رفتن به نوار ابزار

کتاب خودت را به فنا نده

معرفی و خلاصه ای از کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جیم بیشاپ

کتاب خودت را به فنا نده نوشته آقای گری جان بیشاپ است. گری جان بیشاپ یکی از نویسندگان کتاب در حوزه رشد و پیشرفت شغلی است و در حال حاضر نیز به عنوان یکی از توانمندترین و معروف‌ترین مربیان حوزه خودپروری و توسعه فردی در اروپا فعالیت می‌کند. کتاب خودت را به فنا نده برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ منتشر و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه توسعه فردی شد.
نویسنده تلاش کرده تا با استفاده از دو جمله زیر که بر روی جلد نوشته شده، کتاب خود را به خواننده معرفی کند.
“کمتر فکر کن و دل به زندگی بده”


کتاب خودت را به فنا نده از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز نیز بوده است. ما در این مقاله قصد داریم تا خلاصه‌ای از این کتاب را به شما ارائه دهیم.

خلاصه‌ای از کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ

این کتاب دارای ۹ فصل است که در هر فصل تلاش شده تا چگونگی رسیدن به موفقیت و بهتر زندگی کردن آموزش داده شود. بطور کلی کتاب خودت را به فنا نده از ۷ ستون تشکیل شده که هر کدام از آن‌ها دارای یک جمله کلیدی و تأکیدی هستند. محوریت اصلی فصول و ستون‌های این کتاب، تأثیر شگرف گفتگوهای درونی ما در زندگی است. این گفتگوها می‌توانند موفقیت یا حتی شکست ما را رقم بزنند بطوری که با تغییر باور و نگاهمان به زندگی، تغییرات بزرگی در زندگی واقعی ما نیز رخ خواهد داد.

ستون اول: خیلی مشتاقم

اشتیاق ما در انجام کاری، باعث بهبود عملکردمان می‌شود. با اشتیاق است که تمام تلاشمان را می‌کنیم تا به هدف برسیم. بر خلاف تصور همه، شرایط محیطی در خوشبختی و بدبختی ما آنچنان تأثیری ندارد. شما مسئول زندگی خودتان هستید و برای موفقیت خود باید تلاش کنید. برای اینکه در زندگیان تحولی ایجاد شود، به شانس احتیاجی ندارید، بلکه باید با اشتیاق به سمت هدفتان قدم بردارید.

ستون دوم: برای پیروز شدن مصمم هستم

درست است که شما برای پیروز شدن بی‌تاب و مصمم هستید، اما آیا برای دست یافتن به این پیروزی برنامه ریزی هم کرده‌اید؟
باید اهدافی برای خودتان تنظیم کنید که واقع بینانه و قابل دستیابی باشند. اهدفی که دست یافتن به آن‌ها غیرممکن است، شما را از ادامه راه باز می‌دارد. اگر اهداف زیادی دارید یکی از بهترین راه‌ها یادداشت کردن آن‌ها است. فراموش نکنید که در مسیر رسیدن به هدفتان، به شکست‌ها مانند محرکی برای رسیدن به پیروزی نگاه کنید.

ستون سوم: از عهده کارم بر می‌آیم

موانع زیادی بر سر راه رسیدن به هدفتان وجود دارد، اما شما از عهده آن‌ها بر می‌آیید، پس تسلیم نشوید و به مسیرتان ادامه دهید. برای اینکه خودتان را به فنا ندهید، باید تلاش کنید و به خودباوری برسید. با مشکلاتی که در سر راه شما قرار می‌گیرند روبرو شوید و از آن‌ها نترسید، چون شما از عهده آن برمی‌آیید.

ستون چهارم: از تردید استقبال می‌کنم

همه ما از عدم اطمینان می‌ترسیم و این موضوع در برابر حوادث و اتفاقات ما را ضعیف می‌کند. تمایل ما به اینکه همیشه در نقطه امن زندگی خود قرار بگیریم، اجازه انجام کارهای جسورانه را به ما نمی‌دهد. وقتی ریسک نکنید، تفاوتی ندارد که چقدر تلاش می‌کنید، تا زمانی که حاضر نباشید از منطقه امن خود خارج شوید، انتظار بروز اتفاق خارق‌العاده‌ای را نداشته باشید. فراموش نکنید که تا زمانیکه‌ از شکست خوردن می‌ترسید، طعم پیروزی را نخواهید چشید.

ستون پنجم: من نتیجه اعمالم هستم نه حاصل افکارم

آدمها افکار شما را نمی‌بینند، اعمال شما را می‌بینند. اعمال شما معیاری برای شناخته شدن توسط دیگران است. موفق‌ترین افراد هم افکار منفی دارند، مهمترین کار کنترل این افکار است. زندگی ما با تغییر نگرش و در نهایت تغییر اعمال ماست که بهبود پیدا می‌کند. افکار ما می‌توانند تحول عظیمی در زندگی ما بوجود آورند اگر هدایت شوند و در راستای اهداف ما قرار بگیرند.

ستون ششم: مصمم هستم

وقتی رویایی دارید، برای رسیدن به آن باید مصمم باشید و با اراده‌ای قوی برای رسیدن به رویایتان تلاش کنید. وقتی برای رسیدن به هدفتان مصمم باشید، اگر در مسیر بارها هم شکست بخورید باز ادامه می‌دهید. جان گری بیشاپ می‌گوید شما باید به شخصیتی تبدیل شوید که اگر تمام داشته‌هایش را هم از دست بدهد باز هم به تلاش خود ادامه می‌دهد، اهداف و آرزوهای شما خارج از منطقه امنی که برای خود ساخته‌اید قرار دارند. پس از منطقه امن خود خارج شوید تا به آن‌ها دست پیدا کنید.

ستون هفتم: انتظار خاصی از خودم و دیگران ندارم و هر اتفاقی را می‌پذیرم

اگر هدفی برای خودتان در نظر گرفته‌اید و یا رویایی ترسیم کرده‌اید، برای رسیدن به آن باید تمام کارهایی که می‌دانید انجام دادنش فایده‌ای برای شما ندارد را کنار گذاشته و کارهایی را انجام دهید که شما را به هدف نزدیکتر می‌کنند. همه کارهایی که انجام می‌دهید شما را به زندگی فعلیتان رسانده‌اند، اگر از این زندگی راضی نیستید و به دنبال تغییر هستید، باید کاری را بکنید که تابحال انجام نداده‌‌اید.
ما گاهی انتظارات زیادی از خودمان و دیگران داریم و همین موضوع به قول نویسنده باعث می‌شود خود را به فنا دهیم. انتظاراتمان معمولاً از حد توان ما خارج هستند، زمانی که اهدافمان را بر اساس انتظارات‌ از خودمان یا دیگران بنا می‌کنیم، تحت فشار و استرس زیادی خواهیم بود چون انتظارات ما همواره فراتر از توانایی‌های ما است. نتیجه این امر تسلیم شدن و ادامه ندادن مسیر رسیدن به هدف و رویا خواهد بود. تلاش کنید تا خودتان را برای اتفاقات مختلف آماده کنید و با هر مشکلی از میدان نبرد فرار نکنید. گری جان بیشاپ می‌گوید، به زندگیتان دل بدهید و افکار مزاحم و بیهوده را از خود دور کنید.

تمام تلاش گری جان بیشاپ در کتاب خودت را به فنا نده، این است که خواننده را به تلاش و کوشش ترغیب کند. او به خوبی می‌داند که افکار منفی و بیهوده، زندگی انسان‌ها را تباه می‌کند و مانع بزرگی برای موفقیت آن‌ها است. او معتقد است برای رسیدن به موفقیت نباید فقط به آن فکر کنیم، بلکه باید دست به عمل بزنیم چون ما از پس آن برمی‌آییم.

معرفی کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جیم بیشاپ

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


همانطور که مطالعه کردید ما در این مقاله به معرفی کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ پرداختیم و خلاصه‌ای از ۷ ستون اصلی این کتاب ارائه کردیم. امیدواریم که با خواندن این مطلب به انجام دستوارت و راهنمایی‌های این کتاب ترغیب شده باشید. اگر کتاب را خوانده‌اید در مورد تأثیر آن بر روی زندگی خود برای ما بگویید. بعد از خواندن این کتاب چه اتفاقی برای اهداف و آرزوهای شما افتاده‌ است؟

برچسب ها:

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر