رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید بستنی ساز خانگی

امتیازدهی+3
امتیازدهی+3

راهنمای خرید بستنی ساز خانگی برای دورهمی‌های دوستانه

برخی از دستگاه‌ها مانند بستنی ساز خانگی شاید جزو ملزومات ضروری آشپزخانه یک خانه نباشند اما بسیاری از خانواده‌های ایرانی مایلند برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها، خودشان بستنی و دسر آماده کنند. برای خرید این دستگاه باید با انواع مختلف آن آشنا باشیم تا با توجه به نیاز، بودجه و میزان مصرف یا تعداد اعضای خانواده، بتوانیم بهترین دستگاه را انتخاب کنیم. در این مقاله به راهنمای خرید بستی ساز خانگی می‌پردازیم پس با ما همراه شوید تا عصرهای خوشی را در کنار خانواده و دوستان داشته باشید.

معرفی انواع دستگاه بستنی ساز خانگی

بستنی سازهای خانگی جزو آن دستگاه‌ها و تجهیزاتی نیست که همه خانواده‌ها آن را خریداری کنند بنابراین شاید همه ما با فاکتورها و معیارهای تعیین کننده کیفیت آن آشنا نباشیم. به همین دلیل نیز در ادامه به راهنمای خرید بستنی ساز خانگی می‌پردازیم تا علاوه بر آماده کردن بستنی‌های تازه و خانگی، بتوانید انواع دسرهای خوشمزه دیگر را نیز تهیه کنید.

 • دستگاه بستنی ساز خانگی دیجیتالی دارای کمپرسور

دستگاه بستنی ساز کمپرسوردار تحت عنوان دستگاه بستنی ساز فریزردار نیز شناخته می‌شود و در نتیجه دیگر نیاز به قرار دادن ظرف دستگاه در داخل فریزر نخواهد بود. بستنی آماده شده در این نوع دستگاه‌ها کاملاً مشابه بستنی‌های فروشگاهی است و انسجام و کیفیت بالایی دارد. به همین دلیل نیز این نوع دستگاه گران‌تر از دو مدل دیگر است. یکی از مزایای این بستنی ساز کمپرسوردار عدم نیاز به مهارت یا تبحر در آماده سازی بستنی است و در نهایت هم بافت، انسجام و ظاهر بستنی عالی خواهد بود. از طرفی زمان آماده شدن بستنی نیز نسبت به دو مدل دیگر کوتاه‌تر است و در کمتر از یک ساعت می‌توانید یک بستنی خانگی عالی آماده کنید.
دستگاه بستنی ساز کمپرسوردار نیازی به یخ و نمک نداشته و بدون نیاز به این موارد نیز می‌تواند دمای مواد اولیه بستنی را به پایین‌ترین میزان مورد نیاز برسانند. یکی از مهمترین مزایای بستنی ساز کمپرسوردار خانگی، امکان چرخش دستگاه و همچنین تنظیم دمای آن است و به این ترتیب می‌توانید با خیال راحت به کارهای دیگر برسید و آماده کردن بستنی را به دستگاه خود بسپارید.

 • دستگاه بستنی ساز برقی

در این نوع دستگاه نیز مانند بستنی ساز کمپرسوردار نیازی نیست از یخ و نمک استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ظرف یا کاسه بستنی را یکی دو روز قبل از آماده‌ سازی در داخل فریزر قرار دهید. روزی که می‌خواستید بستنی را آماده کنید ظرف را از فریزر خارج کرده و سپس مواد اولیه دسر را به آن اضافه کنید و در دستگاه قرار دهید. بعضی از دستگاه‌های بستنی ساز خانگی برقی دارای چند کاسه یا ظرف هستند و در نتیجه می‌توانید یکی از آن‌ها را در فریزر قرار دهید تا هر زمان که دوست داشتید بستنی را آماده کنید، به این ترتیب دیگر نیازی نیست دو روز منتظر سرد شدن کاسه در فریزر بمانید.

 • دستگاه بستنی ساز دستی

دستگاه‌های بستنی ساز خانگی از یخ و نمک برای آماده سازی این دسر خوشمزه بهره می‌برند. اجزای تشکیل دهنده این دستگاه‌ها خیلی زیاد نیست و تنها از یک ظرف سطل مانند و یک دسته در بالای آن تشکیل شده‌اند. دستگاه‌‌های بستنی ساز دستی نسبت به دو مدل دیگر خیلی ارزانتر هستند و از طرفی کار کردن با آن‌ها دشوارتر بوده و زمان زیادی نیز برای آماده کردن بستنی نیاز دارید. به دستگاه بستنی ساز دستی، دستگاه یخ و نمکی نیز گفته می‌شود و علت آن نیز استفاده از نمک برای آب کردن یخ داخل دستگاه است. شاید یکی از مزایای کاربری این دستگاه، امکان کنترل سرعت و شدت هم زدن مخلوط دسر است. نمونه‌های قدیمی این دستگاه تنها یک دسته داشت (البته هنوز هم می‌توانید این مدل را خریداری کنید) اما مدل‌های جدیدتر دارای موتوری هستند که کار چرخش و حرکت دسته را بر عهده دارد و دیگر نیازی نیست شما از نیروی دستان خود برای این کار استفاده کنید. در هر حال، فرآیند آماده سازی بستنی سخت‌تر و طولانی‌تر از دو مدل بالا است.

راهنمای خرید بستنی ساز خانگی

در ادامه به معیارها و فاکتورهایی اشاره خواهیم کرد که می‌توانند به عنوان راهنمای خرید بستنی ساز خانگی مورد استفاده قرار بگیرند.

 • ظرفیت و گنجایش دستگاه بستنی ساز خانگی

ظرفیت دستگاه بستنی ساز خانگی به میزان مصرف و نیاز شما و همچنین تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. دستگاه‌های بستنی ساز در ظرفیت‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند و بنابراین می‌توانید هر کدام را که مناسب شماست انتخاب و خریداری کنید.

 • سادگی کار با دستگاه بستنی ساز خانگی

روش آماده‌سازی بستنی در دستگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. در بین دستگاه‌های موجود در بازار، کار با دستگاه بستنی ساز کمپرسوردار ساده‌تر از باقی دستگاه‌ها است. البته دستگاه‌های کمپرسوردار گران‌تر از مدل‌های دیگر هستند بنابراین قبل از انتخاب این موضوع را در نظر بگیرید. اگر بودجه کافی برای خرید این مدل دستگاه‌ها را ندارید، دستگاه‌های بستنی ساز برقی یا یخ و نمکی می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
تمام دستگاه‌های بستنی ساز یخ و نمکی، کاملاً مکانیکی نیستند به این مفهوم که برای هم زدن یخ و بستنی، نیازی نیست به صورت مکانیکی این کار را انجام دهید و دسته را بچرخانید، و موتور موجود در دستگاه این کار را انجام خواهد داد.
اگر می‌خواهید دستگاه بستنی ساز برقی را خریداری کنید مدلی را خریداری کنید که دارای چند ظرف اضافی برای راحتی کار است به این ترتیب می‌توانید مخلوط بستنی را در چند ظرف نگهداری کنید و از طرفی برای سرد نگاه داشتن ظرف بستنی هم محدودیتی نخواهید داشت.

 • سرعت آماده سازی بستنی

اگر برای شما مهم است که هر چه سریعتر بستنی خانگی شما آماده شود، بهتر است دستگاه بستنی ساز کمپرسوری را خریداری کنید. این دستگاه‌ها موتور قوی‌تری داشته و در نتیجه زمان آماده‌سازی را کاهش می‌دهند. مدت زمان آماده سازی بستی بسته به نوع دستگاه، بین ۲۵ تا ۴۰ دقیقه خواهد بود.

 • کیفیت بستنی آماده شده

ترکیب و ظاهر بستنی آماده شده در دستگاه بستنی ساز خانگی اهمیت زیادی دارد. البته قبل از خرید نمی‌توانید کیفیت، ترکیب‌ و انسجام بستنی آماده شده را ارزیابی کنید. بستنی تهیه شده در دستگاه بستنی ساز کمپرسوری شباهت زیادی به بستنی‌های داخل فروشگاه‌ها دارد. البته انسجام بستنی آماده شده در دستگاه‌های مختلف با مهارت شما هم ارتباط دارد بنابراین نگران این نباشید که برای بار اول خیلی خوب از آب در نیامد، چون برای دفعات بعدی حتماً بهتر خواهد شد. شل یا سفت بودن بستنی به سرعت هم زدن شما یا دستگاه بستگی دارد به این ترتیب که اگر بستنی را با سرعت کمی هم بزنید، سفت شده و اگر با سرعت بالایی آن را هم بزنید، شل خواهد شد.

 • میزان سر و صدای دستگاه بستنی ساز خانگی

اگر بستنی ساز برقی خریداری می‌کنید حتماً به میزان سر و صدایی که در حین کار ایجاد می‌کند توجه کنید چون ممکن است برای محیط آرام خانه شما آزاردهنده باشد. بستنی‌سازهای برقی دارای موتور هستند و سر و صدای ایجاد شده در واقع صدای کار کردن موتور است اما در مورد بستنی سازهای دستی همچنین مشکلی وجود ندارد. اگر از فروشگاه خریداری می‌کنید حتماً از فروشنده بخواهید دستگاه را روشن کند یا اگر به صورت آنلاین خریداری می‌کنید نظر سایر خریداران را بخوانید.

 • امکان آماده سازی دسرهای دیگر

با برخی از دستگاه‌های بستنی ساز خانگی به غیر از آماده سازی بستنی، می‌توان انواع دسرهای یخی و سرد و ماست منجمد را نیز تهیه کرد. اگر مایل به تهیه انواع این دسرها هستید در زمان خرید به این موضوع دقت کنید چون همه بستنی سازها چنین قابلیتی ندارند.

 • قابلیت شستشوی دستگاه بستنی ساز خانگی

همه فاکتورهایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم جزو موارد تکنیکال یا فنی دستگاه بستنی ساز خانگی هستند اما فراموش نکنید که راحتی شستشو و تمیز کردن بدنه دستگاه نیز به اندازه همین موارد، با اهمیت است. بنابراین جنس ظرف باید به گونه‌ای باشد که به راحتی بتوانید آن‌ را بشویید و بدنه نیز باید قابل تمیز کردن با دستمال و شوینده باشد.

 • برند دستگاه بستنی ساز خانگی

دستگاه بستنی ساز دستی، برقی و کمپرسوردار در مدل‌ها و برندهای متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در هر حالت فراموش نکنید دستگاهی که می‌خرید باید گارانتی و ضمانت داشته باشد.

 • قیمت دستگاه بستنی ساز خانگی

قیمت دستگاه بستنی ساز خانگی به مدل دستگاه، شامل دستی (یخ و نمکی)، برقی یا دیجیتال کمپرسوردار و برند سازنده آن بستگی دارد. به همین دلیل نیز قیمت‌ها می‌تواند از ۲۰۰ هزار تومان شروع شده و تا بیشتر از ۲ میلیون تومان نیز موجود باشند. در انتهای مقاله تعدادی از دستگاه‌های بستنی ساز خانگی با کیفیت و قیمت مناسب را معرفی خواهیم کرد که می‌توانید با مطالعه مشخصات فنی هر کدام، دستگاهی را که ظرفیت آن متناسب با تعداد اعضای خانواده و میزان مصرف شماست را انتخاب کنید.

با ما همراه باشید با معرفی بهترین بستنی سازهای خانگی

بستنی ساز کوزین آرت مدل ICE30

بستنی ساز کوزین آرت مدل ICE30

این محصول تهیه انواع دسرها و یا نوشیدنی های یخی متناسب با سلیقه شخصیتان را ارائه میدهد .

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


بستنی ساز کوزین آرت مدل ICE30، محصولی مناسب برای تهیه انواع بستنی، نوشیدنی‌های یخی و دسرها است. موتور پر قدرت این بستنی ساز امکان تهیه بستنی در ۲۰ تا ۳۰ دقیقه را فراهم می کند. این محصول دارای مخزن دو جداره دو لیتری است که برای مقدار دسر یا بستنی چهار نفر مناسب است. به این نکته توجه داشته باشید که لازم است مخزن مخصوص را از شب قبل در فریزر قرار دهید، تا تنها در ۳۰ دقیقه یک بستنی یا دسر یخی عالی و خوشمزه داشته باشید. قطعات جدا شدنی این بستنی ساز قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را دارند.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۲۸×۲۲×۳۰ سانتی‌متر
 • وزن: ۴.۸ کیلوگرم
 • مناسب برای: چهار نفر
 • درپوش: دارد
 • جنس درپوش: پلاستیک
 • جنس بدنه: استیل
 • جنس مخزن: استیل
 • اقلام همراه: دفترچه راهنما

سایر توضیحات

 • امکان تهیه بستنی‌ها و دسرهای سفارشی
 • تهیه دسرها و یا نوشیدنی یخی در مدت زمان ۲۵ دقیقه
 • دارای مخزن دوجداره
 • دارای بدنه فلزی براش شده و موتور پرقدرت
 • قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی

بازگشت به منو ↑

بستنی ساز آریته مدل ۶۳۸

بستنی ساز آریته مدل 638

این بستنی ساز با توان ۶-۴ وات می‌تواند در مدت ۳۰ دقیقه بستنی خوشمزه و سالم خانگی را آماده کند.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


بستنی ساز آریته مدل ۶۳۸، دارای بدنه پلاستیکی و مخزن ۱.۵ لیتری است. قسمت بالایی دستگاه شفاف بوده و می‌توانید محتویات داخل دستگاه را ببینید و به روند کار نظارت داشته باشید. این بستنی ساز با توان ۶-۴ وات می‌تواند در مدت ۳۰ دقیقه بستنی خوشمزه و سالم خانگی را آماده کند. کار با بستنی ساز آریته مدل ۶۳۸ بسیار ساده است فقط کافی است مخزن خنک کننده داخلی را به مدت ۲۴ ساعت درون فریزر قرار دهید سپس مواد تشکیل دهنده بستنی را درون دستگاه بریزید و آن را روشن کنید بعد از ۳۰ دقیقه بستنی آماده است. همراه با دستگاه یک همزن پلاستیکی وجود دارد که این همزن حین ساخت بستنی مواد را مخلوط کرده و از چسبیدن آن به دیواره ظرف جلوگیری می‌کند. یکی دیگر از قابلیت‌های این بستنی ساز، داشتن پایه‌های ضد لغزش است که از تکان خوردن دستگاه در هنگام کار جلوگیری می‌کند و هیچگونه سروصدا و لرزشی نخواهد داشت.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۲۴×۲۵×۲۵ سانتی‌متر
 • وزن: ۲.۹۸۵ کیلوگرم
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • ظرفیت: ۱.۵ لیتر
 • قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی: دارد
 • محفظه جمع آوری سیم برق: ندارد
 • محفظه نگهداری اقلام همراه: ندارد
 • پایه ضد لغزش: دارد
 • طول سیم: ۱.۵ متر
 • اقلام همراه: دفترچه- پره همزن

بازگشت به منو ↑

بستنی ساز بوکسیا مدل BXY-210

بستنی ساز بوکسیا مدل BXY-210

این دستگاه ، با دارا بودن امکان تولید بستنی میوه ای ، با قرار دادن میوه های یخ زده در محل مخصوص و راه اندازی دستگاه به سهولت و در کمترین زمان ، بستنی میوه ای از هر نوع میوه دلخواه را آماده می کند.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


بستنی ساز بوکسیا مدل BXY-210، به منظور تهیه بستنی میوه‌ای کاربرد دارد. بدین صورت با استفاده از میوه‌های یخ زده می‌توانید بستنی خوشمزه و سالم با هر نوع میوه‌ای تهیه کنید. با این روش کودکان به خوردن میوه و بهره مندی از ویتامین‌ها و املاح ضروری میوه‌ها ترغیب می‌شوند. علاوه بر ساخت بستنی میوه‌ای از این دستگاه می‌توان برای پوره کردن مواد غذایی نیز استفاده کرد. توان این بستنی ساز ۲۰۰ وات بوده و تمام جوانب ایمنی در آن نیز رعایت شده است و با جدا کردن قسمت جدا شونده دستگاه دیگر کار نمی‌کند.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۱۵.۵×۱۸×۳۶ سانتی‌متر
 • وزن: ۱.۳۹ کیلوگرم
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • توان: ۲۰۰ وات
 • قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی: دارد
 • محفظه جمع آوری سیم برق: ندارد
 • محفظه نگهداری اقلام همراه: ندارد
 • پایه ضد لغزش: دارد
 • طول سیم: ۱ متر

بازگشت به منو ↑

بستنی ساز بلانزو مدل BIM-1313

بستنی ساز بلانزو مدل BIM-1313

بستنی ساز بلانزو مدل BIM-1313 ، محصولی با کیفیت و کاربردی است که برای تهیه بستنی و دسرهای سالم بسیار کاربردی خواهد بود.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


بستنی ساز بلانزو مدل BIM-1313 ، محصولی با کیفیت و کاربردی است که برای تهیه بستنی و دسرهای سالم بسیار کاربردی خواهد بود. این بستنی ساز در ابعاد کوچک طراحی شده است و فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال نمی‌کند. بستنی ساز بلانزو مدل BIM-1313 با توان ۱۰ وات و ظرفیت ۱ لیتر برای مصارف خانگی بسیار مناسب است.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۲۹×۲۱×۱۹ سانتی‌متر
 • وزن: ۲.۶ کیلوگرم
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • توان: ۱۰ وات
 • ظرفیت: ۱ لیتر
 • محفظه جمع آوری سیم برق: ندارد
 • طول سیم: ۱ متر

بازگشت به منو ↑

بستنی ساز پرینسس مدل ۲۸۲۷۰۰

بستنی ساز پرینسس مدل 282700

این وسیله بسیار مناسب خانواده هایی است که کودکانی دارند که به هر علت از مصرف میوه امتناع می کنند و به مواد غذایی پرکالری روی می آورند.

مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا


بستنی ساز پرینسس مدل ۲۸۲۷۰۰، محصولی برای تهیه بستنی‌های رژیمی و کم کالری بدون شیر و شکر است. با تهیه این نوع بستنی و دسر از مواد مغذی و فیبر و ویتامین‌های میوه‌ها بهره می‌برید و دیگر نگران کالری بالای بستنی نخواهید بود. از آنجا که دستگاه دارای کمپرسور و سرد کننده نیست بنابراین بایستی میوه‌ها یخ زده باشند. جنس بدنه دستگاه از پلاستیک محکم و مرغوب بوده و تمام قطعات آن قابل جدا شدن هستند و می‌توانید آن‌ها را برای شستشو در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

مشخصات محصول

 • ابعاد: ۱۶×۱۷×۳۴ سانتی‌متر
 • وزن: ۲ کیلوگرم
 • جنس بدنه: پلاستیک
 • توان: ۲۰۰ وات
 • قابلیت شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرفشویی: دارد
 • برق مصرفی: ۲۲۰-۲۴۰ ولت

برای آماده کردن اکثر دسرهای خوشمزه خانگی نیازی به دستگاه خاصی نیست اما در مورد بستنی موضوع اندکی متفاوت است چرا که بدون وجود دستگاه‌های دستی یا برقی نمی‌توانید در خانه بستنی آماده کنید. ما در این مقاله به معرفی انواع دستگاه‌های بستنی ساز خانگی و معیارها و فاکتورهای مهم پرداختیم. امیدواریم با استفاده از این راهنمای خرید بستنی ساز خانگی بتوانید مهمانی‌های رنگارنگ و شادی داشته باشید. شما از بین دستگاه بستنی ساز دستی، برقی یا دیجیتال کمپرسوردار کدامیک را انتخاب می‌کنید؟

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!

ببین ببر