رفتن به نوار ابزار

چادرهای مسافرتی و کمپینگ

امتیازدهی+5
امتیازدهی+5

امروزه با گذشت زمان و ورود انسان به عصر مدرنیته و زندگی شهری باعث شده است که نیاز به مسافرت و بازگشت به طبیعت بیشتر از پیش احساس شود. 

یکی از دغدغه های اصلی مسافرین انتخاب وسایلی است که باید با خود حمل کنند. یکی از وسایل حائز اهمیت در زمینه مسافرت و گردشگری چادر مسافرتی یا کمپینگ است که میتوان از آن استفادههای متعددی در زمینههای مختلف بهره جست برای مثال بعضی از گردشگران ماندن در چادر در دل طبیعت را به ماندن در هتل های گران قیمت را ترجیح میدهند و یا اینکه میخواهند یک مسافرت ماجراجویانه را در دل کوهها، صحرا ویا ساحل را تجربه کنند. 

امروزه شرکتهای مختلف با برند های متفاوتی انواع چادر های مسافرتی و کمپینگ را به گردشگران ارائه میدهند که باعث سخت تر شدن تصمیم برای انتخاب چادر مناسب برای خریدار میشود. در این مقاله سعی میشود که برند های معتبر در این حوزه و ویژگی های هر محصول را به خواننده ارائه دهیم تا به راحتی بتواند تصمیم خود را بدون دغدغه اجرایی کند. 

به طور کلی چادر های مسافرتی برای استفادههای مختلف به دودسته معمولی و حرفهای تقسیم بندی شدهاند. دسته معمولی برای استفاده های خانوادگی و ساحلی و دسته حرفهای برای محیط های کوهستانی و صحرایی استفاده میشود. علت این تقسیم بندی ویژگیهای مختص هر کدام از انواع چادرها است برای مثال در نوع ساحلی باید چادر مورد نظر مقاومت بالایی در برابر رطوبت شرجی منطقه ساحلی را داشته باشد و یا اینکه در چادر کوهستانی باید طوری طراحی شود که بتواند تحمل باران و بادهای شدید کوهستانی را داشته باشد. 

ازنظر طراحی سازه چادرهای کمپینگ به سه دسته فنری، اتوماتیک و ملیه ای یا عصایی تقسیم بندی میشوند. هر کدام از این دسته های طراحی شده میتواند استفاده ها و ویژگی های منحصر به فرد خودشان را داشته باشند ولی یک ویژگی مشترک بین تمامی انواع چادرهای مسافرتی و کمپینگ مقاومت در برابر باران و به عبارتی دیگر ضد آب بودن آنها است. جنس تمامی چادرها طوری طراحی شده است که باید در برابر نفوذ آب به داخل چادر جلوگیری شود زیرا از آنجایی که چادر یک وسیله سکونت در محیط باز است هر لحظه ممکن است باران ببارد و باید طراحی و جنس سازنده آن های طوری باشد که از نفوذ آب به داخل چادر جلوگیری شود.

امروزه انواع چادر های کمپینگ و مسافرتی دارای جنس سازنده مختلفی هستند که میتوان به موارد pvc، نایلون، برزنت، پلیاستر و پلیارتان اشاره کرد. 

یکیدیگر از موارد مهم در چادرهای کمپینگ وجود دارد که باید به آن اشاره کرد مقاومت در برابر نور خورشید یا به عبارت دیگر مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید است. این ویژگی بخصوص در چادر های برزنتی و pvc  بیشتر دیده میشود که باعث افزایش طول عمر آنها میشود و هم چنین میتوان آن را برای مدت طولان در زیر نور آفتاب نگه داشت و این استفاده در مناطق صحرایی بیشتر به چشم میخورد.

در زمینه تولید و طراحی چادرهای کمپینک شرکت ها و برند های مختلفی فعالیت دارند که در این مقاله شما را با چندین برند مطرح در این زمینه به عنوان مثال: اف ای تی، هاسکی، کلمن، کووآ، کچوا و ایزی کمپ آشنا میکنیم. 

 

چادر۶ نفره اف ای تی تنت مدل Double Roof AT3

چادر6 نفره اف ای تی تنت مدل Double Roof AT3

اگر قصد دارید که با هزینه کمتر یک چادر خوب و با کیفیت تهیه کنید این برند کاملا برای شما مناسب است.

خرید از دیجی کالا

شرکت اف ای تی تنت یک شرکت بزرگ ایرانی در زمینه چادرهای کمپینگ و مسافرتی است، FIT مخفف کلمه(Fakhre Iran Tent) میباشد. این شرکت با سابقه قرین به نیم قرن در این حوزه یکی از بزرگترین شرکت های ایرانی درزمینه چادر های مسافرتی میباشد، این شرکت به طور کلی سه  نوع چادر اعم از فنری، اتوماتیک و عصایی تولید می کند.

یک ویژگی بسیار قابل توجه در این زمینه قیمت محصولات شرکت اف ای تی به نسبت دیگر شرکتهای خارجی میباشد و اگر قصد دارید که با هزینه کمتر یک چادر خوب و با کیفیت تهیه کنید این برند کاملا برای شما مناسب است.

توضیحات محصول:

این چادر جز چادر های عصایی شرکت اف ای تی میباشد، علت نامگذاری (عصایی) این است که میلههای آن بسیار شبیه عصای نابینایان است طوری که به همانگونه که پایه ها به هم متصل هستند میتوان میلهها را کوتاه و بلند کرد. معمولا این میله ها از جنس فایبرگلاس، آلومینیوم و پلاستیک ساخته میشوند که در این مدل Double Roof AT3 میله های آن از جنس پلاستیک مقاوم ساخته شدهاند به گونهای که میتوان با خیال آسوده در آن استراحت کرد.

این چادر به نسبت چادر های فنری شرکت اف ای تی مقاومت بالاتری دارند به عنوان مثال که اگر میخواهید از چادر های مسافرتی در هر شرایط آب و هوایی مانند سرما، باران و باد های نسبتا شدید استفاده کنید، چادر های عصایی گزینه مناسب تری به نسبت چادر ها فنری هستند.

یک ویژگی بارز این محصول داشتن دو پوش است که در پوش داخلی تر پنجرهایی جهت تهویه بهتر تعبیه شده است و پوش خارجی تر آن از جنس پلیاستر oxford 210D میباشد که مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب دارد که باعث میشود در هوای بارانی پوش داخلیتر و داخل چادر خشک بماند، میزان مقاومت آن برابر  ۲۰۰۰میلیمتر است این موضوع به معنی این است که اگر یک لوله آب به سطح مقطع یک سانتیمتر مربع به طول ۲۰۰۰ میلیمتر را روی پوش خارجی آن قرار دهیم آب از آن عبور  نخواهد کرد ولی اگر مقدار آن بیشتر از این شود آب از پارچه چادر عبور خواهد کرد.

همچنین پوش خارجی تر باعث میشود که در فصل سرما نگهداری گرما را در داخل چادر آسان تر شود و در نتیجه هوای داخل چادر به آسانی گرم میشود. و یکی دیگر از فواید دو پوش بودن آن این است که در فصول گرم تر میتوان پوش خارجیتر را کنار گذاشت تا داخل چادر خنکتر از حالت دوپوش آن شود.  

یکی دیگر از ویژگیهای خوب این چادر بازو بسته شدن میلههای آن به صورت اتوماتیک است که در نتیجه  راهاندازی و جم کردن این نوع چادر کار دشواری نیست.   

این چادر در حالت بسته به صورت مستطیل است که باعث میشود حمل آن با کولهپشتی امکانپذیر نباشد و برای حمل و نقل آن نیازمند خودرو هستید.

مشخصات کلی

نکات منفی محصول:

 • نداشتن مقاومت در برابر طوفان
 • نداشتن قابلیت افزایش فضا
 • قابل حمل نبودن با کوله پشتی
بازگشت به منو ↑

چادر دو نفره ایزی کمپ (Easy Camp) مدل Funster

چادر دو نفره ایزی کمپ (Easy Camp) مدل Funster

آنچه که این محصول را بیش از همه برای کمپینگ در کوهستان مناسب کرده است، جنس میله های آن است که از فایبرگلاس با استحکام بالا ساخته شده است که میتواند مقاومت خوبی را در برابر بادهای کوهستانی ایجاد کند.

