رفتن به نوار ابزار

پوستی بدون نقص با کانسیلر

مقدمه

هر کسی ممکن است در پوست خود کک و مک، تیرگی دور چشم، لک‌ها و یا جای جوش داشته باشد. بنابراین بسیاری از خانم‌ها سعی دارند با استفاده از کرم‌های آرایشی و کرم پودرهای سنگین این نواقص را بپوشانند و پوستی یکدست و زیبا داشته باشند. اما ممکن است با یک لایه کرم این نواقص پوشیده نشود و اگر بخواهند از کرم بیشتری نیز استفاده کنند آنگاه کرم زیاد بر روی پوست نه تنها زیبا نیست بلکه اثر عکس نیز دارد. یکی از محصولات آرایشی که می‌تواند برای رفع این مشکل به ما کمک کند کانسیلر است. در ادامه شما را با این محصول آرایشی و انواع آن آشنا خواهیم کرد.

کانسیلر چیست؟

کانسیلرها محصولات آرایشی هستند که برای پوشاندن تیرگی زیر چشم، آکنه، لک‌ها و جای جوش از آن‌ها استفاده می‌شود. در واقع کانسیلر با پوشش این نقص‌ها، پوست را یکدست کرده و آرایش نهایی زیباتر خواهد شد.

انواع کانسیلر

کانسیلرها در انواع مختلف و در چندین رنگ وجود دارند که کانسیلرهای رنگی ویژگی‌های مختص به خود دارند که با آن‌ها آشنا می‌شوید.

کانسیلر مایع

کانسیلرهای مایع به صورت کرم پودرهای رقیقی هستند که به وسیله براش‌های آرایشی استفاده می‌شوند. این نوع کانسیلرها پوشش دهی کمتری نسبت به دیگر کانسیلرها دارند و برای استفاده برای پوست‌های چرب بسیار مناسب هستند.

کانسیلر مایع

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/eaff3bdd-212d-4e07-a38b-b226f423b3e9″ icon=”” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

کانسیلر بالمی

افرادی که دارای پوست چرب هستند و می‌خواهند کانسیلری انتخاب کنند که پوشش دهی بالاتری از کانسیلرهای مایع داشته باشد و در عین حال از ایجاد آکنه و جوش جلوگیری کند بایستی کانسیلر بالمی را انتخاب کنند. بافت این نوع کانسیلر آنقدر سنگین نیست که با بستن منافذ پوست باعث ایجاد آکنه شود.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/81fab6ab-b267-4200-aa21-21d4438da925″ icon=”” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

کانسیلر کرمی

کانسیلرهای کرمی از کانسیلرهای مایع، بافتی غلیظ‌‌تر دارند. این نوع کانسیلرها گزینه خوبی برای افرادی با پوست خشک هستند و استفاده آن‌ها خشکی پوست را تشدید نمی‌کند و باعث پوسته پوسته شدن نمی‌شود. کانسیلر کرمی پوشش خوبی دارند و تمام طول روز بر روی پوست ماندگار هستند.

کانسیلر استیکی

کانسیلرهای استیکی یا ماتیکی از جمله کانسیلرهایی هستند که پوشش دهی متوسط تا کاملی دارند. این نوع کانسیلرها به کمک انگشت یا براش مخصوص کانسیلر استفاده می‌شوند. از آن‌جا که کانسیلرهای استیکی به خوبی نواقص را پوشش می‌دهند برای لک‌های تیره و قهوه‌ای پوست و همچنین تیرگی‌های زیر چشم و اطراف لب گزینه بسیار خوبی است. افراد با پوست‌های خشک و نرمال می‌توانند از این نوع کانسیلر استفاده کنند.

کانسیلر مدادی

کانسیلرهای مدادی که کاربردی آسان‌تر دارند شبیه رژ لب‌های مدادی هستند. این نوع کانسیلرها پوشش متوسطی را ایجاد می‌کنند و برای مسافرت و یا درون کیف آرایشی که می‌خواهید همیشه همراهتان باشد بسیار مناسب هستند.

کانسیلر رنگی

کانسیلرهای رنگی نوع دیگری از کانسیلر هستند که هر رنگ آن مخصوص پوشاندن و برطرف کردن یک عیب است. انواع کانسیلرهای رنگی عبارتند از:

 • کانسیلر زرد
 • کانسیلر سبز
 • کانسیلر صورتی
 • کانسیلر نارنجی

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/6c6eebd2-beb0-45fb-ac51-04795cc6d099″ icon=”” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]انتخاب کانسیلر رنگی + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

کانسیلر زرد: این کانسیلر برای یکدست شدن کل پوست صورت کاربرد دارد. اگر بخواهید که پوست صاف و شفاف داشته باشید قبل از آرایش از کانسیلر زرد استفاده کنید.

کانسیلر سبز: در صورت داشتن جوش و یا قرمز بودن پوست کانسیلر سبز می‌تواند کمک کننده باشد. به این صورت که بر روی جوش و یا محل قرمز (فقط در همان نقطه) کانسیلر سبز بزنید و کمی آن را محو کنید سپس کرم مورد نظر را استفاده کنید.

کانسیلر صورتی: یکی از پرطرفدارترین کانسیلرها، کانسیلر مخصوص پوشاندن تیرگی زیر چشم است. در صورت تیره بودن (زرد و متمایل به قهوه‌ای) زیر چشم استفاده از کانسیلر صورتی یا هلویی این مشکل را برطرف می‌کند.

کانسیلر نارنجی: کانسیلر نارنجی برای افرادی با پوست تیره و سبزه مناسب است.

دیگر کاربردهای کانسیلر

علاوه بر پوشاندن آکنه، قرمزی، التهاب، لک و جای جوش و همچنین تیرگی زیر چشم کانسیلرها می‌توانند کاربردهای دیگر نیز داشته باشند از جمله:

 • برجسته کردن نقاطی از صورت برای افزایش زیبایی
 • پوشاندن تیرگی اطراف لب و دهان
 • پوشاندن قرمزی اطراف بینی
 • برطرف کردن پف صورت
 • اصلاح خطوط در آرایش

انتخاب بهترین کانسیلر

معمولاً کانسیلرها باید کمی روشن‌تر از پوست و کرم پودر مورد استفاده باشند. حال برای اینکه بدانید رنگ کانسیلر انتخابی مناسب پوست شما است یا نه، بهتر است آن را بر روی پوست گردن امتحان کنید و چنانچه بخواهید کانسیلر را برای زیر چشم انتخاب کنید باید آن را بر روی مچ دست خود امتحان کند و در صورتی که رنگ کانسیلر با رنگ پوستتان در ناحیه داخلی مچ دست همخوانی داشت، آن کانسیلر برای شما مناسب است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/81fab6ab-b267-4200-aa21-21d4438da925″ icon=”” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]انتخاب پرفروش ترین کانسیلرها + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]

کانسیلر قبل یا بعد از کرم پودر؟

ممکن است این سوال بسیاری از خانم‌ها باشد که جدیداً با کانسیلر آشنا شده‌اند اما نمی‌دانند در کدام مرحله از آرایش از آن استفاده کنند. کانسیلر‌های رنگی را بهتر از قبل از کرم پودر و به صورت نقطه‌ای و در ناحیه‌ای که می‌خواهید پوشش ایجاد کنید استفاده نمایید و آن را محو کنید و سپس از کرم پودر و یا کانسیلر نخودی رنگ بر روی آن استفاده کنید. اما چنانچه بخواهید صورت را با کانسیلر یکدست کنید بهتر است ابتدا کرم پودر بزنید سپس با کانسیلر تیرگی‌ها و لک‌ها را پوشش دهید.

نکاتی که هنگام زدن کانسیلر باید رعایت کنید

 • کانسیلرهای خیلی روشن‌تر از رنگ پوستتان انتخاب نکنید زیرا جلوه‌ای خوبی ندارد. اگر از کانسیلر برای هایلایت کردن برجستگی‌های صورت استفاده می‌کنید باید یک درجه روشن‌تر از پوست شما باشد.
 • از کانسیلر به مقدار زیاد استفاده نکنید، کانسیلر در لایه نازک ظاهری طبیعی و زیبایی به پوست می‌دهد.
 • برای پوشاندن تیرگی و سیاهی زیر چشم، کانسیلر را به صورت مثلثی به زیر چشم بزنید و محو کنید. از کانسیلرهای غلیظ برای زیر چشم استفاده نکنید زیرا خطوط و چروک زیر چشم را بیشتر نمایان خواهد کرد.
 • کانسیلر‌ها را به کمک اسفنج، براش و یا انگشت به صورت ضربه‌ای می‌توان محو کرد. منظور از محو کردن این است که کانسیلر کاملاً یکدست شود و با کرم پودر و قسمت‌های دیگر صورت خطوط و مرزی نداشته باشد.

مراحل آماده سازی پوست برای آرایشی حرفه‌ای

 • صورت خود را با شوینده مناسب بشویید.
 • از یک آبرسان و یا مرطوب کننده استفاده کنید. ضد آفتاب فراموش نشود.
 • برای داشتن پوستی یکدست، در قسمت‌هایی که پوست منافذ باز دارد از پرایمر استفاده کنید.
 • کرم پودر را بر روی پوستتان بزنید.
 • برای زیر چشم و همچنین هایلایت برجستگی‌های صورت روی استخوان بینی، بالای لب‌ها، روی لک‌ها کانسیلر بزنید و با براش محو کنید و در نهایت با بلندر خطوط بین کانسیلر و کرم پودر را به خوبی محو کنید تا پوستی یکدست و طبیعی و بدون هیچ نقصی بدست آید.
 • در پایان می‌توانید برای افزایش ماندگاری و دوام کرم پودر و کانسیلر از پودر فیکس استفاده کنید. اکنون پوستی زیبا، صاف و بی عیب برای ادامه آرایش در اختیار دارید.

سخن پایانی

خانم‌ها می‌دانند که در مقوله آرایش و میکاپ، پوست صاف و یکدست چه مقدار تاثیر گذار بوده و جذابیت آرایش را دو چندان می‌کند. از اینرو همیشه به دنبال کرم‌های آرایشی بودند که بالاترین میزان پوشانندگی داشته باشد تا بتوان به کمک آن عیوب و لک‌ها و تیرگی‌های پوست خود را بپوشانند و پوستی زیبا داشته باشند. با تولید محصولات جدید در صنعت لوازم آرایشی از جمله کانسیلر به کمک آن می‌توان قرمزی، جوش، جای جوش، تیرگی زیر چشم و… دیگر مشکلات پوست را حل کرد. شناخت کانسیلر و آشنایی با انواع آن و همچنین کاربردها و نکات مرتبط به این محصول آرایشی تمامی مطالبی است که سعی شده در این مقاله گنجانده شود.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

   اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!