رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید سرخ کن

امتیازدهی+5
امتیازدهی+5

راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن برای زندگی بدون کلسترول

تجهیزات و لوازم آشپزخانه مدرن، زندگی در روزهای شلوغ و پر دردسر را آسان‌تر کرده‌اند. تغذیه سالم نقش حیاتی و مهمی در زندگی سالم و به دور از بیماری دارد. با اشتغال همه اعضای خانواده، کمتر کسی فرصت آماده کردن یک غذای مقوی را دارد و بیشتر افراد ترجیح می‌دهند فست فود بخورند. دستگاه‌هایی چون غذاساز، آرام‌پز، زودپز و سرخ‌کن جزو تجهیزاتی هستند که در زمان پخت غذا صرفه‌جویی می‌کنند. دستگاه سرخ کن بدون روغن که هواپز نیز نامیده می‌شود، علاوه بر آماده‌سازی سریع انواع غذاها، نیازی به روغن نداشته و در نتیجه وعده‌ای بدون کلسترول را نوش‌جان خواهید کرد. ما در این مقاله به راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن می‌پردازیم تا سلامتی شما تضمین شود.

انواع دستگاه سرخ کن و روش کار آن‌ها

دستگاه سرخ کن به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • دستگاه سرخ کن معمولی: این دستگاه با استفاده از روغن شناور، غذاها را سرخ می‌کند و در نتیجه هم میزان مصرف روغن شما را افزایش داده و هم غذای آماده شده به اندازه سرخ کن بدون روغن سالم نیست. از طرفی تعداد دفعاتی که می‌توانید از روغن این دستگاه استفاده کنید نیز آنچنان زیاد نیست چون روغن خوراکی را تنها می‌توان سه بار برای سرخ کردن مواد غذایی مصرف کرد.
 • دستگاه سرخ کن بدون روغن: دستگاه سرخ کن بدون روغن یا همان هواپز با گردش هوای فوق داغ یا به عبارتی سیستم همرفتی کار می‌کند و در نتیجه نیازی به استفاده از روغن نیست و غذایی که آماده می‌شود سالم و بدون کلسترول خواهد بود.

راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن

برای خرید دستگاه سرخ کن باید معیارها و فاکتورهایی را در نظر بگیرید که در ادامه در قالب راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن آمده است:

 • انرژی یا توان مصرفی دستگاه سرخ کن بدون روغن

توان مصرفی یک سرخ کن به مفهوم کارکرد بهتر موتور آن است، بنابراین دستگاهی که توان مصرفی بالاتری دارد، سریعتر داغ خواهد شد. بیشتر افرادی که از سرخ کن استفاده می‌کند فرصت آنچنانی برای آشپزی ندارند و معمولاً هم غذاهای یخ‌زده را سرخ می‌کنند. به این ترتیب، غذای یخ‌زده دمای روغن یا دستگاه را پایین می‌آورد. در این شرایط اگر دستگاه مورد نظر شما توان مصرفی بالاتری داشته باشد، سریعتر به دمای لازم برای پخت خواهد رسید. توان مصرفی اغلب سرخ‌ کن‌های بدون روغن موجود در بازار بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ وات است.

 • گنجایش دستگاه سرخ کن بدون روغن

دستگاه‌های سرخ کن بدون روغن در ۳ سایز زیر تولید و عرضه می‌شوند و شما می‌توانید بر اساس میزان مصرف و تعداد اعضای خانواده سایز مناسب را انتخاب کنید. البته نوع غذایی که می‌خواهید در این دستگاه‌ها آماده کنید نیز در انتخاب سایز تأثیر دارد. به این ترتیب که اگر سرخ کن بدون روغن را بیشتر برای کباب کردن مرغ کامل استفاده می‌کنید باید سایز بزرگ را خریداری کنید. همانطور که گفتیم تعداد اعضای خانواده نیز در تعیین گنجایش ظرف سرخ کن مهم است. بنابراین اگر یک خانواده کوچک ۲ الی ۳ نفره هستید می‌توانید سایز کوچک را انتخاب کنید، اگر خانواده شما ۴ الی ۶ نفره است، سایز متوسط و اگر اعضای خانواده شما ۷ الی ۸ یا بیشتر است سایز بزرگ را انتخاب کنید.

 • گنجایش سایز کوچک دستگاه سرخ کن بدون روغن، بین ۱ الی ۲ لیتر است.
 • گنجایش سایز متوسط دستگاه سرخ کن بدون روغن، بین ۸ الی ۲.۵ لیتر است.
 • گنجایش سایز بزرگ دستگاه سرخ کن بدون روغن، ۵ لیتر یا بیشتر است.
 • تنظیمات دستگاه سرخ کن بدون روغن

تنظیمات دستگاه‌های سرخ کن بدون روغن، دیجیتال یا دستی است و این امر می‌تواند بر روی قیمت این وسیله تأثیرگذار باشد. مدل‌های دیجیتالی دارای برنامه پخت هستند و دما و زمان دقیق پخت غذا را نشان می‌دهند. اما در مدل‌های دستی تنها می‌توانید دما و زمان پخت را تنظیم کنید و به اندازه مدل‌های دیجیتال نیز دقیق نیستند.

 • محدود دمایی دستگاه سرخ کن بدون روغن

گستره یا محدوده دمایی دستگاه‌های سرخ کن بدون روغن معمولاً بین ۸۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد است. دستگاه‌های دیجیتال معمولاً دارای قابلیت تنظیم درجه حرارت هستند.

 • دستگاه سرخ کن بدون روغن هوشمند یا ساده

دستگاه‌های سرخ کن بدون روغن موجود در بازار دارای سه مدل، “معمولی”، “دیجیتال” و “هوشمند” هستند. دستگاه سرخ کن بدون روغن هوشمند که جدیداً وارد بازار شده و آشپزی سالم را جذاب‌تر کرده است. این دستگاه‌ها دارای اپلیکیشن موبایل و تبلت هستند و می‌توانید دستور پخت غذا را از طریق اپ به دستگاه ارسال کنید و در نتیجه سرخ کن شما به صورت خودکار دما و زمان پخت را تنظیم می‌کند. با این همه امکانات باید انتظار قیمت بیشتری نسبت به دو مدل قبلی را داشته باشید.

 • ایمنی دستگاه سرخ کن بدون روغن

دستگاه سرخ کن در زمان کار به شدت داغ می‌شود، بنابراین بدنه آن باید به گونه طراحی و ساخته شده باشد که گرما را منتقل نکند و دستگیره‌ها نیز باید از جنسی باشند که در اثر حرارت داغ نشوند. در زمان خرید دقت کنید که درب دستگاه به خوبی قفل شده و کف آن نیز پایه‌های ضدلغزش داشته باشد تا از بروز حادثه جلوگیری شود.

 • تجهیزات جانبی دستگاه سرخ کن بدون روغن

برخی از سرخ‌کن‌ها دارای سبدهای دو بخشی هستند و در نتیجه می‌توانید همزمان دو نوع غذا آماده کنید. یکی دیگر از تجهیزات و امکانات عالی برخی سرخ‌کن‌ها، گریل است که برای پخت گوشت، مرغ و ماهی بسیار مناسب است.

تجهیزات دیگری مانند کف‌گیر همزن نیز آشپزی را برای شما راحتتر می‌کند چرا که این کف‌گیرها در حین پخت غذا را هم می‌زنند پس با خیال راحت به کارهای دیگرتان برسید یا با بچه‌ها وقت بگذرانید. اگر دوست دارید خودتان کار زیرورو کردن غذا را انجام دهید کافی است کف‌گیر را از سرخ‌کن جدا کنید یا دستگاه سرخ کنی خریداری کنید که به جای کف‌گیر، دیگ آن می‌چرخد.

 • مدل و برند سرخ کن بدون روغن

سرخ‌کن‌های موجود در بازار توسط برندهای لوازم خانگی متفاوت و در مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند. اینکه از کدام برند خرید کنید بیشتر سلیقه‌ای است اما به بودجه شما هم بستگی دارد.

 • قیمت سرخ کن بدون روغن

دستگاه‌های سرخ کن بدون روغن در سه مدل معمولی، دیجیتالی و هوشمند توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند به همین دلیل می‌توانند قیمت‌های بسیار متفاوتی داشته باشند، بنابراین با توجه به میزان مصرف، تعداد اعضای خانواده و بودجه خود یک دستگاه را انتخاب کنید. ما در پایان مقاله چند دستگاه معرفی کرده‌ایم که کارایی خوبی داشته و قیمت مناسبی نیز دارند. پیشنهاد می‌کنیم با بررسی مشخصات فنی آن‌ها، یکی را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از دستگاه سرخ کن بدون روغن برای آشپزی

از مهمترین مزایای این دستگاه، عدم استفاده از روغن است و در نتیجه وعده‌ غذایی سالمی را آماده خواهید کرد.

 • آشپزی سالم و بدون کلسترول

برای آماده‌سازی غذا در سرخ کن بدون روغن کافی است ماده غذایی مورد نظر خود را با مقدار بسیار کمی روغن آغشته کنید، بنابراین عملاً از روغن برای سرخ کردن استفاده نکرده و وعده سالمتری خواهید داشت. غذاهای تهیه شده در این دستگاه فاقد کلسترول هستند.

 • افزایش سرعت آشپزی

سرخ کن بدون روغن با گردش هوای فوق داغ کار می‌کند و به این ترتیب سرعت انتقال گرما به غذا را افزایش می‌دهد. با افزایش سرعت انتقال حرارت، غذا سریعتر از انواع دستگاه‌های دیگر آماده می‌شود. از طرفی با انتخاب دما و زمان پخت دیگر نیازی نیست همواره حواستان به غذا باشد و می‌توانید به کارهای دیگرتان برسید یا یا خانواده خود وقت بگذرانید.

 • تنوع کاربری

دستگاه‌های سرخ کن بدون روغن به غیر از پخت غذا، کاربری‌های دیگری نیز دارند که از آن جمله می‌توان به گرم کردن غذای قبلی، گریل کردن مرغ و گوشت و ماهی، بودادن آجیل، پخت پیتزا، پختن غذاهای یخ‌زده و پخت برخی از کیک‌ها و بیسکوئیت‌ها اشاره کرد.

 • ظروف کثیف کمتر

زمانی‌که از دستگاه سرخ کن بدون روغن برای پخت غذا استفاده می‌کنید، تنها یک ظرف برای آماده‌سازی غذا مصرف می‌شود و در نتیجه ظروف کمتری برای شستشو خواهید داشت. از طرفی در این دستگاه‌ها می‌توانید زمان و دما را تنظیم کرده و دیگر نگران سوختن غذا نباشید به این ترتیب شستشوی ظرف نیز راحتتر خواهد بود. دستگاه‌های سرخ کن بدون روغن بر خلاف دستگاه‌های سرخ کن معمولی خیلی سریع سرد می‌شوند و دیگر نیازی نیست برای سرد شدن روغن هم منتظر بمانید. لازم به ذکر است که تمامی ظروف این دستگاه‌ها قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیز هستند.

 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی

غذا در سرخ کن بدون روغن به سرعت پخته می‌شود و انرژی کمتری مصرف خواهد شد. از طرفی این دستگاه در مقایسه با انواع فرهای خانگی برق کمتری مصرف کرده و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. یکی دیگر از مزایای این دستگاه در مقایسه با فرهای خانگی این است که سرخ کن در حین کار بر خلاف فر، فضای آشپزخانه را گرم نمی‌کند و در نتیجه نیازی به روشن کردن دستگاه‌های تهویه مطبوع مانند هود و کولر نخواهد بود.

معرفی بهترین سرخ کن‌های معمولی و بدون روغن

سرخ کن بدون روغن

سرخ کن فیلیپس سری Daily Collection مدل HD9216

سرخ کن فیلیپس سری Daily Collection مدل HD9216

در این سرخ‌کن مخزن اصلی در نیمه‌ی پایینی دستگاه قرار گرفته است و با دستگیره از بدنه خارج می‌شود. داخل این مخزن، سبد توری هم قرار دارد که می‌توان موادغذایی را در آن قرار داد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


پخت غذاهای لذیذ و در عین حال بدون روغن و رژیمی برای سلامتی خود و اعضای خانواده از اهمیت فراوانی برخوردار است. سرخ کن فیلیپس سری Daily Collection مدل HD9216 ، محصولی بسیار کاربردی برای سرخ کردن، گریل کردن، پختن یا سوخاری کردن مواد غذایی بدون روغن و یا با روغن کم است. مخزن این سرخ کن در پایین دستگاه قرار دارد و به کمک دستگیره می‌توان آن را از بدنه خارج کرد. تکنولوژی به کار رفته در این محصول به این گونه است که با استفاده از جریان سریع هوای گرم و چرخش استوانه‌ای، مواد غذایی پخته و سرخ می‌شوند. قسمت پایین سرخ کن به صورت ستاره دریایی طراحی شده است که باعث می‌شود هوای گرم به آسانی جریان پیدا کند. سرخ کن فیلیپس HD9216، دارای ظرفیت ۸۰۰ میلی‌لیتر بوده و قابلیت قطع کن خودکار دارد. زمان سرخ کن تا ۳۰ دقیقه قابل تنظیم است و بعد از این زمان دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۳۸۴×۳۱۵×۲۸۷ میلی‌متر
 • وزن: ۷ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۰.۸
 • توان مصرفی: ۱۴۲۵ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: دارد
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: ندارد
 • صفحه نمایش: ندارد
 • محفظه جمع آوری سیم: دارد
 • طول سیم: ۰.۸ متر

سایر مشخصات

 • قابلیت کباب کردن، پختن و بریان کردن مواد غذایی علاوه بر سرخ کردن
 • دارای تکنولوژی جریان سریع هوا (Rapid Air)
 • طراحی ستاره دریایی (Starfish Design)
 • دارای فیلتر هوای داخلی (بوگیر)
 • دارای سبد سرخ کن نچسب و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی
 • دارای تنظیم درجه حرارت و زمان
 • دارای زنگ هشدار آماده بودن غذا
 • دارای دستگیره و بدنه خنک
 • دارای نرم افزار آشپزی به زبان انگلیسی قابل نصب بر روی اندروید و iOS

بازگشت به منو ↑

سرخ کن مایدیا مدل MF-TN20A

سرخ کن مایدیا مدل MF-TN20A

قابلیت سرخ کردن، گریل کردن، شیرینی‌پزی و برشته کردن

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


سرخ کن مایدیا مدل MF-TN20A ، محصولی بسیار خوش ساخت و زیباست. در قسمت جلویی این دستگاه دو ولوم چرخشی وجود دارد که به منظور تنظیم دما و زمان استفاده می‌شوند. این سرخ کن با استفاده از گردش هوای گرم باعث سرخ شدن مواد غذایی می‌شود و از هیچگونه روغنی در پخت غذا استفاده نمی‌شود بنابراین بهترین گزینه برای پخت غذاهای سالم و رژیمی است. محفظه سرخ کن این دستگاه به صورت کشویی و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است. دستگیره دستگاه دارای روکش ضد حرارت است و مانع داغ شدن دستگیره می‌شود.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۳۶۰×۳۲۰×۳۲۰ میلی‌متر
 • وزن: ۴ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۲.۲
 • توان مصرفی: ۱۲۳۰ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: دارد
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: ندارد
 • صفحه نمایش: ندارد
 • سبد گردان: ندارد
 • امکان سرخ کردن بدون روغن: دارد

سایر مشخصات

 • قابلیت سرخ کردن، گریل کردن، شیرینی پزی و برشته کردن
 • گردش هوای سه بعدی برای پخت بهتر غذا
 • قابلیت تنظیم حرارت و منوهای مختلف برای پخت بهینه
 • دستگیره مجهز به روکش ضد حرارت جهت ایمنی بیشتر
 • سهولت در پاک کردن محفظه با روکش داخلی نچسب
 • محفظه کشویی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی

بازگشت به منو ↑

سرخ کن بلک اند دکر مدل AF220-B5

سرخ کن بلک اند دکر مدل AF220-B5

قابلیت شستشوی سبد در ماشین ظرفشویی

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۳۳۰×۳۵۰×۳۳۰ میلی‌متر
 • وزن: ۴ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۳.۵ لیتر
 • توان مصرفی: ۱۵۰۰ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: دارد
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: دارد
 • صفحه نمایش: ندارد
 • سبد گردان: ندارد
 • امکان سرخ کردن بدون روغن: دارد

سایر مشخصات

 • دارای فناوری Rapid Air Convection
 • قابلیت تنظیم دما در بازه ۸۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد
 • تایمر ۳۰ دقیقه‌ای
 • قابلیت جداسازی سبد
 • قابلیت شستشوی سبد در ماشین ظرفشویی
 • ولتاژ ورودی ۲۲۰-۲۴۰ ولت

بازگشت به منو ↑

سرخ کن دلونگی مدل FH1173

سرخ کن دلونگی مدلFH1173

مهم‌ترین ویژگی منحصربه‌فرد این سرخ‌کن چندکاره‌ی دلونگی که در هیچ‌یک از کالاهای همانند بازار به چشم نمی‌خورد، وجود المنتِ بالا (۱۴۰۰ وات) و پایین (۸۰۰ وات) است که امکان پخت غذاهای متنوع را برای شما مهیا می‌سازد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


سرخ کن دلونگی مدل FH1173، محصولی با کیفیت و چند کاره است. از این محصول علاوه بر سرخ کردن مواد غذایی چون سیب زمینی، بادمجان، تکه‌های مرغ و … می‌توان برای پخت غذاهایی مانند پیتزا، کیک، انواع پاستا نیز استفاده کرد. سرخ کن دلونگی مدل FH1173 از جمله سرخ کن‌هایی است که با روغن بسیار کم کار می‌کند به طوریکه تنها با ۱۴ میلی‌لیتر روغن می‌توانید یک کیلوگرم سیب زمینی سرخ کنید. دیگ این سرخ کن پوششی سرامیکی دارد و دارای همزنی پارویی است که برای همزدن مواد غذایی استفاده می‌شود و اگر غذایی مانند پیتزا و یا کیک باشد که نیازی به همزدن نداشته باشد می‌توان همزن پارویی را جدا کرد. از دیگر ویژگی‌های این محصول وجود دو المنت بالا و پایین است (المنت بالا ۱۴۰۰ وات و المنت پایین ۸۰۰ وات). سرخ کن دلونگی مدل FH1173 کاملا ایمن بوده و در تمام طول پخت بدنه آن خنک باقی می‌ماند.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۳۹۵×۳۲۵×۲۷۰ میلی‌متر
 • وزن: ۶ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۲
 • توان مصرفی: ۱۸۰۰ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: دارد
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: ندارد
 • صفحه نمایش: دارد
 • محفظه جمع آوری سیم: ندارد

سایر مشخصات

 • پنجره دید بزرگ
 • صفحه نمایشگر
 • ظرف پخت گرد با روکش سرامیکی

بازگشت به منو ↑

سرخ کن میگل مدل GAF 180

سرخ کن میگل مدل GAF 180

سرخ کن کم روغن (هواپز) میگل دارای دیگ داخلی به گنجایش ۴ لیتر و پوشش نچسب وسیله ای مناسب جهت تهیه انواع غذاهای رژیمی به صورت رژیمی است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


سرخ کن میگل مدل GAF 180، محصولی است که امکان پخت غذاهایی رژیمی بدون روغن را فراهم می‌کند. با استفاده از این محصول می‌توانید انواع غذاها و شیرینی جات را تهیه کنید. دیگ داخلی سرخ کن دارای پوششی نچسب است و ظرفیت ۴ لیتری دارد. صفحه نمایش لمسی کار با سرخ کن میگل را بسیار آسان‌تر کرده است. از ویژگی‌های این محصول می‌توان وجود ۱۲ منوی پخت خودکار، قابلیت تنظیم دما از ۶۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد، خاموش شدن خودکار و میکرو سوییچ ایمنی نام برد.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۳۶۲×۳۰۰×۳۶۰ میلی‌متر
 • وزن: ۷.۵ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۴ لیتر

توان مصرفی:

 • توان ورودی المنت بالا: ۱۵۰۰ وات
 • توان ورودی المنت پایین: ۳۰۰ وات
 • توان کل: ۱۸۰۰ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: ندارد
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: ندارد
 • صفحه نمایش: دارد
 • توضیحات صفحه نمایش: صفحه نمایش لمسی
 • سبد گردن: ندارد
 • امکان سرخ کردن بدون روغن: دارد

سایر مشخصات

 • ۱۲ منوی پخت خودکار
 • درپوش شفاف

بازگشت به منو ↑

سرخ کن ترموزتا مدل فریتولوزا

سرخ کن ترموزتا مدل فریتولوزا

یکی از مزیتهای فوق العاده این دستگاه نحوه استفاده آسان از آن می باشد بنحوی که که نیازی به تنظیمات پیچیده و دشوار ندارد. مزیت برتر سرخ کن فریتولوزا , تمیز کردن بسیار آسان دستگاه می باشد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


سرخ کن ترموزتا مدل فریتولوزا، محصولی ایتالیایی است و در دسته سرخ کن‌های بدون روغن قرار دارد. از آنجا که این محصول پخت مواد غذایی را بدون روغن انجام می‌دهد، تمیز کردن آن بسیار آسان است و این یک مزیت برای این سرخ کن محسوب می‌شود. سبد این محصول قابل جدا شدن و از جنس استیل ضد زنگ بوده و در ماشین ظرفشویی نیز قابل شستشو است. از دیگر مزیت‌های سرخ کن ترموزتا مدل فریتولوزا که آن را بسیار متمایز کرده است، سرخ کردن مواد یخ زده است. به این صورت که شما می‌توانید مواد یخ زده را از فریزر درآورده و مستقیم درون سرخ کن قرار دهید و نگران یخ زده بودن مواد و یا آب شدن یخ آن‌ها نباشید. زمان مناسب برای پخت مواد غذایی در این دستگاه براساس نوع و وزن مواد غذایی مشخص می‌شود.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۲۵۰×۳۰۰×۴۱۰ میلی‌متر
 • وزن: ۵ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۷۰۰ گرم
 • توان مصرفی: ۱۲۵۰ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: دارد
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: ندارد
 • صفحه نمایش: ندارد
 • محفظه جمع آوری سیم: ندارد
 • طول سیم: ۱.۲۰ متر
 • سبد گردان: دارد
 • امکان سرخ کردن بدون روغن: دارد
 • سایر مشخصات: شیشه بالای دستگاه امکان دیده شده مواد غذایی را در هر مرحله از پخت فراهم می‌کند.

سرخ کن معمولی

بازگشت به منو ↑

سرخ کن همیلتون مدل DF-535T

سرخ کن همیلتون مدل DF-535T

این سرخ کن با قدرت ۲۰۰۰ وات توان آن را دارد، که در مدت زمان کوتاهی مواد غذایی را کاملا برشته و سرخ شده نماید.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


سرخ کن همیلتون مدل DF-535T ، محصولی با ظرفیتی بالا (۵.۲ لیتر) مناسب برای سرخ کردن حجم زیادی از مواد غذایی است. دیگ این سرخ کن پوشش تفلونی دارد بنابراین مواد غذایی بدون چسبیدن به ظرف آماده و سرخ می‌شوند. یک سبد متحرک همراه دستگاه وجود دارد که باعث می‌شود مواد غذایی مستقیما درون دیگ سرخ کن قرار نگیرند و بتوان بعد از سرخ شدن روغن اضافی را از مواد غذایی جدا کرد. تمام قطعات این سرخ کن اعم از دیگ، سبد متحرک و درب قابل جدا شدن و شستشو هستند.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۳۷۰×۳۱۰×۲۸۰ میلی‌متر
 • وزن: ۴۶۰۹ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۲.۵
 • توان مصرفی: ۲۰۰۰ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: دارد
 • صفحه نمایش: دارد
 • سبد گردان: ندارد
 • امکان سرخ کردن بدون روغن: ندارد

سایر مشخصات

 • محفظه روغن گرد متحرک با پوشش نچسب
 • تایمر دیجیتالی
 • کلید تنظیم حرارت
 • دارای فیلتر فلزی قابل شستشو
 • قابلیت جدا شدن درب جهت شستشو
 • پنجره درب دستگاه جهت رویت مواد غذایی حین پخت

بازگشت به منو ↑

سرخ کن پارس خزر مدل FR-2014

سرخ کن پارس خزر مدل FR-2014

این محصول که ظرفیتش به ۲ لیتر می‌رسد؛ با توان مصرفی ۱۸۰۰ وات به همراه قابلیت تفکیک قطعات تولید شده است؛ همچنین این محصول مجهز به سیستم قطع‌کن خودکار، محفظه‌ی جمع‌آوری سیم و قابلیت فیلتر قابل تعویض است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


پارس خزر برند محبوب ایرانی با تولید سرخ کن پارس خزر مدل FR-2014 ، توانست باز هم مورد توجه خریداران قرار بگیرد. این محصول با توان ۱۸۰۰ وات از جمله سرخ کن‌های پر قدرت است. در کنار کارایی این محصول، قیمت مناسب آن باعث شده است جزو پرفروش‌های بازار قرار بگیرد. سرخ کن پارس خزر مدل FR-2014 دارای چراغ نشانگر رسیدن روغن به دمای مطلوب است. ترموستات این دستگاه از ۱۵۰ تا ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد قابل تنظیم است. تایمر دیجیتالی، سیستم قطع کن خودکار، زنگ هشدار پایان زمان پخت، فیلتر قابل تعویض، قطعات قابل تفکیک و قابل شستشو، محفظه جمع آوری از ویژگی‌های سرخ کن پارس خزر مدل FR-2014 است.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۲۷۰×۳۰۰×۳۴۰ میلی‌متر
 • وزن: ۴.۵ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۲
 • توان مصرفی: ۱۸۰۰ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: دارد
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: دارد
 • صفحه نمایش: ندارد
 • محفظه جمع آوری سیم: دارد
 • طول سیم: ۰.۸۴ متر

سایر مشخصات

 • تایمر دیجیتالی قابل تنظیم با قطع کن خودکار و زنگ هشدار پایان پخت تا ۹۹ دقیقه
 • ترموستات قابل تنظیم از ۱۵۰ تا ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد
 • دارای چراغ سلامتی و نشانگر رسیدن روغن به دمای مطلوب
 • فیلتر قابل تعویض ضد بو و قابل شستشو
 • آسانسور مکانیکی
 • پنجره دید مواد غذایی در حین پخت و دارای ضمیمه بخار پاک کن پنجره
 • قطعات قابل تفکیک جهت شستشوی آسان (درب و ظرف داخلی)

بازگشت به منو ↑

سرخ کن فوما مدل FU-843

سرخ کن فوما مدل FU-843

ظرفیت یک لیتری این سرخ کن نیاز یک خانواده ی کم جمعیت تا متوسط را می‌تواند برطرف کند.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


سرخ کن فوما مدل FU-843، محصولی جمع و جور و کوچک با گنجایش ۱ لیتر و توان ۹۰۰ وات است. این سرخ کن برای خانواده‌های کوچک تا متوسط مناسب است. در قسمت جلوی دستگاه یک کلید چرخان وجود دارد که به وسیله آن می توانید تنظیمات دما را انجام دهید. درب دستگاه توسط یک دکمه باز می‌شود و ظرف داخل آن و همچنین سبد متحرک قابل جدا شدن هستند و به راحتی تمیز می‌شوند.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۲۱۰×۲۰۰×۲۷۰ میلی‌متر
 • وزن: ۱.۸ کیلوگرم
 • ظرفیت: ۱
 • توان مصرفی: ۹۰۰ وات
 • قابلیت تفکیک قطعات: دارد
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • فیلتر قابل تعویض: دارد
 • صفحه نمایش: ندارد
 • طول سیم: ۱ متر
 • سبد گردان: ندارد
 • امکان سرخ کردن بدون روغن: ندارد

سایر مشخصات

 • حجم بسیار کم روغن
 • کوچک و کاربردی
 • تکنولوژی فوما ژاپن
 • عمق کاسه زیاد
 • دکمه چرخان تنظیم دما
 • لامپ نشان دهنده وضعیت
 • پایه ضد لغزش
 • قابلیت شستشو قطعات در ماشین ظرفشویی

بازگشت به منو ↑

سرخ کن ویداس مدل VIR-5730

سرخ کن ویداس مدل VIR-5730

دارای قطعه‌ی پایین‌در هنگام داغ شدن روغن و بالابر هنگام اتمام پخت

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


سرخ کن ویداس مدل VIR-5730 محصولی با کارکرد خوب است. جنس بدنه این محصول از پلاستیک مرغوب و محکم ساخته شده است که در برابر ضربه و فشار مقاوم است. این سرخ کن دارای چندین نوع برنامه پخت است. مخزن سرخ کن ۲ لیتر روغن را در خود جای می‌دهد و قادر است ۱.۲ کیلوگرم مواد غذایی را آماده مصرف کند. از قابلیت‌های این سرخ کن وجود بالابر هوشمند است. عملکرد بالابر هوشمند به این صورت است که با داغ شدن، مواد غذایی خام به طور اتوماتیک پایین رفته و بعد از اتمام پخت بالابر هوشمند مواد غذایی را به سمت بالا هدایت می‌کند. این محصول دارای فیلتر ضد بو و ضد چربی است که از پخش بو و چربی در آشپزخانه جلوگیری می‌کند. سرخ کن ویداس مدل VIR-5730 از قابلیت شستشوی اتوماتیک برخوردار است که تمیزی دستگاه را بسیار راحت کرده است.

مشخصات محصول

 • توان مصرفی: ۱۸۰۰ وات
 • سیستم قطع کن خودکار: دارد
 • صفحه نمایش: دارد
 • توضیحات صفحه نمایش: LED

سایر مشخصات

 • سرخ کن چندکاره
 • دارای برنامه‌های متنوع جهت سرخ کردن انواع مواد غذایی
 • فیلتر فعال کردن ضد بو و ضد چربی
 • تایمر ۳۰ دقیقه‌ای و زنگ هشدار
 • دارای قطعه پایین در هنگام داغ شدن روغن و بالابر هنگام اتمام پخت
 • ظرف تفلون متحرک
 • دریچه نمایشگر
 • سیستم شستشوی اتوماتیک

در این مقاله به طور جامع به سرخ کن بدون روغن و مزایای استفاده از آن پرداختیم و از معیارهای و فاکتورهایی گفتیم که کار انتخاب دستگاهی مناسب را برای شما راحتتر می‌کنند. امیدواریم با استفاده از این راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن بتوانید آشپزخانه خود را مجهز کرده و وعده‌های غذایی بدون کلسترول برای سلامت خود و خانواده آماده کنید. بین سرخ کن معمولی و سرخ کن بدون روغن، شما کدامیک را انتخاب می‌کنید؟

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

   اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

   ببین ببر