رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید مایکروویو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تولید لوازم مدرن نیز افزایش یافته است و ما روزانه شاهد روانه شدن این وسایل به بازار هستیم. یکی از وسایل آشپزخانه‌ای که چندین سال است جایگاه ثابتی در آشپزخانه‌ها پیدا کرده مایکروویو است. با ماشینی شدن زندگی و زیاد شدن مشغله کاری، افراد به دنبال وسایلی هستند که وقت کمتری از آن‌ها بگیرد. از آنجا که آشپزی کردن نیز زمانبر است، مایکروویو وسیله‌ای ضروری برای آشپزخانه هر خانه‌ای به حساب می‌آید.

ممکن است هنگام خرید علاوه بر مایکروویو، اسم‌های دیگر نظیر مایکروفر و سولاردام نیز بشنوید و برایتان سوال پیش بیاید که این سه مورد چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و بخواهید آن‌ها را بهتر بشناسید. ابتدا تعریفی از این سه دستگاه به شما ارائه می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید سپس به بحث درباره موضوع اصلی یعنی مایکروویو خواهیم پرداخت.

مایکروویو چیست؟

مایکروویو دستگاهی است که با تابش امواجی با طول موج کوتاه و داشتن المنت تابشی از بالا باعث گرم شدن و یا پختن مواد غذایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌شود. این امواج برد کوتاه و نفوذ بالایی دارند و به این صورت عمل می‌کنند که جذب موادی که حاوی آب هستند مانند مواد غذایی می‌شوند و باعث جنبش مولکول‌های قطبی و آب می‌شوند، این جنبش سبب تولید گرما شده و گرمای ایجاد شده باعث گرم شدن و یا پختن مواد درون دستگاه می‌شود. مایکروویو‌ها جزو فرهای برقی محسوب می‌شوند.

مایکروفر چیست؟

مایکروفر از دما و گرما برای پخت بهره می‌برد. از آنجا که مایکروفر از المنت گرمایی استفاده می‌کند، مدت زمان بیشتری نسبت به مایکروویو برای پخت و یا گرم کردن غذا صرف می‌کند ولی باعث مغز پخت شدن مواد غذایی، کامل و یکنواخت گرم شدن آن‌ها می‌شود.

سولاردام چیست؟

سولاردام سیستم پخت همانند مایکروویو دارد و در کنار این سیستم پخت از المنت‌های نوری نیز استفاده می‌شود. محفظه پخت در این دستگاه به صورت استوانه‌ای و مدور است و اینگونه طراحی باعث انعکاس بهتر امواج گرمایی بر روی مواد غذایی می‌شود. هیتر سولاردام در بالای محفظه قرار دارد و با تولید امواج نورانی با گرما و نفوذ بالا سبب افزایش سرعت پخت می‌شود.

تاریخچه مایکروویو

دانشمندی به نام اسپنسر در سال‌های جنگ جهانی دوم مشغول آزمایش بر روی امواج رادار بود. هنگامی که این شخص از جلوی امواج فرستنده مایکروویو عبور می‌کند، شکلاتی که درون جیب او قرار دارد ذوب می‌شود. این اتفاق برای او تعجب برانگیز بود و به همین دلیل این امواج را به دانه‌های ذرت تاباند و مشاهده کرد که دانه‌های ذرت کاملاً پخته‌اند و با این جرقه توانست به فکر اختراع دستگاهی که امروزه مایکروویو نامیده می‌شود بیفتد و این اختراع را به نام خود ثبت کند.

انواع مایکروویو

مایکروویو‌ها به دو صورت توکار یا روکار نصب می‌شوند. انواع مایکروویوها براساس عملکرد پخت عبارتند از:

 • مایکروویو چرخان (کبابی)
 • مایکروویو زودپز (ترکیبی)
 • مایکروویو پخت سریع (هالوژنی)

مایکروویو چرخان (کبابی)

این نوع مایکروویو با روش چرخاندن، مواد غذایی را پخته و برشته می‌کند. در بعضی از این نوع مایکروویو‌ها پخت را به صورت مرحله‌ای و به تدریج انجام می‌شود تا فرآیند پخت، ناقص انجام نشود. این نوع از مایکروویوها دارای کمترین قیمت نسبت به انواع دیگر است.

مایکروویو زودپز (ترکیبی)

به این دلیل به این نوع مایکروویو زودپز می‌گویند چرا که همانند زودپز عمل می‌کند. این نوع مایکروویو برای پخت غذا از چرخه گرمای همرفتی استفاده می‌کند، این گرمای همرفتی با انرژی امواج مایکروویو ترکیب شده و در زمان سریع‌تر مواد را پخته و یا غذا را گرم می‌کند. مایکروویو زودپز برای بریان کردن بسیار مناسب است. یخ زدایی مواد غذایی منجمد، دوباره گرم کردن غذا، مایکروویو کردن غذاها، انتقال گرمای همرفتی از ویژگی‌های مایکروویو زودپز ترکیبی است.

مایکروویو پخت سریع (هالوژنی)

در این نوع مایکروویوها علاوه بر امواج مایکروویو از لامپ‌های هالوژنی نیز برای تولید گرما استفاده شده است. مایکروویو هالوژنی پختی سریع‌تر و قیمتی بالاتر از دیگر مدل‌های مایکروویو دارد.

قابلیت‌های دستگاه مایکروویو

ممکن است بسیاری افراد با شنیدن اسم مایکروویو فقط این ذهنیت را داشته باشند که مایکروویو دستگاهی است که فقط می‌توان غذا را گرم کرد و یا تعداد محدودی غذا پخت. در واقع اینگونه نیست و مایکروویو‌هایی که در بازار وجود دارند از فناوری‌ها و قابلیت‌های فراوانی برخوردارند. مفیدترین و مهم‌ترین این قابلیت‌ها عبارتند از:

برنامه‌های پخت

در برخی مایکروویو‌ها به صورت پیش فرض برنامه‌های پخت غذا برنامه ریزی شده است. با انتخاب غذای مورد نظر دیگر نیازی به تنظیم دما و زمان نیست و به طور پیش فرض تنظیم شده است. تعداد برنامه‌های پخت در هر مایکروویو متفاوت بوده و هر چه مایکروویوی برنامه‌های پخت بیشتری داشته باشد کارایی دستگاه بالاتر بوده و قیمت آن نیز به نسبت گران‌تر است.

قابلیت یخ زدایی

از قابلیت‌های بسیار کاربردی و مفید مایکروویوها قابلیت یخ زدایی است. مواد غذایی یخ زده در عرض چند دقیقه از حالت منجمد خارج می‌کند. زمان یخ زدایی به وزن و نوع مواد غذایی بستگی دارد.

قابلیت اینورتر

قابلیت اینورتر باعث پخت و گرم کردن غذاها در گرما و حرارتی کنترل شده می‌شود. از آنجا که مقدار حرارت در این قابلیت از حدی خاص فراتر نمی‌رود، بنابراین مواد مغذی و ویتامین‌های مواد غذایی کاملاً حفظ می‌شوند و غذایی با کیفیت‌تر و سالم‌تری خواهید داشت.

کانوکشن

قابلیت کانوکشن باعث پخش حرارت به طور یکنواخت در کل فضای داخلی مایکروویو می‌شود. ابتدا هوای داغ توسط یک المنت ایجاد می‌شود و سپس توسط یک فن، هوای داغ جریان می‌یابد. مزیت این روش این است که غذا بدون اینکه رطوبت و تازگی خود را از دست بدهد سریع‌تر پخته می‌شود. این قابلیت برای پخت کیک و پیتزا (بدون اینکه خشک شوند) بسیار مناسب است.

قابلیت پخت به کمک حسگر

در مایکروویوهایی با این قابلیت، میزان مایعات و رطوبت غذاها به کمک حسگر تشخیص داده می‌شود و بر مبنای آن دما و پخت آن غذا تعیین می‌شود.

قابلیت پخت با تاخیر

در قابلیت پخت با تاخیر شما می‌توانید زمانی را که مد نظر دارید که عملیات پخت آغاز شود را روی دستگاه تنظیم می‌کنید. دستگاه در زمان تنظیم شده آغاز به کار می‌کند و در پایان فرآیند پخت، خاموش می‌شود.

قابلیت هدایت گرما

در این فناوری به جای تابش اشعه، گرما را به تمام نقاط و از تمام جهات به غذا جریان می‌یابد. مزیت این روش یکنواخت گرم شدن و یا پختن غذا است.

هیتر زغالی

در مایکروویو‌هایی که دارای هیتر زغالی هستند، حرارت توسط این هیتر‌ها ایجاد می‌شود و از تبخیر شدن آب میان بافتی موجود در مواد غذایی جلوگیری می‌کند بنابراین غذاها آبدارتر هستند و کاملاً مغز پخت شده‌اند.

سینی گردان

با وجود سینی گردان در مایکروویو امکان چرخش غذا فراهم می شود و باعث پخته شدن یکنواخت غذا می‌شود.

قابلیت گریل

با استفاده از المنت‌های حرارتی می‌توان غذاها را گریل و یا سرخ کرد.

جوجه گردان

در مایکروویوهایی با این قابلیت، سیخ گردان مخصوص کباب کردن جوجه، گوشت و … وجود دارد.

قابلیت تولید پاپ کورن

در برخی از مایکروویو‌ها دکمه‌ای تعبیه شده است که مخصوص آماده کردن پاپ کورن است. کافی است ذرت را درون دستگاه قرار داده و برنامه پاپ کورن را انتخاب کنید، در سریعترین زمان پاپ کورنی خوشمزه و لذیذ در اختیار شماست.

قابلیت بخار شوی (خود تمیزکن حرارتی)

با استفاده از این فناوری فضای داخلی مایکروویو با استفاده از بخار و حرارت تمیز و عاری از هرگونه لکه چربی و باقی مانده غذا می‌شود.

قفل داخلی

این قابلیت به این گونه عمل می‌کند که برای آغاز فعالیت دستگاه، در دستگاه بایستی کاملاً بسته شده باشد. این قابلیت ایمنی دستگاه را افزایش می‌دهد.

قفل کودک

با استفاده از قفل کودک دیگران نگران دست زدن کودکتان به مایکروویو و اختلال در روند فعالیت دستگاه نباشید. همچنین با استفاده از این قابلیت درب دستگاه در حین فعالیت قفل شده و خطری سلامت فرزندتان را تهدید نخواهد کرد.

مزایای استفاده از مایکروویو

حفظ ارزش غذایی: از آنجا که پخت مواد غذایی در مایکروویو سریع‌تر انجام می‌شود مواد مغذی و ویتامین‌ها حفظ خواهند شد بنابراین مواد غذایی که با مایکروویو پخته می‌شوند از ارزش غذایی بیشتری برخوردارند.

پخت سریع: پخت با مایکروویو از هر روش پخت دیگری سریع‌تر است و آشپزی با آن وقت زیادی را از شما نمی‌گیرد.

بدون نیاز به آب و روغن: مایکروویو غذاها را با آب درون مواد غذایی می‌پزد و یا گرم می‌کند، بنابراین نیازی به اضافه کردن هیچگونه آب یا روغن اضافی نیست و از اینرو می‌توانید از غذاها بابت وجود روغن خیالتان راحت باشد. پس به وسیله مایکروویو می‌توانید غذاهای رژیمی و خوشمزه تهیه کنید.

ایمنی: علاوه بر اینکه مایکروویو‌ها دارای سیستم‌های ایمنی هستند به دلیل استفاده نکردن از شعله و یا هرگونه آتشی، پخت و پز با مایکروویو بسیار ایمن است.

نظافت: تمیز کردن مایکروویو بسیار ساده‌تر از تمیز کردن آشپزخانه و یا اجاق گاز است. با رعایت برخی نکات به راحتی و با یک دستمال می‌توانید داخل مایکروویو را تمیز کنید.

صرف‌جویی در وقت و هزینه: خانم‌های شاغل که وقت زیادی برای آشپزی ندارند با استفاده از مایکروویو می‌توانند در زمان و به نسبت آن در هزینه صرفه جویی کنند.

صرفه‌جویی در انرژی: از آنجا که مایکروویو دارای مصرف انرژی بهینه است بنابراین بیشتر از فرها و اجاق گازهایی معمولی می‌توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.

ظروف مناسب مایکروویو

ظروفی از جنس‌ سرامیک، پیرکس، چینی و ظروف پلاستیکی مقاوم به حرارت، قابل استفاده در مایکروویو است. ظروف فلزی و یا ظروفی که دارای لبه‌های فلزی هستند مناسب مایکروویو نیستند زیرا فلز امواج را منعکس کرده و از انتقال آن‌ها به مواد غذایی جلوگیری می‌کند. همچنین ظروف پلاستیکی که مخصوص مایکروویو نیستند نیز نباید استفاده شوند.

