رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید پانچو کوهنوردی

امتیازدهی+5
امتیازدهی+5

پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی، کدامیک بهتر است؟!

بسیاری از افراد معتقدند که پانچو کوهنوردی و یا پانچو طبیعت گردی تنها مخصوص فصول سرد سال است. اما ما می‌گوییم ایران یک کشور چهار فصل است و بسته به منطقه آب و هوایی که می‌خواهید به آن قدم بگذارید، حتی ممکن است در تابستان هم باران ببارد. پانچو از جمله تجهیزات ضروری کوهنوردی و طبیعت گردی است و به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم تا در این مقاله اطلاعات کاملی را در مورد این وسیله به شما ارائه دهیم. بنابراین معیارها و فاکتورهای ضروری برای خرید بهترین محصول را در قالب راهنمای خرید پانچو کوهنوردی در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید تا بهترین پانچو کوهنوردی را انتخاب کنید.

تاریخچه پانچو

پانچو (Poncho) یک واژه اسپانیایی و به معنای پوششی سنتی است که ریشه آن در فرهنگ آمریکای لاتین است. پانچو در آمریکای لاتین به پارچه‌ای پشمی یا نخی مستطیل شکل گفته می‌شود که در وسط آن حرفه‌ای برای خارج کردن سر وجود دارد. پانچوها بیشتر برای محافظت در برابر سرما و باران پوشیده می‌شدند و برای ضدآب کردن آن‌ها نیز از مواد ضدآب طبیعی استفاده می‌شد. تاریخ دقیقی از تولید اولین پانچو کوهنوردی در دسترس نیست. اما پانچو اسپانیایی بعدها تبدیل به ایده بسیار خوبی برای تولیدکنندگان تجهیزات کوهنوردی شد.

انواع پانچو

در حال حاضر مدل‌های مختلفی از پانچو در بازار وجود دارد که هر کدام با هدف خاصی تولید شده‌اند. از مهمترین انواع پانچو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی
 • پانچو بارانی

۱- پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی چیست؟

همه کسانی که کوهنوری می‌کنند یا طبیعت گرد هستند، حتماً در میان وسایل خود یک پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی دارند. پانچو یکی از پرکاربردترین تجهیزات این نوع سفرها است و از طرفی بخاطر سبک و کم حجم بودن، وزنی به کوله شما اضافه نمی‌کند اما از شما در برابر تغییرات ناگهانی هوا محافظت می‌کند.
همانطور که در مقدمه مقاله اشاره کردیم، ایران یک کشور چهار فصل است و بسته به منطقه جغرافیایی که قصد سفر به آن را دارید ممکن است در فصول مختلف سال باران ببارد یا مه غلیظ باعث خیس شدن لباس‌ها و کوله و تجهیزات شما شود، بنابراین توصیه می‌کنیم تحت هر شرایطی این وسیله کاربردی را همراه داشته باشید.
برخی از پانچوهای موجود در بازار بسیار ارزان هستند و این امر باعث شده تا بسیاری از کوهنوردان و طبیعت گردان به خرید این نوع پانچوها روی بیاورند. غافل از اینکه ممکن است به دلیل کیفیت پایین این محصولات در میانه سفر آن هم در فصول سرد و بارانی سال، دچار مشکل شوند.

جنس پانچو کوهنوردی چیست؟

پانچوهای کوهنوردی معمولاً از جنس نایلون یا پلی استر تهیه می‌شوند تا سبک و ضد آب باشند.

نکات مهم و راهنمای خرید پانچو کوهنوردی و طبیعت گردی

شاید از نظر برخی از افراد پانچو آنچنان وسیله پیچیده‌ای برای سفر نباشد و در نتیجه در زمان خرید تنها به رنگ و قیمت آن توجه می‌کنند. اما اهمیت خرید یک کالای مناسب تنها به رنگ دلخواه شما و بودجه‌ای که دارید محدود نمی‌شود. پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی با جان شما ارتباط دارد آن هم زمانی که از امکانات اولیه شهری به دور هستید. پس با توجه به نکاتی که در ادامه تحت عنوان راهنمای خرید پانچو کوهنوردی و طبیعت گردی ارائه می‌کنیم، بهترین محصول را در رنگ دلخواه‌تان بخرید.
معیارها و نکات مهم در زمان خرید پانچو کوهنوردی به شرح زیر است:
یک پانچو مناسب باید به اندازه کافی گشاد باشد تا هوا آزادانه در آن به گردش درآید. در غیر اینصورت به دلیل تحرک بالا در کوهنوردی و طبیعت گردی، بدن شما به سرعت عرق کرده و ممکن است بیمار شوید.
در زمان خرید دقت کنید که باید پانچو انتخابی شما دارای فضای کافی برای پوشاندن کوله کوهنوردی هم باشد. چون قرار است از لوازم و تجهیزات و خوراکی‌های داخل کوله شما هم محافظت کند.
پانچو مورد نظرتان را در فروشگاه امتحان کنید تا خیلی بلند و دست و پا گیر نباشد. بهترین قد برای پانچو کمی پایین‌تر از زانوهای شما است.
درست است که اکثر پانچو‌ها آستین بلند ندارند، اما حین خرید به این موضوع دقت کنید که دست شما باید کمی از پانچو بیرون بزند تا آزادی حرکت داشته باشید.
برخی از پانچوها دارای زیپ هستند که کار پوشیدن را راحتتر می‌کند. اگر پانچوهای معمولی به نظرتان دست و پا گیر هستند، پس پانچوهای زیپ‌دار را امتحان کنید. فقط دقت کنید که محل زیپ آب‌بندی شده باشد تا در هوای بارانی خیس نشوید.
شما طبیعت گرد هستید و باید به ریزترین نکات ممکن توجه کنید. یک طبیعت گرد حرفه‌ای و متعهد علاوه بر اینکه تلاش می‌کند تا در سفر خود به طبیعت صدمه وارد نکند، بلکه سعی می‌کند تا آرامش حیوانات را نیز به هم نزند. پس برای هماهنگی با رنگ‌های طبیعت و در نتیجه جلوگیری از ترساندن و آزار حیوانات، پانچوی همرنگ طبیعت را انتخاب کنید.
درست است که برای حفظ آرامش و نترساندن حیوانات محل سفر، باید با رنگ‌های طبیعت هماهنگ شویم، اما دیگر لازم نیست خود را استتار کنید! هم گروهی‌های شما باید بتوانند در شرایط اضطراری، شما را براحتی پیدا کنند، شاید خطری وجود داشته باشد.
برخی از پانچوها یکبار مصرف هستند اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از تولید زباله و البته صرفه جویی در هزینه‌ها، پانچویی را خریداری کنید که ضخامت کافی و مقاومت مناسبی داشته باشد تا بارها بتوانید از آن استفاده کنید و در ضمن برای شستشوی آن بعد از سفر هم به مشکل بر نخورید.
در برخی از مدل‌های پانچو، کلاه دارای لبه است تا از ریزش باران بر روی صورت فرد جلوگیری شود. برخی از پانچوها نیز در قسمت سرآستین دارای چسب یا کش هستند تا از ورود باران به داخل پانچو جلوگیری شود. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.
در زمان خرید پانچو به جنس آن بسیار دقت کنید، لازم است که ضخامت پانچو نسبتاً خوب باشد تا علاوه بر محافظت از شما در برابر باد و باران، مقاومت بالایی نیز در مقابل پارگی و ساییده شدن داشته باشد.
پانچوها معمولاً در ۳ سایز، S، M و L تهیه می‌شوند. پس با توجه به ابعاد آن، پانچویی را انتخاب کنید که مناسب سایز شما است. سایز بزرگتر همیشه دست و پا گیر است و سایز کوچکتر هم دامنه حرکتی شما را به شدت کاهش داده و براحتی نمی‌توانید حرکت کنید.
برخی از پانچوهای کوهنوردی طوری طراحی شده‌اند که برای کوله شما نیز جایی در آن‌ها تعبیه شده است. اگر برایتان مهم است که پانچو علاوه بر کوله کوهنوردی شما، تمام بدنتان را کامل بپوشاند، از این نوع محصول استفاده کنید.

سایر کاربردهای باورنکردنی پانچو کوهنوردی

درست است که هدف اصلی شما از خرید پانچو کوهنوردی محافظت از خودتان در برابر باران است اما پانچو کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.
با استفاده از چند چوب، اسکلت یک سرپناه یا جان پناه را بسازید و سپس پانچوی خود را با تکه‌ای بند یا طناب به چوب ببندید. حالا شما یک سرپناه ضدآب در مواقع اضطراری یا مواقعی که فراموش کرده‌اید با خود چادر ببرید را دارید.
زمانیکه زمین خیس یا نم‌دار است یا قبلاً در محل مورد نظر شما باران باریده، می‌توانید از پانچو به عنوان یک زیرانداز ضد آب استفاده کنید.
حتی در برخی موارد که هوا مساعد است می‌توانید از پانچو به عنوان یک کیسه خواب هم استفاده کنید.
یکی از کارهایی که کوهنوردان و طبیعت گردان برای محافظت از غذاهای خود در مقابل حمله حیوانات انجام می‌دهند، ریختن غذاها در کیسه و آویزان کردن آن‌ها به درخت است. اگر فراموش کردید کیسه‌ای با خود ببرید، می‌توانید از پانچو استفاده کنید. کافی است غذاها را داخل آن ریخته و سر آن را با طناب یا بندی پیچیده و سپس به درخت ببندید.
اگر در زمستان سفر می‌کنید و اطراف شما پر از برف است، می‌توانید برای جلوگیری از فساد مواد غذایی خود، آن‌ها را در پانچو پیچیده و زیر برف قرار دهید.
یکی دیگر از کاربردهای عالی چانچو، جمع‌ آوری آب آشامیدنی است. پس اگر در نزدیکی محل کمپ شما چشمه آب آشامیدنی وجود ندارد، می‌توانید از پانچو ضد آب خود برای جمع کردن آب باران استفاده کنید.
اگر پانچو شما رنگ روشن است و از دوستانتان فاصله گرفتید یا در طبیعت گم شدید، می‌توانید از آن برای علامتگذاری استفاده کنید. در این شرایط تکه‌های کوچک نوار مانند از پانچو ببرید و به گیاهان و درختان مسیر حرکت خود ببندید تا تیم امداد و نجات بتواند شما را پیدا کند.
در شرایطی که در مسیر سفر باد شدیدی می‌وزد و نمی‌توانید ادامه دهید، سعی کنید با طناب یا بند، پانچو خود را بین دو درخت ببندید تا به عنوان محافظی در برابر وزش باد باشد. در این صورت در پشت این سد حتی می‌توانید آتش هم درست کنید.
همانطور که می‌بینید پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی، کاربردهای بسیار زیادی علاوه بر محافظت از شما در برابر باران و رطوبت دارد. این وسیله کاربردی سبک و کم حجم است، بنابراین بردن آن به عنوان یکی از تجهیزات ثابت سفر، کار عاقلانه‌ای است.

ضرورت استفاده از پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی

با توجه به تمام مواردی که در این مقاله در مورد خود پانچو و کاربردهای دیگر آن ارائه کردیم، براحتی می‌توان متوجه شد که این وسیله جزو تجهیزات ضروری سفر است.

بهترین برند پانچو کوهنوردی و طبیعت گردی

بسیاری از افراد احساس می‌کنند که پانچو وسیله ساده‌ای است و کیفیت پارچه و نحوه دوخت آن، آنچنان اهمیتی ندارد. بنابراین یکی از مدل‌ها را انتخاب کرده و همان را خریداری می‌کنند. اما این کار اشتباه است چرا که اگر در میانه مسیر سفر درگیر یک باران شدید شوید، تازه متوجه خواهید شد که کیفیت پانچو شما چقدر با اهمیت بوده است، اما وسط طبیعت نمی‌توانید یک پانچو با کیفیت تهیه کنید.
پس بهتر است در زمان انتخاب و خرید پانچو به نکاتی که در بالا تحت عنوان راهنمای خرید پانچو کوهنوردی اشاره کردیم عمل کنید. البته فراموش نکنید که از یک برند معتبر خرید کنید. در حال حاضر پانچو کوهنوردی صخره، بهترین برند است که در ایران نیز تولید می‌شود. این مدل قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به برندها خارجی نیز دارد. از جمله برندهای خارجی پانچو کوهنوردی می‌توان به پکینیو (Pekynew)، شینگ یان (Shengyuan)، سالیوا (Salewa) و هاسکی (Hasky) اشاره کرد.

۲- پانچو بارانی

همانطور که از نامش پیداست، به منظور محافظت از شما در برابر باران مورد استفاده قرار می‌گیرد. پانچو بارانی با پانچو کوهنوردی و پانچو طبیعت گردی متفاوت است و دارای آستین است و برخی آن را با نام پانچو مانتویی هم می‌شناسند چون شباهت بسیار زیادی به یک مانتو کلاه‌دار دارد. از طرفی می‌تواند خیلی بلندتر از پانچو کوهنوردی نیز باشد. درست است که چتر برای روزهای بارانی بسیار مناسب است اما پانچو برای مناطق پُر باران که همواره در بهار و پاییز باران‌های بسیار شدیدی دارند بهترین انتخاب است.
پانچو بارانی نیز به صورت یکبار مصرف تولید می‌شود اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای محافظت از محیط زیست و عدم تولید زباله‌، یک پانچو بارانی با جنس ضخیم‌تر و چند بار مصرف تهیه کنید تا در هزینه‌های شما هم صرفه جویی شود.

جالب است بدانید که پانچو کوهنوردی و پانچو طبیعت گردی تفاوتی با هم ندارند. هر دو محصول برای محافظت از شما در برابر باد، باران و سرمای طبیعت کاربرد دارند. با توجه به توضیحاتی که در مورد کاربردهای متنوع پانچو ارائه کردیم، حالا این وسیله برای شما به عنوان یکی از تجهیزات ضروری و چند کاره برای طبیعت گردی‌های خواهد بود.
تنها تفاوت بین پانچو کوهنوردی و پانچو طبیعت گردی با پانچو بارانی این است که، پانچو بارانی دارای آستین و زیپ یا دکمه است. داشتن آستین برای برخی افراد پوشیدن پانچو در زمان سفر را سخت کرده و از طرفی امکان محافظت از کوله کوهنوردی خود را از دست می‌دهند و ممکن است آب باران به داخل کوله نفوذ کند.
بنابراین اگر در شهری پُر باران زندگی می‌کنید، پانچو بارانی بهترین انتخاب برای گشت و گذار در شهر است. اما اگر عاشق سفر و طبیعت هستید، پانچو کوهنوردی یا پانچو طبیعت گردی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. با توجه به توضیحاتی که در مورد همخوانی با رنگ‌های طبیعت ارائه شد، شما ترجیح می‌دهید پانچو را در چه رنگی خریداری کنید؟

معرفی ۱۰ پانچو کوهنوردی خوب و باکیفیت

پانچو کوهنوردی کمپسور مدل Outdoor Specialist

پانچو کوهنوردی کمپسور مدل Outdoor Specialist

گفتنی است پانچو کوهنوردی کمپسور مدل Outdoor Specialist دارای نقاب جلوی کلاه بوده و امکان افزایش ابعاد ورودی قسمت سر با یک چسبک برای آن وجود دارد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۱۳۵×۱۲۲×۱۳۵ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۴۰ گرم
 • جنس: پلاستیک

سایر توضیحات:

 • ابعاد در حالت باز شده: ۱۳۵×۲۴۰ سانتی‌متر
 • مقاومت بالا در برابر آب
 • دارای نقاب جلوی کلاه
 • دارای یک کاور کوچک جهت حمل آسان پانچو در کوله
 • دارای ۶ نقطه اتصال تقویت شده با بست فلزی جهت نصب پانچو به درخت و یا زمین
 • امکان افزایش ابعاد ورودی قسمت سر با یک چسبک
 • امکان باز کردن پانچو و استفاده به عنوان زیرانداز، سرپناه، سایبان و یا پوش دوم چادر

بازگشت به منو ↑

پانچو کوهنوردی تتیس مدل SP-1

پانچو کوهنوردی تتیس مدل SP-01

پانچو آستین دار تتیس مدل SP-01 در مقابل نفوذ آب و باد مقاوم است و می توان آن را روی کوله پشتی پوشید.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۱۲۰×۱×۱۶۰ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۸۰ گرم
 • جنس: پلاستیک

سایر توضیحات:

 • مناسب کوهنوردی و شرایط آب و هوایی بارانی
 • پانچو ضد آب و ضد باد
 • از بالای کلاه تا پایین پانچو ۱۲۰ سانتی‌متر
 • عرض پانچو ۶۸ سانتی‌متر
 • دارای جای کوله پشتی
 • دارای بند جمع کننده کلاه دور صورت
 • سبک
 • آستین دار
 • به همراه کاور برای حمل آسان

بازگشت به منو ↑

پانچو کوهنوردی گرانیت اکوییپمنت کد OS2

پانچو کوهنوردی گرانیت اکوییپمنت کد OS2

مهم‌ترین ویژگی این پانچو نسبت‌به سایر لباس‌ها و یا کاپشن‌های بارانی، سبک بودن آن است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۰.۱×۱۲۲×۱۳۵ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۴۰ گرم
 • جنس: پارچه‌‌ای

سایر توضیحات:

 • مقاومت بالا در برابر آب
 • دارای نقاب جلوی کلاه
 • امکان باز کردن پانچو و استفاده به عنوان زیرانداز، سرپناه، سایبان و یا پوش دوم چادر
 • دارای ۶ نقطه اتصال تقویت شده با بست فلزی جهت نصب پانچو به درخت و یا زمین
 • امکان افزایش ابعاد ورودی قسمت سر با یک چسبک
 • ابعاد در حالت باز شده ۱۳۵×۲۴۰ سانتی‌متر
 • دارای یک کاور کوچک جهت حمل آسان پانچو در کوله

بازگشت به منو ↑

پانچو کوهنوردی موتال مدل SN2017

پانچو کوهنوردی موتال مدل SN2017

پانچو موتال ساخته شده از بهترین مواد بهترین گزینه برای حرفه ای ها و اهالی کوهنوردی و طبیعت نوردی ست.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد:۴×۱۰×۲۰ سانتی‌متر
 • وزن: ۳۷۰ گرم
 • جنس: پارچه‌‌ای

سایر توضیحات:

 • سبک
 • مقاوم در برابر فشار
 • مقاوم در برابر تغییرات دمایی
 • ضد آب
 • ضد کشش و پارگی

بازگشت به منو ↑

پانچو کوهنوردی نیچرهایک مدل ۳in1 20

پانچو کوهنوردی نیچرهایک مدل 3in1 20D

از نکاتی که باید در خرید یک پانچوی مناسب و ایده‌آل مورد توجه قرار بگیره سایز مناسب،جنس مرغوب و البته راحتی در ان است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۵×۱۴۰×۲۳۰ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۰۰ گرم
 • جنس: پلاستیک
 • نوع: بارانی

سایر توضیحات:

 • جنس: نایلون ۲۰D
 • شاخص ضد آب: PU4000MM

بازگشت به منو ↑

پانچو کوهنوردی مدل DM003

پانچو کوهنوردی مدل DM003

داراری کیف ضد آب از جنس خود پانچو جهت حمل و نگهداری آسان

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۳۰×۲۰×۴ سانتی‌متر
 • وزن: ۶۰۰ گرم

سایر توضیحات:

 • مقاوم در برابر باران‌های شدید
 • دارای بند جهت جمع کردن کلاه در اطراف صورت
 • دارای دکمه در اطراف
 • دارای کیف ضد آب از جنس خود پانچو جهت حمل و نگهداری آسان

بازگشت به منو ↑

پانچو کوهنوردی طرح ۰۱

پانچو کوهنوردی طرح 01

یک پانچوی مناسب باید به اندازه‌ی کافی گشاد و بزرگ بوده تا مانع از تعریق بدن شما در زمان استفاده‌ باشد و انتخاب این محصول بدون شک یکی از انتخاب‌های ایده‌آل شما است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۱۲۰×۱۳۵ سانتی‌متر
 • وزن: ۵۵۰ گرم
 • جنس: پارچه‌ای

سایر توضیحات:

 • ارتفاع از بالای کلاه تا پایین پانچو ۱۲۰ سانتی‌متر
 • فاصله‌ی سر آستین‌ها ۱۳۵ سانتی‌متر

بازگشت به منو ↑

پانچو زنانه کرویت مدل Regencape

پانچو زنانه کرویت مدل Regencape

جنس این محصول طوری طراحی شده که در برابر رطوبت و خیس شدن مقاومت بسیار بالایی دارد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۳۰×۳۰×۲ سانتی‌متر
 • وزن: ۳۵۰ گرم
 • کشور مبدا برند: آلمان

سایر توضیحات:

 • ضد آب
 • سبک و کم حجم
 • دارای یک جیب بزرگ
 • دارای کلاه با قابلیت تنظیم سایز
 • دارای درزهای کاملا عایق
 • جنس: پارچه‌ای ضد آب از جنس %۱۰۰ پلی استر

بازگشت به منو ↑

پانچو کوهنوردی مدل SLP-03

پانچو کوهنوردی مدل SLP-03

این پانچوی بدون آستین در هر طرف دارای دو چسب است که موقع پوشیدن بسته می شوند، همچنین کلاه پانچو به وسیله ی یک بند جمع کننده، دور صورت بسته می شود تا پوشش بهتری روی سر داشته باشد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۰.۲×۱۴۰×۱۴۲ سانتی‌متر
 • وزن: ۳۹۰ گرم
 • جنس: پلاستیک

سایر توضیحات:

 • ضد آب
 • ضد باد
 • سبک
 • مناسب کوهنوردی و شرایط آب و هوایی بارانی
 • دارای بند جمع کننده کلاه دور صورت
 • بدون آستین
 • از بالای کلاه تا پایین پانچو ۱۴۲ سانتی‌متر
 • عرض پانچو ۱۴۰ سانتی‌متر
 • به همراه کاور برای حمل آسان

بازگشت به منو ↑

پانچو کوهنوردی اسنوهاوک مدل ۱۷۱۷

پانچو کوهنوردی اسنوهاوک مدل 1717

پوششی ضد آب از جنس مشما، نایلون پلی استر و یا هر متریالِ ضد آبی، از شما در برابر باران، حفاظت می کند. پانچو کوهنوردی یکی از بهترین انتخابها است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات محصول

 • ابعاد: ۱۱۰×۱۳۰ سانتی‌متر
 • وزن: ۳۸۰ گرم
 • جنس: پارچه‌ای

سایر توضیحات:

 • کاملا ضد آب
 • قد: ۱۱۰ سانتی‌متر
 • دارای آستین سر کشدار
 • دارای تکه پارچه‌های شب تاب و دوخته شده بر روی کمر و آستین‌ها
 • دارای جای مخصوص کوله پشتی
 • دارای کیف به طول ۳۰ سانتی‌متر
 • رنگبندی: قرمز – سبز
 • ساخت چین

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر