رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید روغن ماساژ

امتیازدهی+7
امتیازدهی+7

راهنمای خرید روغن ماساژ، بهترین راه خلاصی از استرس و تنش

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌تواند استرس و تنش روزانه را از بین ببرد، ماساژ درمانی و رایحه درمانی است. در حال حاضر مراکز زیادی هستند که ماساژ درمانی انجام می‌دهند و گاهی بد نیست برای مراقبت از بدن و پوست خود و البته رهایی از دردهای عضلانی و استرس به این مراکز مراجعه کنیم. همه کسانی که به زیبایی و سلامت خود اهمیت می‌دهند، تلاش می‌کنند تا روغن‌های مرغوب و باکیفیت برای ماساژ بدن خود خریداری کنند. چرا که خلوص و کیفیت این روغن‌ها به منزله داشتن پوستی لطیف و سالم خواهد بود. بنابراین ما یک راهنمای خرید روغن ماساژ در اختیار شما قرار می‌دهیم تا آگاهانه آن را انتخاب و خریداری کنید. پس با ما همراه شوید تا با عضلات منقبض خداحافظی کنید.

درباره روغن ماساژ

استفاده از یک روغن مناسب برای ماساژ می‌تواند سلامتی، زیبایی و جوانی پوست را برای شما به ارمغان آورد. روغن‌های ماساژ مانند روغن‌های معمولی نیستند و از گیاهان مختلفی تهیه می‌شوند. این روغن‌ها معمولاً رایحه بسیار خوشی دارند که باعث آرامش فرد در زمان انجام ماساژ خواهد شد. از طرفی به دلیل طبیعی و گیاهی بودن، باعث تغذیه پوست، آرامش عضلانی فرد و مراقبت از بدن نیز می‌شوند.
همانطور که می‌دانید، ماساژ به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش تنش و استرس شناخته شده است. در این بین استفاده از یک روغن مناسب می‌تواند آرامش جسمی و روحی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. چرا که روغن‌های ماساژ علاوه بر طراوت و شادابی پوست، منجر به تسکین درد نیز خواهند شد.
نیازی نیست برای خرید یک روغن مناسب، بیش از اندازه هزینه کنید، تنها با شناختن انواع روغن‌های گیاهی و کاربرد هر کدام براحتی می‌توانید یک روغن مناسب پوست خود را با صرف هزینه کم خریداری کنید.

راهنمای خرید روغن ماساژ یا ویژگی‌ های روغن ماساژ

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، روغن ماساژ به عنوان یک محصول مراقبت از بدن با روغن‌های معمولی متفاوت بوده و باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. برای اینکه بتوانید محصول مناسبی را خریداری کنید باید با معیارها و فاکتورهایی که یک روغن ماساژ را بهترین می‌کند، آشنا شوید.

ویسکوزیته یا میزان غلظت و چسبناکی روغن ماساژ:

ویسکوزیته یک مایع به مفهوم میزان غلظت آن است. یک روغن ماساژ خوب باید غلظت مناسبی داشته باشد تا هم بر روی پوست فرد به راحتی جریان پیدا کند و هم اینکه چسبناک نباشد. البته روغن نباید آنقدرها هم رقیق باشد که نتوان آن را میان دستان خود کنترل کرد. بنابراین یک روغن ماساژ مناسب نه مانند آب رقیق و نه مانند عسل غلیظ است.
چگالی روغن ماساژ: روغن ماساژ نباید بیش از اندازه متراکم باشد. بطور کلی روغنی مناسب است که خالص و تصفیه شده باشد.
سرعت جذب روغن ماساژ: روغن ماساژ نباید به سرعت جذب پوست شود. بهتر است روغن تا پایان فرآیند ماساژ بر روی پوست بماند و بعد از آن جذب پوست فرد شود. اگر روغن‌ سریعاً جذب پوست شود شما مجبور به استفاده مجدد از آن خواهید بود.
عطر و رایحه روغن ماساژ: در ماساژ معمولاً از روغن‌هایی استفاده می‌شود که عطر و رایحه خوشی دارند تا در حین آرامش جسمی، شما آرامش روحی را نیز با استشمام رایحه خوش روغن، تجربه کنید.
خالص بودن روغن ماساژ: خالص بودن و کیفیت روغن ماساژ اهمیت بسیار زیادی دارد. بهتر است روغنی را خریداری کنید که فیلتر شده باشد، در این شرایط بافت نرم و سبک روغن باعث تجربه یک ماساژ عالی خواهد شد.
خاصیت مرطوب کنندگی روغن ماساژ: روغنی که می‌تواند مانند یک مرطوب‌ کننده طبیعی عمل کند، باعث نرمی، لطافت، درخشندگی و رطوبت رسانی به پوست خواهد شد.

زود خشک نشود: برخی از روغن‌ها زمانی که بر روی پوست قرار می‌گیرند به سرعت خشک می‌شوند که این باعث خشکی پوست فرد در زمان ماساژ شده و در نتیجه کار را برای کاشناس و فرد ماساژ گیرنده سخت می‌کند. به عنوان مثال روغن کنجد خیلی سریع خشک می‌شود و شاید بهتر باشد از این روغن برای ماساژ استفاده نکنید.

چه کسانی نمی‌توانند از روغن ماساژ استفاده کنند؟

همه افراد می‌توانند از روغن‌های ماساژ استفاده کنند به شرط اینکه هیچ‌ کدام از مشکلات زیر را نداشته باشند.
ناراحتی قلبی: افرادی که مبتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی هستند به دلیل وجود سطح بالایی از چربی بد در بدن خود، نباید از روغن‌های ماساژ استفاده کنند.
اختلالات خونریزی: افرادی که بنا به دلایل مختلف در معرض خطر خونریزی غیرطبیعی هستند، نباید از روغن ماساژ استفاده کنند چون این روغن‌ها خواص ضد انعقادی دارند. این افراد تنها زمانی می‌توانند از یک روغن ماساژ استفاده کنند که آن روغن هیچگونه خواص ضد انعقادی نداشته باشد.
نارسایی کلیوی: افرادی که به دلیل نارسایی کلیوی، دیالیز انجام می‌دهند نباید از روغن ماساژ استفاده کنند.
سرطان: ماساژ با روغن می‌تواند به بافت شکننده اطراف محل درگیر با سرطان آسیب وارد کند.

معرفی انواع روغن ماساژ

برای اینکه بتوانید تجربه خوبی از ماساژ داشته باشید و همینطور پوست شما نیز بعد از ماساژ تغذیه شود، لازم است تا از یک روغن مناسب و مرغوب استفاده کنید چرا که کیفیت روغن با زیبایی و سلامت پوست شما ارتباط مستقیمی دارد. در ادامه به معرفی ۷ روغن ماساژ پرمصرف می‌پردازیم.

 • روغن جوجوبا

روغن جوجوبا از بذر این گیاه گرفته می‌شود. روغن جوجوبا مانند دیگر روغن‌ها چرب نیست و به دلیل داشتن ویژگی‌های آنتی‌باکتریال به عنوان ماده مؤثر برای جلوگیری از آکنه و جوش نیز کاربرد دارد به عبارتی دیگر روغن جوجوبا به عنوان محصول مراقبت از بدن نیز کاربرد دارد. یکی از مزایای این روغن ماندگاری بالای آن است، بنابراین اگر مداوم ماساژ انجام نمی‌دهید نگران فاسد شدن این روغن نباشید.
سرعت جذب این روغن بالاست و به دلیل عطر خوشی که دارد برای رایحه‌ درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. جوجوبا تحریک‌ کننده نیست و باعث بروز حساسیت پوستی و آلرژی نمی‌شود. همانطور که اشاره کردیم سرعت جذب این روغن بالاست و در زمان ماساژ لازم است مجدد از آن استفاده کنید.

 • روغن نارگیل

روغن نارگیل بسیار سبک، لطیف و کم چرب بوده و در نتیجه مصرف زیادی به عنوان روغن ماساژ دارد. روغن نارگیل معمولاً به ۲ صورت تقسیم‌شده و تقسیم‌نشده وجود دارد. روغن نارگیل تقسیم‌شده حاوی تری‌گلیسیرید با زنجیره متوسط بوده و در مقایسه با روغن نارگیل تقسیم‌نشده یا معمولی، چسبندگی بیشتر و طول عمر بالاتری دارد. همین موارد باعث شده تا از آن برای ماساژ استفاده شود. لازم به ذکر است که پس از ماساژ، روغن نارگیل براحتی از روی پوست شسته می‌شود.

 • روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین از بادام زرد گرفته می‌شود و به دلیل سبک بودن، برای ماساژ بسیار مناسب است. روغن بادام شیرین سریع جذب می‌شود اما سرعت جذب آن‌ پایین‌تر از روغن جوجوبا است و در نتیجه نیازی به استفاده مجدد از آن در زمان ماساژ نیست. اگر به آجیل حساسیت دارید بهتر است از این روغن استفاده نکنید.

روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان بسیار سبک است و بعد از ماساژ نیز پوست شما را بیش از اندازه چرب نمی‌کند. این روغن حاوی اسید پلمتیک، اسید سیتریک و اسید لینولئیک است که همگی ترکیباتی لازم برای داشتن پوستی سالم هستند. استفاده از محصولات صابونی و پاک‌کننده‌های قوی و همینطور افزایش سن باعث کاهش اسید لینولئیک در پوست می‌شود. نتیجه این امر خشکی پوست خواهد بود که استفاده از روغن آفتابگردان این مشکل را رفع خواهد کرد.
روغن آفتابگردان زودتر از سایر روغن‌ها فاسد شده بنابراین بهتر است آن را در جای خنک نگهداری کرده و هر بار مقدار کمی از آن را برای ماساژ خریداری کنید. برای افزایش ماندگاری روغن آفتابگردان می‌توانید ۱ یا ۲ کپسول ویتامین E را در ظرف نگهداری آن بریزید. لازم به ذکر است که اگر به گیاه آفتابگردان حساسیت دارید بهتر است از روغن آن برای ماساژ استفاده نکنید.

روغن هسته زردآلو

روغن هسته زردآلو سرشار از ویتامین E و گرانتر از روغن‌های دیگر است. این روغن ماندگاری بالاتری داشته و در نتیجه اگر مدام ماساژ انجام نمی‌دهید نگران فاسد شدن آن نباشید. روغن هسته زردآلو مانند روغن بادام جذب سریعی دارد و در نتیجه فرد بعد از ماساژ احساس چربی بیش از اندازه روی پوست خود را ندارد. اگر به آجیل حساسیت دارید، این روغن می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای روغن‌ بادام شیرین باشد.

روغن هسته انگور

روغن هسته انگور سبک بوده و عطر و بوی خاصی ندارد. بنابراین اگر عطر روغن‌های ماساژ را دوست ندارید، می‌توانید از روغن هسته انگور استفاده کنید.

روغن آجیل شمع

آجیل شمع یا Candle Nut یک روغن سبک با جذب سریع است. این روغن برای انواع پوست از چرب گرفته تا خشک، پوست‌های آسیب دیده و آفتاب سوخته نیز مناسب است.

معرفی چند روغن ماساژ خوب و باکیفیت

روغن ماساژ بدن مرحبا مدل Cold حجم ۱۷۵ میلی‌لیتر

روغن ماساژ بدن مرحبا مدل Cold حجم 175 میلی لیتر

روغن مرحبا ضد درد و ضد واریس بوده و برای لاغری موضعی موثر است و بسیار آرامش بخش و نشاط آفرین است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


روغن ماساژ بدن مرحبا مدل Cold، دارای رایحه قوی بسیار مناسب ماساژ است و باعث القای حس آرامش می‌شود. علاوه بر کاربرد ریلکسیشن، این محصول خاصیت درمانی داشته و ضد درد و ضد واریس بوده و همچنین لاغری موضعی را به همراه دارد. این محصول با بهبود گردش خون، دردهای عضلانی را تسکین می‌دهد و با تقویت و تغذیه پوست بدن باعث استحکام و شادابی پوست می‌شود. روغن ماساژ بدن مرحبا حاوی ترکیبات پارافین، روغن کنجد، روغن درخت چای و روغن اکالیپتوس است.
نقاط قوت:
· ارزش خرید بالا نسبت به قیمت
· رایحه قوی

مشخصات محصول

 • حجم: ۱۷۵ میلی‌لیتر
 • عصاره: دارد
 • نوع عصاره: روغن کنجد، روغن اکالیپتوس، روغن درخت چای
 • مناسب: کل بدن
 • دارای خاصیت: ضد درد
 • قابل استفاده برای: انواع پوست
 • ویتامین: ندارد
 • کشور مبدا برند: ایران

سایر توضیحات:

