رفتن به نوار ابزار

آشنایی با کشور کانگوروها

مقدمه

یکی از مقاصد اصلی و محبوب برای مهاجران ایرانی، استرالیا است. این کشور با داشتن مساحتی در حدود ۷.۶۸۶.۸۵۰ کیلومتر مربع، ششمین کشور پهناور جهان به حساب می‌آید. در سال ۱۹۰۱، این کشور استقلال خود را اعلام کرد و امروزه دارای جمعیتی در حدود ۲۵ میلیون و ۵۱۲ هزار نفر می‌باشد که بیشتر آن‌ها در سواحل جنوبی این کشور ساکن هستند.

زبان رسمی این کشور، انگلیسی می‌باشد اما دین رسمی برای مردمان استرالیا تعیین نشده است. از جمله شهرهای مهم این کشور می‌توان به سیدنی و ملبورن اشاره کرد و پایتخت سیاسی آن هم کانبرا می‌باشد. در ادامه این مطلب، روش‌های مهاجرت به این کشور را بیان می‌کنیم.

مهاجرت به استرالیا و آغاز تجربه‌های جدید

مهاجرت به استرالیا، با استفاده از روش‌های مختلفی امکان پذیر است که هر کدام از آن‌ها نیازمند شرایط و مدارک خاصی می‌باشند. استرالیا، با توجه به داشتن اقتصاد و فرهنگ بسیار قوی و همچنین آب و هوایی مناسب و از همه مهم‌تر، شرایط آسان آن برای مهاجرت، نسبت به کشورهای دیگر، همواره یکی از اولین انتخاب‌های تمامی متقاضیان مهاجرت بوده است.

1

البته با توجه به افزایش درخواست‌های مهاجرتی به این کشور، مسئولان استرالیا شرایط سخت گیرانه‌تری را برای متقاضیان فراهم کرده‌اند. اما با این حال، اخذ اقامت استرالیا همچنان امکان‌پذیر است و سالانه افراد زیادی موفق به کسب اجازه زندگی در این کشور می‌شوند. به همین دلیل، برای انتخاب روش مناسب‌تر و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌های پروسه مهاجرت، می‌توانید از وکلای مجرب مهاجرتی استفاده کنید، تا به راحتی بتوانید ویزای استرالیا را کسب کنید.

آشنایی با روش‌های مهاجرت به استرالیا

یکی از اصلی‌ترین شرایطی که در تمامی روش‌های مهاجرتی باید آن را داشته باشید، داشتن مدرک آیلتس (IELTS) می‌باشد. اما سایر شرایط‌های اخذ اقامت استرالیا، با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید ممکن است متفاوت باشد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی برای سرمایه داران، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد. استرالیا با توجه به داشتن سیستم بانکی و اقتصاد بسیار قوی، سالانه سرمایه داران بسیار زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. اما برای این امر، باید با شرایط و همچنین خطرات سرمایه‌گذاری کاملا آشنا باشید تا بتوانید به راحتی با استفاده از این روش به استرالیا مهاجرت کنید.

متقاضیانی که قصد دارند با استفاده از این روش به استرالیا سفر کنند، باید با توجه سیاسیت‌های اقتصادی این کشور، یک فعالیت کارآمد که منجر به تجاری سازی یک محصول و یا ارائه خدمات مختلفی می‎شود را ایجاد کنند. از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶
 • داشتن سن کمتر از ۵۵ سال
 • داشتن یک طرح تجاری که مربوط به یک ایده ابتکاری باشد
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای این امر ۲۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا می‌باشد که باید در زمینه مشخص شده سرمایه‌گذاری شود
 • متقاضیان این نوع ویزا باید حداقل ۶۵ امتیاز را به دست بیاورند.

البته نوع دیگری نیز از ویزای سرمایه‌گذاری وجود دارد که در آن افراد باید یک تجارت جدید را در استرالیا راه‌اندازی کنند و یا آن را توسعه بدهند که آن هم دارای شرایط خاصی است که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 • داشتن معرفی نامه از دولت و یا یکی از ایالت‌های استرالیا
 • داشتن سرمایه‌ای به اندازه ۱.۵ میلیون دلار استرالیا به صورت نقد و یا غیر نقد
 • سن کمتر از ۵ سال
 • داشتن حرفه و تجربه در زمینه تجارت مد نظر

اقامت در استرالیا از طریق ویزای کاری

مهاجرت کاری به استرالیا همیشه یکی از پر تقاضاترین روش‌های مهاجرتی به استرالیا بوده و سالانه افراد زیادی با استفاده از این روش به استرالیا مهاجرت می‌کنند. ویزای کاری استرالیا دارای تنوع زیادی می‌باشد و هر کدام شرایط خود را دارد که ممکن است در هر سال متفاوت باشد.

در این نوع از مهاجرت، با توجه به Sub Class انتخاب شده، میزان توانایی‌ها و تحصیلات افراد مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد که عموما بر اساس تحصیلات متقاضی، مهارت‌ها فردی، تجربه‌های کاری و مدرک زبان آن‌ها می‌‎باشد و بر اساس آن‌ها امتیازاتی به متقاضیان داده می‎شود.

یکی از انواع ویزاهای کاری، Sub Class 189 می‎‌باشد که برای افراد ماهر و متخصص در نظر گرفته شده است. در این نوع از ویزا، متقاضیان باید رزومه خود را به اداره مهاجرت استرالیا ارائه کنند و انگیزه، مهارت و علاقه مار در استرالیا را در آن نشان دهند تا پس از مدتی، دعوتنامه اقامت در استرالیا برای آن‌ها ارسال شود.

یکی دیگر از انواع ویزا‌های کاری، Sub Class 190 می‌باشد که این نوع ویزا، برای افرادی است که در یکی از ایالت‌های این کشور اسپانسر دارند. البته باید توجه داشته باشید که این نوع از ویزای کاری بر اساس امتیاز بندی می‌باشد و به محض این که متقاضیان بتوانند امتیازات لازم و همچنین اسپانسر لازم را کسب کنند، وارد لیست انتظار برای کسب اقامت می‌شوند.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا، مهاجرت تحصیلی می‌باشد. این کشور دارای دانشگاه‌های بسیار زیادی است که به زبان انگلیسی خدمات آموزشی را دانشجویان ارائه می‌کنند. همچنین یکی دیگر از امکانات بسیار مهم در استرالیا، کار در زمان تحصیل می‌باشد که این امکان را به دانشجویان می‌دهد که با بازار کار استرالیا به خوبی آشنا شوند تا پس از اتمام تحصیلات خود، بتوانند به راحتی در زمینه تحصیلی خود مشغول به کار شوند.

دانشجویان بین المللی می‌توانند در بیش از ۱۲۰۰ موسسه آموزشی و همچنین بیش از ۲۲۰۰۰ رشته تحصیلی مختلف، در این کشور تحصیل کنند که این موضوع یکی از مزایای بسیار عالی تحصیل در استرالیامی‌باشد. البته هزینه‌های تحصیل یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای مهاجرت می‌باشد که در ادامه هزینه‌های تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی استرالیا را بیان می‌کنیم. دقت داشته باشید که این موارد طبق اعلام سایت رسمی استرالیا در سال ۲۰۱۸ می‌باشد و تمامی هزینه‌ها به دلار استرالیا تعیین شده است.

مقطع کارشناسیهزینه تحصیل ( به دلار استرالیا)
کارشناسی۱۵۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار
کارشناسی ارشد۲۰۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار
دکتری۱۴۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار

با استفاده از خدمات صباپلن، به آسانی به استرالیا مهاجرت کنید

استرالیا با توجه به داشتن کیفیت بالای زندگی و همینطور شرایط رفاهی بسیار عالی، در سالیان اخیر، به یکی از مقاصد اصلی مهاجران ایرانی تبدیل شده است. این روزها روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها به این کشور مهاجرت کنید.

مجموعه صباپلن (sabaplan.com)، در طی سالیان فعالیت خود، تلاش داشته تا بستری را فراهم کند تا ایرانیانی که تقاضای مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند، بدون هیچ مشکلی بتوانند این امر را، در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند. شما هم اگر قصد دارید تا به کشور دیگری مهاجرت کنید، می‌توانید با استفاده از مشاوره‌های کارشناسان و وکلای مجرب مجموعه ما، به راحتی این کار را انجام دهید و زندگی جدیدی را در کشوری که دوست دارید آغاز کنید.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

   اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!