رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید نیم بوت برای بانوان و آقایان شیک‌پوش در فصل سرما

فصل سرما و بازار داغ نیم‌بوت‌ها

با شروع فصل سرما و اولین بادهای پاییزی سبک پوشش ما نیز تغییر می‌کند و هرچه به زمستان نزدیک می‌شویم و هوا سردتر می‌شود، استایل زمستانی ما نیز کامل می‌شود؛ برای اینکه در زمستان هم پوشش گرم و مناسبی داشته باشیم و هم زیبایی ظاهرمان حفظ شود، نیم بوت‌ها گزینه بسیار مناسبی برای پوشش پا هستند. نیم بوت‌های زنانه و مردانه متنوعی در بازار موجود هستند و گاهی آنقدر گزینه‌های جذاب پیش روی شما قرار دارد که انتخاب برای شما سخت خواهد شد. در این نوشتار، یک راهنمای خرید نیم بوت برای شما درنظر گرفته‌ایم که هنگام خرید انتخاب را برای شما خانم‌ها و آقایان شیک‌پوش راحت کند.

خرید نیم بوت مردانه

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/8829c3f6-c7b2-4afe-8f0d-db28f069485a” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید نیم بوت مردانه از دیجی کالا [/wpsm_button]

نیم بوت‌ها که سال‌های زیادی است وارد دنیای مد شده، در مدل‌های مختلفی وجود دارند و هنگام خرید باید نهایت دقت را به خرج دهید تا هم از نظر زیبایی و هم از نظر کیفیت و دوام انتخاب درستی داشته باشید. اندازه ساق، جنس، رنگ و نوع پاشنه در نیم بوت‌های زنانه مواردی هستند که در راهنمای خرید نیم بوت آمده و هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید.

راهنمای خرید نیم‌ بوت برای خانم‌ها و آقایان

در بخش اول راهنمای خرید نیم بوت به ویژگی‌های کلی یک نیم بوت مناسب می‌پردازیم که هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان مهم است زیرا پا عضو مهم و حساسی است و انتخاب یک پوشش نامناسب می‌تواند موجب آزار و ناراحتی شما باشد. یک نیم بوت مناسب باید علاوه بر حفظ پاها از سرما و راحت بودن، پوشش شما را نیز کامل و جذاب تر کند.

راهنمای خرید نیم بوت ؛ سایز

سایز نیم بوت مهمترین معیار برای خرید است. زیرا اگر نیم بوت شما تنگ باشد یا گشاد، در هر دو حالت احساس ناراحتی خواهید داشت و راه رفتن برایتان دشوار خواهد بود. معمولا در زمستان از جوراب‌های کلفت استفاده می‌شود، در این صورت بهتر است یک سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید. البته اگر چنین جورابی را هنگام خرید به پا داشته باشید، خیالتان از بابت سایز راحت خواهد بود.

برای آنکه از مناسب بودن سایز نیم بوت اطمینان داشته باشید، لازم است چند نکته را در نظر بگیرید. پشت پاشنه پا باید کمی فضا وجود داشته باشد البته نه آنقدر که پا در نیم بوت جابجا شود، به اندازه ای که اگر بندها را باز کنید و پا را به جلوی نیم بوت بچسبانید، یک انگشت دست در پشت پاشنه پا جا بگیرد. نکته دوم در راهنمای خرید نیم بوت در باره سایز آن، این است که انگشتان پا نباید تحت فشار باشند. نیم بوت ها را به پا کنید و بایستید؛ باید بتوانید انگشتان پا را تکان دهید. علاوه بر آن انتهای استخوان و نوک انگشت شصت پا و همینطور انتهای استخوان انگشت کوچک نباید تحت فشار باشند.

از نکات دیگر در انتخاب سایز مناسب نیم بوت این است که اگر پای خود را تکان دهید و یا بالا و پایین کنید،  پاشنه پا باید در نیم بوت ثابت باشد. آخرین نکته راهنمای خرید نیم بوت با سایز مناسب، راحت بودن قوزک پا است. سعی کنید روی لبه نیم بوت بایستید، قوزک پای شما نباید تحت فشار یا دردی باشد. این موارد را برای سایز نیم بوت بررسی کنید و در صورت مشکل سایز بزرگتری را از فروشنده درخواست کنید.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/4dac528e-b227-4c1e-8118-6f51f26e22de” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید نیم بوت های زنانه از دیجی کالا [/wpsm_button]

راهنمای خرید نیم بوت ؛ جنس

جنس نیم‌ بوت از موارد مهمی است که هنگام خرید مورد توجه قرار می‌گیرد. بخشی زیادی از انتخاب جنس نیم بوت به سلیقه شما بستگی دارد و مساله دیگر، کیفیت، دوام و شستشوی آن است که نباید از آن غافل شد. نیم بوت‌های زنانه و مردانه در جنس‌های مختلفی از جمله چرم، اشبالت، جیر، کتان، نوبوک و غیره ساخته می‌شوند که هر کدام زیبایی، کیفیت و نحوه شستشوی مخصوص به خود را دارند.

در این میان جنس چرم طرفداران بیشتری دارد و اغلب می‌توان آن را با سبک‌های مختلف لباس ست کرد. اما نمی‌توان از زیبایی جنس‌های مخملی، جیر و کتان هم گذشت و همین انتخاب را کمی سخت می‌کند. شاید لازم باشد در این انتخاب موارد دیگر مانند کیفیت و نحوه شستشوی جنس مورد نظر و همینطور هماهنگی آن با استایل خود و اینکه کجا می‌خواهید این نیم بوت را بپوشید، مورد توجه قرار بگیرد.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/c877d658-61ab-4f86-987a-9ad59983e0b5″ icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید شیک ترین نیم بوت های زنانه از دیجی کالا [/wpsm_button]

راهنمای خرید نیم بوت ؛ کیفیت

کیفیت نیم بوت معیار مهمی در خرید است. به خاطر داشته باشید که قرار است این نیم‌بوت‌ها را در هنگام بارندگی، در برف و باران بپوشید؛ پس کیفیت و دوام آن بسیار مهم است. کبفیت نیم بوت تا حد زیادی به جنس کفش بستگی دارد. اما از زیره کفش و دوخت آن نیز نیاید غافل شد. شاید مکان جغرافیایی شما نیز در انتخاب شما موثر باشد. اگر در شهری زندگی می‌کنید که پاییز و زمستان پربارشی دارید، باید بادوام‌ترین جنس را انتخاب کنید، در این مناطق جنس‌هایی مانند کتان یا جیر شاید نتوانند به خوبی رضایت شما را جلب کند.  پس مقاومت در برابر آب را حتما مد نظر داشته باشید.

راهنمای خرید نیم بوت ؛ زیره

نقش زیره نیم بوت در روزهای زمستانی و برفی بسیار مهم است که گاهی هنگام  خرید فراموش می‌شود. دقت کنید که زیره نیم بوت شما باید بگونه‌ای باشد که در روزهای بارانی و برفی سر نخورید و بتوانید با اطمینان قدم بردارید. علاوه بر این، نوع زیره کفش در راحتی پا و در نتیجه سلامت شما بسیار تاثیر گذار است. گاهی یک زیره نامناسب می‌تواند کاری کند که شما از پوشیدن نیم بوتی که دوستش دارید کاملا منصرف شوید.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/ee60546a-f31b-47da-80ba-96e6ef24b03c” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید نیم بوت های زنانه چرم از دیجی کالا [/wpsm_button]

راهنمای خرید نیم بوت ؛ رنگ

در سال‌های نه چندان دور، نیم‌ بوت‌ها و به طور کلی کفش‌ها به رنگ‌های کمی محدود می‌شد. به تدریج به تعداد رنگ‌ها اضافه شد و اکنون طیف رنگی گسترده‌ای پیش روی شما بویژه خانم‌ها قرار دارد. با این حال رنگ مشکی هنوز هم پرطرفدارترین رنگ است و بعد از آن رنگ‌های عسلی، عنابی، طوسی و زرشکی بیشترین تقاضا را دارند. در سال‌های اخیر نیم بوت‌هایی با رنگ‌های فانتزی وارد بازار شده است که به راحتی می‌توانید آن را با لباس خود ست کنید. حواستان به ترکیب و هارمونی رنگ کفش و نیم بوت هم باشد.

راهنمای خرید نیم بوت در مورد رنگ به این نکته اشاره می‌کند که هنگام خرید توجه داشته باشید که قرار است در کجا این نیم بوت را بپوشید. به عنوان مثال اگر برای استفاده روزمره خود نیاز به نیم بوت دارید، بهتر است از رنگ و جنسی استفاده کنید که در هنگام بارندگی مجبور نشوید هر روز آن را بشورید. رنگ‌های خاص‌تر را می‌توانید برای رفتن به مهمانی‌ها یا مراسم خاص کنار بگذارید.

راهنمای خرید نیم بوت ؛ طرح

خوشبختانه تنوع طرح خیلی خوبی در نیم بوت‌ها وجود دارد. مدل‌های بندی، زیپی، خز دار و غیره با اندازه ساق و پاشنه مختلف طیف گسترده‌ای را پیش روی شما قرار می‌دهد که اغلب باعث می‌شود انتخاب نیم بوت کمی دشوار شود. البته اگر معیارهای دیگر را درنظر بگیرید، کم کم دایره انتخاب شما محدود می‌شود و در نهایت به نیم بوت مورد نظر خود می‌رسید.

مثلا اگر بخواهید یک نیم بوت بندی بخرید، همه نیم بوت‌های زیپی یا یدون زیپ و بند از دایره انتخاب شما کم می‌شود. حال اگر در باره جنس آن تصمیم بگیرید نیم بیشتر راه را رفته‌اید. با انتخاب رنگ، تعداد انتخاب‌های شما محدود می‌شود و حال باید ببینید کدام نیم بوت چشم شما را گرفته و نمی‌توانید از آن دل بکنید.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/4234ce23-80e8-48c9-82d0-6d0548082b92″ icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید جدیدترین نیم بوت های مردانه از دیجی کالا [/wpsm_button]

راهنمای خرید نیم بوت ؛ شستشو

شستن کفش‌ها بویژه کفش‌های زمستانی کار دشواری است علاوه بر اینکه دیرتر هم خشک می‌شوند. در هنگام خرید حتما نحوه تمیز کردن و شستشوی کفش را از فروشنده بپرسید. انواع واکس‌، اسپری، براق کننده و موارد دیگر برای تمیزی دائم نیم‌ بوت شما در دسترس است و تنها لازم است مناسب‌ترین آن‌ها را برای جنس نیم بوت خود خریداری کنید.

برخی از نیم‌ بوت‌ها را می‌توانید در ماشین لباسشویی بشورید. اما جنس چرم و یا نیم بوت‌هایی که طرح مجلسی و فانتزی دارند را بهتر است با دست بشورید. معمولا نحوه شستن در جایی داخل کفش یا جعبه آن نوشته شده است یا اگر از نیم بوت شما از برند خاصی هست حتما در سایت آن می‌توانید اطلاعاتی در این زمینه پیدا کنید.

برای شستن نیم بوت‌ها در ماشین لباسشویی حتما باید به درجه آب کنید زیرا ممکن است آب خیلی گرم جنس با حالت  نیم بوت شما را خراب کند. همچنین بهتر است چند پارچه یا حوصله را با نیم بوت خود داخل ماشین بیاندازید تا در هنگام چرخش، به فضای ماشین لیاسشویی برخورد نکته و آسیب نبیند. توصیه شده است که از خشک کن استفاده نکنید و اجازه دهید کفش‌ها به حالت طبیعی خشک شوند.

نکات خرید نیم بوت برای خانم‌ها

نیم بوت‌ها برای خانم‌ها از تنوع زیادی برخورد است. بهتر است پیش از انتخاب طرح و رنگ و جنس نیم بوت، به سبک پوشش خود دقت کنید تا خریدتان استایل شما را کامل کند. علاوه بر این مهم است که شما در چه جایی می‌خواهید این نیم بوت را به پا کنید. اگر برای رفت و آمد روزمره می‌خواهید، راهنمای خرید نیم بوت توصیه می‌کند که انتخاب شما یک حنس باکیفیت و سبک باشد و رنگی که بتوانید آن را به سادگی تمیز کنید و لک به خود نگیرد. اگر طرفدار کفش پاشنه بلند هستید، پاشنه‌های مبلی می‌تواند انتخاب مناسبی برای رفت و آمد روزانه باشد.

برای مهمانی‌ها و مراسمات خاص می‌توانید از نیم ‌بوت‌های پاشنه بلند میخی یا نوک تیز و طرح و رنگ‌های خاص خریداری کنید. تناسب میان نیم بوت شما و لباس‌ها نیز بسیار مهم است و در جذابیت شما تاثیر دارد. شلوار مناسب برای نیم بوت‌ پاشنه‌ دار که تقریبا ساق ۲۰ سانتی دارند، شلوار کتان و جین است.

از طرفی شلوار‌های کش  و جین برای بوت بدون پاشنه مناسب‌تر است و زیبایی بهتری دارد. اگر شما پاهای کشیده دارید می‌توانید نیم بوت خود را با شلوار جذب یا لگ بپوشید تا جذابیت بیشتری داشته باشید.

بهترین نیم بوت برای افراد کوتاه قد و توپر، نیم بوت‌های نوک تیز است که پا‌های شما را کشیده‌‌تر و ظریف  نشان ‌دهد. در صورتی پاهای پری دارید یا کمی چاق هستید، از پوشیدن نیم بوت‌هایی که در قسمت دهانه جزییات زیادی دارند خودداری کنید. زیرا باعث می‌‌شود توجه‌ها به ساق پای شما معطوف شود و پا‌های شما را بیش از آنچه در واقعیت هست، چاق نشان دهد. اگر ظاهر و زیبایی برای شما بسیار مهم است، پیش از  خرید نیم بوت می‌توانید مطالعه‌ای درباره تناسب استایل بدن و نوع نیم بوت داشته باشد.

نکات خرید نیم بوت برای آقایان

نیم بوت مردانه از آن دسته کفش‌هایی هستند که طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد و از پرفروش‌ترین کفش‌های موجود در بازار است. نکته جالب این است که برخی از آقایان نیم بوت‌ها را در تمام طول سال می‌پوشند و برایشان مهم نیست که هوا گرم است یا سرد، بارندگی هست یا نه؛ مردانی که به این نوع کفش‌ها علاقه دارند، اغلب آن‌ها را در هر مکانی استفاده می‌کنند. لذا راهنمای خرید نیم بوت برای این دسته از مردان این است که از یک جنس و طرح رسمی مانند چرم استفاده کنند که بتوانند در محل کار، ملاقات‌ها، مهمانی‌ها و حتی سفر و خرید از آن‌ها استفاده کنند. برای استفاده روزمره بهتر است یک نیم بوت سبک انتخاب کنید.

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/e2196af9-05d2-4997-9c6d-f6eedb548acc” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید نیم بوت های مردانه کلمبیا از دیجی کالا [/wpsm_button]

قیمت نیم‌ بوت‌های مردانه به نسبت زنانه اغلب گران‌تر است و طیف متنوعی دارد. حتما کیفیت کفش را در الویت قرار دهید و بعد سر قیمت آن چانه بزنید. زیرا اگر نیم بوت شما دوام کافی نداشته باشد خیلی زود مجبور خواهید بود یک جفت دیگر خریداری کنید که به صرفه نیست. اگر برند خاصی مد نظر دارید، می‌توانید در سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین قیمت آن را بررسی کنید که با قیمت‌های مختلف موجود در بازار سردرگم نشوید.

سخن پایانی

راهنمای خرید نیم بوت در این نوشتار، نیم بوت‌ها را از جهات مختلف مورد ارزیابی قرار داد. با توجه به این نکات در هنگام خرید می‌توانید انتخابی زیبا، جذاب و بادوام داشته باشید. انواع مختلف طرح و رنگ نیم بوت در بازار دست شما را در انتخاب باز گذاشته است. به صرفه‌ترین انتخاب برای شما، بادوام‌ترین و باکیفیت‌ترین جنس و دوخت است که می‌توانید با شستشوی مرتب و اصولی طول عمر آن را نیز افزایش دهید.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

      اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!