 • · آرامش بخش و نشاط آفرین
 • · ضد درد و واریس
 • · شادابی و تقویت پوست

بازگشت به منو ↑

روغن ماساژ آیتک مدل Muscle Relaxant حجم ۱۲۰ میلی‌لیتر

روغن ماساژ آیتک مدل Muscle Relaxant حجم 120 میلی لیتر

روغن ها و عصاره های این محصول به گونه ای انتخاب شده اند که با جذب مناسب، موجب گرم شدن ملایم منطقه مورد ماساژ شده که این گرما به همراه افزایش گردش جریان خون، باعث حذف اسید لاکتیک از آن موضع و در نهایت باعث کاهش درد و تقویت عضلات می شود.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


این محصول با خاصیت درمانی حاوی عصاره‌های رزماری، زیتون، نارگیل، زنجبیل، بادام، مواد آنتی اکسیدان و ویتامین‌ها و مواد نرم کننده، بسیار مناسب ماساژ و تقویت عضلات و حتی کاهش درد است. عملکرد روغن ماساژ آیتک به این صورت است که با جذب مناسب موجب گرم شدن قسمت مورد نظر شده و این گرما باعث افزایش گردش خون و حذف اسید لاکتیک و در نهایت کاهش درد و تقویت عضلات می‌شود.

مشخصات محصول

 • حجم: ۱۲۰ میلی‌لیتر
 • عصاره: دارد
 • نوع عصاره: زنجبیل، رزماری، زیتون، نارگیل، بادام
 • ویتامین: دارد
 • نوع ویتامین: ویتامین A، ویتامین D، ویتامین B
 • کشور مبدا برند: ایران

سایر توضیحات:

 • · مناسب برای ماساژ عضلانی بدن
 • · کاهش درد عضلات
 • · تقویت عضلات
 • · حاوی روغن‌های گیاهی

بازگشت به منو ↑

روغن ماساژ بدن والنسی مدل عصاره روغن شترمرغ حجم ۲۰۰ میلی‌لیتر

روغن ماساژ بدن والنسی مدل عصاره روغن شترمرغ حجم 200 میلی لیتر

روغن بدن و روغن ماساژ شترمرغ جهـت ماسـاژ دادن و درمـان دردهـای عضـلانی، سـیاتیک، رماتیسم، کمـردرد، دردهای عضلانی با منشا عصبی استفاده می شود.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


اگر دچار دردهایی مانند روماتیسم، دردهای عضلانی، سیاتیک و کمر درد هستید، استفاده از روغن ماساژ بدن والنسی با عصاره روغن شترمرغ می‌تواند کمک کننده باشد. این روغن طبیعتی گرم دارد و با داشتن اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۹ باعث حفظ سلامت پوست می‌شود.

مشخصات محصول

 • حجم: ۲۰۰ میلی‌لیتر
 • عصاره: دارد
 • نوع عصاره: حیوانی و طبیعی
 • ویتامین: دارد
 • نوع ویتامین: امگا ۶ و امگا ۹

سایر توضیحات:

 • · جهت ماساژ و درمان دردهای عضلانی
 • · حفظ سلامت پوست
 • · دارای طبیعتی گرم
 • · توصیه شده توسط پزشکان متخصص

بازگشت به منو ↑

روغن بدن اسپانول حاوی ویتامین E حجم ۴۰۰ میلی‌لیتر

روغن بدن اسپانول حاوی ویتامین E حجم 400 میلی لیتر

این روغن بدن حاوی بیشترین مقادیر ویتامین E برای جوانسازی پوست می باشد که با مبارزه با رادیکال های آزاد و خاصیت آنتی اکسیدان بسیار قوی خود ، تاثیرات مخرب آن را از بین می برد .

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


روغن بدن اسپاتول سرشار از ویتامین E، مرطوب کننده و آبرسان قوی پوست است، خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست را افزایش داده و شادابی و لطافت پوست را به همراه دارد. این محصول با خاصیت آنتی اکسیدانی قوی از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

مشخصات محصول

 • حجم: ۴۰۰ میلی‌لیتر
 • ویتامین: دارد
 • نوع ویتامین: ویتامین E
 • کشور مبدا برند: اسپانیا

سایر توضیحات:

 • · آبرسان و مرطوب کننده قوی
 • · کاهش چروک‌های سطحی پوست
 • · لیفتینگ پوست بدن
 • · جوان کننده پوست
 • · مناسب ماساژ بدن و استفاده پس از اپیلاسیون

بازگشت به منو ↑

روغن بادام شیرین نورهان حجم ۳۰ میلی‌لیتر

روغن بادام شیرین نورهان حجم 30 میلی لیتر

روغن بادام به عنوان یک پاک کننده آرایش حتی در نواحی حساس پوستی همچون اطراف چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


روغن بادام شیرین نورهان یکی از با کیفیت‌ترین روغن‌های تولید شده و موجود در بازار است که کاربرد‌های گوناگون دارد. این روغن مناسب پوست و مو و گزینه‌ای مناسب برای ماساژ بدن محسوب می شود. روغن بادام غنی از ویتامین‌های A, D, E, B1, B2, B6 که نرم کننده‌ای قوی و آبرسانی عالی برای پوست است. ماساژ بدن با این روغن باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و بهبود گردش خون پوست شده و باعث شادابی و نشاط و راحتی می‌شود. همچنین این روغن کاهش دهنده التهابات و تسکین دهنده خارش‌های پوستی است.
نقاط قوت:
· نرم کننده و مرطوب کننده پوست
· سازگاری بالا با پوست
· تنظیم pH پوست
· بهبود ترک‌های پوستی
· ترمیم کننده سلول‌های پوستی

مشخصات محصول

 • حجم: ۳۰ میلی‌لیتر
 • عصاره: دارد
 • نوع عصاره: بادام شیرین
 • ویتامین: دارد
 • نوع ویتامین: ویتامین‌های E, A, D, B
 • کشور مبدا برند: ایران

سایر توضیحات:

 • · روغن طبیعی با کیفیت
 • · مناسب پوست‌های حساس و خشک
 • · روغنی سبک
 • · محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید
 • · مناسب ماساژ ریلکسیشن

بازگشت به منو ↑

ژل ماساژ بدن او ایکس دی مدل Arnica حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر

ژل ماساژ بدن او ایکس دی مدل Arnica حجم 250 میلی لیتر

دارای آنتی اکسیدان بسیار قوی جهت حفاظت در مقابل عوامل مخرب و تاثیر گذار

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


روغنی با خاصیت فراوان، محافظت کننده پوست و ترمیم کننده بافت‌های آسیب دیده، از پیری و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند و برای انواع بیماری‌های پوستی و بهبود کبودی، کوفتگی و سوختگی مناسب است. ژل ماساژ بدن او ایکس دی مدل Arnica خاصیت نرم کنندگی، خنک کنندگی، ضد التهاب و تغذیه کننده پوست دارد و هنگام ماساژ با آن حس خوشایند و آرامش بخشی را تجربه خواهید کرد.

مشخصات محصول

 • حجم: ۲۵۰ میلی‌لیتر
 • عصاره: دارد
 • نوع عصاره: بادام شیرین، روغن سویا، روغن جوجوبا، آرنیکا
 • دارای خاصیت: نرم کننده، مرطوب کننده، ضد حساسیت، ضد التهاب، درخشان کننده،‌ ضد خارش، ضد درد، ضد چروک، تقویت کننده
 • قابل استفاده برای: انواع پوست
 • ویتامین: دارد
 • نوع ویتامین: ویتامین C، ویتامین E، ویتامین B
 • کشور مبدا برند: اسپانیا

سایر توضیحات:

 • · حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی
 • · دارای فرمول مرطوب کننده برای مراقبت از پوست بیمار و دست ماساژ دهنده
 • · دارای آنتی اکسیدان بسیار قوی جهت محافظت در مقابل عوامل مخرب
 • · خاصیت ضد التهاب
 • · محافظ پوست
 • · ترمیم بافت آسیب دیده
 • · تنظیم کننده pH
 • · شفاف و درخشان کننده پوست
 • · خنک کننده پوست
 • · دارای مواد مغذی مانند کلسیم، منیزیم، فسفر و پروتئین
 • · مناسب استعمال خارجی

قبل از اینکه روغن‌های ماساژ را امتحان کنید باید از عدم حساسیت پوستی به آن‌ها اطمینان حاصل کنید. برخی از خانم‌ها و آقایان مایل هستند که روغن ماساژ را خودشان تهیه کنند در نتیجه این راهنمای خرید روغن ماساژ می‌تواند در انتخاب محصولی مناسب به شما کمک کند. این روغن‌ها مستقیماً با پوست شما در تماس هستند بنابراین اطمینان از کیفیت و خلوص آن‌ها به منزله اطمینان از زیبایی و سلامت پوست شما خواهد بود. شما کدامیک از روغن‌های ماساژی که در این مقاله معرفی کردیم را استفاده می‌کنید؟

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر