رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید پرایمر

امتیازدهی+11
امتیازدهی+11

پرایمر چیست و مزایای استفاده از پرایمر را بشناسید

آماده سازی و زیرسازی پوست قبل از آرایش، یک قدم مهم است. به طور معمول این آماده سازی شامل پاکسازی پوست و استفاده از مرطوب کننده است. داشتن پرایمر درون کیف لوازم آرایشی می‌تواند بهترین گزینه برای آماده سازی پوست قبل از آرایش باشد. آرایشی ماندگار و پوستی یکنواخت تنها دو مورد از کاربرد‌های پرایمر است.


برای اینکه بیشتر با مفهوم پرایمر آشنا شوید یک مثال می‌زنیم: ممکن است برایتان اتفاق افتاده باشد که آرایش انجام داده‌اید و بعد از چند ساعت مخصوصا در روزهای گرم سال، ببینید که آرایشتان دیگر طراوت و شادابی اولیه را ندارد و به سبب عرق کردن بعضی از قسمت‌های آرایش پاک شده یا ظاهری براق به خود گرفته است، مسلما این چنین اتفاقی برای هیچ خانمی مورد پسند نیست مخصوصا اگر در مهمانی مهم با ساعات طولانی باشید. پس به محصولی احتیاج دارید که این مشکلات را حل کند، پرایمر آن محصول است.

پرایمر چیست؟

پرایمر محصولی آرایشی است که لایه‌ای بین پوست و آرایش شما ایجاد می‌کند. این محصول عمدتا برای ماندگار کردن آرایش،صاف کردن پوست و بستن منافذ و حتی بهبود رنگ پوست استفاده می‌شود. پرایمرهای مختلف می‌توانند در صورت، چشم، لب‌ها و حتی مژه‌ها و ناخن‌ها استفاده شوند. پرایمرها به صورت ژل یا کرم تولید می‌شوند. این محصول آرایشی از پلیمرهایی بر پایه سیلیکون تشکیل شده‌اند که اثر نرم کنندگی فوق‌العاده‌ای دارد.

مزایای استفاده از پرایمر صورت

 • صاف و یکدست شدن پوست
 • پوشاندن منافذ پوست
 • افزایش ماندگاری آرایش
 • ایجاد پایه‌ای صاف و نرم برای مواد آرایشی
 • کاهش التهاب و قرمزی پوست
 • آبرسان و مرطوب کننده پوست
 • پرکننده خطوط و چین و چروک
 • درخشان کننده و شفاف کننده پوست

انواع پرایمر صورت

پرایمر‌ها در انواع مختلفی وجود دارند: پرایمر صورت، پرایمر پلک، پرایمر لب، پرایمر مژه و پرایمر ناخن. پرایمرهای صورت کاربرد‌های گوناگونی دارند و برای همه نوع پوستی وجود دارند. کاربردهای پرایمر صورت عبارتند از:

پرایمردرخشان کننده (Illuminate)
بعضی از پرایمرها دارای ذرات درخشان هستند تا به پوست شما درخشندگی بیشتری دهند. این محصولات برای افزایش درخشندگی به آرایش شما مناسب هستند و حتی می‌توانند به تنهایی استفاده شوند.

پرایمر مات کننده
اگر پوستی چرب دارید بایستی از پرایمرهای مات کننده استفاده کنید. این نوع پرایمرها باعث کاهش درخشندگی و کنترل ترشح چربی می‌شود.

پرایمرهای رنگی

از پرایمرهای رنگی برای مقابله با هرگونه تغییر رنگ در پوست مانند قرمزی، زردی و یا کدر بودن استفاده می‌کنند.

 • پرایمر سبز باعث خنثی شدن قرمزی پوست می‌شود.
 • پرایمر صورتی در برطرف کردن لکه‌های قهوه‌ای و خاکستری پوست موثر است.
 • پرایمر برنزه یا طلایی به پوست‌های کدر و بی حال، طراوت و شادابی می‌بخشد.
 • پرایمر زرد برای پوست‌های سبزه و تیره مناسب است و باعث روشن شدن و یکدست شدن پوست و رفع جوش‌های سر سیاه می‌شود.
 • پرایمر بنفش خنثی کننده زردی پوست است به کسانی که پوست سبزه و مایل به زرد دارند توصیه می‌شود.

پرایمرهایی با ماندگاری بالا
در حالی که همه پرایمرها اساسا باعث افزایش ماندگاری آرایش می‌شوند اما برخی از آنها تنها کاربرد بالا بردن ماندگاری را دارند و استفاده از آنها باعث می‌شود تمام طول روز آرایش ثابت باشد.

پرایمرهای آبرسان
اگر پوستی کم آب دارید، یک لایه اضافی از رطوبت را با استفاده از یک پرایمر مخصوص اضافه کنید.

پرایمرهای کوچک کننده منافذ
اگر پوستی ناهموار و دارای منافذ باز و بزرگ هستید، استفاده از پرایمر باعث کوچک کردن منافذ و یکدست شدن پوست برای آرایش می‌شود.

مزایای استفاده از پرایمر لب، چشم و مژه چیست؟

در هر قسمتی از صورت شما پرایمر به شکلی متفاوت عمل می‌کند. استفاده از پرایمرهای جداگانه در چشم، لب و مژه باعث می‌شود که آرایش برای شما راحتتر باشد و دوام بیشتری داشته باشد.
پرایمر چشم آرایش چشم را فیکس کرده و مانع از این می‌شود که سایه چشم خط بیندازد. پرایمرهای چشم مخصوصا برای پوست نازک پلک، برق افتادن پلک‌ها و بزرگ نمایی سایه‌های روشن فرموله شده‌اند. پرایمر را زیر چشم نزنید زیرا پوست زیر چشم نازک است و باعث ماسیده شده کانسیلر می‌شود.
پرایمر مژه اغلب مواد مغذی را تامین می‌کند که این امر باعث تقویت مژه می‌شود و پایه‌‌ی مژه‌های حجیم را ایجاد می‌کند.
پرایمر لب باعث صاف و یکدست شدن پوست لب می‌شود. استفاده از پرایمر لب قبل از رژ لب زدن، ماندگاری رژ لب را بیشتر می‌کند.

پرایمر چیست و مزایای استفاده از پرایمر را بشناسید

پرایمر چه زمانی استفاده شود؟ قبل یا بعد از مرطوب کننده؟
پرایمر بایستی بعد از مرطوب کننده و قبل از آرایش استفاده شود.

آیا اگر از پرایمر استفاده شود باز هم نیاز به استفاده از مرطوب کننده است؟
در واقع پرایمرها یک مرحله اضافی برای پوست است و نه جایگزینی برای مرطوب کننده. اما اگر از پرایمرهای آبرسان استفاده می‌شود دیگر نیازی به استفاده از مرطوب کننده نیست. در صورت استفاده از پرایمر و مرطوب کننده نگران این هستید که پوستتان بیش از حد مرطوب و چرب شود می‌توانید از یک پرایمر فاقد چربی استفاده کنید.

آیا قبل از مرطوب کننده نیازی به استفاده از پرایمر کوچک کننده منافذ نیست؟
برخی از پرایمرها باعث بستن منافذ باز پوست و صاف کردن خطوط ریز پوست می‌شوند. ممکن است فکر کنید با استفاده از این پرایمرها قبل از مرطوب کننده، مستقیم و بهتر منافذ باز پوست را پر می‌کنند، در صورتی پرایمر بعد از مرطوب کننده نیز به بهترین نحو کار خود را انجام می‌دهد و نیازی به استفاده قبل از مرطوب کننده برای تاثیر بیشتر نیست و مرطوب کننده مانعی برای جذب بهتر و عملکرد پرایمر ایجاد نمی‌کند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از استفاده از پرایمر، اجازه دهید که مرطوب کننده کاملا جذب پوست شود سپس پرایمر را استفاده کنید. اگر مرطوب کننده شما خوب جذب نشود ممکن است پرایمر شما ناهموار بر روی پوست شما قرار گیرد.

چه مقدار از پرایمر را باید روی صورت استفاده شود؟
پرایمر را باید به مقدار کم استفاده کرد، به اندازه یک نخود برای کل صورت کافی است. حتی پرایمرهایی که غلیظ تر هستند می‌توانید مقدار کمتری استفاده کنید.

مقدار زیاد پرایمر
اگر از پرایمر بیش از حد استفاده کرده‌اید، یک لایه اضافه یا روکش را روی پوست خود احساس می‌کنید. استفاده بیش از حد از پرایمر ممکن است پوست شما چرب کند به خصوص اگر از محصولی استفاده می‌کنید که حاوی سیلیکون یا مواد مرطوب کننده باشد. اگر از پرایمر رنگی استفاده می‌کنید و مقدار بیش از حد از آن استفاده کنید باعث تغییر رنگ مشهود پوستتان می‌شود.

مقدار کم پرایمر
اگر از پرایمر خیلی کم استفاده کرده باشید دیگر عملکرد لازم را از پرایمر مشاهده نخواهید کرد. اگر توجه داشته باشید که علی رغم استفاده از پرایمر آرایش شما ماندگار نیست پس ممکن از پرایمر کمی استفاده کرده باشید. اگر پرایمر شما آبرسانی یا درخشندگی زیادی ندارد، کمی بیشتر از آن استفاده کنید.

با اینکه مقدار مناسبی از پرایمر استفاده می‌کنید اما عملکرد لازم از پرایمر مشاهده نمی‌شود، علت آن چیست؟
اگر از پرایمر در مقدار مناسب استفاده کرده‌اید نه زیاد و نه کم و باز هم پرایمر آنگونه که باید عمل نکرده است ممکن است به علت فونداسیون یا کرم پودر بعد از پرایمر باشد. باید در انتخاب محصولات آرایشی که با یکدیگر همخوانی داشته باشند دقت کنید. به طور مثال اگر پرایمر شما بر پایه روغن باشد بنابراین باید کرم پودر خود را نیز روغنی انتخاب نمایید و یا اگر پرایمر بر پایه آب استفاده می‌کنید از کرم پودرهای فاقد چربی استفاده کنید تا محصولات بر یک پایه باشند و با هم تضاد ایجاد نکنند و همخوانی داشته باشند.

این نکات را در نظر بگیرید:
قبل از استفاده از پرایمر پوست خود را کاملا بشویید و پرایمر را برای تاثیر بیشتر روی پوست تمیز استفاده کنید.
از پرایمر بیشتر روی نواحی T صورت (بخش مرکزی پیشانی و نقاط بالای ابرو و روی بینی) استفاده کنید.
پس از اینکه پرایمر را بر روی پوست استفاده کردید، ۳۰ ثانیه صبر کنید تا پرایمر کاملا جذب و خشک شود سپس زیرسازی آرایش را شروع کنید.
از پرایمرهای آبرسان برای پوست‌های خشک و کم چرب و از پرایمرهای فاقد چربی و مات کننده برای پوست‌های چرب و آکنه دار استفاده کنید.
اگر پلکتان چرب است و زود عرق می‌کند از نوع پرایمر مات مخصوص پلک به منظور افزایش ماندگاری آرایش چشم استفاده کنید.
بهترین روش افزایش ماندگاری رژ لب استفاده از پرایمر لب به مقدار کم است.
بهترین وسیله برای پخش پرایمر نوک انگشتان است.

معرفی بهترین پرایمرهای ایرانی و خارجی

پرایمر میبلین مدل Baby Skin حجم ۲۲ میلی‌لیتر

پرایمر میبلین مدل Baby Skin حجم 22 میلی لیتر

پرایمر بی بی اسکین برای داشتن آرایش طبیعی با ماندگاری بالا، بهترین زیر ساز محسوب می شود.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


همانگونه از اسم مدل این پرایمر مشخص است (Baby Skin)، این پرایمر باعث نرم کنندگی و شفافیتی مثل پوست بچه می‌شود. این پرایمر بدون چربی است و بر روی پوست احساس سنگینی ایجاد نمی‌کند. پرایمر میبلین باعث افزایش ماندگاری آرایش و جلوگیری از عرق کردن و ریختن آرایش می‌شود.

مشخصات پرایمر میبلین مدل Baby Skin

بازگشت به منو ↑

پرایمر مای مدل Matt touch حجم ۳۵ میلی‌لیتر

پرایمر مای مدل Matt touch حجم 35 میلی لیتر

پرایمرمای ، پوست صورت را در تمام روز سرزنده نگه می دارد و جلوه ای مات روی صورت دارد و منافذ باز و درشت را پوشش می دهد تا پوست شما یکدست جلوه دهد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


پرایمر مای حاوی ویتامین‌های A,E,B,D است. این پرایمر از وجود ترکیب هیالورونیک اسید بهره می‌برد که ماده‌ای جوان کننده و ضد چروک پوست است. خاصیت آنتی اکسیدانی این محصول باعث حفاظت پوست در برابر رادیکال‌های آزاد می‌شود. پرایمر پوستی صاف و یکدست با جلوه‌ای مات را بوجود می‌آورد که باعث افزایش ماندگاری آرایش و کرم پودر می‌شود.

مشخصات پرایمر مای مدل Matt touch

بازگشت به منو ↑

پرایمر صورت شون سری Perfect حجم ۳۰ میلی‌لیتر

پرایمر صورت شون سری Perfect حجم 30 میلی لیتر

پرایمر صورت شون بیس آرایشی و تثبیت کننده آرایش صورت است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات پرایمر صورت شون سری Perfect

بازگشت به منو ↑

پرایمر ام ان دی مدل Anti Aging حجم ۴۰ میلی‌لیتر

پرایمر ام ان دی مدل Anti Aging حجم 40 میلی لیتر

پرایمر ام ان دی با فرمولاسیون موثر و سبک برای جلا دادن به پوست صورت تولید شده است.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


پرایمر ام ان دی، روشن کننده است و می‌توان از آن در گریم‌های حرفه‌ای استفاده کرد. از کاربردهای دیگر این پرایمر می‌توان پوشاندن قرمزی پوست و جای جوش و تعدیل رنگ پوست اشاره کرد. این محصول با بافتی سبک سبب درخشندگی و جلای پوست می‌شود.

مشخصات پرایمر ام ان دی مدل Anti Aging

بازگشت به منو ↑

پرایمر صورت گلدن رز مدل براق

پرایمر صورت گلدن رز مدل براق

پرایمر آرایش براق کننده یکی از جدیدترین محصولات آرایشی از برند محبوب گلدن رز است که برای داشتن آرایش براق و طبیعی، بهترین زیر ساز محسوب می گردد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


یک محصول جدید از برند ترکیه‌ای گلدن رز، که مناسب افرادی است که خواهان آرایشی یکدست و براق و ماندگار هستند. این پرایمر بدون ایجاد احساس سنگینی، منافذ باز پوست را کاهش داده و خطوط ریز و چروک‌های ریز پوست را تعدیل می‌کند. این محصول که به پوست ظاهری نرم و ابریشمی می‌بخشد را می‌توان به تنهایی و یا به عنوان زیر ساز آرایش استفاده کرد.

مشخصات پرایمر صورت گلدن رز مدل براق

بازگشت به منو ↑

پرایمر صورت فلورمار مدل illuminating حجم ۳۰ میلی‌لیتر

پرایمر صورت فلورمار مدل illuminating حجم 30 میلی لیتر

پرایمر آرایش درخشان کننده فلورمار محصولی است که نه کاملا مایع و نه کاملا کرمی می باشد و قبل از شروع آرایش روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


پرایمر صورت فلورمار که نه کاملا مایع و نه کاملا کرمی است، با پوشاندن تمام عیوب و خطوط ریز پوست ظاهری یکدست و صاف و مات به پوست صورت می‌دهد. این پرایمر دارای بافت سبک و نرم و بدون ایجاد حس سنگینی بر روی پوست است. وجود عصاره چای سبز و گل اقاقیا در این پرایمر باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود.

مشخصات پرایمر صورت فلورمار مدل illuminating

بازگشت به منو ↑

پرایمر تثبیت کننده آرایش میکاپ فکتوری مدل transparent حجم ۱۵ میلی‌لیتر

پرایمر تثبیت کننده آرایش میکاپ فکتوری مدل transparent حجم 15 میلی لیتر

این محصول کاملا بی رنگ است و بافت ابریشمی به پوست صورت شما میدهد.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


مشخصات پرایمر تثبیت کننده آرایش میکاپ فکتوری مدل transparent

بازگشت به منو ↑

پرایمر بنفیت مدل SUPER MATTIFYING حجم ۵۰ میلی‌لیتر

پرایمر بنفیت مدل SUPER MATTTFYING حجم 50 میلی لیتر

این پرایمر برای جلوگیری از برق افتادن و چرب شدن پوست بسیار مناسب است ،منافذ پوست را کوچک میکند و ماندگاری آرایش را زیاد میکند.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


پرایمر بنفیت مدل SUPER MATTIFYING، به صورت ژله‌ای و برپایه آب است. با استفاده از این پرایمر به عنوان زیر ساز و پایه آرایش، منافذ باز پوست را کاهش داده و از چرب شدن و برق افتادن پوست بدون هیچگونه احساس سنگینی جلوگیری می‌کند. ماندگاری و یکدست بودن آرایش را با این پرایمر تضمین کنید.

مشخصات پرایمر بنفیت مدل SUPER MATTIFYING

بازگشت به منو ↑

پرایمر مک فیکس مدل Base Visage حجم ۵۰ میلی‌لیتر

پرایمر مک فیکس مدل Base Visage حجم 50 میلی لیتر

پرایمر مک فیکس از آن به عنوان زیر ساز آرایش استفاده می شود که ابتدا حالتی ژله ای داره و بعد از مصرف بدلیل داشتن پودر جاذب روغن مانع از ایجاد روغن بر روی پوست شما می‌شود

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


این محصول باعث کاهش قرمزی و متعادل سازی رنگ پوست می‌شود. بافتی ژله‌ای دارد که پس از جذب، پوستی صاف و طبیعی که منافذ و ناصافی‌های آن پوشیده شده است را ارائه می‌دهد. با استفاده این پرایمر، کرم پودر خیلی یکنواخت روی پوست جلوه می‌کند. پرایمر مک فیکس مدل Base Visage در کشور آمریکا تولید شده است.

بازگشت به منو ↑

پرایمر صورت گابرینی مدل PHOTO FINISH حجم ۳۰ میلی‌لیتر

پرایمر صورت گابرینی مدل PHOTO FINISH حجم 30 میلی لیتر

این پرایمر هم با بافت سبک، مات ، بدون چربی و بستن منافذ پوست قبل از آرایش با کرم پودر سبب میشود آرایش روی پوست صاف و یکدست باشد که با ماندگاری طولانی مدت و بدون هیچ ماسیدگی، پوست را جلوه ای مات می بخشد و از خط افتادگی کرم پودر جلوگیری می کند.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


پرایمر صورت گابرینی مدل فوتو فینیش یکی از محصولات کمپانی آرایشی و بهداشتی گابرینی است. این کمپانی از سال ۱۹۹۴ در ترکیه شروع به کار کرد و در کمترین زمان به برندی معروف و شناخته شده در سطح جهان تبدیل شد و هم اکنون محصولات این برند در ۵۵ کشور جهان عرضه می‌گردد. پرایمر صورت گابرینی مدل فوتو فینیش از دسته پرایمرهای مات است که استفاده از آن سبب می‌شود از درخشش پوست کم شود و پوستی صاف و یکدست و طبیعی با جلوه‌ای مات داشته باشید.

مشخصات پرایمر صورت گابرینی مدل PHOTO FINISH

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

   اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

   ببین ببر