رفتن به نوار ابزار

آموزش زبان کره ای و معرفی روش های یادگیری زبان کره ای

یادگیری زبان کره ای، چالشی برای مهاجرت یا تصدی یک شغل

ما اهداف متفاوتی برای یادگیری یک زبان خارجی داریم. زبان‌هایی که از دید برخی سخت و برای برخی آسان هستند. به نظر شما یادگیری زبان کره ای کار آسانی است؟

 یادگیری اصولی زبان کره‌ ای

منابع آموزشی و کمک آموزشی برای یادگیری اصولی زبان کره‌ای به شما معرفی می‌کنیم. اما ابتدا برای شما که مجذوب این زبان شده‌اید اندکی از تاریخچه شکل‌گیری آن می‌گوییم.

تعداد افرادی که مایل به یادگیری این زبان هستند خیلی کم است و به همین دلیل ممکن است تعداد آموزشگاه‌ها‌ی زبان کره‌ای خیلی کمتر از آموزشگاه‌های زبان انگلیسی و فرانسوی باشد. در این شرایط شاید شما بخواهید علاوه بر حضور در دوره‌های آموزشی در خانه و به صورت خودآموز (Self-Study) هم شروع به یادگیری کنید. به همین دلیل ما در این مقاله منابع آموزشی و کمک آموزشی برای یادگیری اصولی زبان کره‌ای به شما معرفی می‌کنیم. اما ابتدا برای شما که مجذوب این زبان شده‌اید اندکی از تاریخچه شکل‌گیری آن می‌گوییم.

تاریخچه زبان کره‌ ای

تاریخچه زبان کره‌ ای

قبل از اختراع الفبای کره ای یا همان هانگول، کره‌ای‌ها از کاراکترهای چینی به نام هانجا برای نوشتن استفاده می‌کردند

تاریخ برای همه ما جذاب است. برای کسانی که مشتاق یادگیری زبان هستند، تاریخ شکل‌گیری آن زبان نیز می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. زبان دو کشور کره شمالی و کره جنوبی، هانگول یا زبان کره‌ای است. حدود ۸۰ میلیون نفر از مردم در کشورهایی چون چین، ژاپن، استرالیا، کانادا، برزیل، امریکا و شوروی سایق به این زبان صحبت می‌کنند. در زبان کره‌ای حدود ۳۵ درصد واژه‌های اصیل کره‌ای و در حدود ۶۰ درصد واژه‌های چینی کره‌ای وجود دارد. ۵ درصد باقیمانده نیز شامل واژه‌هایی است که از زبان انگلیسی گرفته شده‌اند.
ریشه ‌های شکل‌ گیری زبان کره ای نامشخص است، اما برخی معتقدند که این زبان مانند زبان‌های مغولی، تونگوزی، ترکی و ژاپنی از خانواده زبان‌های آلتایی است. اما امروزه این موضوع زیاد مورد پذیرش نیست و ریشه زبان کره‌ای را از زبان‌های دراویدی جنوب هند و سریلانکا می‌دانند. البته برخی هم معتقدند که این زبان از خانواده زبان‌های اترونزیایی است. به همین دلیل است که می‌گوییم ریشه شکل‌گیری این زبان مشخص نیست.
الفبای هانگول یا الفبای زبان کره ای حدود ۴۰۰ سال پیش و در زمان سلطنت پادشاه سه جونگ ابداع شد. این الفبا به این جهت طراحی شد که مردم کره حدود ۱۵ قرن مشکلات زیادی در ارتباطات اجتماعی و زبانی داشتند. قبل از اختراع الفبای کره ای یا همان هانگول، کره‌ای‌ها از کاراکترهای چینی به نام هانجا برای نوشتن استفاده می‌کردند. استفاده از این الفبا بیشتر در بین مردم قسمت شمالی کره رواج داشت. زبان‌های کره‌ای و ژاپنی بر پایه چند هجا هستند در حالی که زبان چینی بر پایه تک هجا است. همین موضوع باعث شده بود که کره‌ای‌ها برای استفاده از این زبان در زندگی روزمره به مشکل بخورند چرا که برای بسیاری از افراد یادگیری این کاراکترها دشوار بود.
جالب است بدانید که در سال ۱۹۵۰ کره شمالی به کره جنوبی حمله کرد و رسماً جنگ آغاز شد. پس از گذشت ۳ سال پیشروی و عقب نشینی از هر دو طرف، جنگ به بن بست رسید اما معاهده این صلح موقت در سال ۱۹۵۳ هرگز توسط کره جنوبی امضا نشد و از نظر حقوقی هر دو کشور کره شمالی و کره جنوبی هنوز در جنگ هستند! و اکنون کره جنوبی از نظر رشد اقتصادی رتبه دوم جهان را در ۴ دهه اخیر داشته است.

چه تفاوتی میان زبان‌های کره ای، چینی و ژاپنی وجود دارد؟

همه کسانی که می‌خواهند زبان کره ای، چینی و ژاپنی را بیاموزند، ممکن است این سوال برایشان پیش بیاید که این سه زبان از لحاظ نوشتار و گفتار شبیه هم هستند، پس چه تفاوت‌هایی می‌توانند با هم داشته باشند؟
تفاوت از نظر شکل کاراکتر: زبان چینی یک زبان پیچیده است، اما روش بسیار ساده‌ای برای شناسایی کاراکترهای این زبان وجود دارد و آنهم اینکه، کاراکترهای زبان چینی مربع شکل هستند و منحنی ندارند. در حالیکه کاراکترهای ژاپنی بیشتر گرد و منحنی به نظر می‌رسند.
تفاوت از نظر بصری: از نظر بصری زبان ژاپنی و کره‌ای تراکم بیشتری نسبت به زبان چینی در نوشتار دارند.
تفاوت از نظر اشکال هندسی: در کاراکترهای زبان کره‌ای از شکل دایره استفاده شده است و در زبان چینی و ژاپنی چنین شکل هندسی وجود ندارد.
تفاوت از نظر جهت نوشتن: در زبان چینی بعد از انقلاب فرهنگی کاراکترها به صورت افقی نوشته می‌شوند در حالی که در زبان ژاپنی و کره‌ای، کاراکترها از بالا به پایین نوشته می‌شوند.

معرفی بهترین کتاب های آموزشی و کمک آموزشی برای یادگیری زبان کره ای

برای اینکه بتوانیم منبع مناسبی برای یادگیری انتخاب کنیم باید با نحوه آموزش و آنچه که بعد از خواندن کتاب بدست می‌آوریم آشنا شویم. ما در ادامه چند نمونه کتاب آموزشی و کمک آموزشی برای یادگیری زبان کره‌ای به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی بهترین کتاب های آموزشی و کمک آموزشی برای یادگیری زبان کره ای

کتاب‌ها از مهمترین منابع آموزشی برای یادگیری زبان‌های خارجی هستند و به دو دسته آموزشی شامل کتاب‌های درس و تمرین و کمک آموزشی شامل کتاب لغات و گرامر تقسیم می‌شوند. برای اینکه بتوانیم منبع مناسبی برای یادگیری انتخاب کنیم باید با نحوه آموزش و آنچه که بعد از خواندن کتاب بدست می‌آوریم آشنا شویم. ما در ادامه چند نمونه کتاب آموزشی و کمک آموزشی برای یادگیری زبان کره‌ای به شما معرفی می‌کنیم.

مجموعه کتاب‌های آموزش زبان کره ای Sejong Hangugeo

این مجموعه آموزشی مطابق با استانداردهای مورد تأیید سفارت کره طراحی و تدوین شده‌ است. بوسیله این کتاب می‌توانید هر ۴ مهارت لازم شامل مهارت نوشتاری، مهارت خواندن، مهارت گفتاری و مهارت شنیداری را آموزش ببینید. دایره واژگان شما کامل خواهد شد و بر گرامر، درک مطلب و جمله‌سازی مسلط می‌شوید.

کتاب آموزش زبان کره ای Korean for Foreigners

این کتاب برای کسانی طراحی شده که زبان مادری آن‌ها کره‌‌ای نیست و مناسب زبان‌آموزان سطح مقدماتی و مشتمل بر ۲۸۳ صفحه است. با مطالعه این کتاب می‌توانید الفبا، لغات، گرامر، درک مطلب، جمله‌سازی و ساختار آن را آموزش ببینید. در انتهای هر درس به منظور یادگیری بیشتر یک سری تمرین در نظر گرفته شده است.

کتاب آموزش زبان کره ای SKPT: Korean Speaking Easy for Foreigners

این کتاب یه مجموعه آموزش گام به گام زبان کره‌ای است که به زبان انگلیسی تدوین شده است. محتوای اصلی کتاب آموزش لغات، اصطلاحات و مکالمه به زبان کره‌ای است. این کتاب برای زبان آموزان سطح مقدماتی مناسب است.

کتاب آموزش لغات زبان کره ای Korean Words for Beginners

این کتاب شامل ۲۰۰۰ لغت کره‌ ای به انگلیسی است و مشتمل بر ۵۰۴ صفحه می‌باشد. این کتاب لغات بر اساس موضوع طبقه‌بندی شده است و برای آموزش بهتر؛ هر لغت در جمله نیز آمده است. علاوه بر این برای هر لغت، اسم، فعل یا صفت بودن آن نیز درج شده است.

کتاب آموزش گرامر زبان کره ای Korean Grammar

این کتاب یک منبع کمک آموزشی قدرتمند برای یادگیری گرامر زبان کره ای و در ۳۶۷ صفحه طراحی شده است. توضیحات کتاب به زبان انگلیسی است و شامل کلیه نکات گرامری برای آزمون تاپیک ۱ و ۲ است.

کتاب آموزش زبان کره ای You Can Learn Korean

با کمک این کتاب می‌توانید به خوبی الفبای زبان کره ‌ای را آموزش ببینید. علاوه بر این می‌توانید ساختار جمله در زبان کره‌ای را به زبان انگلیسی بیاموزید. این کتاب برای زبان آموزان سطح مبتدی طراحی و تدوین شده است.

کتاب آموزش عبارات عامیانه زبان کره ای Korean Slang

این کتاب شامل عبارات و اصطلاحات عامیانه است که به صورت رسمی و غیررسمی در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مزایای این کتاب لحن محاوره و دوستانه آن است.

کتاب آموزش گرامر زبان کره ای Intermediate Korean: A Grammar & Workbook

این کتاب برای آموزش گرامر زبان کره‌ای برای زبان آموزان سطح متوسط به بالا طراحی و تدوین شده است.

کتاب آموزش زبان کره ای Korean Made Easy

این کتاب یک جلدی و برای آموزش زبان کره‌ای در سطح مقدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مشتمل بر ۱۹۲ صفحه می‌باشد. در این کتاب زبان آموزان می‌توانند تلفظ و نوشتن حروف، تلفظ و نوشتن کلمات و نحوه صحیح ادای آن‌ها را بیاموزند. این کتاب یک فایل صوتی نیز دارد.

کتاب آموزش زبان کره ای Korean Fluency

این کتاب در ۲ جلد طراحی و تدوین شده است. کلمات، گرامر، جملات کاربردی، درک مطلب، لغات مرکب، اصطلاحات و نکات آموزشی همه آن چیزی است که در این کتاب آموزش می‌بینید.

کتاب آموزش زبان کره ای An Illustrated Guide to Korean

این کتاب برای سطوح مقدماتی و متوسطه مناسب است و مشتمل بر ۳۰۷ صفحه تمام رنگی است. در این کتاب می‌توانید همراه با یادگیری لغات و اصطلاحات با فرهنگ کره نیز آشنا شوید. این کتاب به زبان انگلیسی و کره‌ای است و برای آموزش در سفر نیز مناسب است.

معرفی بهترین کتاب‌ های خودآموز زبان کره ای (Self-Study)

در ادامه چند کتاب را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید به صورت خودآموز از آن‌ها استفاده کنید.

کتاب آموزش زبان کره ای به صورت خودآموز My Korean

در این کتاب گرامر، لغات، درک مطلب، لغات مرکب و نکات آموزشی به شیوه‌ای ساده و روان آموزش داده شده است. این مجموعه مشتمل بر ۲ جلد است برای کسانی مناسب است که می‌خواهند از طریق زبان انگلیسی، زبان کره‌ای را آموزش ببینند.کتاب آموزش زبان کره ای به صورت خودآموز Korean from Zero

همانطور که از نامش پیداست در این کتاب گرامر و لغات و اصطلاحات زبان کره‌ای از سطح مبتدی تا پیشرفته آموزش داده شده است. از این کتاب می‌توانید به عنوان یک منبع خودآموز زبان کره ای استفاده کنید چون بدون نیاز به معلم و از طریق زبان انگلیسی براحتی کره‌ای را آموزش می‌بینید. در این کتاب شما با ساختار جملات کره‌ای آشنا شده و با انجام تمرینات می‌توانید اصطلاحات عمومی و روزمره این زبان را آموزش ببینید.

کتاب خودآموز زبان کره ای در ۶۰ روز

این کتاب در ایران و توسط نشر نوین منتشر شده است و شامل مکالمه، گرامر، تمرین و اصطلاحات به زبان کره‌ای است.

معرفی بهترین نرم افزار و اپلیکیشن دیکشنری زبان کره ای

همه ما برای یادگیری یک زبان خارجی به دیکشنری نیاز داریم. اگر همین حالا Korean Dictionary را در Google Play سرچ کنید با انبوهی از دیکشنری‌های متفاوت مواجه می‌شوید. بهترین کار این است که توضیحات هر اپ را بخوانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه به معرفی چند کتاب و اپلیکیشن دیکشنری زبان کره‌ای می‌پردازیم.

اپلیکیشن دیکشنری زبان کره ای Korean Dictionary

این دیکشنری دو زبانه کره‌ای به انگلیسی برای سیستم عامل اندروید طراحی شده و شامل بیش از ۹۴ هزار لغت انگلیسی و ۹۱ هزار لغت کره‌ای است. بعلاوه این دیکشنری شامل ویژگی کلمات، آموزش با بازی و فلش کارت نیز هست.

کتاب دیکشنری کره ای به انگلیسی Periplus Poket Korean Dictionary

این کتاب یک دیکشنری جیبی کره‌ای به انگلیسی و برعکس است. این دیکشنری شامل ۱۲ هزار کلمه و عبارت متداول در زبان کره‌ای و مناسب سفر است.

معرفی بهترین نرم افزارها و اپلیکیشن های آموزش زبان کره ای

نرم افزارها و اپلیکیشن‌ های آموزش زبان کره‌ ای معمولاً به عنوان منابع کمک آموزشی در کنار کتاب‌های آموزشی مورد استفاده زبان آموزان قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی چند نرم افزار برای کامپیوتر و اپلیکیشن برای موبایل می‌پردازیم. در مورد هر کدام توضیحات کوچکی ارائه می‌شود تا بتوانید انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

نرم افزار آموزش زبان کره ای روزتا استون (Rosetta Stone)

این نرم افزار در سراسر دنیا توسط زبان آموزان مورد استفاده قرار می‌گیرد و تقریباً اکثر زبان‌های رسمی را پوشش داده است. روزتا استون کره ای مشتمل بر ۲۵۰ ساعت آموزش تعاملی است و مانند یک معلم خصوصی به شما این زبان را آموزش می‌دهد. Rosetta Stone با بهره گرفتن از تصویر، ویدئو و فایل صوتی تمامی مهارت‌های لازم برای یادگیری شامل لغات، گرامر، جمله‌بندی، ساختار، مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت نوشتاری و مهارت خواندن را به شما آموزش می‌دهد.

نرم افزار آموزش زبان کره ای نصرت

بسته آموزشی زبان کره‌ای نصرت شامل چند DVD است و تأکید آن بر تقویت مکالمات است. مجموعه نصرت تمامی مهارت‌های گویش، تلفظ و مکالمه را پوشش می‌دهد. این نرم افزار شامل ۶۰ درس است.

نرم افزار آموزش زبان کره ای OLC Korean Siftware

این نرم افزار به زبان کره‌ای ایرانی است و شامل کلیه نکات ضروری یادگیری زبان کره‌ای در ۱۰۰ درس است. در هر درس به موضوعات مختلفی پرداخته شده است. این مجموعه یک نرم افزار اینتراکتیو بوده به این مفهوم که تمامی قابلیت‌های نسخه آنلاین مانند تلفظ کلمات ، قابلیت ضبط صدای کاربر و انجام تمرینات توسط زبان آموز را دارد. لازم به ذکر است که می‌توانید تلفظ هر کلمه را با دو سرعت آهسته و سریع گوش دهید. این مجموعه در سطح مقدماتی است و تمامی مهارت‌ها مانند یادگیری لغت، گرامر، جمله‌بندی، ساختار، مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت خواندن و مهارت نوشتن را در شما تقویت می‌کند.

نرم افزار آموزش زبان کره ای پیمزلر (Pimsleur)

این مجموعه شامل یک سری ۶۰ تایی از فایل‌های صوتی ۳۰ دقیقه‌ای و در سطح مبتدی طراحی و تدوین شده است. در این نرم افزار تنها با شنیدن زبان کره‌ای آموزش داده می‌شود. سیستم آموزش پیمزلر بر اساس پیش‌بینی، یادآوری با فاصله و تدریجی، کلمات کلیدی و یادگیری به صورت طبیعی تدوین شده است. لازم به ذکر است که برای رفتن به درس بعدی باید حداقل ۸۰ درصد از کلمات، جملات و عبارات هر درس را به درستی تلفظ کنید. هدف از این سیستم بهبود مهارت مکالمه و شنیداری زبان آموزان است.

نرم افزار آموزش زبان کره ای برای مبتدیان Book2

این مجموعه به زبان فارسی است و دروس در آن طبقه‌بندی شده‌اند. این نرم افزار شامل ۱۰۰ درس است و از لحاظ ساختاری مشابه نرم افزار نصرت است. در نرم افزار Book2، تعداد ۶۰ درس برای آموزش لغات و ۴۰ درس برای آموزش گرامر در نظر گرفته شده است. فایل‌های صوتی این مجموعه به دو صورت کره‌ای به فارسی و فارسی به کره‌ای ارائه شده‌اند. موضوعات درس‌ها معمولاً موضوعات کابردی در زبان کره‌ای هستند.

مجموعه ویدئویی آموزش زبان کره ای Real Develop Korean

این مجموعه توسط سایت Real Develop Korean تهیه و تدوین شده و شامل ۱۰ ویدئوی آموزشی است که با نمایش متن همراه با صدای یک فرد بومی و نیتیو کره تلاش می‌کند اصلی‌ترین مباحث زبان کره‌ای را به زبان آموزان آموزش دهد. بعلاوه در این ویدئوها لغات و عبارات کره‌ای با تصاویر و به همراه تلفظ صوتی کره‌ای و فارسی نمایش داده می‌شوند. این مجموعه ویدئویی شامل بیش از ۷۰ دقیقه آموزش تصویری زبان کره‌ای است و بیشتر برای زبان آموزانی مناسب است که در ابتدای مسیر یادگیری هستند.

اپلیکیشن یادگیری زبان کره ای Luv Lingua

این اپلیکیشن مشتمل بر بیش از ۲۰۰ درس است که در آن به آموزش واژگان جدید، گرامر، جمله‌بندی و ساختار پرداخته شده است. این اپ تلاش کرده تا با بازی‌های انیمیشنی زبان کره‌ای را به زبان آموزان آموزش دهد. بعلاوه این اپ شامل آزمون تصویری، بازی حافظه، آزمون صوتی و آزمون‌های تستی و حدس کلمات است. با کمک این اپ می‌توانید هر ۴ مهارت لازم برای یادگیری زبان کره‌ای شامل مهارت نوشتن، مهارت خواندن، مهارت شنیداری و مهارت گفتاری را در خود تقویت کنید. Luv Lingua شامل مکالمات روزانه و بسیاری از کلمات و عباراتی است که در موقعیت‌های مختلف برای مکالمه با افراد به کمک‌ شما خواند آمد. دیکشنری این اپلیکیشن شامل عباراتی برای اعداد، سرگرمی، خرید، اعضای بدن، رنگ‌ها، کشورها، لباس‌ها، غذا، حمل و نقل، سفر، آب و هوا و کسب و کار است. در ضمن این اپ قابلیت استفاده به صورت آفلاین را نیز دارد و برای گوشی با سیستم عامل اندروید طراحی و ارائه شده است.

اپلیکیشن یادگیری زبان کره ای روزتا استون (Rosetta Stone)

متد روزتا استون بر تکرار کلمات و جمله‌ها استوار است. این اپ با استفاده از تصویر و ویدئو تلاش می‌کند تا با بکار گرفتن حافظه تصویری زبان آموز به او زبان کره‌ای را آموزش دهد. با استفاده از این مجموعه تمامی مهارت‌های لازم برای تسلط بر زبان کره‌ای شامل مهارت گرامر، لغات، جمله‌بندی، ساختار، مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت خواندن و مهارت نوشتن را به خوبی آموزش می‌بینید. یکی از مزایای این اپ تشخیص صدای کاربر است، تا زمانی که کلمه یا جمله را به درستی تلفظ نکنید وارد مرحله بعد نخواهید شد. تنها مشکل اینجاست که باید دروس از مرحله دوم به بعد را خریداری کنید.

معرفی بهترین فیلم های کره ای

یکی از روش‌های که می‌توانید دایره لغات و مهارت شنیداری خود را بهبود دهید، دیدن فیلم و سریال به زبان اصلی است. خوبی تماشای فیلم به زبان اصلی این است که هم سرگرم می‌شوید و لذت می‌برید و هم با نحوه مکالمه به زبان محاوره کره ای آشنا می‌شوید. البته یک موضوع را فراموش نکنید که سطح مکالمه افراد باید در سطح زبان شما باشد. اگر کلمات خیلی سخت و دیالوگ‌ها دشوار باشند از دیدن فیلم پشیمان خواهید شد. اما با انتخاب یک فیلم مناسب در سطح خودتان نه تنها کلمات جدیدی می‌آموزید بلکه تماشای فیلم را جزو برنامه روتین و همیشگی یادگیری زبان خود قرار می‌دهید. در ادامه به معرفی چند فیلم سینمایی و سریال به زبان کره‌ای می‌پردازیم.

یادگیری زبان کره ای با فیلم انگل

فیلم سینمایی انگل، Gisaenghung

این فیلم در ژانر کمدی سیاه و هیجانی قرار می‌گیرد. فیلم سینمایی انگل رتبه اول را در سال ۲۰۱۹ در کره جنوبی کسب کرده و بیش از ۱۲۰ میلیون دلار فروش داشته است. علاوه بر این، انگل برنده جایزه نخل طلایی فیلم کن در سال ۲۰۱۹ و نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان شده است. فیلم سینمایی انگل داستان پرنوسان خانواده‌ای فقیر است که با حیله‌گری می‌خواهند کارگر خانواده‌ای ثروتمند شوند.

فیلم سینمایی کیم جی یانگ متولد ۱۹۸۲، ۸۲ Nyeonsaneng Kimjiyoung

ژانر این فیلم درام است. داستان فیلم به پویایی جنسیت‌ها در جامعه کره می‌پردازد. با توجه به داستان فیلم بحث‌های جنجالی و سیاسی بیشتر از هر فیلم دیگری در کره حول این فیلم شکل گرفته است. کیم جی یانگ متولد سال ۱۹۸۲ بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است.

فیلم سینمایی لانه مرغ مگس خوار، Beol Sae

ژانر این فیلم درام و عاشقانه است. فیلم لانه مرغ مگس خوار داستان یک دختر ۱۴ ساله است که در خانواده‌ای سطح پایین زندگی می‌کند و زندگی خود را نامرئی و صامت می‌گذراند. داستان فیلم در سال ۱۹۹۴ رخ داده است. در این فیلم شخصیت اول داستان به مرغ مگس خوار تعبیر شده که از گلی به گل دیگری می‌رود و به دنبال عصاره زندگی است.

فیلم سینمایی شغل پرخطر، Geukan Jigeop

این فیلم در ژانر کمدی اکشن قرار می‌گیرد. شغل پرخطر دومین فیلم پر بازدید در تاریخ کره است و تقریباً یک سوم مردم کره جنوبی آن را دیده‌اند. داستان فیلم درباره یک گروه ۵ نفره از کارآگاهان کره‌ای دایره مواد مخدر است. آن‌ها در ماموریت خود برای اینکه هویت‌شان فاش نشود یک رستوران مرغ سوخاری خریداری کرده و مشغول به کار می‌شوند. با رسپی‌های سری یکی از کارآگاهان، رستوران به سرعت به شهرت می‌رسد. با شلوغ شدن رستوران گروه کارآگاهان مجبور می‌شوند هم رستوران را بچرخانند و هم ماموریت اصلی خود یعنی دستگیری اعضای یک شبکه قاچاق دارو را انجام دهند.

فیلم سینمایی پول، Don

ژانر این فیلم درام، جنایی، هیجانی است. فیلم پول داستان یک فروشنده سهام جوان است که درگیر نقشه یک معامله مرموز می‌شود. یک مأمور نظارت بر معاملات که بسیار کله‌شق است از این نقشه خبردار شده و بازی موش و گربه شروع می‌شود.

فیلم سینمایی خروج، Ek si Teu

این فیلم در ژانر کمدی و اکشن قرار می‌گیرد. در فیلم سینمایی خروج، یک ابر متشکل از گاز سمی وارد شهر سئول می‌شود و نقش‌های اول داستان باید با استفاده از مهارت‌های صخره‌نوردی خود به بلندترین و امن‌ترین مکان ممکن برسند. فیلم خروج در سال ۲۰۱۹ سومین فیلم پر فروش کره بود.

فیلم سینمایی فرزندی دیگر، Mi Seong Nyeon

این فیلم در ژانر درام و خانوادگی قرار می‌گیرد. در فیلم سینمایی تولدی دیگر، دو نوجوان خانواده کره‌ای متوجه می‌شوند که پدر و مادرشان با یکدیگر رابطه نامشروع دارند و در ادامه مشکلاتی پیش می‌آید.

فیلم سینمایی تولد، Saeng il

این فیلم در ژانر درام، تراژدی، خانوادگی قرار می‌گیرد. فیلم سینمایی تولد بر اساس پیامدهای احساسی فاجعه غرق شدن یک کشتی کره‌ای با ۳۰۴ سرنشین در سال ۲۰۱۴ تولید شده است.

فیلم سینمایی شاهد بیگناه، Jeungin

این فیلم با یک جنایت شروع می‌شود. موضوع از این قرار است که پس از مرگ کارفرمای مسن و افسرده، مستخدم خانه این فرد متهم به قتل او می‌شود. تنها شاهد این جنایت دختری ۱۵ ساله با اختلال اوتیسم است.

فیلم سینمایی گانگستر، پلیس و شیطان، Ak In Jeon

داستان این فیلم اکشن در رابطه با همکاری رئیس یک گروه خلافکاری با یک کارآگاه پلیس برای دستگیری یک قاتل سریالی است.

فیلم سینمایی پسران بد: سیطره هرج و مرج، Nappeun Nyeoseok Deul: Deo Mubi

این فیلم سینمایی یک فیلم اکشن است و نقش‌های اول آن گروهی از جنایتکاران هستند که برای به دام انداختن یکی از سرکرده‌های یاکوزا استخدام شده‌اند. در بخشی از فیلم یک جریان ضد ژاپنی وارد داستان می‌شود که همین موضوع تماشای این فیلم را برای بینندگان کره‌ای بسیار جذاب کرده است.

نکاتی برای یادگیری زبان کره ای در خانه به روش خودآموز (Self-Study) یا در آموزشگاه

ما در این مقاله منابع بسیاری را برای یادگیری زبان کره‌ای معرفی کردیم اما داشتن این منابع کافی نیست و باید به درستی از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که در کنار مطالعه منابع آموزشی و کمک آموزشی به پیشرفت شما در یادگیری زبان کره‌ای بسیار کمک می‌کنند.

یک هدف برای خود تعیین کنید

نه تنها برای زندگی، کار و آینده خود باید هدف داشته باشیم بلکه با تعیین هدف برای تسلط بر زبان کره‌ای می‌توانیم مسیر یادگیری را راحتتر طی کنیم. وقتی برای خود هدف تعیین می‌کنید می‌توانید منابع آموزشی و کمک آموزشی، زمانی که برای مطالعه اختصاص می‌دهید و حتی هزینه‌ای که می‌خواهید صرف کنید را نیز مشخص کنید. در ادامه چند نمونه از اهداف آورده شده است.

قصد مسافرت تفریحی به کره را دارید
قصد مهاجرت کاری و تحصیلی به کره را دارید
قصد ماموریت کاری به کره را دارید
قصد دارید در یک شرکت کره‌ای استخدام شوید و …
زبان گوشی خود را به زبان کره‌ای تغییر دهید
زبان همه گوشی‌ها به صورت پیش‌فرض انگلیسی است، پس اولین کاری که می‌کنید این است که زبان گوشی خود را از انگلیسی به کره‌ای تغییر دهید. با این کار هر لحظه که گوشی را در دست می‌گیرید با زبان کره‌ای سروکار دارید.
هر روز زمان مشخصی را برای یادگیری زبان کره‌ای اختصاص دهید
اگر می‌خواهید به صورت اصولی و منظم آموزش ببینید باید هر روز یک زمان مشخص را برای یادگیری زبان کره‌ای اختصاص دهید. به این زمان تعهد داشته باشید و حتی یک روز را هم از دست ندهید. احساس تعهد همراه با هدف، موتور محرک شما برای حرکت در مسیر یادگیری زبان خارجی است. این زمان می‌تواند بین ۱ تا ۴ ساعت متغیر باشد و بیشتر به زمان خالی شما در طول روز برمی‌گردد.
فیلم سینمایی و سریال به زبان کره‌ ای تماشا کنید
ما در این مقاله به فیلم‌های سینمایی بسیاری اشاره کردیم و توضیحاتی در مورد هر کدام دادیم، با مطالعه این توضیحات فیلم در ژانر مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را طبق اصولی که در ادامه اشاره می‌کنیم تماشا کنید.

روش اصولی تماشای فیلم برای یادگیری زبان کره‌ای

برای یادگیری زبان کره‌ای در زمان فیلم دیدن، باید طبق اصولی عمل کنید. یکی از بهترین متدها برای تماشای فیلم این است که هر فیلم یک ساعته را به ۴ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای تقسیم کنید. در هر مرحله تنها یک بخش ۱۵ دقیقه‌ای را تماشا کنید و سعی کنید این روند را حفظ کرده و به خاطر داستان جالب فیلم ترغیب نشوید بیشتر از ۱۵ دقیقه را ببینید. هدف از این روش تقسیم‌بندی این بوده که بخش‌ها کوتاه باشند و در نتیجه زبان آموز بتواند بر روی یادگیری زبان خارجی تمرکز کند.

ابتدا فیلم را با زیرنویس کره ای تماشا کنید و همزمان با این کار، کلمات جدیدی که می‌شنوید را در یک برگه یادداشت کنید. در همان لحظه معنی کلمه را از دیکشنری نبینید و سعی کنید معنی هر لغت را با توجه به داستان فیلم و موقعیت‌ها حدس بزنید. اگر نتوانستید این کار را بکنید اصلاً نگران نباشید چون می‌توانید از دیکشنری استفاده کنید. با رسیدن به دقیقه ۱۵ هر بخش، لغات جدیدی که در برگه یادداشت کرده بودید را مرور کنید، حالا دوباره همان بخش ۱۵ دقیقه‌ای را از اول تماشا کنید. در این مرحله اصلاً به برگه لغات جدید نگاه نکنید. بهترین کار این است که قبل و بعد از تماشای هر بخش ۱۵ دقیقه‌ای این کار را انجام دهید.

خوبی این روش این است که نیازی به حفظ کردن واژه‌ها نیست چون با مرور چند باره لغات قبل و بعد از هر بخش ۱۵ دقیقه‌ای و دیدن دوباره همان بخش، این لغات براحتی به حافظه بلندمدت شما منتقل خواهند شد. در این مرحله همان بخش ۱۵ دقیقه اول که با زیرنویس کره‌ای دیده بودید را بدون زیرنویس تماشا کنید. اگر هنوز کلمه‌ای برای شما ناآشنا است می‌توانید از برگه لغات خود کمک بگیرید، فقط این کار را زیاد تکرار نکنید.
یکی از سرگرمی‌های این روش این است که می‌توانید دیالوگ‌ها را همراه با بازیگران تکرار کنید تا مهارت شنیداری و مهارت گفتاری شما تقویت شود.

  • موسیقی به زبان کره‌ ای گوش دهید

هر روز به موسیقی به زبان کره‌ای گوش دهید و تلاش کنید قبل از خواب نیز این کار را انجام دهید. برای خواندن لیریک یا متن آهنگ می‌توانید از اپلیکیشن‌های پخش موسیقی استفاده کنید. یکی از این اپ‌ها Musixmatch است. این اپ در حالت آنلاین می‌تواند متن آهنگ یا لیریک را به اکثر زبان‌های زنده دنیا نمایش دهد. اگر در ابتدای مسیر یادگیری هستید می‌توانید از قابلیت ترجمه این اپ نیز استفاده کنید. با این قابلیت در زیر هر سطر از آهنگ به زبان کره‌ای می‌توانید ترجمه آن به زبان فارسی را هم ببینید. بعد از مدتی این قابلیت را غیرفعال کنید تا به خواندن متن آهنگ به زبان کره‌ای عادت کنید.

  • پادکست به زبان کره ای گوش دهید

کانال‌های پادکست معمولاً به موضوعات متنوعی می‌پردازند پس هر موضوعی که مورد علاقه‌تان است را انتخاب کنید تا از گوش دادن به آن لذت ببرید. سعی کنید هر روز حداقل به یک پادکست گوش دهید.

  • کتاب داستان کوتاه بخوانید

کتاب‌های داستان کوتاه جزو منابع کمک آموزشی همراه با سرگرمی است. سعی کنید کتابی خریداری کنید که دارای فایل صوتی است به این ترتیب همزمان با خواندن کتاب می‌توانید به فایل صوتی که توسط افراد بومی و نیتیو کره‌ای ضبط شده است گوش دهید. با این کار مهارت خواندن و مهارت شنیداری شما تقویت می‌شود و البته با بسیاری کلمات و اصطلاحات جدید نیز آشنا خواهید شد.

  • خلاصه نویسی کنید

کتاب‌های داستانی که خوانده‌اید یا حتی فیلمی که دیده‌‌اید را در یک دفترچه خلاصه‌نویسی کنید. با این کار می‌توانید دایره واژگان و سطح تسلط خود بر گرامر زبان کره‌ای را به چالش بکشید. سعی کنید هر بار کلمات جدیدتر و اصطلاحات بیشتری را استفاده کنید و جملات را طولانی‌تر بنویسید.

  • خاطرات خود را به زبان کره‌ای بنویسید

اتفاقات روزمره و خاطرات خود را به زبان کره‌ای بنویسید. به این ترتیب هم یک دفترچه خاطرات کره‌ای دارید و هم مهارت نوشتن را در خود تقویت کرده‌اید.

  • عضو انجمن‌های آنلاین (Forum) شوید

این انجمن‌ها معمولاً از سراسر دنیا عضو دارند و در آن‌ها به تمامی زبان‌های رسمی صحبت می‌شود. کافی است گروهی را پیدا کنید که به زبان کره‌ای صحبت می‌کنند در بحث‌های آن‌ها شرکت کنید تا مهارت نوشتن، دایره لغات و گرامر شما تقویت شود.
دوستان کره‌ای زبان پیدا کنید
شاید این کار کمی سخت باشد اما می‌توانید یک دوست مجازی کره‌ای زبان داشته باشید. کافی است در یکی از شبکه‌های اجتماعی شروع به صحبت کردن با یک دوست مجازی کنید. این کار به گسترش دایره لغات و تسلط بر زبان محاوره کمک بزرگی می‌کند.

  • مقابل آینه و با صدای بلند با خودتان صحبت کنید

نیازی نیست حتماً در مورد موضوع خاصی صحبت کنید، می‌توانید داستان کوتاهی که خوانده‌‌اید را برای خودتان با صدای بلند تعریف کنید یا مکالمه دو نفره کتاب آموزشی خود را تمرین کنید. اگر به موسیقی و خوانندگی علاقه دارید می‌توانید موسیقی مورد علاقه‌تان را به زبان کره‌‌ای و با صدای بلند بخوانید.

  • صدای خود را ضبط کنید و بارها به آن گوش دهید

صحبت کردن با خودتان مقابل آینده نمی‌تواند به اندازه این کار مؤثر باشد. وقتی صدای خود را ضبط می‌کنید می‌توانید بارها و بارها به آن گوش دهید تا متوجه ایرادات و نقاط قوت خود شوید. علاوه بر این مهارت شنیداری و گفتاری خود را نیز تقویت کرده‌اید.

  • در زبان کره‌ای غرق شوید

همه کارهای روزمره خود را به زبان کره‌ای انجام دهید به عنوان مثال می‌توانید لیست خرید خود یا لیست کارهای روزانه را به زبان کره‌ای بنویسید یا حتی می‌توانید زیرنویس کره‌ای برای تلویزیون خود ست کنید.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با زبان کره‌ای بیشتر آشنا کنیم. منابع آموزشی و کمک آموزشی مانند کتاب، اپلیکیشن، نرم افزار، دیکشنری و فیلم معرفی کردیم و در انتها نیز به نکاتی اشاره شد که در مسیر یادگیری زبان کره‌ ای بسیار مفید و کاربردی هستند. شما برای یادگیری زبان کره‌ای از چه منابع و روش‌هایی استفاده می‌کنید؟

برچسب ها:

دیدگاه شما
  1. سلام لطفا لینک دانلود کتاب های آموزش زبان کره ای اگر هست، در مقالتون بگذارید که بتونیم ازش استفاده کنیم 🙏

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر