رفتن به نوار ابزار

یادگیری زبان اسپانیایی

امتیازدهی+7
امتیازدهی+7

آیا یادگیری زبان اسپانیایی راحتتر از زبان انگلیسی است؟

این روزها تصور کسانی که قصد یادگیری زبان اسپانیایی را دارند بر این است که این زبان راحتتر از انگلیسی است. البته نمی‌توان معیاری برای راحتی و سختی یک زبان خارجی در نظر گرفت. این موضوع بیشتر به میزان علاقه، پشتکار و توانایی زبان آموز برمی‌گردد. پس نمی‌توانیم صرف اینکه یک زبان دارای قواعد پیچیده‌ای است آن را سخت‌ترین زبان دنیا بنامیم چه بسا برای بعضی از افراد این زبان، راحتترین باشد.


زبان اسپانیایی از لحاظ الفبا و برخی اصول شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارد و چون در آن هر حرفی که در کلمه نوشته می‌شود همانطور خوانده می‌شود برخی تصور می‌کنند که زبان راحتتری نسبت به انگلیسی است. آنچه که مهم است هدف شما از یادگیری این زبان است. در این مقاله قصد داریم تا تمامی منابع آموزشی و کمک آموزشی‌ای را به شما معرفی کنیم که برای سطوح مختلف مبتدی، متوسطه و پیشرفته مناسب هستند. تعدادی فیلم هم به شما معرفی می‌کنیم تا از پروسه آموزش خود لذت ببرید. اما ابتدا مختصری در مورد تاریخچه و نحوه شکل‌گیری زبان اسپانیایی اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

درباره زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی از خانواده زبان‌های هند و اروپایی است و یک سوم جمعیت دنیا به آن صحبت می‌کنند. از دیگر زبان‌های هند و اروپایی می‌توان به انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، زبان‌های اسلاوی و زبان‌های اسکاندیناوی اشاره کرد. نام هند و اروپایی به معنی جغرافیایی است که در آن به زبان‌های مشخصی تلکم می‌شود که از سمت شرق به هند و از سمت غرب به اروپا می‌رسد.
زبان اسپانیایی نیز مانند زبان فرانسوی، ایتالیایی، رومانیایی، کاتالان و البته فرانسوی، جزو زبان‌های رمانتیک دسته‌بندی می‌شود. کسانی که می‌توانند با گویش‌های ایتالیایی و پرتغالی صحبت کنند اغلب با گویش اسپانیایی نیز می‌توانند ارتباط برقرار کنند.
اسپانیایی یکی از زبان‌های آوایی دنیا است به این مفهوم که هر کدام از حروف می‌توانند صدای مشخصی داشته باشند و حروف نیز در این زبان پیوسته ادا می‌شوند. بسیاری از کلمات از زبان انگلیسی وارد زبان اسپانیایی شده‌اند و به همین دلیل یادگیری این زبان راحتتر شده است. جالب است بدانید که علت راحتی یادگیری زبان اسپانیایی این است که کلیه حروف به شکلی که نوشته می‌شوند تلفظ خواهند شد و به همین دلیل بسیاری از زبان آموزان این زبان را انتخاب می‌کنند.
حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون نفر از مردم دنیا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و زبان مادری آن‌ها است. زبان اسپانیایی بعد از زبان چینی (با بیش از یک میلیارد نفر که زبان مادر آن‌ها چینی است) دومین زبان زنده دنیا به حساب می‌آید. جالب است بدانید که در حال حاضر زبان انگلیسی در رتبه سوم جهان قرار دارد.
اسپانیایی در ۲۱ کشور اروپایی، امریکای شمالی، امریکای مرکزی و جنوبی، زبان رسمی است. سازمان ملل متحد نیز این زبان را به عنوان یکی از زبان‌های رسمی خود در نظر گرفته است.

 • بهترین کتاب‌ها و منابع کمک آموزشی برای یادگیری زبان اسپانیایی

در این بخش به معرفی کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی مانند کتاب لغات و گرامر می‌پردازیم.
کتاب Mastering Spanish Vocabulary
این کتاب برای یادگیری لغات و کلمات اسپانیایی بسیار کامل است.
کتاب Learn to Speak Spanish
همانطور که از نامش پیداست این کتاب برای آموزش مکالمه به زبان اسپانیایی تهیه و ارائه شده است. این کتاب یک جلد است و ۲ سطح مقدماتی و متوسطه را پوشش می‌دهد.
مجموعه کتاب‌های Prisma
این مجموعه دارای ۶ سطح از A1 تا C2 است. هر سطح دارای یک کتاب اصلی یا کتاب دانش‌آموز، کتاب تمرین و کتاب معلم است. این کتاب مختص کسانی طراحی شده که زبان اصلی آن‌ها اسپانیایی نیست و می‌خواهند این زبان را به عنوان زبان دوم یاد بگیرند.
این کتاب در بسیاری از آموزشگاه‌ها به منظور تدریس زبان اسپانیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد چون کاملترین کتاب موجود است.
بهترین منابع و کتاب‌های خودآموز برای یادگیری زبان اسپانیایی (Self-Study)
درادامه به معرفی چند کتاب می‌پردازیم که منابع خوبی برای یادگیری زبان اسپانیایی به صورت خودآموز هستند.

 • کتاب Hugo Spanish
 • کتاب Espanol 2000 Nivel Medio
 • کتاب Teach Yourself Spanish
 • بهترین دیکشنری های زبان اسپانیایی

در این بخش به معرفی دیکشنری‌های زبان اسپانیایی می‌پردازیم، سعی می‌کنیم برای هر منبع توضیحاتی ارائه کنیم تا انتخاب برای شما راحتتر باشد.
نرم افزار دیکشنری اسپانیایی به فارسی Golden Dict
این دیکشنری برای کامپیوتر با سیستم عامل‌های ویندوز و لینوکس طراحی شده است.
اپلیکیشن دیکشنری کامل اسپانیایی به انگلیسی Oxford Spanish Dictionary
این دیکشنری برای گوشی موبایل با سیستم عامل اندروید طراحی شده و بدون اتصال به اینترنت هم می‌توانید از آن استفاده کنید. جالب است بدانید که این اپ قابلیت تکمیل کلمات در حین جستجو را دارد که این موضوع کار جستجو را سریعتر می‌کند. از دیگر مزایا منحصر به فرد این اپلیکیشن قابلیت جستجوی کلمات به صورت صوتی است.
اپلیکیشن دیکشنری اسپانیایی و انگلیسی Spanish English Dictionary
این دیکشنری ۲ زبانه اسپانیایی به انگلیسی و برعکس را می‌توانید به صورت آفلاین نیز استفاده کنید. این اپلیکیشن دارای سیستم فلش کارت نیز هست که در یادگیری لغات توسط زبان آموزان بسیار مؤثر است.
اپلیکیشن دیکشنری Spanish Dict Translator
این اپلیکیشن برای سیستم عامل IOS طراحی شده، دارای متد فلش کارت است و همه افراد در هر سطحی می‌توانند از آن استفاده کنند. در ضمن این برنامه رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه نیست.

 • بهترین نرم افزارها و اپلیکیشن های آموزش زبان اسپانیایی

در ادامه تعدادی نرم افزار و اپلیکیشن آموزش زبان اسپانیایی به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند منابع کمک آموزشی خوبی برای یادگیری زبان اسپانیایی باشند.
نرم افزار Tell Me More – Spanish

این نرم‌افزار دارای ۱۰ سطح آموزشی است که در سطوح مبتدی، متوسطه و پیشرفته به آموزش زبان اسپانیایی می‌پردازد. یکی از مزایای این نرم افزار قابلیت اینتراکتیو بودن آن است که به زبان آموزان اجازه می‌دهد تمرینات را نیز انجام دهند. علاوه بر این، دارای قابلیت تشخیص صدای کاربر نیز هست و زبان آموز می‌تواند کلمات را تلفظ کند و نرم افزار تلفظ درست آن‌ها را به او خواهد گفت.
نرم افزار آموزش زبان اسپانیایی پیمزلر Pimseler
با کمک این نرم افزار می‌توانید در مدت حداقل ۱۰۰ روز زبان اسپانیایی را یاد بگیرید. این نرم افزار یکی از معتبرترین و مؤثرترین مجموعه‌های آموزش زبان اسپانیایی است.

نرم افزار آموزش زبان اسپانیایی نصرت

همه ما این برند را می‌شناسیم، نصرت ادعا می‌کند که می‌تواند در ۹۰ روز زبان اسپانیایی را به شما آموزش دهد. این نرم افزار از متد آموزشی مشابه پیمزلر استفاده می‌کند و تأکید آن بیشتر بر روی مکالمات روزمره و ضروری است.

نرم افزار آموزش زبان اسپانیایی روزتا استون (Rosetta Stone)

این نرم افزار تقریباً تمامی زبان‌های رسمی دنیا را پوشش داده است. روزتا استون با استفاده از قدرت تصویر، صدا و ویدئو تلاش کرده تا به بهترین نحو ممکن تمامی مهارت‌های ۴ گانه شامل شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن را به شما آموزش دهد.

