رفتن به نوار ابزار

قهوه کمکس و طرز تهیه آن

قهوه کمکس و طرز تهیه آن

شاید در هنگام رزرو تور مشهد از اصفهان تبلیغ دستگاه کمکس راببینید اما از نحوه استفاده آن به درستی آگاه نباشید. کمکس قهوه ساز دستی می باشد، که توسط فردی به نام پیتر شلبوم در سال ۱۹۴۱ ابداع شد. این فرد یک شیمی دان اهل آلمان بود که با ترکیب قیف شیشه ‌ای و ارلن میر و ایجاد کردن کانال هوا در قیف شیشه ای تا عبور مایع راحت تر شود. این دو وسیله امروزه نیز در آزمایشگاه کاربرد زیادی برای آزمایشات دارند.

برای تهیه این قهوه باید آن را آسیاب کرده و آب را به جوش بیاوریم. در این وسیله تهویه قهوه به شیوه خیساندن می باشد. این اصطلاح برای جریان ثابت که از راه قهوه آسیاب شده می گذرد و از فیلتر عبور کرده و چربی اضافه آن گرفته می شود.

قهوه کمکس چیست؟

قهوه ای که با ابزاری به نام کمکس دم شده باشد قهوه کمکس نام دارد. . افزودن یک کمربند چوبی به نگه داشتن کمک و جا به جا کردن آن کمک نمود. در بین شیوه های مختلف دم کردن قهوه مانند فرنچ پرس، اسپرسو و ائروپرس کمکس از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

مواد و وسایل لازم برای تهیه قهوه کمکس

قهوه ساز کمکس که از یک قیف شیشه ای و ارلن میر تشکیل شده است وسیله اصلی است. در کنار آن فیلتری از جنس کاغذ با ضخامت بیشتر مورد نیاز خواهد بود که آن را درون کمکس قرار می دهند. وجود این فیلتر به گرفتن روغن موجود در قهوه کمک می کند. از مزایای این قهوه به راحت بودن استفاده و تولید قهوه برای بیشتر از یک نفر اشاره کرد.

طرز تهیه قهوه

حدود ۵۰۰ گرم آب را به دمای جوش می رسانیم. ابتدا قهوه را بین درجات وی شصت و ریز تر از فرنچ پرس آسیاب می کنیم. فیلتر را در قیف گذاشته و مقداری آب جوش روی آن می ریزیم. آب اولیه را تخلیه می کنیم، سپس حدود ۳۰ گرم از قهوه را در آن ریخته و حدود دوبرابر مقدار قهوه آب جوش را به آرامی روی قهوه می ریزیم. پس ۴۰ ثانیه قهوه شکوفه می زند. باقی مانده آب را به آرامی روی قهوه آسیاب شده خالی می کنیم. این پروسه نهایی در حدود زمانی ۱ تا ۲ دقیقه باید طول بکشد. پس از اتمام اب ریختن و گذشت ۱ دقیقه قهوه آماده سرو می باشد. رعایت نسبت های قهوه و آب و دمای آب که ۹۳ مد نظر است مهم خواهد بود.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

      اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!