رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید دهانشویه

امتیازدهی+8
امتیازدهی+8

با این راهنمای خرید دهانشویه؛ از دست باکتری‌ها و بوی بد دهان خلاص شوید!

بهداشت دهان و دندان تنها محدود به استفاده روزانه از مسواک و خمیردندان نیست، بلکه باید از نخ دندان نیز به درستی استفاده کنیم. آنچه که فرآیند بهداشت دهان و دندان را تکمیل و تضمین می‌کند، استفاده درست از دهانشویه مناسب است. ما این مقاله را به عنوان راهنمای خرید دهانشویه تدوین کردیم تا بتوانید از بین برندهای مختلف بهترین انتخاب را داشته باشید. 

درباره دهانشویه

دهانشویه‌ها به طور کلی به دو دسته درمانی و غیردرمانی (یا آرایشی) تقسیم می‌شوند. دهانشویه‌های درمانی همان‌هایی هستند که توسط دندانپزشک و برای درمان برخی بیماری‌های لثه و رفع بوی بد دهان تجویز می‌شوند. فراموش نکنید که استفاده از این دهانشویه‌ها بدون دستور پزشک و خودسرانه ممکن است عوارضی جدی را در پی داشته باشد.

دهانشویه‌های درمانی دارای مواد فعالی هستند که به کنترل و کاهش علائم خاصی از بیماری دهان و دندان مانند التهابات لثه، پلاک دندان، پوسیدگی دندان و رفع بوی بدن دهان کمک می‌کنند. از جمله مهمترین موادی که در این دهانشویه‌ها استفاده می‌شود می‌توان به کلروهگزیدین، فلوراید و پیریدین کلراید اشاره کرد. 

دهانشویه‌های غیردرمانی برای موارد بهداشتی و بدون تجویز پزشک مصرف می‌شوند و در داروخانه‌ها در دسترس هستند. برخی از این دهانشویه‌ها حاوی الکل هستند و مزیت آن‌ها اثرگذاری بیشتر و جذب راحتتر توسط مخاط دهان و لثه است. اما از طرفی دارای مضراتی چون خشک کردن دهان و بروز سرطان داخل دهانی در اثر استفاده مکرر و طولانی مدت هستند. بنابراین ترجیحاً از دهان‌ شویه‌های فاقد الکل استفاده کنید. 

علت اصلی بوی بد دهان

بوی بد دهان از تجمع گسترده باکتری‌های آزاد کننده گوگرد در قسمت انتهایی زبان ایجاد می‌شود. پس زمانی‌که زبان خود را با مسواک‌ها مخصوص می‌شویید در اصل در حال جدا کردن این باکتری‌ها از سطح زبان خود هستید. از طرفی استفاده از دهانشویه نیز می‌تواند به از بین بردن این باکتری‌ها و رفع بوی بد دهان کمک کند. 

ترکیبات دهانشویه

در دهانشویه با کارایی‌های مختلف، مواد و ترکیبات متفاوتی وجود دارد، اما مواد زیر جزو ترکیبات ثابت تمامی دهانشویه‌های موجود در بازار هستند:

 • فلوراید
 • آب
 • مواد نگهدارنده
 • الکل یا مواد آنتی‌ باکتریال
 • مواد پاک کننده یا ضدعفونی کننده
 • مواد ضد پوسیدگی دندان
 • مواد طعم دهنده
 • مواد رنگ دهنده

معرفی انواع دهانشویه‌ های درمانی

همانطور که اشاره کردیم، دهانشویه‌های درمانی توسط دندانپزشک تجویز می‌شوند و برای درمان مشکل فعلی دهان و دندان شما مناسب هستند. دهانشویه‌های درمانی علاوه بر ترکیبات دهانشویه‌های آرایشی یا معمولی، حاوی مواد فعالی هستند که به محافظت از دندان‌ها در برابر بیماری‌های دهان و دندان کمک می‌کنند.

تمامی دهانشویه‌های درمانی توسط انجمن دندانپزشکان آمریکا یعنی ADA تأیید شده‌اند و بر اساس کاربردی که دارند به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • دهانشویه های ضد پلاک دندان

پلاک دندان در اثر تجمع باکتری‌ها ایجاد می‌شود و لایه‌ای بر روی سطح دندان ایجاد می‌کند. دهانشویه های ضد پلاک دارای ترکیبات و مواد فعالی هستند که مانع از تجمع پلاک می‌شوند. از جمله ترکیبات این دهانشویه‌ها می‌توان به آنتی بیوتیک‌ها مانند ستیل پیریدینیوم کلراید و مواد فعال پیشگیری کننده از چسبیدن باکتری به سطح دندان مانند هیدروکلراید دلموپینول آمین الکل اشاره کرد. البته دهانشویه‌های ضد پلاک دارای چربی‌های ضروری مانند اوکالیپتول، تیمول، منتول با متیل سالیسیلات نیز هستند. 

دهانشویه‌های حاوی این مواد در مراحل مختلفی بر روی فرآیند شکل‌گیری و پیشرفت تشکیل پلاک اثر می‌گذارند و تأثیر زیادی نیز بر کاهش پوسیدگی دندان‌ها دارند.

 • دهانشویه‌ های ضدعفونی کننده

دهانشویه‌هایی که حاوی کلروهگزیدین هستند به عنوان یک محلول ضدعفونی کننده توسط دندانپزشکان تجویز می‌شوند. از دهانشویه‌های ضدعفونی کننده به منظور مبارزه با باکتری‌ها و قارچ‌های دهان و دندان استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که این دهانشویه‌ها برای رفع بوی بد دهان نیز کاربرد دارند.

 • دهانشویه های پیشگیری کننده

دهانشویه‌هایی که حاوی فلوراید هستند به طور مؤثری باعث پیشگیری از بروز پوسیدگی می‌شوند. این نوع دهانشویه‌ها با تجویز پزشک و برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرند که در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دارند. اگر دهانشویه حاوی ۰.۰۵ درصد سدیم فلوراید است می‌توانید به صورت روزانه از آن استفاده کنید اما اگر دهانشویه حاوی ۰.۰۲ درصد سدیم فلوراید است، قویتر بوده و باید تنها یکبار در هفته از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که دهانشویه‌های حاوی فلوراید به عنوان مکملی برای مسواک و نخ دندان هستند و به تنهایی نمی‌توانند روند پیشرفت پوسیدگی را کند کنند.

فواید استفاده از دهانشویه

هر ماده‌ای دارای فواید و مضراتی است. در صورتیکه از محصول مناسب و به روشی درست استفاده نکنیم، احتمال مضرات آن بیشتر از فواید آن خواهد بود. لازم به ذکر است که هیچ دهانشویه‌ای آفت دهان را درمان نمی‌کند و استفاده از محصولات دارای الکل نیز می‌تواند علائم بیماری را تشدید کند. فراموش نکنید که استفاده نادرست و مکرر از دهانشویه‌ها احتمال ابتلا به سرطان دهان را افزایش می‌دهد و باعث خشک شدن دهان نیز خواهد شد. برخی از باکتری‌ها برای دهان ضروری هستند، پس با استفاده بیش از حد از دهانشویه آن‌ها را از بین نبرید. در شرایطی که دهانشویه را ببلعید، احتمال ابتلا به بیماری‌های روده نیز وجود دارد. در کنار مضراتی که با استفاده نادرست از این محصول بروز می‌کنند، دهانشویه‌ها فواید بیشماری دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • از بین بردن باکتری‌های دهان و دندان

دهانشویه‌های درمانی، پلاک‌ها و باکتری‌ها دهان را از بین برده و همچنین از بروز مشکلاتی چون التهاب لثه‌ها جلوگیری می‌کنند.

 • از بین بردن باقیمانده غذا از لابلای دندان‌ها

دهانشویه در اصل به عنوان محلولی تمیزکننده یا ضدعفونی کننده برای مناطقی است که با مسواک به آن‌ها دسترسی نداریم. دهانشویه‌ها آخرین باقیمانده‌های غذا را که با مسواک و کشیدن نخ دندان از دهان خارج نشده‌اند را پاکسازی می‌کنند. 

 • جلوگیری از بروز بیماری‌های پریودنتال

پریودنتال بیشتر به بیماری‌های لثه گفته می‌شود. این بیماری به شدت دردناک است و تمام لثه خصوصاً اطراف دندان را درگیر می‌کند. عامل اصلی بروز این بیماری، باکتری‌ها و مواد غذایی باقیمانده در دهان هستند که باعث ایجاد پلاک دندان و در نتیجه التهاب و عفونت لثه می‌شوند. 

با استفاده از دهانشویه‌های ضدباکتری یا ضدپلاک و پوسیدگی، می‌توان از بروز این بیماری جلوگیری کرد. متأسفانه یکی از عوارض بیماری پریودنتال در مادران باردار، احتمال تولد نوزادان نارس یا نوزادان با وزن کم است. علت این امر هم ورود باکتری‌ها به گردش خون فرد و در نتیجه بروز التهاب و عفونت در بدن وی است. 

 • کاهش بوی بد دهان

تمامی دهانشویه‌های درمانی که توسط دندانپزشکان تجویز می‌شوند، باعث از بین رفتن بوی بد دهان خواهند شد. برخی از دهانشویه‌های دیگر نیز که به دهانشویه‌های آرایشی معروف هستند تنها به منظور خوشبو کردن دهان افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

 • کاهش پوسیدگی دندان‌ها

دهانشویه‌ حاوی فلوراید باعث کاهش خطر بروز پوسیدگی و ایجاد حفره در دندان‌ها می‌شوند. حفره‌های روی سطح دندان‌ها نشان دهنده نفوذ میکروب‌ها و شروع پوسیدگی دندان‌ها است. پوسیدگی دندان یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر فردی است که می‌تواند عواقب بسیار بدی نظیر جراحی یا کشیدن یک دندان را به همراه داشته باشد. 

فلوراید موجود در دهانشویه یک ماده ضروری و مفید برای جلوگیری از نفوذ میکروب‌ها و در نتیجه جلوگیری از پوسیدگی دندان است. با استفاده درست از دهانشویه حاوی فلوراید می‌توانید دندان‌هایی سالم و بدون ذره‌ای پوسیدگی داشته باشید. 

 • سفید کردن دندان‌ها

بسیاری از افراد بر اثر استفاده زیاد از چای و قهوه یا عادات بد زندگی روزمره مانند سیگار کشیدن، دندان‌های زردی دارند و همیشه به دنبال راه چاره‌ای برای رفع این مشکل هستند. استفاده روزمره از خمیردندان های سفیدکننده خیلی می‌تواند مؤثر باشد اما استفاده از دهانشویه های سفیدکننده نیز به سفید نگه داشتن دندان‌های شما کمک می‌کند. دهانشویه‌های سفیدکننده حاوی پراکسید هیدروژن هستند که باعث سفیدتر شدن دندان‌ها می‌شود. 

روش درست استفاده از دهانشویه

با توجه به تجویز پزشک یا اطلاعات درج شده روی بسته‌بندی دهانشویه، مقدار پیشنهاد شده را داخل دهان خود ریخته و تلاش کنید محلول را در دهان خود در تمام جهات و بر روی همه دندان‌ها بچرخانید. مراقب باشید که محلول را نبلعید. مطمئن شوید که محلول به دندان‌های عقبی شما رسیده و البته سقف دهانتان را نیز تمیز کرده باشد. 

با توجه به میزان اثرگذاری و غلظت دهانشویه (و البته با توجه به دستور پزشک و یا راهنمای درج شده روی بسته‌بندی) به مدت ۳۰ ثانیه الی ۱ دقیقه دهانشویه را در دهان خود بچرخانید. سپس دهانشویه را بیرون بریزید. لازم به ذکر است که نیم ساعت بعد از استفاده از دهانشویه، نباید آب یا غذا بخورید و سیگار بکشید. 

نکات مهم در استفاده از دهانشویه

نحوه استفاده از دهانشویه به تجویز پزشک و دستور درج شده بر روی بسته‌بندی برمی‌گردد. برخی از دهانشویه‌ها غلیظ هستند و قبل از استفاده باید با نسبت مشخصی با آب ترکیب شوند اما برخی دیگر نیازی به رقیق کردن ندارند. 

فراموش نکنید که دهانشویه نمی‌تواند جایگزین مسواک زدن و نخ دندان شود و تنها روشی برای مراقبت بیشتر از دهان و دندان است. تعداد دفعاتی که از دهانشویه استفاده می‌کنید بستگی به تجویز پزشک دارد و در صورتیکه خودتان دهانشویه خریداری کرده‌اید حداکثر ۱ یا ۲ بار در روز از آن استفاده کنید. چون استفاده زیاد از دهانشویه نه تنها مزیتی ندارد بلکه باعث زرد شدن و آسیب دندان‌ها خواهد شد و در مواردی نیز باعث ابتلا به سرطان می‌شود.

بهترین زمان استفاده از دهانشویه

بسیاری از دندانپزشکان و متخصصان معتقدند که تفاوتی بین استفاده از دهانشویه در قبل و بعد از مسواک زدن، وجود ندارد. در واقع در هر دو حالت میزان اثرگذاری دهانشویه به یک نسبت است.

طرز تهیه دهانشویه خانگی

دهانشویه‌های خارجی و با کیفیت بالا قیمت زیادی دارند و گاهی ترجیح می‌دهیم برای پیشگیری از خطرات احتمالی استفاده از دهانشویه‌های موجود در بازار، آن‌ها را در خانه درست کنیم. برای اینکه بتوانید در خانه دهانشویه آماده کنید نیازی به مواد زیادی ندارید و تقریباً همه ما این مواد را در آشپزخانه خود داریم.

 • دهانشویه جوش شیرین

جوش شیرین ماده‌ای فوق‌العاده برای از بین باکتری‌های دهان و در نتیجه از بین بردن بوی بد آن است. جوش شیرین خاصیت قلیایی داشته و میزان بزاق دهان را افزایش می‌دهد و در نتیجه این امر، خاصیت اسیدی که باکتری‌ها در دهان ایجاد کرده‌اند کاهش چشمگیری خواهد داشت.

مواد لازم برای تهیه دهانشویه جوش شیرین:

 • ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
 • ½ لیوان آب ولرم

مواد را با هم ترکیب کرده و از این محلول روزی ۲ تا ۳ بار قبل یا بعد از مسواک زدن استفاده کنید.

 • دهانشویه نمک

استفاده از دهانشویه نمک می‌تواند به اندازه استفاده از دهانشویه‌های کلروهیگزیدین مؤثر بوده و باکتری‌ها و جرم دندان را کاهش دهد.

مواد لازم برای تهیه دهانشویه نمک:

 • ½ قاشق چایخوری نمک
 • ½ لیوان آب ولرم

مواد را با هم ترکیب کرده و روزی ۲ الی ۳ بار (بعد از هر وعده غذایی) از این محلول استفاده کنید.

 • دهانشویه آلوئه ‌ورا

استفاده از دهانشویه آلوئه ورا می‌تواند علائم بیماری پریودنتال را کاهش دهد. از طرفی این دهانشویه منجر به کاهش خونرزی لثه‌ها و کاهش جرم دندان‌ها نیز می‌شود.

مواد لازم برای تهیه دهانشویه آلوئه ورا:

 • ½ فنجام ژل آلوئه ورا تازه
 • ½ فنجان آب مقطر
 • ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین

مواد را با هم ترکیب کرده و روزی ۲ الی ۳ بار از این محلول استفاده کنید.

 • دهانشویه هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید به تنهایی می‌تواند به عنوان یک دهانشویه مورد استفاده قرار گیرد. این محلول را می‌توانید از فروشگاه‌های پزشکی خریداری کنید. دهانشویه هیدروژن پراکسید می‌تواند میکروب‌ها، باکتری‌ها، بوی بد دهان و التهابات لثه را از بین ببرد. فراموش نکنید که از محلول ۳ درصد استفاده کرده و آن را در بطری تیره رنگ نگهداری کنید چون درصد بالاتر بسیار خطرناک است. بهتر است در مورد استفاده از این محلول با دندانپزشک مشورت کنید.

راهنمای خرید دهانشویه به همراه معرفی چند محصول مناسب

همانطور که در این مقاله خواندید بهترین انتخاب برای دهانشویه، مشورت با دندانپزشک است تا نوع مناسب را به شما پیشنهاد کند. اما معیارها و فاکتورهایی که می‌توانند به عنوان راهنمای خرید دهانشویه مورد استفاده قرار بگیرند به شرح ذیل هستند:

 • غلظت دهانشویه
 • حاوی الکل یا فاقد الکل
 • حجم دهانشویه
 • برند تولیدکننده
 • کاربرد دهانشویه (ضدعفونی کننده، ضد تجمع پلاک، ضد باکتری و …)
 • قیمت دهانشویه

از جمله برندهای تولیدکننده دهانشویه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دهانشویه وی وان: این برند ایرانی است و همه محصولات آن به عنوان دهانشویه درمانی توسط پزشکان تجویز می‌شود.
 • دهانشویه پرسیکا: این برند ایرانی است و به صورت قطره عرضه شده است. پرسیکا کاملاً گیاهی است و در درمان انواع بیماری‌های دهان و دندان کاربرد دارد.
 • دهانشویه ایرشا: این دهانشویه ایرانی است و اکثر محصولات آن حاوی الکل هستند.
 • دهانشویه بنسر: این برند نیز ایرانی است و با دارا بودن کربن فعال مانع جذب باکتری‌ها توسط دندان می‌شود.
 • دهانشویه لیسترین: این محصول ایتالیایی است و اولین و پرفروش‌ترین محصول در سراسر دنیا است.
 • دهانشویه بنزیدامین: این محلول یک مسکن و ضدالتهاب ویژه بوده که برای درمان بیماری‌های پریودنتال و پس از جراحی لثه و دهان تجویز می‌شود.

معرفی بهترین دهانشویه‌های موجود در بازار

دهانشویه وی وان مدل Chlorhexidine حجم ۳۳۰ میلی‌لیتر

دهان شویه وی وان مدل Chlorhexidine حجم 330 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


دهانشویه وی وان مدل Chlorhexidine، مناسب افرادی که ارتودنسی کرده اند و یا افرادی با شرایط پریودنتال، ایمپلنت و پروتز است. این دهانشویه برای جلوگیری از ایجاد رنگدانه بر روی دندان و همچنین از بین باکتری‌ها نقش دارد. استفاده از این محصول در قبل و بعد از اعمال جراحی دهان و دندان باعث جلوگیری از بروز عفونت و ایجاد التهاب و تسریع روند بهبود می‌شود. در ترکیبات تشکیل دهنده این دهانشویه، تیمول و زایلیتول وجود دارد. تیمول عامل بسیار قوی برای ضدعفونی کردن دهان و مقابله با میکروب‌ها است. زایلیتول نیز باعث ایجاد طعم مطبوع می‌شود و از انتقال باکتری‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

مشخصات محصول

 • حجم: ۳۳۰ میلی‌لیتر
 • سایز: بزرگ
 • مناسب برای: بزرگسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: ملایم
 • فلوراید: ندارد
 • از بین برنده پلاک: دارد
 • قدرت سفیدکنندگی: ندارد
 • کشور مبدا برند: ایران

سایر توضیحات:

 •       ضد عفونی کننده و ضد میکروب قوی
 •       جلوگیری از التهاب و خونریزی لثه
 •       مناسب شرایط ارتودنسی، پروتز، پریودنتال، ایمپلنت و جراحی
 •       کلرهگزیدین ۰.۲ درصد
 •       حاوی تیمول
 •       حاوی زایلیتول
 •       فاقد الکل

روش مصرف: ۲ بار در روز استفاده شود و یک ساعت قبل و بعد استفاده از خوردن غذا پرهیز کنید. به این نکته توجه داشته باشید که بیشتر از سه هفته استفاده نشود، مصرف بیشتر فقط با تشخیص دندانپزشک امکان پذیر است.

 

بازگشت به منو ↑

دهانشویه لیسترین مدل Cool Mint حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

دهان شویه لیسترین مدل Cool Mint حجم 250 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


دهانشویه لیسترین باکتری‌های مضر و جرم دندان‌ها را از بین برده و از پوسیدگی و بیماری‌های لثه و همچنین بوی بد دهان جلوگیری می‌کند. این دهان شویه که جزو پرفروش‌ترین و اولین دهان شویه‌های دنیا است نقش مهمی در ضد عفونی کردن محیط دهان دارد. دهانشویه لیسترین مدل کول مینت به سبب داشتن چهار روغن ضروری در ترکیبات آن و همچنین با داشتن طعم نعنایی، می‌توان حس خنکی و تازگی را احساس کرد.

مشخصات محصول

 • حجم: ۲۵۰ میلی‌لیتر
 • سایز: کوچک
 • مناسب برای: بزرگسال
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: نعنایی خنک
 • فلوراید: ندارد
 • از بین برنده پلاک: دارد
 • قدرت سفیدکنندگی: دارد
 • کشور مبدا برند: ایتالیا

سایر توضیحات:

 •  دارای فرمولاسیون حاوی ۴ روغن ضروری (Essential Oil)
 •  کمک به جلوگیری از پوسیدگی دندان و مقابله با بیماری لثه
 •  دارای الکل
 •  ضد عفونی کننده
 •  دارای تاییدیه انجمن دندانپزشکان آمریکا

بازگشت به منو ↑

دهانشویه اورال- بی مدل Lasting Freshness حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

دهان شویه اورال-بی مدل Lasting Freshness حجم 250 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


دهانشویه اورال بی مدل Lasting Freshness، با رایحه نعناع باعث ازبین رفتن بوی بد دهان و ایجاد حس طراوت و تازگی به دهان می‌شود. این دهانشویه فاقد فلوراید بوده و نقش مهمی در از بین بردن پلاک‌های میکروبی و جلوگیری از تشکیل آن‌ها و پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها دارد. استفاده از این محصول، تکمیل کننده فرآیند پاکسازی دهان و دندان و در نتیجه افزایش سلامت دندان‌ها می‌شود.

مشخصات محصول

 • حجم: ۲۵۰ میلی‌لیتر
 • سایز: کوچک
 • مناسب برای: بزرگسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: نعناع
 • فلوراید: ندارد
 • از بین برنده پلاک: دارد
 • قدرت سفیدکنندگی: دارد
 • کشور مبدا برند: آلمان

سایر توضیحات:

 •  از بین برنده‌ی باکتری‌ها و خوشبو کننده مجرای تنفسی
 •  کمک به بازسازی پلاکت‌های دندان

بازگشت به منو ↑

دهانشویه بنسر مدل Fluoride حجم ۳۰۰ میلی‌لیتر

دهان شویه بنسر مدل Fluoride حجم 300 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


 از جمله ترکیبات موجود در دهانشویه بنسر مدل فلوراید پلی سوربات و فلوراید است. فلوراید باعث تسریع در ترمیم پوسیدگی‌های سطحی دندان می‌شود، همچنین فلوراید با کلسیم و فسفر موجود در دندان‌ها تشکیل فلور آپاتیت می‌دهد که باعث افزایش مقاومت در برابر پوسیدگی می‌شود.

مشخصات محصول

 • حجم: ۳۰۰ میلی‌لیتر
 • سایز: بزرگ
 • مناسب برای: بزرگسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: نعنا
 • فلوراید: دارد
 • از بین برنده پلاک: دارد
 • قدرت سفیدکنندگی: ندارد
 • کشور مبدا برند: ایران

سایر توضیحات:

 • مناسب جهت استحکام مینای دندان
 • پیشگیری از پوسیدگی مینای دندان
 • ایجاد طراوت و بوی خوش دهان به مدت طولانی

بازگشت به منو ↑

دهانشویه کودکان جی یو ام مدل Junior حجم ۳۰۰ میلی‌لیتر

دهانشویه کودکان جی یو ام مدل Junior حجم 300 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مراقبت از دندان‌های کودکان از اهمیت فراوانی برخوردار است. استفاده از دهانشویه مخصوص کودکان یکی از راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان است. دهانشویه کودکان جی یو ام مدل Junior یکی از دهانشویه‌هایی است که مخصوص کودکان فرموله شده است. این دهانشویه در پیشگیری از پوسیدگی دندان نقش مهمی دارد و همچنین دارای ترکیبات منحصر به فرد کلسیم است که ۵ برابر فلوراید خمیر دندان، قابلیت معدنی سازی مینای دندان را دارد.

نکته: استفاده از دهانشویه و زمان استفاده از آن در کودکان به نظر و تجویز دندانپزشک بستگی دارد. در صورت استفاده از دهانشویه برای کودکان، والدین بایستی مراقب باشند که کودک دهانشویه داخل دهان خود را حتما خالی کند و از خوردن آن خودداری کند.

مشخصات محصول

 • حجم: ۳۰۰ میلی‌لیتر
 • سایز: بزرگ
 • مناسب برای: خردسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: پرتقال
 • فلوراید: ندارد
 • از بین برنده پلاک: ندارد
 • قدرت سفیدکنندگی: ندارد
 • کشور مبدا برند: اسپانیا

بازگشت به منو ↑

دهانشویه ایرشا مدل Complete حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

دهان شویه ایرشا مدل Complete حجم 250 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


دهانشویه ایرشا مدل Complete، دهانشویه‌ای درمانی است که برای جلوگیری از بروز عفونت بعد از جراحی دندان تجویز می‌شود. این دهانشویه آنتی باکتریال بوده و بهترین محصول برای ضد عفونی کننده محیط دهان است. از جمله ویژگی‌های دهانشویه ایرشا می‌توان سفید کننده، تمیز کننده، براق کننده، خوشبو کننده و ایجاد طراوت و شادابی در دهان را نام برد.

مشخصات محصول

 • حجم: ۲۵۰ میلی‌لیتر
 • سایز: بزرگ
 • مناسب برای: بزرگسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: خنک
 • فلوراید: دارد
 • از بین برنده پلاک: دارد
 • قدرت سفیدکنندگی: دارد
 • کشور مبدا برند: ایران

سایر توضیحات:

 • ترمیم پوسیدگی اولیه دندان و افزایش مقاومت مینای دندان به سبب داشتن فلوراید
 • برطرف کننده پلاک و جرم‌های دندان با بهره گیری از TSPP POLOXAMER
 • آنتی باکتریال و ضد پلاک با بهره گیری از CPC و ZnCl2
 • نابود کننده میکروب‌های مولد بوی بد دهان
 • مناسب استفاده روزانه
 • pH متناسب با محیط دهان
 • فاقد الکل

بازگشت به منو ↑

دهانشویه کلگیت سری Plax مدل Fresh Mint حجم ۵۰۰ میلی‌لیتر

دهانشویه کلگیت سری Plax مدل Fresh Mint حجم 500 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


شوینده و ضدعفونی کننده دهان و دندان، خوشبو کننده و تازه کننده نفس، از بین برنده پلاک، جرم و باقی مانده مواد غذایی و مراقبت از لثه از جمله ویژگی‌های دهانشویه کلگیت سری Plax مدل Fresh Mint است. این محصول فاقد الکل بوده و مناسب برای استفاده روزمره است.

مشخصات محصول

 • حجم: ۵۰۰ میلی‌لیتر
 • سایز: بزرگ
 • مناسب برای: بزرگسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: نعناع تازه
 • فلوراید: ندارد
 • از بین برنده پلاک: دارد
 • قدرت سفیدکنندگی: ندارد
 • کشور مبدا برند: آمریکا

بازگشت به منو ↑

دهانشویه میسویک مدل Total Care حجم ۴۰۰ میلی‌لیتر

دهان شویه میسویک مدل Total Care حجم 400 میل لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


دهانشویه‌ای احتیاج دارید که علاوه بر ویژگی‌های یک دهانشویه خوب، قدرت سفیدکنندگی بالایی هم داشته باشد، دهانشویه میسویک مدل Total Care را به شما توصیه می‌کنیم. این محصول باعث افزایش مقاومت و سلامت دندان‌ها می‌شود و از بروز التهاب و خونریزی و تجمع آلودگی جلوگیری می‌کند. دهانشویه میسویک مدل Total Care، حاوی عصاره گل بابونه، نعناع و گیاه مسواک است که نقش بسزایی در محافظت از سلامت دهان و دندان دارد.

مشخصات محصول

 • حجم: ۴۰۰ میلی‌لیتر
 • مناسب برای: بزرگسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: نعناع
 • فلوراید: دارد
 • از بین برنده پلاک: دارد
 • قدرت سفیدکنندگی: دارد
 • کشور مبدا برند: ایران

سایر توضیحات:

 • ضد پوسیدگی
 • ضد عفونی کننده لثه و دهان
 • خوشبو کننده دهان

بازگشت به منو ↑

دهانشویه کودک فورامن مدل Junior حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

دهانشویه کودک فورامن مدل Junior حجم 250 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


یکی دیگر از دهانشویه‌های مخصوص کودکان، دهان شویه کودک فورامن مدل Junior است. این محصول خوشبو کننده و خوش طعم کننده دهان است و محیط  دهان را ضد عفونی ‌می‌کند. با توجه به اینکه این دهانشویه فاقد الکل، گلوتن و پارابن است بدون نگرانی از ایجاد حساسیت می‌توانید برای فرزند دلبندتان از آن استفاده کنید.

نکته: استفاده از دهانشویه و زمان استفاده از آن در کودکان به نظر و تجویز دندانپزشک بستگی دارد. در صورت استفاده از دهانشویه برای کودکان، والدین بایستی مراقب باشند که کودک دهانشویه داخل دهان خود را حتما خالی کند و از خوردن آن خودداری کند.

مشخصات محصول

 • حجم: ۲۵۰ میلی‌لیتر
 • سایز: کوچک
 • مناسب برای: خردسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: توت فرنگی
 • فلوراید: ندارد
 • از بین برنده پلاک: ندارد
 • قدرت سفیدکنندگی: ندارد
 • کشور مبدا برند: اسپانیا

بازگشت به منو ↑

دهانشویه آی وایت سفید کننده حجم ۵۰۰ میلی‌لیتر

دهانشویه آی وایت سفید کننده حجم 500 میلی لیتر

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


دهانشویه‌ای تخصصی در زمینه سفید کنندگی دندان، “دهانشویه سفید کننده آی وایت” است. این محصول بدون هیچگونه آسیبی به دندان و لثه باعث سفیدی و شفافیت و از بین بردن لکه‌‌های دندان می‌شود. فلوراید موجود در این محصول مینای دندان را تقویت و پوسیدگی‌های سطحی دندان را کاهش می‌دهد.

مشخصات محصول

 • حجم: ۵۰۰ میلی‌لیتر
 • سایز: بزرگ
 • مناسب برای: بزرگسالان
 • طعم: دارد
 • نوع طعم: خنک کننده
 • فلوراید: دارد
 • از بین برنده پلاک: دارد
 • قدرت سفیدکنندگی: دارد
 • کشور مبدا برند: بلژیک

در این مقاله به معرفی انواع دهانشویه‌های درمانی و کاربرد آن‌ها پرداختیم و روش تهیه چند دهانشویه خانگی را نیز آموزش دادیم. مهمترین معیار برای انتخاب بهترین محصول در واقع کاربرد دهانشویه است. با توجه به نیاز خود و تجویز دندانپزشک می‌توانید با کمک این راهنمای خرید دهانشویه، محصول مناسبی را خریداری کنید. شما بین دهانشویه‌های تجاری و خانگی کدامیک را ترجیح می‌دهید؟

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر