رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید قهوه و ویژگی های یک قهوه خوب

مقدمه

بارها از کنار یک کافی شاپ یا مغازه رست و فروش قهوه رد شده‌اید و عطر قهوه تازه رست شده مست‌تان کرده است. هر بار با خودتان می‌گویید “این دفعه به جای خوردن یک فنجان قهوه در کافی شاپ، خودم قهوه‌ مورد علاقه‌ام را در خانه آماده می‌کنم”. مدتی است دستگاه آماده سازی قهوه خریداری کرده‌اید اما هنوز جعبه آن را باز نکرده‌اید!


به نظرتان وقت آن نرسیده که خودتان این تجربه لذت بخش را داشته باشید؟ خرید قهوه کار سختی است، اگر با انواع قهوه و ویژگی های یک قهوه خوب آشنا نباشید قطعاً نمی‌توانید از نوشیدن آن لذت ببرید. در این شرایط به یک راهنمای خرید قهوه نیاز دارید تا اولین تجربه شما تبدیل به لذت هر روزه شود. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله اطلاعات لازم برای خرید یک قهوه خوب را در قالب یک راهنما در اختیار شما قرار دهیم. اما ابتدا اجازه دهید در مورد انواع دانه قهوه و البته انواع قهوه توضیحات کوتاهی ارائه کنیم تا با ماده پایه و اصلی تهیه انواع نوشینی‌های فوق‌العاده کافی شاپ‌ها آشنا شوید.

معرفی انواع دانه قهوه

شناخت قهوه خوب کاری بسیار تخصصی‌ است و نیاز به تجربه و اطلاعات دارد. دانه‌های قهوه در انواع مختلفی وجود دارند و هر کدام دارای عطر، طعم و مزه خاص خودشان هستند. به همین دلیل افراد ترجیح می‌دهند با توجه به ذائقه و علاقه خود آن‌ها را انتخاب کنند.
به طور کلی ۴ نوع دانه قهوه در جهان موجود است که دو نوع آن بیشتر رایج است. انواع دانه‌های قهوه به ترتیب محبوبیت شامل، دانه قهوه عربیکا (Arabica)، دانه قهوه روبوستا (Robusta)، دانه قهوه لیبریکا (Liberica) و دانه قهوه اکسلسا (Excelsa) هستند.
دانه قهوه عربیکا و روبوستا بیشتر رایج بوده و دانه‌های لیبریکا و اکسلسا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. دانه قهوه لیبریکا به صورت انحصاری در کشور فیلیپین کشت و تهیه می‌شود و دانه قهوه اکسلسا نیز به طور کلی در جهان حدود ۷ درصد مصرف دارد. اکسلسا نیز از جنس دانه لیبریکا است.
دانه قهوه عربیکا (Arabica): دانه‌های قهوه عربیکا یکی از پُر فروش‌ترین و پُر مصرف‌ترین قهوه‌ها در سراسر دنیا است. قهوه‌ای که از عربیکا تهیه می‌شود قوی‌تر و تلخ‌تر از انواع قهوه‌های دیگر است و به همین دلیل طرفداران بسیاری دارد. حدود ۶۰ درصد از نوشیدنی‌هایی که بر پایه قهوه هستند، از عربیکا تهیه می‌شوند. دانه‌های قهوه عربیکا در امریکای جنوبی کشت می‌شوند و نسبت به سایر دانه‌های قهوه از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند. کشت عربیکا کار بسیار سختی است چون نیاز به محیط و شرایط مناسب دارد و نسبت به آفت‌ها بسیار آسیب‌پذیر است. شرایط نامناسب خاک، هوا و آب، بر روی کیفیت این قهوه تأثیر زیادی می‌گذارد چون عربیکا جزو گونه‌های ضعیف دسته‌بندی می‌شود. عربیکا تنها در ارتفاعات کشت می‌شود و به همین دلیل به آن گونه کوهی نیز گفته می‌شود.
دانه قهوه روبوستا (Robusta): روبوستا نیز مانند عربیکا یک قهوه تلخ و قوی است و بیشتر برای اسپرسو مصرف می‌شود. جالب است بدانید که قهوه‌ای که از دانه‌های روبوستا تهیه می‌شود اندکی ترش مزه بوده و شاید به همین دلیل باب میل خیلی از افراد نباشد.
میزان کافئین دانه‌های قهوه روبوستا، ۲ برابر دانه‌های قهوه عربیکا است. روبوستا نسبت به عربیکا گیاه سرسخت‌تری است و در شرایط آب‌و هوایی بد هم دوام می‌آورد. جالب است بدانید که روبوستا در آب و هوای بسیار گرم و بارندگی فراوان بیشتر و بهتر رشد می‌کند. روبوستا بر خلاف عربیکا، مقاومت بالایی در مقابل آفت‌ها داشته و خیلی راحت آفت‌زده نمی‌شود. به دلیل سرسختی این دانه، می‌توان آن را در طیف وسیعی از آب و هوا و ارتفاعات کشت کرد. علاوه بر این روبوستا به دلیل داشتن اسیدیته پایین، مقاومت کمتری در برابر شکر و خامه دارد و برای قهوه‌های دمی بسیار مناسب است.
دانه قهوه لیبریکا (Liberica): این قهوه در دهه ۹۰ میلادی به اوج محبوبیت خود رسید. لیبریکا در حال حاضر در فیلیپین کشت شده و به سراسر جهان صادر می‌شود. این قهوه طعم بسیار خاصی داشته و عطری مانند چوب دارد.
دانه قهوه اکسلسا (Excelsa): اکسلسا یکی از گونه‌های فرعی قهوه لیبریکا است و خواصی مشابه آن دارد.

معرفی انواع قهوه

حالا که با انواع دانه‌های قهوه آشنا شدید، وقت آن رسیده تا اطلاعات کاملی از انواع قهوه در اختیار شما قرار دهیم. هر چند که تعداد نوشیدنی‌هایی که از قهوه تهیه می‌شوند بسیار زیاد هستند، اما ما در این بخش قصد داریم تا تنها به معرفی انواع قهوه بپردازیم. قهوه‌ها دارای انواع مختلفی هستند و تفاوت آن‌ها در درجه آسیاب دانه مصرفی و نحوه تهیه است. به این صورت که برای تهیه قهوه ترک، فرانسه یا اسپرسو از دانه‌های قهوه جداگانه‌ای استفاده نمی‌شود بلکه اندازه درشتی و ریزی قهوه آسیاب شده و نحوه تهیه متفاوت خواهد بود. امروزه اکثر قهوه‌ها از دانه عربیکا تهیه و به طور کلی به ۵ دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • قهوه ترک
 • قهوه فرانسه
 • قهوه اسپرسو
 • قهوه دمی
 • قهوه فوری

معرفی قهوه ترک
قهوه ترک کاملاً آسیاب شده و به شکل پودر است و برای تهیه آن از قهوه جوش استفاده می‌شود. خوبی قهوه ترک این است که برای تهیه آن نیازی به دستگاه و تجهیزات خاصی نیست و تنها با یک قهوه جوش ساده، می‌توانید خوشمزه‌ترین قهوه‌ را درست کنید. قهوه ترک با نام قهوه خاورمیانه‌ای نیز شناخته می‌شود و نوشیدن آن در خاورمیانه و شمال آفریقا بسیار مرسوم است. برای تهیه قهوه ترک می‌توانید دانه‌های قهوه عربیکا را داخل آسیاب ریخته و خودتان آسیاب کنید تا عطر و طعم آن تازه باشد. لازم است بدانید که برای تهیه پودر قهوه ترک، دانه‌های عربیکا باید کاملاً آسیاب شده و یکدست باشند.

معرفی قهوه فرانسه
یکی از راحتترین روش‌ها برای آماده کردن قهوه، روش تهیه قهوه فرانسه است. قهوه فرانسه نسبت به قهوه ترک -که کاملاً پودر و نرم بود- کمی زبرتر و درشت‌تر است. جالب است بدانید که برخی از افراد قهوه فرانسه را با نام قهوه فیلتری هم می‌شناسند چون برای تهیه آن از فیلتری فلزی یا کاغذی استفاده می‌شود. برای تهیه قهوه فرانسه باید از فرنچ پرس (French Press) یا دستگاه قهوه ساز استفاده کنید. لازم است بدانید که در مورد قهوه فرانسه، شما تنها عصاره آن را می‌خورید و دانه‌های آن داخل دستگاه باقی می‌مانند. غلظت قهوه فرانسه مشابه چای است و بر روی آن کف و کرم تشکیل نمی‌شود.

معرفی قهوه اسپرسو
برای تهیه قهوه اسپرسو باید از دستگاه‌های مخصوص استفاده کنید و مانند قهوه ترک و فرانسه با یک دستگاه ساده نمی‌توان آن را آماده کرد. دانه‌های آسیاب شده قهوه اسپرسو از پودر قهوه ترک زبرتر و درشت‌تر هستند اما از دانه‌های آسیاب شده قهوه فرانسه نرم‌تر و ریزتر هستند. پس اگر در خانه دستگاه آسیاب دارید از کافی شاپ درجه مناسب آسیاب برای تهیه قهوه اسپرسو را بپرسید.
برای تهیه قهوه اسپرسو، آب داغ با فشار زیاد از دانه‌های آسیاب شده قهوه عبور می‌کند که این کار باعث خارج شدن عصاره قهوه خواهد شد. عصاره قهوه‌ای که در اسپرسو آماده می‌شود معمولاً قوی و غلیظ است و یک لایه کرم روی فنجان تشکیل می‌شود. رنگ و میزان این کرم نشان دهنده کیفیت قهوه و البته استفاده درست از دستگاه اسپرسو ساز است.
یک اسپرسوی خوب از لحاظ ظاهری با لایه‌ای از کف نرم و کرمی (فوم یا Foam) پوشیده شده است. این لایه فومی به خاطر وجود دی اکسید کربنی است که در زمان رست کردن قهوه ایجاد شده و در اثر فشار آب داغ آزاد می‌شود. نگران نباشید، این دی اکسید کربن خطرناک نیست و فقط باعث ایجاد حباب‌های ریز بر روی اسپرسو می‌شود.

معرفی قهوه دمی
دانه‌های آسیاب شده قهوه در این روش از دانه‌های قهوه آسیاب شده فرانسه کمی درشت‌تر هستند و برای تهیه آن از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها تحت نام سایفون، Pour Over و کِمِکس شناخته می‌شوند. در این روش، قهوه به شیوه‌ای ساده و سریع آماده می‌شود.
اصلی‌ترین بخش دستگاه‌های دمی، فیلتر کاغذی است. در واقع با ریختن آب جوش بر روی قهوه داخل این فیلترها، قهوه دمی آماده می‌شود. البته برای تهیه قهوه دمی از دستگاه هم می‌توان استفاده کرد، این دستگاه‌ها نیز دارای فیلتر هستند و می‌توانند قهوه شما را تا چند ساعت گرم نگه دارند.
جالب است بدانید که یک فنجان قهوه دمی، کافئین و تلخی بیشتری نسبت به یک شات اسپرسو دارد. قهوه دمی نیز مانند قهوه فرانسه، بدون کف بوده و تنها عصاره قهوه را میل خواهید کرد.

معرفی قهوه فوری
به طور کلی به هر نوعی از قهوه که در کارخانه‌های مختلف به صورت خالص یا همراه با سایر افزدونی‌ها مانند شکر و کافی میت تهیه می‌شود، قهوه فوری می‌گویند. بیشتر ما قهوه فوری را با نام نسکافه یا کافی‌ میکس می‌شناسیم در حالیکه نسکافه نام یک برند است و کافی میکس هم قهوه‌هایی هستند که در آن‌ها افزودنی‌هایی برای تغییر طعم و مزه اضافه شده است.
همه ما نحوه تهیه قهوه فوری را می‌دانیم. برای تهیه آن به هیچ نوع دستگاهی نیاز نیست و تنها یک فنجان آب جوش نیاز دارید.

بهترین کشورهای تولید کننده قهوه

فرآوری یک قهوه خوب علاوه بر یک مزرعه خوب با خاک عالی و سیستم آب‌ رسانی درست، نیازمند برداشت و البته رست خوب نیز هست. هر چقدر دانه‌های قهوه عالی باشند، اما فرآیند رست به خوبی انجام نشود، قهوه‌ای که به دست مصرف کننده می‌رسد، بی‌کیفیت خواهد بود. با توجه به اینکه دانه‌های قهوه در شرایط آب و هوایی خاص و بر روی ارتفاعات کشت می‌شوند، در حال حاضر تنها کشورهای خاصی قادر به پروش آن هستند. از جمله کشورهای مناسب برای پرورش قهوه می‌توان به برزیل، اتیوپی، کلمبیا، پرو، کنیا، مکزیک و گواتمالا اشاره کرد.

راهنمای خرید قهوه

تا به اینجا با انواع دانه‌های قهوه و خاستگاه آن و همچنین انواع قهوه مانند فرانسه، ترک، اسپرسو، دمی و فوری آشنا شدید. حالا وقت آن رسیده که خودتان دست به کار شده و با کمک اطلاعاتی که ما در قالب “راهنمای خرید قهوه” در اختیارتان قرار می‌دهیم هر روز صبح قهوه درست کنید.
همیشه قهوه تازه بخرید: قهوه جاذب بو و رطوبت است و به سرعت عطر خود را از دست می‌دهد. بهترین کار این است که قهوه آسیاب شده را داخل بسته‌بندی‌های پلمپ شده خریداری کنید و در خانه نیز در ظروف در بسته از آن نگهداری کنید.
تاریخ رست قهوه خیلی مهم است: زمان خرید توجه کنید که تاریخ رست دانه‌های قهوه نزدیک باشد. این موضوع معمولاً روی بسته‌بندی دانه‌های رست شده یا حتی بسته‌بندی قهوه آسیاب شده ذکر می‌شود.
به تاریخ آسیاب کردن قهوه توجه کنید: کیفیت دانه‌های قهوه بعد از ۷ الی ۱۰ روز کاهش پیدا می‌کند و این کاهش کیفیت در مورد قهوه آسیاب شده خیلی سریعتر اتفاق می‌افتد. پس برای حفظ عطر، طعم و کیفیت قهوه تلاش کنید قهوه‌ای را خریداری کنید که به تازگی رست و آسیاب شده است.
کیسه قهوه آسیاب شده باید هواگیری شده باشد: دانه‌های قهوه و قهوه آسیاب شده در مجاورت هوا اکسید شده و طعم و بوی خود را از دست می‌دهند. پس سعی کنید قهوه را در بسته‌بندی‌هایی تهیه کنید که کاملاً هواگیری شده‌اند.
به عطر قهوه توجه کنید: قهوه‌ای که کهنه باشد، طعم و عطری ندارد. پس در هنگام خرید قهوه به عطری که از بسته به مشام شما می‌رسد توجه کنید. برخی از بسته‌بندی‌ها دارای بخشی هستند که برای بوییدن عطر قهوه طراحی شده‌اند، اگر بسته‌بندی قهوه‌ای که قرار است خریداری کنید این ویژگی را دارد حتماً برای امتحان کردن عطر خوش قهوه از آن استفاده کنید.
بعد از دم کردن قهوه توجه کنید که چه بویی به مشام شما می‌خورد: قاعدتاً در وهله اول باید بوی قهوه رست شده را حس کنید اما یک قهوه خوب آمیخته‌ای از بوی شکلات، وانیل و کاکائو را نیز دارد، کافی است حس بویایی خیلی قوی‌ای داشته باشید تا آن را حس کنید.
دانه‌های قهوه نباید روغنی باشند: وقتی دانه‌های قهوه بیش از حد رست می‌شوند، بر اثر گرمای زیاد دی اکسید کربن تولید شده و این گاز باعث روغنی شدن دانه‌ها می‌شود. این روغن با فشار بالا از منافذ سلول‌های دانه قهوه خارج می‌شود. در واقع اگر دانه‌های قهوه در دمای بسیار بالا و به مدت طولانی رست شوند، دیواره سلول‌های آن از هم باز شده و روغن از سلول‌ها به بیرون تراوش می‌کند. در نتیجه این امر غلظت و چسبندگی روغن موجود در دانه‌ها نیز کم می‌شود. در حالیکه اگر دانه‌های قهوه به اندازه کافی و در دمای درستی رست شده باشند، روغن از سلول‌های آن خارج نمی‌شود و عطر و طعم خود را حفظ کرده و کِرِمای خوبی نیز خواهد داد. در هنگام خرید به دانه‌ها توجه کنید که روغنی نباشند.
دانه‌های قهوه باید به اندازه کافی رست شده باشند: قهوه‌ای که بیش از اندازه رست شده باشد تقریباً سوخته و عطر، طعم و خاصیت خود را از دست داده است. در هنگام خرید به رنگ دانه‌ها توجه کنید که بیش از اندازه تیره نباشد.
به کشور مبداء پرورش قهوه توجه کنید: اگر می‌خواهید یک قهوه خوب خریداری کنید به کشور مبداء آن توجه کنید، در حال حاضر کشورهای برزیل، اتیوپی، کلمبیا، پرو، کنیا، مکزیک و گواتمالا بهترین قهوه‌ها را پرورش می‌دهند.
یک قهوه خوب نیازی به افزودنی ندارد: یک قهوه خوش طعم و عالی، نیازی به هیچگونه افزودنی مانند شکر، کافی میت، شیر و طعم‌دهنده‌هایی مانند انواع سیروپ ندارد.
قهوه خوب اگر سرد شود باز هم طعم مطبوعی دارد: زمانی که قهوه را دم می‌کنید، یک فنجان آن را گرم و یک فنجان را سرد میل کنید. اگر در هر دو حالت قهوه شما طعم خوبی داشت، پس یکی از بهترین قهوه‌ها را تهیه کرده‌اید.
به اندازه مصرف خود خرید کنید: بهترین و ایده‌آل‌ترین زمان برای مصرف هر نوع قهوه، ۲ تا ۳ هفته است. وقتی بیش از اندازه مصرف ماهانه خود خرید می‌کنید، قهوه نم برداشته و به علت نگهداری نامناسب و طولانی مدت، عطر و طعم خود را از دست می‌دهد.
قهوه تازه آسیاب شده را از فروشگاه بخرید یا دانه‌های قهوه را خریداری کنید و خودتان در خانه آسیاب کنید: سعی کنید هر بار که می‌خواهید قهوه بخرید، دانه‌های عربیکا یا روبوستا را انتخاب کرده و از فروشنده بخواهید آن را برای شما آسیاب کند. به این صورت تازگی، عطر و طعم بی‌نظیر آن حفظ خواهد شد. اما اگر در خانه آسیاب قهوه دارید، بهترین کار این است که هر بار به اندازه میزان مصرف‌تان دانه‌های قهوه را آسیاب کنید.
قهوه مورد علاقه خود را خریداری کنید نه آن چیزی که فروشنده اصرار بر خرید آن دارد: این شما هستید که می‌خواهید هر روز یک فنجان از این قهوه را بخورید. پس قهوه‌ای را انتخاب کنید که باب میل شما باشد و از نوشیدن آن لذت می‌برید. حتی می‌توانید قبل از خرید مقداری از قهوه را امتحان کنید، به این روش از خرید خود مطمئن خواهید شد.
قهوه را داخل شیشه و در جای خنک نگهداری کنید: بعد از اینکه قهوه را به خانه آوردید فوراً بسته‌بندی را باز کرده و قهوه را داخل یک شیشه بریزید. دقت کنید که درب شیشه باید به خوبی بسته شود و هوا نکشد.
قبل از هر چیز، یک شات اسپرسو درست کنید: از نشانه‌های یک اسپرسوی خوب، داشتن کرم روی فنجان است. این کرم بر اثر فرآیند صحیح رست کردن ایجاد می‌شود، پس می‌توانید برای امتحان کردن قهوه‌ای که خریداری کرده‌اید از یک شات اسپرسو شروع کنید. یک شات اسپرسوی خوب باید کفی یا کرمایی طلایی و زرد داشته باشد. ایجاد این کف به معنای رست خوب قهوه و تازه بودن آن است.
۱۰۰ درصد عربیکا، ۱۰۰ درصد روبوستا یا ترکیبی از این دو را خریداری کنید: همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، قهوه عربیکا یکی از محبوبترین انواع قهوه است اما میزان کافئین آن پایین‌تر از قهوه روبوستا است. پس اگر مزه، طعم و عطر عالی را در کنار کافئین می‌خواهید می‌توانید ترکیبی از دانه‌های عربیکا و روبوستا را تهیه کرده و آسیاب کنید. یکی از بهترین ترکیبات این دو قهوه، نسبت ۷۰ به ۳۰ از عربیکا و روبوستا است. چون روبوستا کمی ترش مزه است و زیاد با ذائقه ما ایرانی‌ها جور نیست، سعی کنید درصد کمتری از آن را با عربیکا ترکیب کنید.

ویژگی های قهوه خوب

در بخش قبلی -راهنمای خرید قهوه- در رابطه با چگونگی انتخاب یک قهوه خوب یا معیارهای لازم برای خرید قهوه خوب صحبت کردیم. در این بخش می‌خواهیم در رابطه با ویژگی های یک قهوه خوب اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم تا در زمان خرید بتوانید بهترین نوع قهوه را انتخاب کنید. همانطور که می‌دانید این روزها قهوه به یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های روزمره تبدیل شده و تفاوتی ندارد که در کدام فصل سال باشیم، سرد یا گرم، این نوشیدنی همواره مشتاقان خاص خود را دارد. پرورش، برداشت، فرآوری، رست و آسیاب بر روی کیفیت و طعم و مزه آن، تأثیر بسیار زیادی دارد. و اما ویژگی‌ های قهوه خوب چیست؟

 • یک قهوه خوب نباید بوی سوختگی دهد.
 • یک قهوه خوب نباید کپک زده یا نم برداشته باشد.
 • یک قهوه خوب نباید رنگ تیره داشته باشد.
 • یک قهوه خوب نباید بیش از اندازه تلخ باشد.
 • یک قهوه خوب نباید طعم خاک یا چوب بدهد.
 • یک قهوه خوب نباید ظاهری روغنی داشته باشد.

نکاتی برای آماده کردن یک قهوه عالی

قهوه را بیش از حد نجوشانید: جوشاندن بیش از حد قهوه علاوه بر از بین بردن خواص، عطر آن را نیز تغییر داده و طعمش را بیش از حد تلخ می‌کند، علاوه بر این رنگ قهوه نیز تیره خواهد شد. اگر بدون استفاده از دستگاه‌های آماده‌ سازی، قهوه درست می‌کنید (مثلاً قهوه ترک)، اجازه ندهید بیشتر ۳ الی ۴ دقیقه بجوشد.
برای آسیاب کردن قهوه، نیاز به یک دستگاه آسیاب قهوه دارید: دستگاه‌های آسیاب خانگی برای آسیاب کردن قهوه مناسب نیستند چون دانه‌ها را خرد کرده و قهوه یکدستی را آماده نمی‌کنند. پس اگر می‌خواهید خودتان در خانه دانه‌های قهوه را آسیاب کنید، باید یک دستگاه آسیاب قهوه خریداری کنید.

معرفی ۱۰ نوع قهوه خوب و با کیفیت

قهوه فوری نسکافه مدل Red Mug مقدار ۱۰۰ گرم

قهوه فوری نسکافه مدل Red Mug مقدار 100 گرم

نسکافه ردماگ ، قهوه فوری باکیفیت بالا از دانه‌های دست‌چین شده قهوه روبوستا تهیه شده‌است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/0567cc1a-f67a-4030-b9f4-ae1f98289009″ icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


نسکافه ردماگ ، قهوه فوری باکیفیت بالا از دانه‌های دست‌چین شده قهوه روبوستا تهیه شده‌است. طعم کامل این محصول را با تکنولوژی دابل فیلتر(Double Filter) به کار رفته در آن امتحان کنید. این محصول می‌تواند به‌همراه کافی‌میت شرکت نستله مصرف گردد تا طعمی دلنشین برای قهوه شما به ارمغان آورد. این محصول که توسط شرکت نستله برزیل تولید شده‌است و به‌صورت رسمی توسط شرکت نستله ایران وارد شده است. این محصول در وزن ۱۰۰ گرمی و بسته‌بندی زیبا و مستحکم عرضه شده‌است. پیچیدن بوی نسکافه در فضای خانه از لذت‌های تکرار نشدنی است.
مشخصات محصول:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۱۰۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۳۷۵ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۱۵×۶× ۸ سانتی‌متر

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

دانه قهوه ست مدل Breakfast Blend مقدار ۲۵۰ گرم

دانه قهوه ست مدل Breakfast Blend مقدار 250 گرم

ترکیبی که بر پایه قهوه کلمبیا ساخته شده است و برشته کاری ملایم، آن را تبدیل به نوشیدنی کرده است که چه به صورت بدون مواد افزوده (شیر-شکر) و یا با افزودنی (بخصوص شیر) بسیار مطلوب می باشد.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/bf191288-ff36-4942-a2b2-8f672d97e866″ icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


ترکیب دانه های مختلف از مزارع آمریکای مرکزی و جنوبی .ARABICA 100% ترکیب کردن قهوه های مختلف باهم خود ترکیبی است از علم و هنر، اینکه کدام یک از صدها زیرگونه قهوه عربیکا با زیرگونه های روبوستا می تواند توازن طعمی، میزان اسیدیتی مطلوب، تلخی خوشگوار، تنواری (بادی) دلپذیر وافترتیست ماندگار را بوجود بیاورد نیازمند داشتن تخصص، مهارت و تجربه بالاست. اگر از آن دسته افرادی هستید که در هنگام صرف صبحانه، قهوه می نوشید، این ترکیب را از دست ندهید. ترکیبی که بر پایه قهوه کلمبیا ساخته شده است و برشته کاری ملایم، آن را تبدیل به نوشیدنی کرده است که چه به صورت بدون مواد افزوده (شیر – شکر) و یا با افزودنی (بخصوص شیر) بسیار مطلوب می باشد.در واقع در هر ساعت از روز که تمایل به نوشیدن قهوه دارید به صورت قهوه دمی با قهوه ساز خانگی و یا فرنچ پرس یک انتخاب بسیار مناسب می باشد. رایحه دلپذیر هنگام آسیاب کردن این قهوه لذت نوشیدن آن را دو چندان می کند . ایده آل برای قهوه دمی و افزودن شیر .

مشخصات محصول:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۲۵۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۳۵۰ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۴×۴×۱۶ سانتی‌متر
 • نوع بسته بندی: کیسه‌ای

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

قهوه ترک بن مانو مقدار ۲۵۰ گرم

قهوه ترک بن مانو مقدار 250 گرم

قهوه‌ی ترک بن‌مانو از ترکیب دانه‌های قهوه‌‌های عربیکا و روبوستای تازه‌برشت تهیه می‌شود. طعم آن شیرین و شکلاتی است و کف (crema) بالایی دارد.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/9bcf2ee3-ae00-4d80-bf60-5552ef7f0f60″ icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


قهوه‌ی ترک بن‌مانو از ترکیب دانه‌های قهوه‌‌های عربیکا و روبوستای تازه‌برشت تهیه می‌شود. طعم آن شیرین و شکلاتی است و کف (crema) بالایی دارد. رایحه‌ی این قهوه سبک و سیال با رگه‌های آجیلی است. قهوه‌ی ترک به شیوه‌ی خاصی از دم‌آوری قهوه گفته شده و ارتباطی با دانه‌های قهوه‌ی استفاده‌شده ندارد. در این نوع آماده‌سازی قهوه باید دانه‌های قهوه‌ی تازه‌برشت با درجه‌ی بسیار ریز آسیاب شوند؛ در حقیقت، قهوه‌ی ترک با ریزترین درجه در قیاس با انواع قهوه‌ها آسیاب می‌شود. قهوه‌ی ترک به‌صورت سنتی در قهوه‌‌جوش‌هایِ مسی موسوم به «جذوه» درست می‌شود و در فنجان‌های کوچک سرو می‌گردد. تفاوت اصلی قهوه‌ی ترک با سایر شیوه‌های دم‌آوری، غلظت بالای آن است؛ چرا که قهوه‌های آسیاب شده بدون عبور از صافی درون نوشیدنی قهوه باقی می‌مانند.
نقاط قوت:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • · پایداری رایحه قهوه (Aroma Keep)
 • · بسته بندی در اتمسفر اصلاح شده (MAP)
 • · قهوه تازه برشت (Fresh Roast)

[/wpsm_list]

مشخصات محصول:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۲۵۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۲۶۰ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۲۹×۹×۵ سانتی‌متر
 • نوع بسته بندی: کیسه‌ای

[/wpsm_list]
سایر توضیحات:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • · بسته بندی: پاکت آلومینیومی
 • · فناوری بسته بندی – MAP: بسته بندی شده در اتمسفر اصلاح شده
 • · کشور سازنده: ایران
 • · گواهی نامه‌ها: HACCP, ISO2200, ISO 9001, HALLAL
 • · میزان کافئین: قوی
 • · درجه‌ی برشته کاری: میان برشت
 • · درجه‌ی آسیا: نرم
 • · گونه: ترکیب عربیکا و روبوستا
 • · نوع: ترکیبی
 • · طعم یاد: کاراملی
 • [/wpsm_list]
بازگشت به منو ↑

قهوه فرانسه بن مانو ۲۵۰ گرمی

قهوه‌ فرانسه بن مانو 250 گرمی

اسیدیته‌ی این قهوه ملایم و طعم و عطر متعادل وانیلی، شیرین و شکلاتی دارد. قهوه‌ی فرانسه‌ی بن‌مانو، آسیاشده است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/82887c14-8d7b-4b07-ad98-cbe474106d85″ icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


خاستگاه قهوه‌ی فرانسه‌ی (دمی) بن‌مانو، آمریکای لاتین است. اسیدیته‌ی این قهوه ملایم و طعم و عطر متعادل وانیلی، شیرین و شکلاتی دارد. قهوه‌ی فرانسه‌ی بن‌مانو، آسیاب شده است. قهوه‌های دمی با دو شیوه‌ی اصلی چکه‌ای و غوطه‌وری تهیه می‌شوند. قهوه‌ی دمی چکه‌ای با عبور آب به‌صورت آهسته از بین دانه‌های قهوه‌ی آسیاب شده آماده می‌شود. برای تهیه قهوه‌ی دمی چکه‌ای، ابتدا مقدار مشخص (بسته به نوع قهوه، سلیقه‌ و …) پودر قهوه را با درجه آسیاب متوسط داخل فیلتر کاغذی دستگاه قهوه‌ساز یا ابزار دم‌آوری مربوطه می‌ریزیم. سپس مقدار مناسبی آب داغ (حدود ۹۰ درجه‌ی سلسیوس) روی آن می‌ریزیم. با گذشت چند دقیقه، آب از میان دانه‌ها عبور کرده و قهوه‌ی دمی برای نوشیدن آماده است. در این روش دم‌آوریِ قهوه ابزارهایی مانند کمکس و دستگاه‌های قهوه‌ساز خانگی استفاده می‌شوند. در شیوه‌ی غوطه‌وری که عموماً از ابزار فرنچ‌پرس استفاده می‌شود، با ریختن مستقیم آب داغ برروی دانه‌های قهوه و غوطه‌ور شدن دانه‌ها در آب و سپس صاف کردن آن پس از گذشت چند دقیقه قهوه آماده می‌شود.
نقاط قوت:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • · بسته بندی در اتمسفر اصلاح شده (MAP)
 • · پایداری رایحه قهوه (Aroma Keep)
 • · قهوه‌ی تازه برشت (Fresh Roasted Coffee)

[/wpsm_list]
مشخصات محصول

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۲۵۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۲۶۰ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۲۹×۹×۵ سانتی‌متر
 • نوع بسته بندی: کیسه‌ای

[/wpsm_list]
سایر توضیحات:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • · بسته بندی: پاکت آلومینیومی
 • · فناوری بسته بندی – MAP: بسته بندی شده در اتمسفر اصلاح شده
 • · کشور سازنده: ایران
 • · گواهی نامه‌ها: HACCP, ISO2200, ISO 9001, HALLAL
 • · میزان کافئین: کم
 • · درجه‌ی برشته کاری: میان برشت
 • · درجه‌ی آسیا: متوسط
 • · گونه: عربیکا
 • · نوع: ترکیبی

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

قهوه اسپرسو بن مانو آرتیمان وزن ۲۵۰ گرم

قهوه اسپرسو بن مانو مدل آرتیمان وزن 250 گرم

Fresh Roast: تمام دانههای قهوه تازه‌برشت هستند.- Signature Blend: ترکیب اختصاصی بن‌مانو حاصل مشارکت و مشاوره‌ی متخصصین جهانی.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/be7c04a0-0501-40f8-9bdf-c1551f8677f0″ icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


ویژگی‌های‌ قهوه‌ی اسپرسوی آسیب اشده‌ی آرتیمان: ۷۰% دانه‌های قهوه‌ی اسپرسوی آرتیمان عربیکا با خاستگاه آمریکای لاتین و آفریقا بوده و ۳۰% دیگر روبوستا با خاستگاه هند است. اسیدیته‌ی این قهوه ملایم و کف (Crema) آن بالا است. عطر و طعم پیچیده‌ی مرکباتی و کاکائویی این ترکیب قابل حس است. Aroma Keep: مکانیزمی که با ممانعت از ورود هوا به داخل بسته‌بندی پایداری رایحه‌ی قهوه را تضمین می‌کند. نوع بسته بندی این قهوه، بسته‌بندی در اتمسفر اصلاح‌شده (MAP) است. در این تکنولوژی بسته‌بندی از اکسید شدن قهوه جلوگیری شده و زمان ماندگاری به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد؛ لذا محصول تازه و معطر باقی می‌ماند.Fresh Roast: تمام دانه‌های قهوه تازه‌برشت هستند. Signature Blend: ترکیب اختصاصی بن‌مانو حاصل مشارکت و مشاوره‌ی متخصصین جهانی.
نقاط قوت:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • · تازه برشت
 • · بسته بندی در اتمسفر اصلاح شده (MAP)

[/wpsm_list]

مشخصات محصول:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۲۵۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۲۶۰ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۲۹×۹×۵ سانتی‌متر
 • نوع بسته بندی: کیسه‌ای

[/wpsm_list]
سایر توضیحات:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • · بسته بندی: پاکت آلومینیومی
 • · گواهی نامه‌ها: HACCP, ISO 2200, ISO 9001, HALLAL
 • · کشور سازنده: ایران
 • · میزان کافئین: قوی
 • · درجه برشته کاری: میان- تیره برشت
 • · درجه‌ی آسیاب: ریز
 • · گونه: ترکیب عربیکا و روبوستا

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

قهوه علی کافه مدل Black Gold

قهوه علی کافه مدل Black Gold

این محصول در وزن ۵۰۰ گرمی و بسته‌بندی زیبا و مستحکم عرضه شده‌است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/0d4a1f89-9a57-4015-b80c-034bcbf1e79c” icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


قهوه علی کافه مدل بلک گلد ، مناسب دوستداران قهوه تلخ و غلیظ است و ۴۰ عدد ساشه قهوه در هر بسته بندی قهوه علی کافه وجود دارد. این قهوه از پرفروش ترین قهوه‌های بازار می‌باشد و اکثر خریداران، خرید دوباره آن را پیشنهاد داده‌اند. فاقد شکر و پودر خامه بوده و فقط شامل قهوه خالص به همراه عصاره جینسینگ و گیاه تونکات است. این میکس موجب می شود تا این قهوه فوری عطر و طعم خاصی را برای قهوه دوستانی که به دنبال طعمی متفاوت و جدید هستند را به ارمغان بیاورد.

بازگشت به منو ↑

قهوه فوری کوپا مدل کونیگ مقدار ۱۷۰ گرم

قهوه فوری کوپا مدل کونیگ مقدار 170 گرم

این نوع قهوه فوری روی کاهش وزن و لاغری تاثیر دارد. حتی می‌تواند روی موها و پوست صورت نیز تاثیری مثبت داشته باشد.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/15755053-a5b1-4d18-bda1-0f37fb446921″ icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


قهوه فوری به‌صورت خشک در بسته‌بندی مناسب عرضه می‌شود و نیازی به استفاده از ظرفی مخصوص یا دم کشیدن نیست. قهوه فوری کوپا مدل کونیگ مقدار ۱۷۰ گرم محصولی سریع و آماده است که تنها با داشتن یک فنجان آب گرم حاضر می‌شود. قهوه خواص زیادی دارد مخصوصا اگر تلخ باشد.این نوع قهوه فوری روی کاهش وزن و لاغری تاثیر دارد. حتی می‌تواند روی موها و پوست صورت نیز تاثیری مثبت داشته باشد. شما می‌توانید همیشه این شیشه را در محل کار یا بیرون همراه داشته و قهوه درست کنید. کافئین موجود در این محصول نیز به شما کمک می‌کند در طول روز سرحال‌تر باشید. همچنین انواعی از ویتامین‌های B را به بدن شما می‌رساند. قهوه فوری کوپا مدل کونیگ از بهترین دانه‌های قهوه تهیه شده و ارزش غذایی بالایی دارد.
مشخصات محصول:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۱۷۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۵۹۰ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۱۷×۸×۸ سانتی‌متر

[/wpsm_list]
سایر توضیحات:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • · تهیه شده از بهترین دانه‌های قهوه
 • · حاوی ۱۷۰ گرم نسکافه برای تهیه ۸۵ فنجان نسکافه

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

قهوه نورسکا بن مانو مدل ۰۹AM

قهوه نورسکا بن مانو مدل 09AM

قهوه‌ی نورسکا بُن‌مانو چیزی نیست جز قهوه‌ی دمی در کیسه‌ای که با عبور آب از آن، فنجان قهوه‌ی شما را آماده می‌سازد.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/00877455-dfd7-47ad-a8fc-58c346d14937″ icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


قهوه‌ی نورسکا «بُن‌مانو» با ایده‌ای نو، صبحی با انرژی و شاداب برای شما می‌سازد. شاید برای شما هم این محصول جدید است. قهوه‌ی نورسکا بُن‌مانو چیزی نیست جز قهوه‌ی دمی در کیسه‌ای که با عبور آب از آن، فنجان قهوه‌ی شما را آماده می‌سازد. طرز استفاده‌ از قهوه‌ی دمی نورسکا بُن‌مانو بسیار آسان است. کافی است آن را از بسته‌بندی خارج کرده و نگهدارنده‌ی کاغذی آن را در لبه فنجان یا ماگ قرار دهید، سپس آب داغ را به آرامی روی قهوه بریزید.
قهوه‌ی دمی بُن‌مانو چیزی متفاوت از قهوه‌‌ی فوری است، اما زمان آماده‌شدن آن مانند قهوه‌ی فوری بسیار کم است. این قهوه، ترکیبی از قهوه‌های عربیکا و روبوستاست که میزان برشتگی آن متوسط است. قهوه‌ی نورسکا ۰۹AM، به دلیل دارا بودن کافئین زیاد نوشیدنی مناسبی برای شروع یک روز خوب به‌شمار می‌رود، همان‌گونه که خود بُن‌مانو هم پشت نام این محصول ساعت ۹ صبح را اضافه کرده است و این موضوع را تایید می‌کند! نکته جالب این است بُن‌مانو برای ساعت دیگر شبانه‌روز مانند ۲ بعد از ظهر، ۶ عصر و ۸ شب به همین شکل قهوه‌ی دمی تولید کرده‌است.
مشخصات محصول:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۶۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۷۰ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۱۰×۱۲×۶ سانتی‌متر

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

کافه لاته اسپانه مدل Caramel مقدار ۲۵۰ گرم

کافه لاته اسپانه مدل Caramel مقدار 250 گرم

کافه لاته اسپانه مدل Caramel، محصولی است با طعم شیر قهوه کاراملی که دارای طعم مطبوعی با آب داغ و یا شیر داغ می باشد.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/11a8f5f7-ec72-4a41-8bd9-38210d23ce15″ icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


کافه لاته مدل Caramel، محصولی با طعم شیر قهوه کاراملی که دارای طعم مطبوعی با آب داغ یا شیر داغ می‌باشد. به ازای یک لیوان آب داغ، حداقل سه و نیم قاشق غذاخوری( معادل ۲۵ گرم) پودر استفاده شود.
مشخصات محصول:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۲۵۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۲۶۰ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۶×۸×۱۸ سانتی‌متر

[/wpsm_list]

بازگشت به منو ↑

قهوه فوری کلاسیک مولتی کافه مقدار ۱۰۰ گرم

قهوه فوری کلاسیک مولتی کافه مقدار 100 گرم

همان‌طور که می‌دانید قهوه فوری کلاسیک مولتی کافه، قهوه خالص است که فقط فوری سازی شده و فاقد مواد افزودنی است.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/f90be70b-175f-4690-9be1-bfdd6ae6679b” icon=”link” class=”” border_radius=”5px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


می‌توانید عطر و بوی شامه نواز یک فنجان قهوه را به‌راحتی با « قهوه فوری کلاسیک» حس کرد. این محصول ۱۰۰ گرمی توسط برند ایرانی و باکیفیت « مولتی کافه» در یک بسته‌بندی ۱۰۰ گرمی آماده‌ی عرضه به دوستداران قهوه است. همان‌طور که می‌دانید قهوه فوری کلاسیک مولتی کافه، قهوه خالص است که فقط فوری سازی شده و فاقد مواد افزودنی است. شما می‌توانید آن را با «کریمر» و یا شکر مخلوط‌ کنید. همان‌طور که می‌دانید قهوه خالص کالری ندارد. بنابراین اگر آن را به‌صورت خالص مصرف می‌کنید، نگرانی بابت کالری آن نباشید. مولتی کافه یک نام تجاری از شرکت «صنایع قهوه پارت سازان» است که تنها تولیدکننده قهوه فوری در ایران و بزرگ‌ترین تولیدکننده در سطح خاورمیانه است. این مرکز در سال ۱۳۸۸ کارش را به‌صورت رسمی شروع کرده است.
مشخصات محصول:

[wpsm_list type=”check” darklink=”1″ gap=”small”]

 • وزن: ۱۰۰ گرم
 • وزن بسته بندی: ۴۰۲ گرم
 • ابعاد بسته بندی: ۱۳.۵×۸×۸ سانتی‌متر
 • ارزش غذایی محصول در هر ۱۵۰ میلی‌لیتر:
 • · انرژی: ۳ کیلوکالری
 • · فاقد قند، چربی، نمک و اسیدهای چرب ترانس

[/wpsm_list]

تفاوتی ندارد که چه نوع قهوه‌ای را انتخاب می‌کنید، عربیکا یا روباستا، مهمترین بخش خرید شما، تاریخ رست و تاریخ آسیاب قهوه است. این ۲ مورد بیشترین تأثیر را بر عطر، طعم و مزه قهوه دارند. با کمک راهنمای خرید قهوه که در این مقاله به آن اشاره کردیم، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. از هر نوع نوشیدنی قهوه –از اسپرسو گرفته تا لاته و موکا و کاپوچینو و … – که خوشتان آمده، براحتی می‌توانید دستگاه آن را خریداری کنید و خودتان در خانه و محل کار قهوه درست کنید. شما موقع خرید قهوه به چه نکاتی توجه می‌کنید؟

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

   اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!