رفتن به نوار ابزار

روش‌های آموزش زبان؛ آشنایی با مزایای کلاس‌های آنلاین

مقدمه

یادگیری زبان انگلیسی با جایگاهی که در دنیا دارد، برای هر شخصی یک امتیاز و الزام بزرگ به حساب می‌آید و مزایای زیادی به همراه دارد. با یادگیری و تسلط در زبان انگلیسی می‌توانید در دانشگاه‌های خارجی ادامه تحصیل دهید و به راحتی یک روش مناسب برای مهاجرت قانونی پیدا کنید. برای انجام این کار باید در کلاس‌ها و دوره‌های مختلف شرکت کنید تا بتوانید آمادگی لازم را برای دریافت مدرک زبان خود پیدا کنید. در این مطلب شما را با روش‌های آموزش زبان آشنا می‌کنیم تا بتوانید با اصول یادگیری این زبان آشنا شوید.

روش‌های مختلف آموزش زبان

از سال‌های بسیار دور تا به امروز روش‌های مختلفی برای آموزش این زبان بین المللی ابداع شده است. روش‌های غیر معمولی که شاید شنیدن برخی از آن‌ها ممکن است برای شما خنده‌دار باشد. بسیاری از افراد در این حرفه با فروش پکیج‌های آموزش زبان در خواب کسب درآمد می‌کنند و باور دارند که این روش کاملا علمی است و در زمان کوتاهی شما می‌توانید این زبان را یاد بگیرید. اما برخی از روش‌ها کاملا علمی هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید این زبان را با اندکی تلاش یاد بگیرید. در این بخش از مطلب شما را با روش‌های آموزش زبان آشنا می‌کنیم تا بتوانید راه مناسب خودتان را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید.

رویکرد ساختاری

در این روش از این اصل پیروی می‌شود که قواعد دستوری مختلف باید با ترتیب خاصی به زبان آموز آموزش داده شود. یادگیری در این روش بیشتر گرامر محور است و برای این که دایره لغات زبان آموز افزایش پیدا کند، از منابع آموزش مختلفی استفاده می‌شود.

سجستوپدیا (suggestopedia)

این روش بیشتر روی اصول روانشناسی استوار است. در این روش باور دارند که زبان آموز هنگام یادگیری زبان نباید هیچ مشغله ذهنی داشته باشد. به طور مثال در حین آموزش به طور مداوم به زبان آموز تاکید می‌شود که یادگیری زبان کاملا آسان است و کار سختی نیست. با انجام این کار ناخوداگاه زبان آموز را برای یادگیری بهتر زبان تحریک می‌کنند. البته که از این روش در کلیه متدهای آموزشی استفاده می‌شود. اساتید تدریس زبان سعی می‌کنند که در طول تدریس زبان آموزان را در طول تدریس تشویق کنند تا برای ادامه دادن راه یادگیری زبان انرژی و انگیزه کافی داشته باشند.

روش TPR

در این روش از حرکات فیزیکی کمک می‌گیرند. به طور مثال به زبان آموز دستور می‌دهند تا پنجره را ببندد یا درست سر جای خودش بنشیند. در کلاس‌های حضوری آموزش زبان این روش به طور معمول مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکالمات در طول کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی کاملا بر اساس همین اساس است و مکالمات دستوری که بین استاد و زبان‌آموز شکل می‌گیرد باعث می‌شود از این روش هم برای آموزش استفاده شود.

آموزش زبان ارتباطی CLT

تمرکز این روش بر روی اصطلاحات پر کاربرد زبان است. اساتیدی که از این روش برای تدریس به زبان آموزان خود استفاده می‌کنند اصطلاحات پرکاربرد مثل تشکر کردن، درخواست و جملات پر کاربرد این چنینی را آموزش می‌دهند و زبان آموز موظف است که به طور مداوم جملات را تکرار کند. اساتید CLT بر این باورند که استفاده از این روش همانند یادگیری زبان، توسط کودک تازه متولد شده است که بدون شرکت کردن در هیچ دوره‌ای زبان مادری خود را یاد می‌گیرد.

شرکت‌کردن در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی

این روش یکی از محبوب‌ترین راه‌هایی است که برای یادگیری زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه هر کسی که قصد داشته باشد زبان انگلیسی را یاد بگیرد دنبال یک آموزشگاه خوب می‌گردد تا در آن ثبت نام کند. روش تدریس و منابع مختلفی نسبت به وضعیت کلاس وجود دارد. برخی از کلاس‌های حضوری بر اساس سن زبان آموزان تشکیل می‌شوند به همین خاطر ممکن است که مطالب درس با هم متفاوت باشد. همچنین سطح زبان آموزان یک کلاس بر روی نحوه تدریس تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. برای اینکه زبان آموزان هنگام ثبت نام در کلاس‌ها فیلتر شوند از آزمون‌های تعیین سطح استفاده می‌شود. نمره زبان آموز در این آزمون مشخص می‌کند که باید در چه کلاسی ثبت نام شود.

در این کلاس‌ها کتاب تدریس و تمرین مشخصی وجود دارند که نسبت به نوع دوره انتخاب می‌شوند. استاد مطالب مختلف را از کتاب تدریس می‌کند و زبان آموز موظف است که تمرین‌های مربوط به آن قسمت را برای جلسه بعدی تکمیل کند. این کلاس‌ها که به صورت ترمیک برگزار می‌شوند در پایان یک امتحان نهایی دارند که زبان آموز برای ورود به بعد باید در این امتحان نمره قبولی را کسب کند.

با شیوع ویروس کرونا کلاس‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی به وجود آمدند تا زبان آموزان حتی در زمان قرنطینه خانگی هم بتوانند به یادگیری زبان ادمه دهند. در این کلاس‌ها استاد به صورت اینترنتی با زبان آموزان خود ارتباط برقرار می‌کند و همان مطالب کلاس را به آن‌ها تدریس می‌کند. زبان آموزان هم موظف هستند که در زمان مقرر سر کلاس حاضر شوند و اگر تمرینی استاد برای آن‌ها تعیین کرد، از طریق راه‌ها ارتباطی آنلاین یا شبکه‌های اجتماعی جواب‌ها را برای استاد ارسال کنند.

از یک موسسه معتبر کمک بگیرید

با توجه به پیچیدگی روش‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی، نیاز به تعیین سطح مناسب و انتخاب روش آموزشی صحیح و کمک‌گرفتن از اساتید مجرب برای هر زبان‌آموز وجود دارد. این کار به طور معمول از عهده موسساتی برمی‌آید که سال‌ها تجربه و تخصص در این زمینه داشته باشند.

در موسسه زبان ایرانمهر از اساتید متخصص و آخرین متدهای آموزشی روز دنیا برای تدریس زبان استفاده می‌شود. در این موسسه پس از شیوع ویروس کرونا کلاس‌ها به صورت آنلاین و بالاترین کیفیت ممکن برگزار می‌شوند تا زبان آموزان این موسسه بتوانند دوره آموزش زبان خود را با سهولت به پایان برسانند. کلاس‌های آموزش آنلاین موسسه ایرانمهر در دوره‌های مختلفی برگزار می‌شود و قیمت مطلوبی نسبت به کلاس‌های حضوری دارند. به همین علت، ثبت نام در کلاس‌های آنلاین این آموزشگاه را به شما توصیه می‌کنیم.

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

      اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!