راهنمای خرید مایکروویو

قبل از خرید مایکروویو اولین قدم انتخاب مکان آن است. ابتدا جایی از آشپزخانه که قرار است دستگاه مایکروویو در آن قرار بگیرد را تعیین کنید. ابعاد آن را یادداشت کنید (طول، عرض، ارتفاع). این نکته را هم مد نظر داشته باشید که می‌خواهید مایکروویو به صورت توکار نصب شود و یا اینکه می‌خواهید روی کابینت قرار بگیرد، این نکته نیز در انتخاب مایکروویو اهمیت دارد. پس از مشخص شدن این دو مورد به دنبال سایر معیارهای انتخاب مایکروویو می‌رویم تا بتوانید مناسب‌ترین و بهترین انتخاب داشته باشید:

کاربرد مایکروویو

مشخص کنید که مایکروویو را برای چه مواردی احتیاج دارید. عده‌ای ترجیح می‌دهند از مایکروویو فقط برای گرم کردن و یا یخ زدایی مواد غذایی منجمد استفاده کنند. بعضی‌ها علاوه بر این موارد پخت غذا را نیز با این وسیله ترجیح می‌دهند. افرادی نیز گریل کردن با استفاده از مایکروویو برای آن‌ها اهمیت دارد. بنابراین هدف شما از استفاده از مایکروویو در انتخاب نوع آن تاثیرگذار است.

قدرت دستگاه

قدرت دستگاه با میزان وات دستگاه رابطه مستقیم دارد. هر چه میزان وات دستگاه بیشتر باشد، قدرت دستگاه برای پخت بیشتر است و غذاها سریع‌تر و یکدست‌تر پخته می‌شوند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که درست است توان مصرفی بالا و قدرت زیاد باعث سریع‌تر شدن روند پخت می‌شود اما به همان اندازه نیز مصرف انرژی آن افزایش می‌یابد.

ظرفیت و اندازه دستگاه

مایکروویوها در ظرفیت‌های مختلف عرضه شده‌اند. اندازه و ظرفیت دستگاه را می‌توان براساس تعداد اعضای خانواده انتخاب نمود. مایکروویو‌ها در ظرفیت‌های ۱۵- ۲۰ لیتر، ۲۱- ۳۰ لیتر، ۲۵- ۳۰ لیتر و بیش از ۳۲ لیتر وجود دارند. ظرفیت‌های ۱۵- ۲۰ و ۲۱- ۳۰ لیتری برای خانوارهایی با تعداد اعضای ۲ تا ۴ نفره مناسب است، ظرفیت‌های ۲۵- ۳۰ و بیش از ۳۲ لیتری برای خانواده‌های ۴ تا ۷ نفره مناسب است.

معرفی ۵ مایکروویو خوب و با کیفیت

مایکروویو پاناسونیک مدل NN-ST34

مایکروویو پاناسونیک مدل NN-ST34

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/9b594619-86ea-4977-b2d2-78e69e42871f” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مایکروویو پاناسونیک مدل NN-ST34 از پرفروش‌ترین مایکروویوهای این برند است. این مایکروویو زیبا دارای ظرفیت ۲۵ لیتر و توان ۸۰۰ وات است. از قابلیت‌های این محصول می‌توان به چندین برنامه پخت، یخ زدایی، گرم کردن، قابلیت کانوکشن، قابلیت گریل کردن و پخت ترکیبی اشاره کرد. دیگر امکانات این مایکروویو عبارتند از: صفحه نمایش دیجیتال، سینی گردان، قابلیت تنظیم زمان، دکمه‌های لمسی. مایکروویو پاناسونیک مدل NN-ST34 که از سرعت پخت بالایی برخوردار است جزو مایکروویوهای رده بالا و پیشرفته به حساب می‌آید.

مشخصات کلی

[wpsm_list type=”check”]

 • پهنا: ۴۸۵ میلی‌متر
 • عمق: ۴۰۰ میلی‌متر
 • ارتفاع: ۲۸۷ میلی‌متر
 • وزن: ۱۰ کیلوگرم

[/wpsm_list]

مشخصات فنی

[wpsm_list type=”check”]

 • ظرفیت: ۲۵ لیتر
 • برنامه پخت: دارد
 • قابلیت مایکروویو: دارد
 • توان مایکروویو: ۸۰۰ وات
 • گریل: ندارد
 • یخ زدایی: دارد
 • جوجه گردان: ندارد

[/wpsm_list]

سایر مشخصات

[wpsm_list type=”check”]

 • صفحه نمایش: دارد
 • توضیحات صفحه نمایش: LCD
 • قطر صفحه چرخان: ۲۸۸ میلی‌متر
 • قابلیت تنظیم زمان: بله

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

مایکروویو ال جی مدل MG42

مایکروویو ال جی مدل MG42

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/f8fc1b34-6088-463f-add2-0ec24cc4f9c9″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مایکروویو ال جی مدل MG42، از جمله مایکروویوهای است که دارای قابلیت اینورتر است. این دستگاه دارای چهار کاربرد مایکروویو، گرم کن، سرخ کن و ماست ساز است. این محصول با کنترل گرما و حرارت باعث پخت و گرم کردن مواد غذایی به صورت یکنواخت می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این مایکروویو مصرف کم انرژی است. فضای داخلی مایکروویو به سبب وجود ذرات زئولیت آنتی باکتریال بوده و همچنین از با استفاده از دکمه مخصوص خود تمیز کن، داخل دستگاه به راحتی تمیز و عاری از هرگونه چربی و ذرات به جامانده از غذا می‌شود.

مشخصات کلی

[wpsm_list type=”check”]

 • پهنا: ۴۷۰ میلی‌متر
 • عمق: ۳۹۰ میلی‌متر
 • ارتفاع: ۲۷۰ میلی‌متر
 • وزن: ۲۲ کیلوگرم

[/wpsm_list]

مشخصات فنی

[wpsm_list type=”check”]

 • ظرفیت: ۲۵ لیتر
 • برنامه پخت: دارد
 • قابلیت مایکروویو: دارد
 • توان مایکروویو: ۱۰۰۰ وات
 • گریل: دارد
 • توان گریل: ۹۰۰ وات
 • کانوکشن: ندارد
 • پخت ترکیبی: دارد
 • یخ زدایی: دارد
 • جوجه گردان: ندارد
 • امکان بخارپز: ندارد

[/wpsm_list]

سایر مشخصات

[wpsm_list type=”check”]

 • صفحه نمایش: دارد
 • توضیحات صفحه نمایش: LED
 • قابلیت تنظیم زمان: بله

[/wpsm_list]

سایر ویژگی‌ها:

[wpsm_list type=”check”]

 • دارای برنامه پخت اتوماتیک غذاهای ایرانی
 • سینی شش ضلعی
 • دارای تکنولوژی اینورتر هوشمند
 • آنتی باکتریال
 • دستگیره پاکتی مدور

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

مایکروویو سامسونگ مدل GE234STS

مایکروویو سامسونگ مدل GE234STS

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/8ee21f23-e474-4d3f-95bd-d0c1edb249c1″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مایکروویو سامسونگ مدل GE234STS از نوع رومیزی بوده به راحتی با فضای آشپزخانه ست می‌شود و ظاهری زیبا و مدرن به آن می‌بخشد. کار با این دستگاه بسیار ساده است و دارای قابلیت گریل کردن نیز است. فناوری دیگری که این مایکروویو از آن بهره می‌برد TDS (Triple Distribution System) است که باعث پخت یکنواخت مواد غذایی و همچنین افزایش راندمان می‌شود. مایکروویو سامسونگ مدل GE234STS دارای دکمه‌های لمسی است و درب آن نیز با فشردن یک دکمه باز می‌شود. از مزایای آن روکش سرامیک داخل دستگاه است که به راحتی تمیز می‌شود. این محصول برای استفاده در جاهای مختلف از جمله: منازل، کافی شاپ‌ها، ادارات، شرکت‌ها و… بسیار مناسب است.

مشخصات کلی

[wpsm_list type=”check”]

 • پهنا: ۴۸۹ میلی‌متر
 • عمق: ۳۵۵ میلی‌متر
 • ارتفاع: ۲۷۵ میلی‌متر
 • وزن: ۱۲ کیلوگرم

[/wpsm_list]

مشخصات فنی

[wpsm_list type=”check”]

 • ظرفیت: ۲۳ لیتر
 • برنامه پخت: دارد
 • قابلیت مایکروویو: دارد
 • توان مایکروویو: ۱۳۰۰ وات
 • گریل: دارد
 • کانوکشن: ندارد
 • پخت ترکیبی: دارد
 • یخ زدایی: دارد
 • جوجه گردان: ندارد

[/wpsm_list]

سایر مشخصات

[wpsm_list type=”check”]

 • صفحه نمایش: دارد
 • توضیحات صفحه نمایش: دیجیتال
 • جنس سطح داخلی: روکش سرامیک
 • قفل کودک: بله
 • قابلیت تنظیم زمان: بله
 • اقلام همراه: ظرف مخصوص سرخ کردن

[/wpsm_list]

سایر ویژگی‌ها:

[wpsm_list type=”check”]

 • قابلیت پخت هوشمند
 • مجهز به سیستم پخت یکنواخت (TDS)
 • سیستم پیش گرمایش
 • دارای سیستم خمیرساز
 • سیستم هشدار پایان کار
 • قابلیت تنظیم نیرو از ۱۰۰ تا ۸۰۰ وات
 • برق مصرفی: ۲۲۰-۲۳۰ ولت

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

مایکروویو فلر مدل MW 202

مایکروویو سامسونگ مدل GE234STS

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/4db03188-9470-48dd-86e7-0877638b6e73″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مایکروویو فلر مدل MW 202 با ظرفیت ۲۰ لیتر برای خانواده‌های کم جمعیت مناسب است. این مایکروویو دارای ۸ برنامه پخت است و علاوه بر آن قابلیت یخ زدایی و گرم کردن غذا را نیز دارد. این محصول با طراحی زیبا و در سه رنگ به بازار عرضه شده است که پاسخگو سلیقه‌های مختلف است. از ویژگی منحصر بفرد بودن این دستگاه بی صدا بودن در حین فعالیت است و هیچ مزاحمتی ایجاد نمی‌کند. جنس داخلی این مایکروویو از استیل ضد زنگ بوده که به راحتی تمیز می‌شود و از پوسیدگی و زنگ زدگی دستگاه نیز جلوگیری می‌کند.

مشخصات کلی

[wpsm_list type=”check”]

 • پهنا: ۴۴۰ میلی‌متر
 • عمق: ۳۴۰ میلی‌متر
 • ارتفاع: ۲۵۹ میلی‌متر
 • وزن: ۲۰ کیلوگرم

[/wpsm_list]

مشخصات فنی

[wpsm_list type=”check”]

 • ظرفیت: ۲۰ لیتر
 • برنامه پخت: دارد
 • توضیحات برنامه پخت: ۸ برنامه
 • توان مایکروویو: توان ورودی: ۱۰۵۰ وات – توان خروجی: ۷۰۰ وات
 • گریل: ندارد
 • کانوکشن: ندارد
 • یخ زدایی: دارد
 • جوجه گردان: ندارد
 • امکان بخارپز: ندارد

[/wpsm_list]

سایر مشخصات

[wpsm_list type=”check”]

 • صفحه نمایش: دارد
 • توضیحات صفحه نمایش: دیجیتالی
 • قطر صفحه چرخان: ۲۲۵ میلی‌متر
 • قفل کودک: بله
 • قابلیت تنظیم زمان: بله
 • سایر ویژگی‌ها: منوهای پخت خودکار: گرم کردن دوباره، سبزیجات، ماهی، گوشت، پاستا، سیب زمینی، پیتزا، سوپ

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

مایکروویو تکنو مدل ۳۴۲

مایکروویو تکنو مدل 342

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/107e77f6-0ab6-417c-bd32-22949de1fa69″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

مایکروویو تکنو مدل ۳۴۲ ، مایکروویوی زیبا، خوش ساخت و با کیفیت بوده که دارای پخت ترکیبی، یخ زدایی، گرم کردن و قابلیت مایکروویو است. این مایکروویو با گنجایش ۳۰ لیتر و توان ۹۰۰ وات قادر به پخت انواع غذاها است. تایمر ۶۰ دقیقه‌ای، قفل ایمنی کودک ، قابلیت گریل، زنگ هشدار پایان پخت از دیگر ویژگی‌های مایکروویو تکنو مدل ۳۴۲ است.

مشخصات کلی

[wpsm_list type=”check”]

 • پهنا: ۵۲۰ میلی‌متر
 • عمق: ۳۸۰ میلی‌متر
 • ارتفاع: ۳۲۰ میلی‌متر
 • وزن: ۱۵.۸ کیلوگرم

[/wpsm_list]

مشخصات فنی

[wpsm_list type=”check”]

 • ظرفیت: ۳۰ لیتر
 • برنامه پخت: دارد
 • قابلیت مایکروویو: دارد
 • توان مایکروویو: ۹۰۰ وات
 • گریل: دارد
 • کانوکشن: ندارد
 • پخت ترکیبی: دارد
 • یخ زدایی: دارد
 • جوجه گردان: ندارد
 • امکان بخار پز: ندارد

[/wpsm_list]

سایر مشخصات

[wpsm_list type=”check”]

 • صفحه نمایش: دارد
 • توضیحات صفحه نمایش: LCD
 • قطر صفحه چرخان: ۳۱۰ میلی‌متر
 • قابلیت تنظیم زمان: بله
 • اقلام همراه: سینی گریل

[/wpsm_list]

سایر ویژگی‌ها:

[wpsm_list type=”check”]

 • تایمر ۶۰ دقیقه‌ای
 • زنگ هشدار پایان زمان پخت

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

نکات استفاده از مایکروویو

 • همواره واشر بین درب و بدنه دستگاه مایکروویو را بررسی کنید تا خراب نباشد و درب دستگاه به طور کامل بسته شده باشد.
 • هیچگاه ظروف فلزی را درون مایکروویو قرار ندهید زیرا احتمال جرقه زدن و آتش سوزی وجود ندارد. همچنین وقتی از ظروف پلاستیکی استفاده می‌کنید از ضد حرارت بودن و اینکه مخصوص استفاده در مایکروویو است اطمینان حاصل کنید چرا که اگر پلاستیک ظرف ضد حرارت نباشد، آب شده و باعث بروز مشکلات فراوان می‌شود.
 • برای پوشاندن غذا از از پوشش‌های مناسب و ایمن استفاده کنید.
 • برای تمیز کردن مایکروویو از اجسام تیز و اسکاج‌های زبر استفاده نکنید.
 • هنگام گرم کردن شیر، امکان سررفتن شیر وجود دارد بنابراین به درجه حرارت مایکروویو توجه داشته باشید و زیر لیوان شیر یک عدد بشقاب یا هر ظرف مناسب دیگر قرار دهید.
 • غذاهایی که با مایکروویو پخته می‌شوند به نمک و شکر کمتری احتیاج دارند.
 • هنگامی که می‌خواهید غذای منجمد شده را گرم کنید، ابتدا به آن فرصت دهید تا یخ آن آب شود و از حالت منجمد خارج شود سپس اقدام به گرم کردن آن با مایکروویو کنید، زیرا آب راحت‌تر از یخ اشعه مایکروویو را جذب می‌کند و غذا در این حالت بهتر گرم خواهد شد.
 • حجم، اندازه، شکل ظاهری و مقدار رطوبت مواد غذایی بر کیفیت پخت و زمان آن تاثیرگذار است پس برش‌ها و قطعات کوچکتر و ایجاد سوراخ‌های متعدد درون مواد غذایی بر یکنواخت پختن و گرم شدن غذاها تاثیر مثبت دارد.
 • از مایکروویوهای شکسته شده و یا دستگاه‌هایی که مقداری از درب آن‌ها باز می ماند استفاده نکنید.

زندگی مدرن و اهمیت زمان همواره ما را بر این داشته که دنبال وسایلی باشیم که کار مورد نظر ما را در کمترین زمان ممکن انجام دهند. یکی از فعالیت‌های روزمره که برای بعضی افراد بسیار زمانبر بوده آشپزی است. مایکروویو از آن دسته وسایل آشپزخانه است که روند آشپزی را بسیار سرعت می‌بخشد و افراد بسیاری در جهان وجود این وسیله را در آشپزخانه خود ضروری می‌دانند. در این مقاله سعی شده که اطلاعات مفیدی را درباره مایکروویو و راهنمای خرید آن ارائه شود تا در هنگام خرید بتوانید راحت‌تر و آگاهانه‌تر انتخاب نمایید.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

   اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!