رفتن به نوار ابزار

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و کانادا غیر ممکن نیست

مهاجرت تحصیلی؟ قطعا وقتی به مهاجرت تحصیلی فکر می‌کنید، علاوه بر هزینه‌‌های گزاف زندگی در کشوری دیگر، به یاد شهریه‌های بالای دانشگاه‌های خارجی میفتید. گرچه باید این نکته را هم در نظر بگیرید که مهاجرت تحصیلی یکی از ساده‌ترین روش‌های شناخته شده، برای خروج از کشور و آغاز یک زندگی رویایی در کشوری دیگر است. البته اگر پشتوانه‌ای نداشته باشید و آگاهانه در این مسیر اقدام نکنید، آن‌قدرها که به نظر می‌رسد، همه چیز رویایی پیش نمی‌رود!

اما حالا که ساده‌ترین راه مهاجرت تحصیلی است، شاید این سوال به ذهنتان برسد که بهترین مکان برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟ این کاملا به روحیات شما بستگی دارد که کجا را برای زندگی و درس خواندن بهتر می‌دانید. اما طبیعتا با توجه به اینکه زبان بین‌المللی انگلیسی است؛ کشورهای قاره‌ی آمریکای شمالی از امکانات بسیار خوبی بهره‌مند هستند و زبان بومی آن‌جا نیز «انگلیسی» است، پس بهترین مکان پیشنهادی همین قاره، یعنی جایی است که دو کشور آمریکا و کانادا در آن واقع است.

تحصیل-در-آمریکا

آمریکا و کانادا، به بهترین امکانات آموزشی، رفاهی و اقتصادی مجهز هستند و از جمله کشورهای اول جهان نامیده می‌شوند. پس طبیعتا، تحصیل در یکی از این دو کشور و اخذ اقامت شهروندی آن‌ها، آینده‌ای درخشان برای شما تضمین می‌کند. این بدان معنی است که پس از اخذ پذیرش تحصیلی و فارغ‌التحصیلی، برای پیدا کردن کار با هزارویک مشکل روبه‌رو نمی‌شوید، از درآمد بسیارخوبی برخوردار خواهید شد و در آینده، پاسپورت معتبری را از آن خود خواهید کرد که به کمک آن، به هرجا که بخواهید بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

ولی شاید با توجه به شرایط سیاسی، با خودتان بگویید تحصیل در کانادا یا آمریکا برای یک ایرانی غیر ممکن است»، اما اشتباهتان همینجاست. مهاجرت به آمریکا یا کانادا غیر ممکن نیست! اگر چنین تصوری دارید، حتما با موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری آشنا نشده‌اید. موسسه‌ای که توسط مهرآیین مخبری، آکادمیسین با سابقه‌ی کار در زمینه‌ی آموزش عالی و پذیرش دانشگاه تاسیس شده است. او خود کسی است که در سال ۲۰۱۳، در مقطع دکترا در ایالات متحده‌ی آمریکا پذیرش گرفت و از طریق ویزای تحصیلی به آمریکا مهاجرت کردو هم‌اکنون، شهروند قانونی آمریکا است.

پس طبیعتا، کمک گرفتن از کسی که خودش مسیر شما را از قبل پیموده، خیلی بهتر است. مهرآیین علاوه بر اینکه توانسته در مدت کوتاهی در بخش پذیرش یکی از بهترین دانشگاه های کالیفرنیا استخدام شود، توانسه به طور همزمان بیزنس خود را در زمینه ی مهاجرت تحصیلی به آمریکا و کانادا راه اندازی و شرکت خود را به طور رسمی و قانونی درکالیفرنیاثبت کند.

تجربه ی حرفه ای مهرآیین به عنوان مدیر مجموعه در بخش پذیرش دانشگاه کالیفرنیای جنوبی USC و تسلط کامل ایشان به نحوه ی بررسی و پذیرش اپلیکیشن ها قطعا نشان دهنده ی متمایز بودن او بادیگر موسسات و باعث سهولت اعتمادداوطلبان به این مجموعه می باشد.

همچنین انتخاب رشته ی تحصیلی مناسب و دانشگاه مناسب در بالابردن شانس اخذ فاند تحصیلی و همچنین در بالابردن شانس اخذ ویزا بسیار موثر است. سابقه ی حرفه ای مهرآیین در بخش پذیرش یکی از دانشگاه های آمریکاو همچنین شناخت کامل ایشان ازانواع مختلف رشته ها و دانشگاه ها، تاثیر مثبت فراوانی بر افزایش شانس ویزای تحصیلی متقاضیان می گذارد.

تحصیل-در-آمریکا

بعد از اخذ پذیرش تحصیلی باید چه کار کنیم؟

طبیعتا مهاجرت تحصیلی صرفا اخذ نامه‌ی پذیرش از دانشگاه مورد نظر نیست. شما برای اخذ ویزای تحصیلی، سکونت در کشور مورد نظر و شروع به تحصیل به راهنمایی‌های زیادی نیاز دارید. خصوصا که کشورهایی چون کانادا و آمریکا، قوانین شهروندی متفاوتی با کشور خودمان دارند و اگر با آن‌ها آشنا نباشید، طبیعتا از همان اولین قدم با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوید. اما هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد پس از اخذ پذیرش تحصیلی، و تحصیل در آمریکا یا کانادا با مشکلاتی چون «رد ویزای تحصیلی»، «دیپورت شدن»، «مشکل در سکونت» و سایر مسائل حقوقی و قضایی روبه‌رو شود.

پس در این صورت بهتر است به کمک کسی اقدام کنید که خودش از طریق تحصیلی به آمریکا مراجعه کرده و هم اکنون در آمریکا زندگی می کند و شما را در تمام زمینه‌ها یاری و راهنمایی کند. از انتخاب رشته و اخذ پذیرش گرفته تا راهنمایی‌های مختلف جهت اخذ ویزای تحصیلی، پیدا کردن مکانی مناسب برای زندگی، آشنایی با هزینه‌ها، پیدا کردن کار و حتی اخذ اقامت دائم از کشور مورد نظر!

البته توصیه می‌شود که قبل از هر کاری حتما تا جایی که می‌توانید راجع به مهاجرت تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و کشور مورد نظر اطلاعات به دست بیاورید و مقاله بخوانید. به هر حال، شما نمی‌توانید بدون هیچ گونه اطلاعات یا آگاهی به کشوری مهاجرت کنید که می‌خواهید مسیری سخت را در آن طی کنید. اما در کنار آن، می‌توانید از موسسه‌‌ی مهاجرتی یا وکیل مهاجرتی مناسبی کمک بگیرید تا در صورتی که هر گونه مشکلی مواجه شدید، بی امان نمانید!

برخی موسسه‌ها صرفا در مرحله‌ی اخذ پذیرش کمکتان می‌کنند. در واقع، صرفا برای شما نامه‌ی پذیرش را می‌گیرند و باقی کارها را به عهده‌ی دانشجو می‌سپارند. اما برخی موسسه‌ها، مانند موسسه‌ی مهرآیین مخبری که کمی قبل هم آن را معرفی کردیم، به شما در تمامی مراحل کمک خواهند کرد. کارشناسان و متخصصان این موسسه در تمامی مراحل همراه شما خواهد بود و طی تلاش در اخذ پذیرش شما، به شناسایی اهداف و ایده‌های شما نیز ادامه خواهد داد. در این صورت، بهترین مکان جهت سکونت، دانشگاه و شغل را برای شما تضمین خواهد کرد.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

      اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!