رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید میکروفون یقه‌ای

راهنمای خرید میکروفون یقه‌ای، مجری برنامه خودت باش!

برخی از تجهیزات دیجیتال مصرف خاص دارند و در نتیجه توسط همه افراد جامعه مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. از جمله این تجهیزات می‌توان به میکروفون یقه‌ای اشاره کرد که بیشتر توسط سخنرانان در سمینارها و همایش‌ها، مجری‌ها در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی و خبرنگاران استفاده می‌شوند. به همین دلیل نیز برای انتخاب یک دستگاه مناسب نیازمند راهنمای خرید میکروفون یقه‌ای هستیم تا بتوانیم با توجه به نیازها و بودجه خود، دستگاهی را انتخاب کنیم که برای ما بهترین کارایی را داشته باشد. بنابراین اگر هنوز اقدام به خرید این وسیله نکرده‌اید بهتر است دست نگاه دارید و تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی انواع میکروفون

این مقاله تحت عنوان راهنمای خرید میکروفون یقه‌‌ای آماده شده اما قبل از ارائه معیارها و فاکتورهای ضروری برای بهترین انتخاب، لازم است با انواع میکروفون‌های موجود در بازار آشنا شوید. میکروفون‌ها معمولاً از نظر نوع طراحی، سایز، ابعاد یا اندازه و تکنولوژی ساخت تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت و از کاربردهای هر کدام خواهیم گفت.

 • میکروفون داینامیک یا Dynamic

میکروفون‌های داینامیک مانند همان میکروفون‌های قدیمی بوده، جریان صدا یا سیگنال را به وسیله حرکت یک هادی یا رسانا در میدان مغناطیسی ایجاد می‌کنند. در اکثر میکروفون‌های داینامیک دیافراگمی بسیار سبک و باریک وجود دارد که در اثر فشار هوا حرکت می‌کند. با حرکت این دیافراگم، سیم پیچ صدای معلق در یک میدان مغناطیسی حرکت کرده که این امر منجر به ایجاد یک جریان الکتریکی کوچک می‌شود.

از این نوع میکروفون‌ها می‌توان در برنامه‌های اجرای زنده، برنامه‌های تلویزیونی، کنسرت‌ها، برنامه‌های رادیویی، جلسه‌های سخنرانی و کنفرانس‌ها و حتی در فیلم نیز استفاده کرد. از جمله مزایای میکروفون‌های داینامیک حساسیت کمتر آن‌ها در مقابل فشار هوا و فرکانس‌های بالای صدا در مقایسه با میکروفون‌های خازنی است و به همین دلیل نیز می‌توانید در محیط‌های باز نیز از آن‌ها استفاده کنید و از طرفی قیمت پایین‌تری نیز دارد.

 • میکروفون خازنی یا Condenser

میکروفون‌های خازنی در مقایسه با میکروفون‌های داینامیک واکنش بهتری به تحرک امواج صوتی و سرعت نشان می‌دهند. این وسیله شامل یک دیافراگم نازک و کشیده است که نزدیک به یک صفحه فلزی قرار می‌گیرد. این نحوه قرارگیری، باعث ایجاد خازن می‌شود که از یک منبع خارجی، بار الکتریکی خود را دریافت می‌کند.

باطری، یک منبع اختصاصی یا حتی یک فانتوم پاور از جمله منابع خارجی برای میکروفون خازنی هستند. دیافراگم نازک این وسیله در اثر تغییرات فشار هوا به آرامی می‌لرزد و باعث تغییر وضعیت خازن و تغییر ولتاژ آن شده و در نهایت منجر به ایجاد سیگنال خروجی میکروفون خواهد شد. این وسیله در انواع دستگاه‌های زیر قابل استفاده است:

 1. گوشی‌های همراه هوشمند
 2. تبلت
 3. هدست و هدفون
 4. کامپیوتر و لپ تاپ
 5. دانگل بلوتوث
 6. نوت بوک
 7. دیتا پروژکتور
 8. آیفون و درب بازکن
 9. میکروفون روبانی یا Ribbon Mic

این میکروفون‌ها اولین نوع از میکروفون‌های هدایتی بودند و بیشتر در برنامه‌های رادیویی کاربرد داشتند. این میکروفون‌ها به جای اینکه به تغییر سطح صدا واکنش نشان دهند، بیشتر به تغییر سرعت مولکول‌های هوا واکنش نشان می‌دهند. این نوع از واکنش می‌تواند در محیط باز و در صورت وزش باد، اندکی مشکل ساز شود بنابراین شاید بهتر باشد از آن‌ها در محیط‌های سربسته استفاده شود. میکروفون‌های روبانی قدیمی بیش از حد حساس و ظریف بودند اما میکروفون‌های روبانی امروزی حتی تحمل استفاده سنگین در استودیو را نیز دارند.

 • میکروفون USB

کار اصلی میکروفون‌های USB تبدیل مبدل ولتاژ به داده‌های دیجیتال است. تنها از این طریق است که کاربر می‌تواند صدای ضبط شده را از طریق سیستم خود گوش دهد. این نوع میکروفون‌ها مانند مدل‌های سنتی از بخش‌هایی چون دیافراگم و کپسول تشکیل شده‌اند.

 • میکروفون یقه‌ای

میکروفون‌های یقه‌ای سیم یا کابل کوتاه‌تری نسبت به سایر مدل‌ها داشته و با سرعت بیشتر و در زمان کمتری نیز می‌توان آن‌ها را راه‌اندازی کرد. علاوه بر این میکروفون‌های یقه‌ای به دلیل کوچک بودن، فضای کمتری اشغال کرده و نیازی نیست فرد در تمام مدت برنامه آن را در دست خود بگیرد چون به راحتی به لباس او متصل می‌شوند. میکروفون‌های یقه‌ای با نام میکروفون‌های مینیاتوری نیز شناخته می‌شوند و علت این نامگذاری بیشتر به دلیل ظاهر کوچک آن‌ها است.

میکروفون یقه‌‌ای چیست؟

میکروفون یقه‌ای دستگاهی است که جایگزین میکروفون‌های قدیمی شده و بنابراین کار را برای کاربر راحت‌تر کرده است. چرا که در این شرایط نیازی به یک میکروفون بزرگ با سیم طولانی نیست. علاوه برای میکروفون‌های یقه‌ای برخلاف میکروفون‌های قدیمی خیلی کوچک هستند و می‌توان تمام قسمت‌های دستگاه به غیر از گیرنده صدا را در زیر لباس پنهان کرد.
در نتیجه با ورود این وسیله به بازار، بسیاری از مشکلات خبرنگاران و مجری‌ها حل شد و دیگر کسی نگران گیر کردن سیم میکروفون زیر پای افراد نخواهد بود و از طرفی تسلط فرد نیز بر برنامه بیشتر می‌شود. لازم به ذکر است که میکروفون‌های یقه‌ای دارای کنترل سطح صدا و نویزگیر هستند که این امر مزیتی بزرگ در مقابل میکروفون‌های معمولی است و در نتیجه استفاده از این وسیله را در جلسات و کنفرانس‌ها راحت‌تر کرده است.

راهنمای خرید میکروفون یقه‌ای

میکروفون یقه‌ای از جمله دستگاه‌هایی که تنها توسط افراد محدودی مانند مجری‌ها و خبرنگارها، سخنرانان و … استفاده می‌شود و بنابراین شاید تمامی افراد جامعه با معیارها و فاکتورهای مهم در خرید آن آشنا نباشند. به همین دلیل نیز ما در ادامه به معرفی مواردی می‌پردازیم که در قالب راهنمای خرید میکروفون یقه ای می‌توانند به شما کمک کنند.

 • نوع میکروفون یقه‌ای

میکروفون‌های یقه‌ای به دو صورت باسیم و بدون سیم یا بلوتوثی تولید می‌شوند. بیشتر افراد نوع بی سیم را ترجیح می‌دهند چون آزادی عمل بیشتری دارند و نیازی به استفاده از کابل نیز نیست. از طرفی میکروفون‌های یقه‌ای بی‌سیم سریعتر از نوع باسیم راه‌اندازی می‌شوند.
نوع فرستنده میکروفون یقه‌ای
فرستنده‌های به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

فرستنده کمری: این فرستنده به اندازه یک پاکت سیگار بوده و به کمربند فرد متصل می‌شود.
فرستنده داخل میکروفون: این فرستنده درون دسته میکروفون قرار می‌گیرد و دیگر نیازی به یک بخش جداگانه مانند فرستنده کمری ندارد.

 • گیرنده میکروفون یقه ای

گیرنده میکروفون‌های یقه‌ای سیگنال صوتی تولید شده را به سیگنال رادیو تبدیل کرده و سپس توسط فرستنده به سیستم صوتی ارسال می‌کنند. وظیفه اصلی گیرنده این است که سیگنال رادیویی ارسال شده توسط فرستنده را بر اساس وضوح، کیفیت و قدرت بیشتر انتخاب کرده و به سیگنال صوتی تبدیل کند.
تعداد آنتن‌های گیرنده در کیفیت صدا بسیار تأثیرگذار است به این دلیل که در هر لحظه یکی از این آنتن‌ها می‌تواند سیگنال بهتری را دریافت کند و در نتیجه مانع از قطعی صدا شود.

 • سازگاری میکروفون یقه‌ای با دستگاه‌های مختلف

با توجه به کاربردی که میکروفون یقه‌ای برای شما دارد، می‌توانید دستگاهی را انتخاب کنید که با انواع مختلف گوشی‌های هوشمند، دوربین و غیره سازگار باشد.

 • محدوده عملیاتی میکروفون یقه‌ای

محدوده عملیاتی یک میکروفون به کیفیت ساخت آن برمی‌گردد و تا ۵۰ متر بدون مانع معمولاً انتخاب خوبی است.

 • نوع کاربری میکروفون یقه‌ای

در زمان خرید به نوع کاربردی میکروفون یقه‌ای دقت کنید چون برخی از مدل‌های این کالا، برای محیط استودیو هستند و در نتیجه نمی‌توان از آن‌ها در محیط غیر آکوستیک استفاده کرد.

 • منبع تغذیه میکروفون یقه‌ای

منبع تغذیه اکثر میکروفون‌های یقه‌ای باتری است و بنابراین باید این موضوع را بررسی کنید که تا چند ساعت قابلیت استفاده دارد و آیا می‌توان باتری‌ها را مجدد شارژ کرد.

 • رابط میکروفون یقه‌ای

برای اتصال میکروفون یقه‌ای به سیستم‌هایی چون گوشی هوشمند و لپ تاپ باید از رابط استفاده کنید چون امکان اتصال مستقیم به این دستگاه‌ها وجود ندارد. بنابراین در زمان خرید به این موضوع توجه کنید که رابط جزو تجهیزات جانبی میکروفون انتخابی شما باشد.

 • میزان حساسیت میکروفون یقه‌ای

اگر قصد شما از خرید این دستگاه ضبط صدا در محیط‌های شلوغ است پس بهترین انتخاب، میکروفونی است که حساسیت کمی دارد. در محیط‌های استودیویی و آکوستیک می‌توانید از میکروفون با حساسیت بالاتر استفاده کنید.

 • وزن میکروفون یقه‌ای

تمامی میکروفون‌های یقه‌ای وزن پایینی دارند که بسته به برند و مدل می‌تواند بین ۲۰ تا ۲۰۰ گرم باشد.

 • نویزگیر میکروفون یقه‌ای

نویزگیر یکی از اساسی‌ترین بخش‌های میکروفون یقه‌ای است به این دلیل که بر روی کیفیت صدا بسیار تأثیرگذار است. بنابراین اگر کیفیت صدای ضبط شده توسط این وسیله برای شما حیاتی است، دستگاهی خریداری کنید که دارای این قابلیت باشد.

 • قیمت میکروفون یقه‌ای

قیمت این دستگاه تابعی از برند، مدل، وجود سیستم نویزگیر، نوع باتری و طول عمر آن است و در نتیجه ممکن است طیف گسترده‌ای داشته باشد. به همین دلیل نیز ما در انتهای مقاله به معرفی چند نمونه میکروفون یقه‌ای خواهیم پرداخت.

معرفی ۱۰ میکروفون یقه‌ای پرفروش

میکروفون یقه‌ای بویا مدل BY-M1 new

میکروفن یقه اى بویا مدل BY-M1 new

میکروفون بویا مدل BY-M1 new از نوع میکروفون‌های یقه‌ای خازنی است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/5a9cb27e-bc59-46d3-be24-44376334d1b5″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفون بویا مدل BY-M1 new از نوع میکروفون‌های یقه‌ای خازنی است. این میکروفون به موبایل، دوربین‌های دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری، کامپیوتر و انواع سیستم‌های صوتی با ورودی میکروفون متصل می‌شود. میکروفون بویا مدل BY-M1 new قابلیت پوشش دهی ۳۶۰ درجه‌ای صدا را دارد و دارای دامنه پاسخگویی ۶۵ تا ۱۸۰۰۰ هرتز است.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: کندانسر الکترونیکی
 • نوع کاربری: وکال
 • رابط: جک ۳.۵ میلی‌متری صدا
 • منبع تغذیه: باتری
  فرکانس پاسخگویی: ۱۸۰۰۰- ۶۵ هرتز
 • حساسیت: ۳۰dB +/- 3dB – دسی بل
 • الگوی قطبی: Omni-directional
 • ابعاد: ۱۰×۱۰×۵۰۰۰ میلی‌متر
 • وزن: ۲۰ گرم

[/wpsm_list]

اقلام همراه:

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • · میکروفون
 • · تبدیل جک ۳.۵ به ۶
 • · باتری
 • · گیره
 • · کیف
 • · دفترچه راهنما

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفون یقه‌ای اینوی مدل YW-001

میکروفون یقه ای اینوی مدل YW-001

دامنه‌ی فرکانس پاسخ‌گویی دستگاه بین ۳۰ هرتز تا ۱۵ کیلوهرتز است و درنتیجه میکروفون قابلیت ضبط گستره‌ی زیاد صدا را دارد و برای انجام کارهای معمولی تا نیمه‌حرفه‌ای گزینه‌ای مناسب است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/133f1a8e-05cb-4284-a59a-6852b174d1ae” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفون یقه‌ای اینوی مدل YW-001 برای انجام کارهای معمولی و نیمه حرفه‌ای مناسب است. صداهای ضبط شده توسط این میکروفون نویز کمی خواهند داشت زیرا با استفاده از فیلتر برش فرکانس پایین، به طور اتوماتیک صدای مزاحم اطراف با فرکانس پایین حذف خواهند شد. دامنه فرکانس پاسخگویی این محصول بین ۳۰ هرتز تا ۱۵ کیلوهرتز است بنابراین قابلیت ضبط گستره زیاد صدا را دارد اما اگر قصد ضبط صداها در فرکانس بالاتر از ۱۵ کیلوهرتز به صورت حرفه‌ای را داشته باشید باید از نوع دیگر میکروفون با فرکانس پاسخگویی بالاتر استفاده کنید. گزارش‌های نیمه حرفه‌ای صوتی، ضبط موسیقی غیر حرفه‌ای، تهیه پادکست، تایپ صوتی و مکالمات روزمره، کارهایی است که می‌توان به کمک این میکروفن به خوبی انجام داد. این میکروفون بهترین گزینه برای ضبط صداهای تک جهته است که قابلیت اتصال به انواع اسمارت فون‌ها، تبلت یا لپ تاپ را دارد.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: یقه‌ای
 • درگاه ارتباطی: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • فرکانس پاسخگویی: ۳۰HZ-15KHZ
 • امپدانس خروجی: ۲۲۰۰ اهم
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: ندارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • حساسیت: ۵۲ دسی بل
 • گستره دینامیکی: ۵+ دسی بل
 • منبع تغذیه: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • الگوی قطبی: کاردیوئید
 • ابعاد: ۹.۹×۹.۹×۹.۹ میلی‌متر
 • وزن: ۲۰ گرم

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفون یقه‌ای کارول مدل ۷۰۱

میکروفن یقه ای کارول مدل 701

محصول پیش رو یک کالای اقتصادی و با کیفیت در رسته کالاهای متوسط بازار می باشد که می تواند نیاز مصرف کننده را به خوبی تامین کند.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/6641e41b-a227-4554-adf1-f176503a02c4″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفون یقه‌ای کارول مدل ۷۰۱، محصولی با قیمت مناسب و برطرف کننده نیاز تولید کنندگان آماتور و نیمه حرفه‌ای است. این میکروفون گزینه خوبی جهت ضبط پادکست، کلیپ، نریشن، لایو و… است و دارای دامنه فرکانسی ۱۰۰ الی ۲۰۰۰۰ هرتز است. میکروفون یقه‌ای کارول مدل ۷۰۱، تک جهته بوده و از زاویه بالا صدا را دریافت می‌کند بنابراین آستانه دریافت صدای مزاحم اطراف بسیار کاهش می‌یابد. این میکروفون بدون نیاز به تبدیل به موبایل متصل می‌شود و برای اتصال به لپ تاپ دارای یک جت مشترک جهت هدفون و میکروفون است. کابل میکروفون ۴ متر بوده و برای ایجاد یک فاصله نسبی با منبع تولید صدا بسیار مناسب است.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: با سیم
 • درگاه ارتباطی: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • فرکانس پاسخگویی: ۱۰۰ الی ۲۰۰۰۰ هرتز
 • سایز دیافراگم: ۰.۲۷ اینچ
 • امپدانس خروجی: ۶۰۰ اهم
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: ندارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: ندارد
 • حساسیت: ۳۵ دسی بل
 • منبع تغذیه: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • الگوی قطبی: uni directional
 • ابعاد: ۴۰×۱۲۰×۱۴۰ میلی‌متر
 • وزن بسته بندی: ۱۲۰ گرم

[/wpsm_list]

اقلام همراه:

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • · پاپ فیلتر
 • · گیره میکروفون
 • سایر مشخصات: مناسب جهت موبایل و لپ تاپ‌های دارای یک درگاه ورودی و خروجی

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفون یقه‌ای یونیواس مدل U-1

میکروفون یقه ای یونیواس مدل U-1

یکی از ویژگی‌های این مدل سیم افزاینده آن است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/f051a3a9-6a3b-4a7f-898c-c0e220af18a8″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفون یقه‌ای یونیواس مدل U-1، میکروفونی کوچک و سبک است که همراه با متعلقات آن به راحتی در جیب جا می شود. این میکروفون دارای جک ۳.۵ میلی‌متری است و دارای سری ابری است که به کمک یک گیره محکم به لباس متصل می‌شود. طول سیم این محصول ۱.۵۰ متر بوده و در صورتی که این اندازه طول سیم برای کار کوتاه باشد با استفاده از کابل افزاینده همراه میکروفون، طول سیم را میتوانید تا ۶ متر افزایش دهید. میکروفون یقه‌ای یونیواس مدل U-1 مناسب افرادی است که اجرای تلویزیونی یا مصاحبه دارند و از آنجا که کوچک و جمع و جور است می‌توان در تصویر آن را پنهان کرد.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: یقه‌ای
 • درگاه ارتباطی: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: دارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: ندارد
 • منبع تغذیه: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • ابعاد: ۱۷×۳۰×۳۵ میلی‌متر
 • وزن: ۱۵ گرم

[/wpsm_list]

اقلام همراه:

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • · کابل افزاینده طول
 • · محفظه نگهدارنده
 • سایر مشخصات:
 • · دارای گیره لباس
 • · طول سیم بدون افزاینده: ۱.۵۰ متر
 • · دارای گواهی استاندارد CE

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفون یقه‌ای آهوجا مدل CTP-10DX

میکروفن یقه ای آهوجا مدل CTP-10DX

کپسول این میکروفن از نوع خازنی می باشد که دارای حساسیت بالا در دریافت صدای سخنران می باشد. و براحتی می تواند صدای سخنران را از فاصله ۵ تا ۴۰ سانتی متری دریافت کند.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/8cb183c8-ba36-4d55-b6c7-116a0f11f025″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفون یقه‌ای آهوجا مدل CTP-10DX، محصول تولید شده در کشور هندوستان است که مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است. این میکروفون از نوع خازنی است و در دریافت صدا حساسیت بالایی دارد به طوری که قادر است از فاصله ۵ تا ۴۰ سانتی‌متری صدا را دریافت کند. این محصول مناسب سخنرانی و همچنین نصب به انواع دستگاه‌های صوتی و تجهیزات فیلمبرداری است. میکروفون یقه‌ای آهوجا مدل CTP-10DX به صورت مستقیم به موبایل متصل نمی‌شود و جهت اتصال به گوشی باید نوع فیش آن تعویض شود.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: میکروفن یقه ای سیم دار Uni-directional electret condenser
 • درگاه ارتباطی: جک ۶.۵ میلی‌متری
 • فرکانس پاسخگویی: ۱۵۰۰۰- ۱۰۰
 • امپدانس خروجی: ۱۰۰۰ اهم
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: ندارد
 • حساسیت: ۴۳dB at 1KHz دسی بل
 • منبع تغذیه: باتری
 • الگوی قطبی: کاردیود
 • ابعاد: ۱۰×۱۰×۱۳۰ میلی‌متر
 • وزن: ۳۵۰ گرم

[/wpsm_list]

اقلام همراه:

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • · گیره میکروفون
 • · ابری سر میکروفون
 • · دارای ۶ متر سیم نویز پایین
 • · کیف حمل
 • سایر مشخصات: گیرندگی همه طرفه صدا

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفون یقه‌ای مدل یانوی Y

میکروفون یقه ای مدل یانوی Y

میکروفن یقه‌ای مدل یانوی Y، به دلیل قیمت مطلوبی که دارد، برای افرادی که قصد استفاده از این نوع میکروفن را تنها برای چند مرتبه دارند، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/bb5007c0-5584-400f-ae43-4f511f2692b2″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


اگر برای کلاس‌های آنلاین دنبال یک میکروفون با قیمت مناسب هستید و یا میکروفونی را برای چند مرتبه استفاده نیاز دارید میکروفون یقه‌ای مدل یانوی Y گزینه خوبی است. جک ۳.۵ میلی‌متری، فرکانس پاسخگویی از ۳۰ هرتز تا ۱۵ کیلوهرتز، الگوی قطبی Omnidirectional، وزن ۱۱ گرم و طول کابل ۲ متری از جمله مشخصات فنی میکروفون یقه‌ای مدل یانوی Y است.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: یقه‌ای
 • درگاه ارتباطی: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • فرکانس پاسخگویی: ۳۰Hz – 15KHz
 • امپدانس خروجی: K2.2 اهم
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: ندارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: ندارد
 • حساسیت: ۵۲ دسی بل
 • منبع تغذیه: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • الگوی قطبی: Omnidirectional
 • ابعاد: ۹.۹×۹.۹×۹.۹ میلی‌متر
 • وزن: ۱۱ گرم
 • سایر مشخصات: طول کابل استریو: ۲ متر

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفون یقه‌ای کارل مدل MM-701

میکروفن یقه ای کارل مدل MM-701

شفافیت صدای کپسول و عدم خراب شدگی فرکانسهای صدایی یکی از عوامل موفقیت این میکروفن در چند سال اخیر بوده است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/089912a2-9176-43b9-a47d-53d152071445″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفون یقه‌ای کارل مدل MM-701 از پرفروش‌ترین محصولات برند کارل است. صدای شفاف کپسول، جنس خوب و عدم خراب شدگی فرکانس‌های صدایی از جمله مزایای این محصول است. این میکروفون با گرفتن صدای اصلی، صدای نویز زمینه را به حداقل می‌رساند و برای سخنرانی، اجرا، امام جماعت و … مناسب است.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: یقه‌ای
 • درگاه ارتباطی: جک ۶.۵ میلی‌متری
 • فرکانس پاسخگویی: ۱۶۰۰۰- ۵۰
 • امپدانس خروجی: ۶۰۰ اهم
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: ندارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: ندارد
 • حساسیت: ۷۲ دسی بل
 • منبع تغذیه: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • الگوی قطبی: super Cardioid
 • ابعاد: ۲۱×۱۰۱ میلی‌متر
 • وزن: ۲۰۰ گرم
 • اقلام همراه: ابری سر میکروفون

[/wpsm_list]

سایر مشخصات:

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • · میکروفون یقه‌ای با سیم حرفه‌ای
 • · اتصالات بدون نقص
 • · دارای سیم بلند بدون نویز
 • · دارای کیف

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفون یقه‌ای مکا مدل MM-

میکروفن یقه ای مکا مدل MM-1

یکی از انواع میکروفون‌ها، میکروفون یقه‌ای است که به لباس وصل می‌شود و می‌تواند صدای انسان را با کیفیت بسیار بهتری منتقل و یا ضبط می‌کند.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/488bc2be-547e-41bf-903f-be7076d569b6″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفون مکا مدل MM-1، از نوع میکروفون یقه‌ای که به لباس وصل می‌شود و از نوع میکروفون‌های تک جهته است به همین رو آستانه دریافت صداهای مزاحم به حداقل می‌رسد. داشتن فیلتر نرم کنندگی صدا، وزن بسیار سبک، داشتن پاپ فیلترو سازگار با موبایل و لپ تاپ از جمله نقاط قوت میکروفون مکا مدل MM-1 است.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: یقه‌ای
 • درگاه ارتباطی: جک ۳.۵ میلی‌متری
 • فرکانس پاسخگویی: ۵۰-۱۶KHZ
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: دارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: ندارد
 • حساسیت: ۶۰+ -۳- دسی بل
 • الگوی قطبی: uni directional
 • ابعاد: ۱۲×۱۵×۲۶ میلی‌متر
 • وزن: ۳۰ گرم

[/wpsm_list]

اقلام همراه:

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • · گیره میکروفون
 • · پاپ فیلتر
 • سایر مشخصات: مناسب برای موبایل و تبلت

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفن یقه‌ای جی جی سی مدل SGM-38I

میکروفن یقه ای جی جی سی مدل SGM-38II

این میکروفون را برای موبایل و تبلت نیز استفاده بفرمایید، ولی برای اتصال میکروفون به دوربین های عکاسی نیازی به این تبدیل نبوده و در حالت معمولی اتصال برقرار می شود

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/b7f8248e-5dcd-4928-91d5-f4127c04dc7a” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفونJJC SGM-38II ، محصولی حرفه‌ای برای ضبط صدا توسط دوربین عکاسی است. این میکروفون با دامنه پویای گسترده ضبط و ضبط صدا به صورت ۳۶۰ درجه‌ای، صدا را به صورت نرم، صاف و شفاف ضبط و انتقال می‌دهد. میکروفون JJC SGM-38II مستقیماً و بدون هیچ تبدیلی به دوربین عکاسی وصل می‌شود. از مزایای دیگر این میکروفون وجود دو جک ۳.۵ و ۶.۵ میلی‌متری است. این محصول در سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، کنفرانس‌ها، خبرنگاری، صدابرداری، ضبط موسیقی، استیج و… قابل استفاده است.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: میکروفون یقه‌ای کلیپسی
 • درگاه ارتباطی: جک ۳.۵ میلی‌متری، جک ۶.۵ میلی‌متری
 • فرکانس پاسخگویی: ۵۰Hz 18kHz
 • سایز دیافراگم: ۲ اینچ
 • امپدانس خروجی: ۱۰۰۰ اهم
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: دارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • حساسیت: ۶۵dB- دسی بل
 • نسبت سیگنال به نویز: ۸۵dB دسی بل
 • منبع تغذیه: باتری، جک ۳.۵ میلی‌متری
 • الگوی قطبی: Super Cardioid
 • ابعاد: ۴×۷.۵×۱۶ میلی متر
 • وزن: ۱۳۵ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۴۰×۱۳۰×۸۰ میلی‌متر
 • وزن بسته بندی: ۱۳۵ گرم

[/wpsm_list]

اقلام همراه:

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • · اسفنج ابری سر میکروفون
 • · باتری ۲۰۳۲ سکه‌ای
 • · کیف میکروفون
 • · کابل اکستندر ۶ متری اضافی

[/wpsm_list]

سایر مشخصات:

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • · میکروفون یقه‌ای کلیپسی
 • · دارای مبدل جک ۳.۵ میلی‌متری به ۶.۵ میلی‌متری
 • · قابلیت اتصال به تمامی دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری
 • · قابلیت اتصال به لباس
 • · بسیار کاربردی

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

میکروفون یقه‌اى بویا مدل BY-M40D

میکروفون یقه اى بویا مدل BY-M40D

این میکروفون به باتری نیازی ندارد و طریقه ی عملکرد آن بوسیله ی phantom power ۴٨ ولتی است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/17df290b-017a-4d68-855f-5bd3b2de88d4″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


میکروفون بویا مدل BY-M40D، جزو میکروفون‌های یقه‌ای حرفه‌ای است که دامنه ضبط وسیعی دارد و صداهای مزاحم اطراف مانند برخورد لباس با میکروفون یا تماس دست با آن را به حداقل می‌رساند. از قابلیت‌های قابل توجه این محصول داشتن frequency response یکسان و یکنواخت در بخش بیرونی کپسول میکروفون است. میکروفون بویا مدل BY-M40D برای استفاده با دوربین‌های فیلمبرداری، دستگاه‌های ضبط صدا و… سازگار است و باعث افزایش کیفیت صدای ضبط شده در زمان فیلمبرداری می‌شود.

مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” hover=”1″]

 • نوع میکروفون: کندانسر الکترونیکی
 • درگاه ارتباطی: XLR
 • فرکانس پاسخگویی: ۱۸۰۰۰- ۶۵ هرتز
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: ندارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: ندارد
 • حساسیت: ۱۲۰ دسی بل
 • منبع تغذیه: فانتوم پاور ۴۸ + ولت
 • الگوی قطبی: Omnidirectional
 • ابعاد: ۱۵×۲۰×۲۰ میلی‌متر
 • وزن: ۴۰ گرم

[/wpsm_list]

اگر خبرنگار یا مجری هستید یا برای سخنرانی و برگزاری سمینار نیازمند استفاده از میکروفون هستید، برای داشتن آزادی عمل بیشتر می‌توانید از میکروفون یقه‌ای استفاده کنید. همانطور که مطالعه کردید ما در این مقاله به معرفی انواع میکروفون‌های موجود در بازار پرداختیم و معیارها و فاکتورهای ضروری را در قالب راهنمای خرید میکروفون یقه‌ ای بیان کردیم. بنابراین امیدواریم که با کمک این اطلاعات بتوانید محصولی متناسب با نیاز و بودجه خود خریداری کنید. شما بین میکروفون‌های یقه‌ای بی‌سیم و باسیم کدامیک را ترجیح می‌دهید؟

دیدگاه شما
 1. سلام
  من از دیجی کالا میکروفون یقه ای سیگنال خریدم خیلی عالی بود
  صدای باکیفیت و بلندی داره

  اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!