتی برای سفیدتر کردن دندان‌های خود می‌دهد. این خمیردندان همچنین مینای ضعیف شده دندان را تقویت و سخت می‌کند و با این کار از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

خمیردندان Arm and Hammer Dental Care Advance Cleaning Mint Toothpaste w/Baking Soda

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/25c5cb48-b451-45dc-a29a-414388050c0b” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


جلوگیری از پوسیدگی دندان کار سختی است. اما این خمیر دندان (Arm and Hammer) این کار را انجام می‌دهد. فلوراید موجود در خمیردندان آسیب‌های وارد شده به دندان شما را ترمیم می‌کند و جوش شیرین به کار رفته نیز پلاک دندان را از بین می‌برد. همچنین طعم نعناع آن طراوت و تازگی دهان را به دنبال دارد.

خمیردندان Tom’s of Maine Natural Anticavity Fluoride Toothpaste

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/a9760854-d667-484e-b829-01546e6903ca” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


اگر به مواد طبیعی علاقمند هستید، خمیر دندان Tom’s of Maine یک محصول اساسی برای شماست. خمیردندان‌ ضد پوسیدگی و حاوی فلوراید آن‌ حاوی مواد سازنده طبیعی است، اما ماده بسیار مؤثر فلوراید در آن حذف نشده است. این خمیردندان ضد پوسیدگی دندان است و شامل ترکیباتی که حتی تلفظ آن‌ها نیز سخت است نمی‌شود.

خمیردندان Crest Tartar Protection

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/67007706-667b-4e62-81aa-b2119fa23676″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


هیچ‌کس حفره دندان را دوست ندارد. خمیر دندان Crest Tartar Protection از دندان‌های شما در برابر جرم دندان، رسوب سختی که پلاک روی دندان‌ها ایجاد می‌کند، محافظت می‌کند. جرم دندان به دندان شما آسیب می‌رساند و می‌تواند باعث بوی بد دهان و التهاب لثه شود. این خمیر دندان مانع از آهکی و سفت شدن پلاک دندان می‌شود و دهان را سالم و تازه نگه می‌دارد.

خمیردندان Tom’s of Maine Simply White Clean Mint Toothpaste

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/a9760854-d667-484e-b829-01546e6903ca” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


تهیه یک خمیر دندان طبیعی سفید کننده کار ساده‌ای نیست، اما Tom’s of Maine همین کار را انجام داده است. خمیر دندان Simply White توانایی سفید کنندگی طبیعی دندان را داشته و دندان‌های شما را ضمن مقابله با حفره دندان، درخشان‌تر می‌کند.

جلوگیری از مشکلات دندانپزشکی

استفاده از یکی از این خمیردندان‌های برتر می‌تواند از بروز مشکلات دهان و دندان مانند حفره، بیماری لثه و غیر آن جلوگیری کند. استفاده از یکی از این خمیردندان‌ها به همراه نخ دندان و رژیم غذایی سالم می‌تواند سلامت دهان را حفظ کند. اما حتی با رعایت صحیح اصول بهداشت دهان و دندان، باید به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید.

دیدگاه شما
  1. مطلب مفیدی بود … ممنون از سایت عالی تون

    اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!