نرم افزار یادگیری زبان اسپانیایی Fluencia

این نرم‌افزار مبتنی بر پردازش ابری است و می‌توانید از آن بر روی دسکتاپ هم استفاده کنید. متاسفانه نسخه موبایلی آن هنوز آماده نشده است. آموزش زبان اسپانیایی در این برنامه از طریق فایل‌های صوتی و ویدئویی انجام می‌شود. این نرم افزار رایگان نیست و برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کنید.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Spanish Grammar: Practice

این اپلیکیشن به منظور آموزش صرف فعل و گرامر زبان اسپانیایی طراحی شده است. با انجام تمرینات این اپ می‌توانید زمان فعل‌ها را بشناسید و با یادگیری گرامر به درستی جمله سازی کنید. لازم به ذکر است که روند یادگیری شما توسط این اپ رصد می‌شود پس براحتی می‌توانید به آمار پیشرفت خود دسترسی داشته باشید. نسخه رایگان این اپ شامل سه زمان است و نسخه کامل و پولی شامل ۸ زمان صرف افعال است. این اپلیکیشن برای اندروید و IOS طراحی شده است.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Spanish Verb Conjugator

در این اپلیکیشن ۲۰ زمان فعل برای بیش از ۷۰۰ فعل آموزش داده شده است. این اپ مانند دیکشنری افعال عمل می‌کند و براحتی می‌توانید فعل مورد نظر خود را جستجو کنید تا صرف آن را ببینید. نسخه پولی این اپ دارای فایل‌های صوتی با صدای افراد بومی و نیتیو اسپانیایی است. این اپلیکیشن برای اندروید و IOS طراحی شده است.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Learn Spanish Grammar

این اپلیکیشن بیش از ۱۰۰ درس گرامر دارد و در ۹ سطح از ساده تا دشوار دسته‌بندی شده است. درس‌ها شامل مجموعه گسترده‌ای از موضوعات هستند. هر درس شامل توضیحات به انگلیسی و مثال به زبان اسپانیایی است. این اپلیکیشن برای اندروید و IOS طراحی شده است.
اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Gramatica Del Espanol

این اپلیکیشن مخصوص سیستم عامل IOS طراحی شده و در آن تنها به آموزش گرامر زبان اسپانیایی پرداخته می‌شود. این اپ کاملاً به زبان اسپانیایی است پس ممکن است یادگیری گرامر با آن برای زبان آموزان سطح مبتدی دشوار باشد. این اپلیکیشن بر روی صرف افعال انعکاسی، حالت خبری، زمان حال کامل و زمان‌های دیگر تمرکز کرده است. این اپ در حالت آفلاین نیز قابل استفاده است.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Spanish Grammar Tenses

این اپلیکیشن مخصوص سیستم عامل اندورید طراحی شده و در آن تنها به آموزش گرامر زبان اسپانیایی پرداخته شده است. این اپ صرف افعال انعکاسی تا حالت خبری و افعال در زمان‌های مختلف را پوشش می‌دهد. این اپلیکیشن کاملاً اسپانیایی است و برای زبان آموزان سطح متوسطه و پیشرفته مناسب است.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Spanish Grammar Test

این اپلیکیشن مخصوص سیستم عامل اندروید طراحی و در آن فقط بر یادگیری گرامر زبان اسپانیایی تمرکز شده است. این اپ شامل هزاران سوال تستی گرامر است. این تست‌ها شامل قسمت‌های مختلفی چون اسم‌ها، صفت‌ها و افعال هستند. علاوه بر این می‌توانید تست‌های واژگان را نیز تمرین کنید.
اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Lingorilla

در این اپلیکیشن برای آموزش زبان اسپانیایی از ویدئوهای آموزشی استفاده شده است. ویدئوها توسط افراد اسپانیایی زبان بومی و نیتیو تهیه شده‌اند. این اپ رایگان نیست و برای دسترسی به سطوح باید هزینه پرداخت کنید.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Curso De Espanol

Curso De Espanol یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای یادگیری زبان اسپانیایی است. این اپ رایگان است و دارای اشعار، داستان‌های اسپانیایی، موزیک و بیش از ۵۰۰ صفحه آموزش گرامر و مقاله است.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Babble

این اپلیکیشن برای سطوح مقدماتی و متوسطه طراحی شده و در آن اصطلاحات و لغات به صورت متناوب و دوره‌ای تکرار می‌شوند. این اپ همچنین دارای سیستم تشخیص صداست و برای تمرین Speaking بسیار مفید است. البته Babble رایگان نیست و برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کنید.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Lengalia

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید مدرک زبان اسپانیایی دریافت کنید. در این اپ از روش‌های بسیار متنوعی برای آموزش استفاده شده است. قابلیت ضبط صدا دارد و می‌توانید لهجه خود را با لهجه و تلفظ حروف توسط یک فرد بومی و نیتیو اسپانیایی مقایسه کنید. جالب است بدانید که با استفاده از این اپ شما یک معلم مجازی خواهید داشت و حتی می‌توانید از سیستم مترجم آنلاین آن نیز استفاده کنید. البته Lengalia رایگان نیست و برای استفاده از آن باید مبلغی را پرداخت کنید.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Learn Spanish Words Free

این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندورید طراحی شده و دارای بیش از ۱۰ هزار کلمه به صورت فلش کارت است. پس می‌توانید از متد آموزشی فلش کارت برای یادگیری زبان اسپانیایی در این اپ بهره ببرید.

اپلیکیشن یادگیری زبان اسپانیایی Spanish Phrases

این اپلیکیشن تنها برای آموزش اصطلاحات زبان اسپانیایی طراحی شده و ۱۱۴۷ اصطلاح بسیار مفید به همراه تلفظ دارد. برای استفاده از این اپ نیازی به اینترنت ندارید.

 • بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری زبان اسپانیایی

یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان اسپانیایی تماشایی ویدئوهایی است که افراد بومی تهیه کرده‌اند. این افراد معمولاً به زبان محاوره صحبت می‌کنند و در این ویدئوها به تمامی مسائل روز از جمله کار، زندگی، خرید، دانشگاه و … پرداخته می‌شود. در ادامه برخی از این کانال‌های یوتیوب برای یادگیری زبان اسپانیایی را معرفی می‌کنیم.

کانال یوتیوب Spanish Dict

ویدئوهای این کانال بسیار محبوب هستند و به همین دلیل تماشای آن‌ها برای زبان آموزان بسیار جذاب است.

کانال یوتیوب Professor Jason Spanish

این مجموعه ویدئو دارای موضوعات بسیار متنوع و مختلفی است و معمولاً بیش از ۵ میلیون بار بازدید دارند.

کانال یوتیوب Spanish Pod 101

در این کانال به موضوعات مختلفی پرداخته شده است و رویکری خلاقانه و متفاوت برای آموزش زبان اسپانیایی دارد.

کانال یوتیوب Master Spanish Language

این مجموعه شامل ۴۰ ویدئوی آموزش زبان اسپانیایی است.

کانال یوتیوب Agustin Iruela

در این کانال سطوح مختلف از A1 گرفته تا B2 آموزش داده شده است.

کانال یوتیوب Spanish Sessions

این مجموعه شامل ۴۸ ویدئوی آموزشی است که از کلاس‌های تدریس زیان اسپانیایی تهیه شده است و حس حضور در یک کلاس آموزشی را به شما منتقل می‌کند.

کانال یوتیوب Minute Spanish

این مجموعه زیر نظر دانشگاه آرکانزاس تهیه و تدوین شده و هر قسمت شامل ۵ دقیقه ویدئوی آموزشی است.

کانال یوتیوب Destinos: an Introduction to Spanish

این مجموعه شامل ۵۲ قسمت است که در آن با استفاده از تله نمایش به آموزش زبان اسپانیایی پرداخته می‌شود.

کانال یوتیوب Mi Vida Loca

این مجموعه فوق‌العاده بی‌نظیر توسط BBC تهیه و تدوین شده است و زبان آموزان را با راز و رمزهای زبان اسپانیایی آشنا می‌کند.

کانال یوتیوب Talk Spanish

این مجموعه شامل آموزش‌هایی از کانال BBC به زبان اسپانیایی است و برای مبتدیان تهیه و تدوین شده است.

 • بهترین پادکست ‌های یادگیری زبان اسپانیایی

همانطور که می‌‌دانید پادکست‌ها جزو بهترین منابع برای تقویت مهارت شنیداری هستند. پس روزانه زمان مشخصی را برای گوش دادن به کانال‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم اختصاص دهید تا ذهن و گوش شما به شنیدن کلمات و تلفظ صحیح آن‌ها توسط یک فرد بومی یا نیتیو عادت کند.

پادکست Spanish Pod 101

این مجموعه دارای بهترین پادکست‌ها برای یادگیری زبان اسپانیایی است و از متد و روش‌های خلاقانه‌ای برای آموزش بهره برده است. البته برای دسترسی به سطوح بالاتر باید مبلغی را پرداخت کنید.

پادکست Finally Learn Spanish – Beyond the Basics

این مجموعه پادکست‌ها مناسب زبان آموزانی است که قبلاً در دوره‌ها و کلاس‌های یادگیری زبان اسپانیایی شرکت کرده‌اند و حالا می‌خواهند بیشتر از قبل مهارت شنیداری خود را تقویت کنند.

پادکست Show Time Spanish

این مجموعه پادکست برای اساتید و معلمان آموزش زبان اسپانیای در سطوح مقدماتی تا پیشرفته تهیه و تدوین شده است.

پادکست Notes in Spanish

این مجموعه پادکست توسط یک زوج انگلیسی اسپانیایی تهیه و تدوین شده و در آن در مورد مسائل مختلفی به زبان اسپانیایی صحبت می‌شود.

پادکست Insta Spanish Lessons

این مجموعه پادکست به صورت هفتگی آماده می‌شود و برای زبان آموزان در تمامی سطوح مناسب است.

پادکست Learn Spanish with La Casa Rojas

در این مجموعه کمتر از زبان انگلیسی برای انتقال مفاهیم آموزش زبان اسپانیایی استفاده شده است.

پادکست FSI Basic Spanish

این مجموعه پادکست شامل ۵۵ درس است و توسط مؤسسه زبان‌های خارجی تهیه و تدوین شده است. در این دروس بیشتر بر روی گویش امریکای لاتین تمرکز شده است.

پادکست Teach Me Spanish

این مجموعه پادکست شامل درس‌هایی است که دارای ساختاری پیوسته هستند و به همین دلیل می‌توانند نقطه شروع مناسبی برای یادگیری زبان اسپانیایی باشد.

پادکست Spanish for Beginners

این مجموعه شامل ۹ درس است که در آن به آموزش زبان اسپانیایی پرداخته می‌شود.

 • معرفی بهترین فیلم‌ ها برای یادگیری زبان اسپانیایی

در این بخش به چند فیلم اشاره می‌کنیم که می‌توانند به عنوان یک منبع خوب برای یادگیری زبان اسپانیایی توسط زبان آموزان مورد استفاده قرار گیرند. این فیلم‌ها مهارت شنیداری شما را تقویت کرده و با تماشای آن‌ها با کلمات جدید، گرامر، جمله‌بندی و نحوه صحیح ادای کلمات آشنا می‌شوید.
فیلم The Platform – ۲۰۱۹
پلتفرم فیلمی درام است و شخصیت اصلی داستان در طبقه ۳۳ یک زندان زندانی است، سلول‌های زندان به صورت عمودی از هم جدا شده‌اند و در هر سلول دو زندانی وجود دارد. مشکل اینجاست که توزیع غذا از طبقات بالایی شروع می‌شود و میزان مشخصی دارد، پس افرادی که در طبقات پایینتر هستند میزان کمتری از غذا گیرشان می‌آید.
فیلم Pain & Glory – ۲۰۱۹
این فیلم در جشنواره کن برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. این فیلم داستان شکل گرفتن زندگی کاری و حرفه یک کارگردان است و به زندگی گذشته و رخدادهای زندگی این کارگردان می‌پردازد.
فیلم Roma – ۲۰۱۸
این فیلم سیاه و سفید است و داستان آن در سال ۱۹۷۰ در مکزیکو اتفاق می‌افتد. داستان فیلم درباره سختی‌های زندگی یک کارگر در دهه ۷۰ است.
فیلم Heroic Losers – ۲۰۱۹
داستان فیلم در مورد گروهی است که در شرایط اقتصادی بد و سخت از آن‌ها کلاهبرداری شده است. اما به جای تلافی تلاش می‌کنند فقط پولشان را پس بگیرند.
فیم Biutiful – ۲۰۱۰
این فیلم داستان پدر مجرد ۲ فرزند است که مبتلا به سرطان است و از زندگی جنایی زیرزمینی بارسلونا گریخته است.
فیلم Everybody Knows – ۲۰۱۸
این فیلم توسط اصغر فرهادی کارگردانی شده و داستان آن در دهکده کوچکی نزدیک مادرید اتفاق می‌افتد. داستان فیلم با گم شده دختر شخصیت اصلی داستان شروع می‌شود.
فیلم Amores Perros – ۲۰۰۰
در این فیلم درام سه داستان روایت می‌شود و در اصل سه گانه مرگ است. این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان بوده است. Amores Perros در مکزیک فیلمبرداری شده پس تماشای آن فرصت خوبی برای آشنا شدن با لهجه مکزیکی نیز هست.
فیلم Abre Los Ojos
یک درام عاشقانه و داستان مرد جوان و جذابی است که در یک تصادف وحشتناک از ناحیه صورت آسیب می‌بیند. دیالوگ‌ها بسیار زیبا طراحی شده‌اند و شما می‌توانید با مکالمات واقعی زبان اسپانیایی و لهجه اسپانیایی نیز آشنا شوید.
فیلم El Labrinto Del Fauno – ۲۰۰۶
یک فیلم فانتزی غم‌انگیز است که داستان زندگی دختر جوانی را روایت می‌کند که دختر خوانده یک کاپیتان فاشیست است. دختر جوان در طول داستان فیلم در موقعیت‌های خیالی، فریبنده و مرموز قرار می‌گیرد. این فیلم در سایت IMDB دارای رتبه ۸.۲ است.
فیلم Hable Con Ella – ۲۰۰۲
این فیلم داستان ۲ مرد است که به دنبال دو مرد دیگر در کما هستند. این افراد با هم دوست می‌شوند و داستان حول ماجراهای جذاب و پر رمز و راز این افراد شکل می‌گیرد.
فیلم Y Yu Mama Tambien – ۲۰۰۱
این فیلم کمدی است و در مورد ماجراهای عجیب و غریب ۲ پسر جوان است. این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمنامه بوده است.
فیلم El Hijo De La Novia – ۲۰۰۱
یک فیلم کمدی است که در آن شخصیت اصلی فیلم پس از یک حمله قلبی تلاش می‌کند به زندگی قبلی برگردد.
فیلم El Secreto De Sus Ojos – ۲۰۰۹
این فیلم یکی از آثار کلاسیک کشور آرژانتین است. فیلم داستان یک بازپرس جنایی بازنشسته است که هنوز علاقه زیادی به رئیس سابق خود دارد و روی یک پرونده قدیمی حل نشده کار می‌کند. کلمات و جملات بکار رفته در این فیلم کمی پیچیده هستند پس برای زبان آموزان سطح متوسطه و پیشرفته مناسب است.

روش اصولی تماشای فیلم برای یادگیری زبان اسپانیایی

برای یادگیری زبان اسپانیایی در حین فیلم دیدن، باید طبق اصولی این کار را انجام دهید. یکی از بهترین روش‌ها این است که هر فیلم را به چندین قسمت ۱۵ دقیقه‌ای تقسیم کنید. بخش مهم کار این است که در هر مرحله تنها همان ۱۵ دقیقه را ببینید و بیشتر از این زمان را تماشا نکنید. این شیوه تقسیم‌بندی به این دلیل انجام می‌شود تا بخش‌ها کوتاه باشند و در نتیجه فرد می‌تواند بر روی یادگیری زبان خارجی تمرکز کند.
سعی کنید فیلم را با زیرنویس اسپانیایی ببینید و در همین حال کلمات جدیدی که می‌شنوید را در یک دفترچه یادداشت کنید. بهترین کار این است که در همان لحظه از دیکشنری استفاده نکنید و سعی کنید معنی لغات را با توجه به داستان فیلم و موقعیت‌ها حدس بزنید. اگر نتوانستید معنی لغات را حدس بزنید، حالا می‌توانید از دیکشنری استفاده کنید. با پایان یافتن هر بخش ۱۵ دقیقه‌ای لغات جدیدی که در دفترچه یادداشت کرده‌اید را یک دور مرور کنید، حالا مجدداً همان ۱۵ دقیقه قبل را تماشا کنید. بهتر است که در این مرحله به دفترچه کلمات جدید نگاه نکنید، روش اصولی این است که این کار را قبل و بعد از تماشای هر بخش انجام دهید.
نکته خوب اینکه لازم نیست این واژه‌ها را حفظ کنید. با مرور چند باره آن‌ها قبل بعد از هر بخش و دیدن چند باره فیلم، این کلمات براحتی در ذهن شما باقی خواهند ماند. حالا وقت آن رسیده که همان بخش ۱۵ دقیقه اول که با زیرنویس اسپانیایی دیدید را بدون زیرنویس تماشا کنید. در این مرحله اگر کلمه‌ای برای شما ناآشنا بود می‌توانید به دفترچه کلمات خود نگاهی بیاندازید، نکته مهم اینکه نباید این کار را زیاد تکرار کنید.
از طرفی می‌توانید دیالوگ‌ها را همراه بازیگران فیلم تکرار کنید تا علاوه بر مهارت شنیداری، مهارت گفتاری شما نیز تقویت شود.

چطور یک فیلم مناسب برای یادگیری زبان اسپانیایی انتخاب کنم

سعی کنید موضوع فیلم برایتان جذاب باشد. به ژانری که همیشه فیلم می‌بینید دقت کنید و فیلم به زبان اسپانیایی را هم در همان ژانر انتخاب کنید.
سطح زبان فیلم تأثیر بسزایی در یادگیری شما دارد. چون اگر در سطح خودتان باشد کلمات جدید یاد می‌گیرید و به ادامه دادن این مسیر مشتاق می‌شوید. اما اگر فیلم سطحی خیلی بالاتر از سطح شما داشته باشد بگونه‌ای که درک جملات بسیار سخت و تعداد واژگان جدید خیلی زیاد باشد از تماشای فیلم منصرف خواهید شد.
اگر مبتدی هستید با فیلم‌هایی که زبان پیچیده دارند و دیالوگ‌ها توسط بازیگران خیلی سریع گفته می‌شوند شروع به یادگیری نکنید.

بهترین نکات برای یادگیری زبان اسپانیایی در خانه یا در آموزشگاه

ممکن است مثل بسیاری از کارمندان فرصت شرکت کردن در دوره‌های آموزشی و کلاس‌ها را نداشته باشید و بخواهید در خانه و به صورت خودآموز زبان اسپانیایی را بیاموزید. در ادامه به چند نکته و تکنیک اشاره می‌کنیم که در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.
برای خودتان یک هدف مشخص کنید
تعیین یک هدف می‌تواند در طول مسیر یادگیری زبان دوم بسیار مؤثر باشد چرا که با توجه به آن می‌توانید منابع آموزشی و کمک آموزشی را مشخص و برای خود زمان تعیین کنید. این هدف می‌تواند انگیزه فوق‌العاده‌ای برای یادگیری زبان در شما ایجاد کند. برخی از اهداف می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • سفر تفریحی به اسپانیا یا یک کشور اسپانیایی زبان
 • مهاجرت تحصیلی یا کاری به اسپانیا یا یک کشور اسپانیایی زبان
 • تصدی شغل در یک شرکت اسپانیایی زبان و …
 • کتاب و منابع آموزشی مناسب با سطح خود انتخاب کنید

کتاب‌ها از مهمترین منابع آموزشی زبان‌های خارجی هستند پس باید در انتخاب آن‌ها بسیار دقت کنیم. ما در بخش ” بهترین کتاب‌ها و منابع کمک آموزشی برای یادگیری زبان اسپانیایی” به برخی از کتاب‌های معتبر و مطرح برای یادگیری گرامر، لغات، صرف افعال و مهارت‌های ۴ گانه اشاره کردیم. با توجه به اینکه هر کتاب توضیحات خاصی دارد پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب منابع مناسب سطح خود، مجدداً این بخش را مطالعه کنید.

 • روبروی آینه با خودتان صحبت کنید

صحبت کردن روبروی آینه کار ساده و پیش پا افتاده‌ای است و برای یادگیری تمامی زبان‌های خارجی توصیه می‌شود. بنابراین مختص یادگیری زبان اسپانیایی نیست. سعی کنید هر روز در مورد موضوعات مختلف مقابل آینه و با صدای بلند با خودتان حرف بزنید. اگر موضوعی به ذهنتان نمی‌رسد می‌توانید خلاصه داستان کوتاهی که خواندید را برای خودتان تعریف کنید یا مکالمات دو نفره کتاب آموزشی خود را تمرین کنید.

یک دفترچه لغات همیشه همراه داشته باشید

هر لغت جدیدی که یاد می‌گیرید را در این دفترچه ثبت کنید و هر روز آن‌ها را مرور کنید. این کلمات جدید می‌توانند از کتاب آموزشی و کتاب داستان باشند یا موسیقی و پادکستی که گوش دادید و فیلمی که دیده‌اید.

پادکست به زبان اسپانیایی گوش دهید

این پادکست‌ها معمولاً توسط کانال‌های مختلف با موضوعاتی متنوع نظیر سبک زندگی، سیاست، تکنولوژی، زنان، ورزش، حمل و نقل، هنرمندان و … تهیه می‌شوند. پس به راحتی می‌توانید یک موضوع را که مورد علاقه شماست انتخاب کنید و هر روز به یک پادکست گوش دهید.

 • موسیقی به زبان اسپانیایی گوش کنید

همه ما موسیقی را دوست داریم و روزانه حداقل به یک آهنگ گوش می‌دهیم. سعی کنید در طول روز و خصوصاً قبل از خواب به موسیقی به زبان اسپانیایی گوش دهید. با این کار ذهن و گوش شما به زبان اسپانیایی عادت می‌کند و البته کلمات و اصطلاحات جدید را نیز می‌توانید بیاموزید. برای اینکه بتوانید لیریک یا متن آهنگ را هم بخوانید اپلیکیشن‌های پخش موسیقی را دانلود کنید. یکی از این اپ‌ها Musixmatch است که می‌تواند در حالت آنلاین به اکثر زبان‌های زنده دنیا متن لیریک آهنگ را نمایش دهد. در ابتدای مسیر یادگیری می‌توانید از قابلیت ترجمه این اپ نیز استفاده کنید تا در زیر هر سطر از آهنگ به زبان فرانسوی ترجمه آن به زبان فارسی را هم بخوانید. البته سعی کنید بعد از مدتی قابلیت ترجمه را غیرفعال کنید تا به خواندن متن آهنگ به زبان اسپانیایی عادت کنید.

 • فیلم به زبان اسپانیایی ببینید

ما در بخش ” معرفی بهترین فیلم‌ ها برای یادگیری زبان اسپانیایی” تعدادی فیلم معرفی کردیم که می‌توانید با تماشای آن‌ها مهارت شنیداری و جمله‌سازی خود را تقویت کنید. البته دیدن فیلم برای یادگیری زبان اسپانیایی اصولی دارد که به این موضوع هم در این مقاله اشاره شده است. سعی کنید ژانری را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید تا دیدن چند باره فیلم برایتان لذت بخش باشد.

 • کتاب داستان کوتاه بخوانید

کتاب داستان کوتاه از جمله منابع کمک آموزشی هستند که در عین سرگرمی برای آموزش لغات جدید، گرامر، جمله‌بندی، ساختار و نحوه بکارگیری کلمات در جمله بسیار مفید هستند. اگر در زمان خواندن کتاب کلمه‌ای را نمی‌دانستید آن را یادداشت کنید اما از دیکشنری برای پیدا کردن معنی آن استفاده نکنید. سعی کنید از خود داستان معنی کلمه را بیابید.

 • خلاصه نویسی کنید

این بخش مخصوص نوشتن خلاصه کتاب داستان نیست. شما می‌توانید هر مطلبی که می‌خوانید را خلاصه نویسی کنید. این مطالب می‌توانند شامل بخش‌های از کتاب آموزشی، کتاب داستان یا حتی فیلمی باشند که قبلاً تماشا کرده‌اید. با این کار شما از دایره واژگان خود برای نوشتن کمک می‌گیرید و سعی می‌کنید نکات گرامری که آموخته‌اید را بکار ببندید. به این ترتیب یادگیری و به خاطر سپردن آن لغات و اصول گرامری برای شما راحتتر خواهد شد. هر بار سعی کنید از کلمات جدیدتر و جملات بلندتری استفاده کنید.

از متد فلش کارت برای یادگیری زبان اسپانیایی استفاده کنید

نیازی نیست حتماً فلش کارت تهیه کنید، می‌توانید لغاتی که تازه می‌آموزید را بر روی یک تکه کاغذ بنویسید و به شیوه جعبه لایتنر نیز آن‌ها را دسته‌بندی کنید.

خاطرات خود را به زبان اسپانیایی بنویسید

می‌توانید اتفاقات روزمره خود را در قالب خاطره به زبان اسپانیایی بنویسید. نوشتن با زبان خودتان این امکان را فراهم می‌کند تا از دایره واژگان خود برای این کار استفاده کنید و در نتیجه در حفظ کلمات به شما کمک خواهد کرد. در ابتدا می‌توانید با جملات کوتاه شروع کنید اما هر بار سعی کنید کلمات جدید و جملات طولانی‌تری بکار ببرید.

در زبان اسپانیایی غرق شوید

برای اینکه زبان اسپانیایی بخشی از زندگی شما شود باید حتی کارهای روزمره خود را نیز به زبان اسپانیایی انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید لیست خرید خود را به زبان اسپانیایی بنویسید یا هر روز صبح که می‌خواهید کارهای همان روز را بنویسید این کار را به زبان اسپانیایی انجام دهید. حتی می‌توانید زیرنویس اسپانیایی برای شبکه‌های تلویزیون خود ست کنید و هر جا هر متنی که می‌بینید مانند تابلو، بنر و بیلبورد به زبان اسپانیایی ترجمه کنند.

 • در سایت‌های فروم (Forum) عضو شوید

یکی از معروفترین این سایت‌ها Reddit است. افراد زیادی از سراسر دنیا عضو این فروم هستند و در آن در مورد موضوعات بسیار متنوعی گفتگو می‌شود. شما هم می‌توانید در مورد این موضوعات به زبان اسپانیایی با افراد بحت و گفتگو کنید.
پست‌‌های شبکه‌های اجتماعی را به زبان اسپانیایی بنویسید
از زمانی که در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنید برای یادگیری زبان اسپانیایی استفاده کنید. می‌توانید متن کپشن پست‌ها را به زبان فارسی و سپس اسپانیایی بنویسید. با این کار هم تفریح کرده‌اید و هم زبان اسپانیایی را تمرین کرده‌اید.

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی منابع آموزشی و کمک آموزشی مانند کتاب، فیلم، اپلیکیشن و دیکشنری را برای آموزش و یادگیری زبان اسپانیایی به شما معرفی کنیم. تعداد منابع زیاد هستند پس با توجه به سطح خود و هدفی که از یادگیری دارید آن‌هایی را انتخاب کنید که مناسب شما هستند. شما برای یادگیری زبان اسپانیایی به آموزشگاه می‌روید یا در خانه به صورت خودآموز (Self-Study) این زبان را یاد می‌گیرید؟

برچسب ها:

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر