رفتن به نوار ابزار

لذت در آغوش کشیدن نوزاد

مقدمه

جابه‌جایی کودک و نوزاد در بیرون از خانه با کالسکه و کریر انجام می‌پذیرد اما گاهی اوقات استفاده از این دو وسیله سخت بوده و یا ممکن است جایی برویم که امکان بردن کالسکه و یا کریر وجود نداشته باشد. جدا از این دلایل برخی پدر و مادرها دوست دارند هنگامی که به خرید و یا حتی پیاده روی می‌روند کودکشان را در آغوش بگیرند. اینجاست که استفاده از وسیله‌ای به نام آغوشی نوزاد اهمیت پیدا می‌کند. آغوشی وسیله‌ای است که به کمک آن می‌توانید نوزاد و کودک خود را در آغوش بگیرید در حالیکه دست‌هایتان آزاد است و می‌توانید به کارهای دیگر نیز برسید.

مزایای استفاده از آغوشی

امن‌ترین و آرامش بخش‌ترین مکان برای نوزادان آغوش پدر و مادر است. بنابراین استفاده از آغوشی باعث آرامش نوزاد مخصوصاً در محیط‌های شلوغ می‌شود. آغوشی در نوزادان دچار کولیک بسیار آرام کننده خواهد بود. استفاده از آغوشی برای پدر و مادرها نیز مفید است: ۱- باعث ارتباط قوی‌تر کودک با والدین می‌شود، ۲- پدر و مادر می‌توانند نظارت کامل بر وضعیت نوزاد داشته باشند، ۳- انجام خرید به راحتی؛ با اینکه کودکتان در آغوش شما است می‌توانید با دست‌هایتان کارهای دیگر چه در خانه و چه در بیرون خانه را انجام دهید، ۴- با وجود آغوشی می‌توانید به پیاده روی نیز بروید و از سلامت خود غافل نشوید.

آغوشی تا چند سالگی کودک کاربرد دارد؟

بسیاری بر این تصورند که آغوشی وسیله‌ای است که تنها چند ماه اول برای کودک کاربرد دارد و یا فکر می‌کنند استفاده از آغوشی باعث فشار به گردن و شانه‌ها می‌شود. در صورتی که اینگونه نیست، تولید کنندگان آغوشی استاندارد بودن و ایمنی آغوشی را در اولویت تولید محصولات خود قرار می‌دهند.

استانداردترین حالت ممکن این است که آغوشی به گونه‌ای باشد که وزن کودک را بر روی یک نقطه متمرکز نکند و آن را در چندین قسمت مثل شانه و کمر و … تقسیم کند، همچنین به گونه‌ای باشد که با افزایش وزن کودک، سنگینی را از شانه‌ها و کتف به سمت پایین تنه هدایت کند. در برخی از مدل‌های آغوشی می‌توان کودک را در پشت قرار داد که در صورت بالا رفتن وزن کودک، تحمل وزن راحت‌تر می‌شود. آغوشی‌ها به طور کلی تا ۳-۲ سالگی و تا وزن ۲۷-۲۳ کیلویی کودک قابل استفاده هستند. هر آغوشی که بخواهید خریداری نمائید رده سنی و مقدار تحمل وزن آن مشخص شده است.

آغوشی کونکورد مدل Wallabee کد Cowl0971

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/639ff1ce-5567-413b-b1e9-52135990b320″ icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید آغوشی کونکورد از دیجی کالا [/wpsm_button]

انواع آغوشی

همانند هر وسیله دیگری آغوشی نیز انواع مختلفی دارد. انواع آغوشی کودک در سه نوع دسته بندی می‌شود: آغوشی قنداقی، آغوشی از جلو، آغوشی یک طرفه.

آغوشی قنداقی

آغوشی قنداقی یا آغوشی پارچه‌ای به این صورت است که یک پارچه پهن را باید به دور شانه و بدن خود بپیچید. این نوع آغوشی برای نوزادان در ماه‌های اولیه کاربرد دارد و برای ماه‌های بالاتر و با بیشتر شدن وزن کودک گزینه خوبی نیست. آغوشی قنداقی برای شیردهی مناسب بوده زیرا به راحتی می‌توان آن را در حالت‌های مختلف قرار داد و شکل پذیر است. از معایب آغوشی قنداقی می‌توان به زمانبر بودن پوشیدن و باز کردن آن اشاره کرد.

آغوشی از جلو

متداولترین شکلی که از آغوشی نوزاد در ذهن ما است، آغوشی از جلو است. فرم کلی آغوشی از جلو به صورت صندلی و یا لباسی است که به وسیله دو بند بر روی شانه قرار می گیرد و با دیگرکمربندهای ایمنی در ناحیه کمر محکم می‌شود. کودک را در این آغوشی می‌توان هم رو به شما قرار بگیرد و هم پشت به شما که در این حالت کودک می‌تواند فضای اطراف خود را ببیند و لذت ببرد.

با بالا رفتن وزن کودک به منظور اینکه به شما فشار نیاید می‌توانید این نوع آغوشی را مانند کوله بر پشت خود بیندازید و کودک را حمل کنید، اینگونه جابه‌جایی برای کودکان بزرگتر و سنگین بسیار بهتر بوده و آسیب کمتری دارد. ایرادی که به آغوشی از جلو گرفته می‌شود این است که شیردهی به کودک در آن امکان پذیر نیست.

آغوشی کیکابو مدل Gwen رنگ زرشکی

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/abee62e2-e207-4902-b1d1-9ce6a03dcc4c” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید آغوشی کیکابو از دیجی کالا [/wpsm_button]

آغوشی یک طرفه

آغوشی یک طرفه بر روی یک شانه قرار می‌گیرند. وزن در این مدل آغوشی بر روی یک شانه و کمر تقسیم می‌شود بنابراین به شما پیشنهاد می‌شود که از این مدل آغوشی در سنین پایین کودک و زمانیکه وزن کودک زیاد نیست استفاده کنید. از نکات مثبت آغوشی یک طرفه شیردهی راحت با آن است.

انواع آغوشی که ذکر شد، سه نوع اصلی آغوشی است و لازم به ذکر است که مدل‌های جدید امروزه روانه بازار شده‌اند که ترکیبی از این مدل‌ها در یک آغوشی وجود دارد و می‌توان آن را در چندین حالت ممکن قرار داد و یا حتی می‌توان آغوشی را به حالت خوابیده و مخصوص روزهای اول تولد تنظیم نمود. انتخاب مدل آغوشی و اینکه چه کاربردهایی داشته باشد بستگی به انتظارات شما از آغوشی و اینکه بخواهید چه هزینه‌ای را صرف کنید،‌ دارد.

ویژگی‌های بهترین آغوشی

قبل از انتخاب و خرید هر محصولی خوب آن را وارسی کنید و نکاتی که می‌دانید در کیفیت آن محصول تاثیرگذار هستند را به دقت بررسی کنید. چنانچه اینترنتی خرید می‌کنید با خواندن مشخصات محصول اطلاعات بیشتری از آن محصول کسب خواهید کرد. در خرید آغوشی نیز به چندین ویژگی باید دقت کنید این ویژگی‌ها عبارتند از:

استحکام

مهم‌ترین ویژگی که باید برای آغوشی در نظر گرفت جنس پارچه به کار رفته در ساخت آغوشی و استحکام آن است. از آنجا که آغوشی وسیله‌ای مرتبط با نوزاد و کودک است بنابراین ایمنی و حفاظت در اولویت قرار بگیرد. علاوه بر مقاومت جنس آغوشی، استحکام دیگر اجزای آغوشی مانند قفل‌ها، بندها، نشیمنگاه و کمربندهای ایمنی را نیز بررسی کنید.

آغوشی نوزاد اینفنتینو مدل ergonomic

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/6abd0b1b-6f65-4d73-b999-44561b72a676″ icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید آغوشی نوزاد اینفنتینو از دیجی کالا [/wpsm_button]

دوخت

آغوشی خوب است که دوخت مناسب و محکمی داشته باشد. دوخت‌های آغوشی را بررسی کنید زیرا دوخت‌ها و اتصالات نشان دهنده کیفیت محصول خواهند بود. اگر در دوخت آغوشی از نخ مرغوب و مناسب استفاده نشده باشد بعد از چند بار استفاده دوخت‌ها باز می‌شوند و دیگر اطمینانی به استفاده از آغوشی وجود ندارد.

کمربند و قفل‌های ایمنی

از دیگر اجزای مهم آغوشی کمربندها و قفل‌های ایمنی است زیرا که مستقیم با امنیت کودک در ارتباط است و شما برای حفاظت کودک به این بندها ایمنی و قفل‌ها اطمینان کرده‌اید. تمامی بندهایی که روی دوش و یا دو کمر و دور کودک قرار می‌گیرند و همینطور قفل‌ها را خوب وارسی و باز و بسته کنید و مطمئن شوید که محکم هستند.

نکته: در خرید اینترنتی این اطمینان را از برند‌ها بخواهید. ممکن است امکان خرید حضوری نداشته باشید و یا خرید اینترنتی را ترجیح دهید در این صورت خرید خود را از بین بهترین برندها انتخاب کنید زیرا معمولاً آن‌ها امتحان خود را پس داده‌اند و در تولید محصولات خود دقت لازم را به عمل می‌آورند و کیفیت را اولویت کار خود قرار می‌دهند.

آغوشی نوزاد چیکو مدل Myamaki

[wpsm_button color=”red” size=”big” link=”https://affstat.adro.co/click/f3f58552-fac7-4e1f-ba55-ebe13acaa03d” icon=”none” class=”” border_radius=”7px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]خرید آغوشی نوزاد چیکو از دیجی کالا [/wpsm_button]

راحتی

راحتی نوزاد و کودک در آغوشی نیز نکته قابل توجهی است. نرم بودن، راحتی داخل آغوشی، مناسب بودن محل قرار گرفتن پاهای کودک و نزدیک بودن به والدین حس آرامش را به کودک منتقل می‌کند.

طراحی ارگونومی

علاوه بر اینکه کودک باید در آغوشی راحت باشد، راحتی والدین در استفاده از آغوشی و هنگام حمل کودک نیز اهمیت دارد. آغوشی باید دارای طراحی ارگونومی باشد و فرد استفاده کننده نباید احساس ناراحتی کند، به همین منظور پهن بودن بندهای آغوشی برای کاهش فشار و قابلیت تنظیم اندازه بندها مهم است و بایستی به آن‌ها توجه شود.

محافظ سر و گردن

در استفاده از آغوشی برای نوزادان و سنین قبل از ۶ ماهگی (در این سن کودکان هنوز کنترل سر و گردن خود را ندارند و به اصطلاح عامیانه هنوز گردن نگرفته‌اند و نمی‌توانند سر خود را صاف نگه دارند)، باید به داشتن محافظ سر و گردن توجه کنید که یکی از مهم‌ترین فاکتورها است.

سبک بودن

آغوشی را انتخاب کنید که وزن سبک و استاندارد داشته باشد. وزن استاندارد آغوشی کمک می‌کند که تنها وزن کودک را به دوش بکشید.

تحمل وزن

در مشخصات هر آغوشی با هر برندی بخواهید خریداری نمائید میزان تحمل وزن آن مشخص شده است با این اطلاعات می‌دانید که کدام آغوشی برای فرزند شما مناسب‌تر است.

سخن پایانی

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای حمل و جا‌به‌جایی نوزادان و کودکان استفاده از آغوشی است. وسیله‌ای امن و مفید برای اینکه با وجود کودکتان بتوانید کارهای روزمره را انجام دهید. بنابراین اگر ترجیح می‌دهید زمان‌هایی را با کودکتان در بیرون از خانه بگذرانید و در عین حال از خودرو استفاده نکنید خرید آغوشی را در لیست خرید سیسمونی قرار دهید چرا که از همان ماه‌های اول تولد کاربرد دارد. دلایل زیادی برای استفاده از آغوشی وجود دارد اما راحتی کودک و پدر و مادر، برقراری ارتباط عاطفی بیشتر، ارزان‌تر بودن نسبت به سایر وسایل حمل کودک از عمده‌ترین دلایل برای خرید و استفاده از آغوشی نوزاد است.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

      اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!