خرید از دیجی کالا

شرکت Easy Camp یک شرکت بسیار معتبر و باکیفیت دانمارکی در زمینه وسایل کمپینگ و گردشگری است. چادر دونفره مدل Funster  یکی از محصولات جدید این شرکت است که باتوجه با ظاهر زیبا وقابلیت های بالای آن با استقبال زیادی از طرف گردشگران به ویژه کوهنوردان روبهرو شده است.

اگر میخواهید کمپینگ را در دل کوهستان با سختی ها و دشواری هایش را تجربه کنید این چادر دو نفره ایزی کمپ مدل Funster میتواند یکی از بهترین گزینه هایتان برای ماندن در آن باشد. آنچه که این محصول بیش از همه برای کمپینگ در کوهستان مناسب کرده است جنس میله های آن است که از فایبرگلاس با استحکام بالا ساخته شده است که میتواند مقاومت خوبی را در برابر بادهای کوهستانی را ایجاد کند. در این چادر به علت نوع طراحی آن برای کمپینگ داخل کوهستان فاقد پنجره میباشد و همچنین یک درب ورودی و خروجی دارد. 

جنس سازنده پارچه آن پلیاستر با مقاومت بالا در برابر نفوذ آب است، در نتیجه با خیال راحت از بارش نا بهنگام باران در فصول بهاری در امان میمانید. 

میله های به کار رفته در این چادر بسیار قابل انعطاف بوده و به راحتی میتواند فشار های وارده از جهت بادهای کوهستانی را به در حر قابل قبولی میتواند تحمل کند و وزن این محصول نیز بسیار سبک بوده و آن را به راحتی میتواند با کولهپشتی حمل کنید.

مشخصات کلی

نکات منفی محصول:

 • فاقد پنجره
 • قابلیت تحمل طوفان را ندارد
 • دشواری در راهاندازی
بازگشت به منو ↑

چادردونفره هاسکی مدل Flame 2 

چادردونفره هاسکی مدل Flame 2

این چادر از دو لایه تشکیل شده، لایه داخلی تر از جنس نایلون است که قابلیت تهویه را به چادر میدهد و لایه خارجی آن از جنی پلیاستر با روکشی از پلیاورتان بوده که قابلیت بالایی را در برابر نفوذ آب ایجاد میکند طوری که توانایی مقاومت در برابر ۷۰۰۰میلیمتر بر سانتی متر مربع را دارد. همچنین لایه آن قابلیت مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش را دارد که در روز های آفتابی میتوانید با خیال راحت در داخل آن استراحت کنید.

خرید از دیجی کالا

شرکت هاسکی یک شرکت متخصص اروپایی متعلق به کشور جمهوری چک در حوزه وسایل گردشگری و کمپینگ مثل کولهپشتی مسافرتی، چادر، انواع کسیه خواب، زیرانداز و دیگر وسایل مشابه فعالیت میکند. 

چادر Flame 2 تولید شده در شرکت هاسکی یک چادر کوچک دونفره دوجداره است که برای کمپینگ در فضای آزاد بویژه در مناطق کوهستانی مناسب است. این چادر ظرفیت دو نفر و بزرگ سال و همچنین یک فرد خردسال را دارد. فشرگی این چادر و مقاومت آن  در برابر شرایط شدید آب و هوایی، ترکیب کاملی است که آن را به یک دستیار مطمئن برای همه ماجراجویی های شما تبدیل می کند. Flame 2 مجهز به گیره های صفحهای سبک است که مقاومت چادر را در هنگام هرگونه باد و باران قوی تضمین می کند و مواد با کیفیت آن مقاومت بالایی را در برابر تمام نیروهای بیرونی دارد.

علاوه بر گیرهها، میلههای آن از جنس آلومینیوم بوده و مقاومت بالایی را در برابر فشار و نیروهای خارجی را ایجاد میکند. 

این چادر از دو لایه تشکیل شده، لایه داخلی تر از جنس نایلون است که قابلیت تهویه را به چادر میدهد و لایه خارجی آن از جنی پلیاستر با روکشی از پلیاورتان بوده که قابلیت بالایی را در برابر نفوذ آب ایجاد میکند طوری که توانایی مقاومت در برابر ۷۰۰۰میلیمتر بر سانتی متر مربع را دارد. همچنین لایه آن قابلیت مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش را دارد که در روز های آفتابی میتوانید با خیال راحت در داخل آن استراحت کنید. 

وزن این چادر حدود ۳ کیلوگرم بوده و به راحتی میتوان آن را با کولهپشتی و یا دوچرخه حمل کرد و این ویژگی بسیار مناسب کسانی است که معمولا دوست دارند به تنهایی در طبیعت سفر کنند. 

مشخصات کلی

نکات منفی محصول:

 • پنجره ندارد
 • فاقد قابلیت افزایش فضای داخلی
 • سخت بودن راهاندازی
بازگشت به منو ↑

چادر مسافرتی ۸ نفره اتوماتیک اف ای تی مدل۰۰۱ 

چادر ماسفرتی ۸ نفره اتوماتیک اف ای تی مدل  ۰۰۱

این چادر دارای پشه بند است که به راحتی در داخل آن بدون نگرانی از گزش حشرات میتواند استراحت کنید.

خرید از دیجی کالا

چادر فوق یک محصول تولید شده در شرکت ایرانی اف ای تی می باشد که دارای ظرفیت ۸ نفره است. این چادر در حالت باز شده فضایی بزرگ و جادار را برای شما فراهم میکند به نوعی که این چادر برای مسافرت های گروهی و دسته جمعی بسیار مناسب است. 

ویژگی مهم این محصول اتوماتیک بودن آن است به طوری که نیازی نیست مثل محصول های قبلی میله های آن را بازو بسته کنید زیرا میلههای ان طوره طراحی شده اند که میلههای فرعی در داخل میله های اصلی تر هستند و با کشیدن میتوانید انها را کوچک و بزرگ کنید، این نوع میلهها بسیار شبیه آنتن های رادیو میباشند که به همان شکل تغییر اندازه داده میشود. برای باز کردن پایههای آن و بیرون کشیدن میله های فرعی یک دکمه تعبیه شده است که در صورت فشاردادن آن قفل میلهها باز شده و به سادگی میتوان اندازه میله را تغییر داد و درصورت باز شدن آن دوباره کلید قفل شده و میلههای آن سرجای خودشان باقی میمانند. ستونبندی این چادر فلزی بوده و استحکام خوبی را به نسبت بزرگ بودن ان ایجاد میکند. 

پارچه این چادر از جنس پلیاستر است و مقاومت خوبی را در برابر باران ایجاد میکند البته باید به این نکته توجه کنید که این چادر توانایی مقاومت در برابر شرایط بد جوی و آب و هوایی را ندارد و نمیتوان از آن استفاده کرد. این چادر دارای پشه بند است که به راحتی در داخل آن بدون نگرانی از گزش حشرات میتواند استراحت کنید. 

این محصول دارای ۸ کیلوگرم وزن میباشد و قابلیت حمل با کولهپشتی یا دوچرخه را ندارد و باید آن را با خودرو جابه جا کنید و البته به نسبت ظرفیت آن یک چادر سبک محسوب میشود. رویه این محصول قابلیت مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید را دارد در نتیجه با خیال راحت میتوانید در روزهای آفتابی آن را برپا کنید و در داخل آن استراحت کنید. 

مشخصات کلی

نکات منفی محصول:

 • فاقد قابلیت افزایش فضا
 • حملونقل دشوار
 • مقاومت پایین در برابر شرایط بد آب و هوایی
بازگشت به منو ↑

چادر مسافرتی ۴ نفره کچوا مدل آرپناز۴  

چادر مسافرتی ۴ نفره کچوا مدل آرپناز۴

اگر میخواهید در دل طبیعت وحشی به مسافرت و گشتوگذار بپردازید این چادر بهترین خونهای است که شما میتوانید به همراه خود ببرید.

خرید از دیجی کالا

شرکت فرانسوی کچوا (Quechua) فعالیت خود را در زمینه طراحی وسایل کمپینگ در سال ۱۹۹۷ شروع کرد و این شرکت دیری نپایید در میان گردشگران و کوهنوردان بسیار محبوب شد و علت این موضع تلاش این شرکت در ارائه خدمات با کیفیت در ازای هزینه کم تر به نسبت دیگر شرکت های همتراز خود بود.

چادر کمپینگ ۴ نفره کچوا مدل آرپناز یک چادر بسیار با کیفیت با مقاومت خیره کننده است. اگر میخواهید در دل طبیعت وحشی به مسافرت و گشتوگذار بپردازید این چادر بهترین خونهای است که شما میتوانید به همراه خود ببرید. این چادر مدل کچوا میتواند هرگونه شرایط آب و هوایی را از جمله طوفان وتند باد ها را تحمل کند. سوتون بندی این محصول از جنس فایبرگلاس با مقاومت بالا ساخته شدهاست که مقاومت بالایی را در شرایط جووی نامناسب از خود نشان میدهد طوری که این چادر در تونل های بادی با توان مقاومت در برابر باد های به سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت تست شدهاست. همچنین لایه رویی این چادر از جنس پلیاستر مقاوم در برابر نفوذ آب تا ۲۰۰۰ میلیمتر ساخته شدهاست. علاوه بر مقاومت این چادر طراحی زیبا و خیره کننده آن 

بسیار مورد توجه کوهنوردان قرار گرفته است، در طراحی این چادر یک سایبان یا آفتابگیر به کار گذاشته شده است که میتوان با برپایی میز غذا در زیر آن لذت بودن در طبیعت را دوچندان کرد. 

وزن این محصول حدود ۶ کیلوگرم بوده که به نسبت ظرفیت آن بسیار سبک است، یک ویژگی دیگرمهم در این محصول قابلیت افزایش ظرفیت آن است که در صورت نیاز میتواند فضای مورد نیاز خود به فضای اصلی چادر افزود. 

یک نکته قابل توجه در این چادر قابلیت جمعشدگی خوب آن است در کنار این که در حالت باز شده ابعاد نسبتا بزرگی دارد، در حالت بسته بندی یک ابعاد کوچک به صورت ۵۷*۱۳*۱۳ سانتیمتر دارد که حتی کوچکتر از کوله پشتی های مسافرتی است و به راحتی میتوانید آن را حمل کنید. ولی در ازای ان با سختی در برپایی آن روبهرو خواهید شد، البته این چادر یک دفترچه راهنمای مخصوص به همراه دارد که نحوهی برپایی آن را آموزش دادهاست و شما میتوانید با دنبال کردن مراحل ذکر شده در دفترچه آن را به خوبی راهاندازی کنید.

این محصول دارای یک عدد پنجره و یک درب ورودی و خروجی است و همچنین داخل این چادر یک پشه بند تعبیه شده است تا که بتوانید در صورت باز بودن درب اصلی چادر از گزند حشرات در امان بمانید و با خیال آسوده در آن استراحت کنید علاوه بر اینها این چادر دارای ۳ عدد هواکش است که تهویه خوبی را در اختیار شما قرار خواهد داد. 

مشخصات کلی

نکات منفی محصول:

 • راه اندازی دشوار و پیچیده
بازگشت به منو ↑

 چادر ۶ نفره برند کلمن مدل Ridgline 6 

 چادر ۶ نفره برند کلمن مدل Ridgline 6

این چادر ها دارای قابلیت تهویه هوا از سقف را دارند به گونهای که اگر در اتاقک های چادر بخواید به راحتی میتوانید از هوای تازه محیط بیرون استفاده کنید.

خرید از دیجی کالا

اگر میخواهید یک چادر با طراحی جدید و جالب داشته باشید این چادر گزینه بسیار مناسبی است. چادر ۶ نفره برند کلمن مدل Ridgline یک چادر با طراحی منحصر به فرد و مجذوب کننده است، طراحی اغلب چادر های کمپینگ  که ظرفیت بیش از یک نفر را دارند طوری است که تمامی افراد آن در یک اتاق میتوانند سکونت کنند، اما این چادر مدل Ridgline طوری طراحی شده است که حاوی دو عدد اتاق ۳ نفره و یک فضای مابین آنها است درنتیجه افراد میتوانند در اتاقک های مجزا بخوابند و همچنین فضای مابین آنها را میتوان برای غذا خوردن ویا گذاشتن وسایل دیگر مثل کولهپشتی یا کفشها استفاده شود، علاوه برا این قابلیت برپایی سایبان یا آفتابگیر را نیز  در جلوی فضای مابین اتاقها دارد. 

میله های این چادر از جنس فایبرگلاس است که مقاومت خوبی را در برابر تند بادهای کوهستانی ایجاد میکند و همچنین جنس رویه آن از پلیاتیلن ساخته شده است که خاصیت ضد آبی دارد اما به خوبی رویه ساخته شده از جنس پلیاستر در دیگر چادرها در مقابل باران مقاومت ندارد و اگر از این چادر استفاده میکنید بهتر است در آب و هوایی بارانی از آن تا حد ممکن استفاده نشود. 

این چادر ها  دارای قابلیت تهویه هوا از سقف را دارند به گونهای که اگر در اتاقک های چادر بخواید به راحتی میتوانید از هوای تازه محیط بیرون استفاده کنید. علاوه بر تهویه از سقف اتاقک های آن دارای پنجره هایی از جنس pvc به همراه کاور هستش و همچنین فضای مخصوصی جهت عبور سیم برق در آن تعبیه شده است؛ به عنوان مثال می توانید با انتقال سیم برق از خودرو شخصی به داخل چادر لامپ روشن کنید. 

وزن این چادر حدود ۱۲ kg است که یک چادر نسبتا سنگین محسوب میشود و به همین دلیل قابلیت حمل با کولهپشتی یا دوچرخه را ندارد. به طور کلی مساحت داخل اتاقک ها یا محل خواب ان حدود ۸ متر مکعب و مساحت فضای استراحت آن حدود ۴.۵ مترمکعب است. 

اگر میخواهید یک سفر خوب گروهی چند نفره خوب را تجربه کنید با طراحی منحصربهفرد این چادر میتوانید خاطرات خوبی را برای خود رقم بزنید. 

مشخصات کلی

نکات منفی محصول:

 • نامناسب برای استفاده در شرایط بارانی
 • جنس رویه ضعیف تر به نسبت دیگر چادرها
 • حمل و نقل دشوار
 • نسبتا سنگین
بازگشت به منو ↑

 چادر مسافرتی ۳ نفره نیچرهایک مدل knight 3 

 چادر مسافرتی ۳ نفره نیچرهایک مدل knight 3

وسایل این برند علاوه بر داشتن کیفیت بالا, وزن سبکی دارند و به همین دلیل بسیار مناسب فعالیت های طبیعتگردی با کوله پشتی است.

خرید از دیجی کالا

نیچرهایک در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و یک شرکت حرفه ای در حصولات طبیعت گردی است. نیچر هایک مفهوم سفر سبک را ارائه کرده است به این معنی که وسایل این برند علاوه بر داشتن کیفیت بالا, وزن سبکی دارند و به همین دلیل بسیار مناسب فعالیت های طبیعتگردی با کوله پشتی است. 

چادر نیچرهایک ۳ نفره مدل knight 3 یک چادر کاملا حرفه ای برای فعالبت های طبیعتگردی است، به گونه ای که بدون هیچ نگرانی بابت محل اقامت خود میتوانید دل به طبیعت بذارید. این محصول کاملاسبک بوده و حدود ۴ کیلوگرم وزن دارد و به اسانی میتوانید آن را با خود حمل کنید. این چادر یک چادر سه فصل است که از دو فضای تفکیک شده ساخته شده جهت استفاده برای پخت و پز و یا استراحت موقت تشکیل شدهاست. این چادر دارای دوپوش است که برای فصول سرد و برفی کاملا مناسب است، جنس رویه آن از پلیاستر بوده و دارای خاصیت ضد ابی با استاندارد PU 2000 میباشد و علاوه بر این مقاومت بالایی در برابر اشعه مضر ماورای بنفش دارد. 

ستون بندی این محصول آلومینیومی تقویت شده ۷۰۰۱  به همراه میخ های مخصوص استقرار و طناب‌های حمایت و ساختار تیرک ضربدری که مقاومت در برابر باد را به شدت افزایش میدهد. پنجره ها و مش مقاوم و متراکم جهت جلوگیری از ورود حشرات و ایجاد گردش هوای پایدار، قابلیت بستن پنجره های بیرونی به وسیله گیره مخصوص. پنجره های چادر میتواند توسط گیره‌های مخصوص باز و بسته شود و طناب های حمایت و میخ‌های فلزی چادر را در برابر وزش باد حفظ میکنند.

مشخصات کلی

بازگشت به منو ↑

 چادر مسافرتی ۴ نفره پکینیو مدل C2006

 چادر مسافرتی ۴ نفره پکینیو مدل C2006

علاوه بر سبک بودن به راحتی نیز میتوانید آن را برپا وجمع کنید و در عین حال از مقاومت و کیفیت خوب بهره ببرید.

خرید از دیجی کالا

چادر مسافرتی ۴ نفره پکینیو مدل C2006 یک چادر اصل از پرفروش ترین چادرهای ارائه شده در ایران است. این چادر با حدود ۲.۵ کیلوگرم وزن جز چادر های سبک محسوب میشود که به راحتی میتوان آن را با کولهپشتی و یا دوچرخه حمل کرد. ستون بندی این چادر از جنس فایبرگلاس ساخته شدهاست که مقاومت محکمی را در برابر شرایط بد آب وهوایی ایجادر میکند. جنس رویه این چادر از جنس پلیاستر است که مقاومت خوبی در برابر نفوذ آب ایجاد  میکند. این مدل  دارای سایبان، هواکش و پشه بند است در نتیجه یک چادر مناسب  برای طبیعت گردی محسوب میشود. 

در این چادر ۸ عدد گیره تعبیه شده است که میتوان با بستن آن ها به زمین استحکام چادر را بالا برد. 

اگر قبلا چادر مسافرتی نداشته اید و میخواهید بدون دغهدغه و سرچ زیاد یک چادر خوب داشته باشید این محصول گزینه مناسبی است، علاوه بر سبک بودن به راحتی نیز میتوانید آن را برپا وجمع کنید و در عین حال از مقاومت و کیفیت خوب بهره ببرید. 

مشخصات کلی

بازگشت به منو ↑

چادر ۴ نفره کووا مدل Black Hole 

چادر ۴ نفره کووا مدل Black Hole

چادر ۴ نفره چهار فصل کووا مدل بلک هول یک چادر بسیار کیفیت و با کمی قیمت بالاس، اگر میخواهید یک محصوول با دوام بالا و با کیفیت در ازای پرداخت هزینه بیشتر به نسبت دیگر چادر ها بدست بیاورید این محصول گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

خرید از دیجی کالا

شرکت کووا پس از تاسیس در سال  ۱۹۸۲ در کشور کره جنوبی  فعالیت خود را در زمینه وسایل گردشگری و طبیعت گردی آغاز کرد .این کمپانی یک شرکت با کیفیت بالا محسوب میشود و محصولات آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند که امروزه محصولات این شرکت در سراسر جهان با استقبال بالایی مواجه هستند و در محصولات این شرکت سعی شدهاست که از بهترین تکنولوژی های موجود استفاده شود در این شرکت جز باکیفیت ترین شرکت های موجد  در جهان به حساب میآید.

چادر ۴ نفره  چهار فصل کووا مدل بلک هول یک چادر بسیار کیفیت و با کمی قیمت بالاس، اگر میخواهید یک محصوول با دوام بالا و با کیفیت در ازای پرداخت هزینه بیشتر به نسبت دیگر چادر ها بدست بیاورید این محصول گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

جنس این چادر به نسبت دیگر چادر ها بسیار بادوام است و میتوانید از آن به مدت طولانی استفاده کنید و علت این موضوع جنس پارچه آن است که از پلی یورتان  (PU) ساخته شدهاست که باعث مقاومت بالا در برابر ساییدگی و فشار خارجی میشود و علاوه بر این در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید نیز مقاومت بالایی را از خود نشان میدهد. در این چادر میتوانید از فضای بیشتری به نسبت دیگر چادرهای ۴ نفره استفاده کنید. 

یک نکته قابل توجه در مورد این محصول این است که بیشتر برای استفاده برای کمپ در مناطق مسطح و آسان بهتر جواب میدهد و اگر بخواهید در مناطق ناهموار کوهستانی از آن استفاده کنید ممکن است به مشکل بربخورید.ستون بندی این چادر از جنس آلومینیوم بوده و با داشتن چهار ستون محکم چادر  شما را به یک چادر با استحکام بالا تبدیل میکند و با خیال راحت میتوانید انرا برپا کنید. 

علاوه بر پلییورتان به کار رفته در چادر آن یک روکش از جنس تفلون و UVP دارد که باعث دوام بالای چادر در برابر خورشید و نفوذ آب میشود، به همین دلیل این چادر یکی از با دوام ترین چادر های موجود است. 

یک ویژگی بسیار منحصر به فرد در این چادر این است که سقف این چادر شفاف بوده و در حال استراحت در هنگام شب میتواند آسمان ستارهای شب را نگا کنید و از آن لذت ببرید.

این چادر وزن بالایی دارد و به راحتی نمیتوان توسط افراد حمل شود و باید از وسایل نقلیه برای جابهجایی آن استفاده کرد.

مشخصات کلی

نکات منفی محصول:

 • نامناسب جهت استفاده در مناطق ناهموار و سخت
 • عدم تحمل طوفان
 • وزن بالا
 • حمل و نقل دشوار
بازگشت به منو ↑

 چادر ۴ نفره کمپ مدل pandim iv 

 چادر ۴ نفره کمپ مدل pandim iv

خرید از دیجی کالا

این چادر محصول شرکت Camp طراحی شده برای ۴ نفر است، این چادر دارای کیفیت بالا در جنس و ساخت است به طوری که مقاومت آن در برابر عوامل خارجی بسیار بالاس، و جز چادر های جان ساخت طبیعت گردی است.

رویه این چادر از جنس پلیاستر ۱۸۵T است که مقاومتی حدود ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ mm را برابر نفوذ آب ایجاد میکند که در مقایسه با دیگر چادر ها بالاتر به حساب میاید.  جنس داخل چادر از پلیاتیلن و کف آن از جنس نایلون سااخته شده است. جنس تیرک های از فایبرگلاس بوده و به همین دلیل مقاومت آن در برابر باد و طوفان بسیار بالاست. 

این چادر را میتوان به کمک گیره های فولادی به زمین متصل کرد تا استحکام آن را دوچندان کرد. وزن این چادر به نسبت ظرفیت ایجاد شده ان نبستا سبک و حدود هفت کیلوگرم است و همچنین این چادر با یک کیسه مخصوص برای جمع کردن ارائه میشود که حمل آن را بسیار سادی تر کردهاست. 

مشخصات کلی

سخن پایانی:

اگر قصد دارید از طبیعت لذت ببرید و از فضای شهری برای مدتی دور شوید، بودن در دل طبیعت بهترین گزینه برای تغییر روحیه است و همچنین اگر قصد سفر دارید و میخواهید از هتل استفاده نکرده و خانه خود را به همراه داشته باید قاعدتا شما به یک چادر نیاز دارید. 

امروزه شرکت های مختلفی محصولات متفاوت و با ویژگی و کیفیت های متفاوتی ارائه میدهند که واقعا تصمیم گیری در بین انبوه محصولات و اطلاعات کار دشواری است. در مقاله ای که ملاحضه کردید سعی بر این بوده است که خلاصه ای بر انواع شرکت های مطرح در ایران و جهان و محصولاتی با ویژگی های متفاوت و مناسب سلیقه های مختلف ارائه شود تا بتوانید علاوه بر آشنایی با انواع چادر ها و ویژگی های آن ها تصمیم خود را برای خرید یک چادر خوب عملی کنید. 

برچسب ها:

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر