رفتن به نوار ابزار

راهنمای خرید کفش پیاده روی

راهنمای خرید کفش مخصوص پیاده روی برای داشتن یک زندگی سالم

پا قلب دوم بدن ماست و در نتیجه مراقبت از آن به منزله تپیدن نبض زندگی خواهد بود. همانطور که می‌دانید یکی از بهترین ورزش‌ها برای کسانی که فرصت آنچنانی برای رفتن به باشگاه ندارند، پیاده روی و دویدن به صورت روزانه است. به همین منظور کفش‌های مختلفی توسط برندهای مطرح دنیا تولید شده تا ورزش کردن به طور کامل از زندگی شما حذف نشود. اما مهمترین هدف از تولید کفش مخصوص پیاده روی، احساس راحتی بیشتر در زمان تحرک و البته ورزش کردن است. در این مقاله به معیارها و فاکتورهایی می‌پردازیم که در انتخاب و خرید بهترین کفش مخصوص پیاده روی بسیار ضروری هستند.

معرفی تکنولوژی‌ های برتر در تولید کفش مخصوص پیاده روی

رقابت در دنیای تولید کفش‌های واکینگ و رانینگ آنقدر بالاست که اگر بگوییم هر روز یک تکنولوژی جدید زاده می‌شود، اغراق نکرده‌ایم. در این بخش از مقاله به معرفی برترین تکنولوژی‌های بکار رفته توسط برندهای مطرح دنیا می‌پردازیم.

  • تکنولوژی Flywire در کفش‌های برند Nike

این تکنولوژی نایکی برای قالب شدن بهتر پا یا بهتر نشستن کفش بر روی پا ابداع شده است. کفش‌های دارای این قابلیت، در طرفین خود کابل‌هایی دارند که روی پا را به خوبی در بر خواهند گرفت. از طرفی این تکنولوژی در قسمت رویه برخی از کفش‌ها برای کاهش وزن استفاده می‌شود.

  • تکنولوژی Z Pump در کفش‌های برند Reebok

با استفاده از این تکنولوژی، کفش‌های ریباک به شکلی کاملاً عالی قالب پاهای شما خواهند شد. تمامی کفش‌هایی که از این تکنولوژی بهره می‌برند دارای یک منفذ با درپوش هستند که به کمک آن می‌توانید فضای بین رویه کفش و تودوزی آن را باد کنید تا پاهای شما کاملاً قالب کفش شود.

  • تکنولوژی Evdofit در کفش‌های برند Salomon

هدف از این تکنولوژی ایجاد حسی بهتر در مدت زمان به پا داشتن کفش است. در نتیجه محصولات مورد نظر این برند به نحوی تودوزی شده‌اند که شما در زمان پوشیدن کفش احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

  • تکنولوژی Boost در کفش‌های برند Adidas

آدیداس از این تکنولوژی برای ساخت لایه میانی کفش‌های خود استفاده می‌کند و که مانع وارد آمدن فشار به پاها خواهد شد. در لایه میانی کفش از ماده‌ای شیمیایی به نام TPU استفاده می‌شود که نوعی ترموپلاستیک پلی‌اورتانی است. به این ترتیب با فشرده شدن به یکدیگر باعث میزان بازگشت انرژی به پاها خواهند شد.

  • تکنولوژی Go Pillars در کفش‌های برند Skechers

در این تکنولوژی تلاش شده تا لایه میانی کفش دارای ستون‌هایی از جنس فوم باشد و در نتیجه منجر به کاهش فشارهای وارده از کف به پا می‌شوند. با پوشیدن کفش‌هایی که از این تکنولوژی بهره گرفته‌اند قطعاً احساس راحتی بیشتری خواهید داشت و کمترین میزان فشار به پاشنه‌های پا را احساس خواهید کرد.

  • تکنولوژی Micro G در کفش‌های برند Armour

این تکنولوژی برای ساخت لایه میانی کفش بکار رفته است. به این ترتیب که لایه میانی ساختاری از جنس فوم داشته و علاوه بر وزن بسیار پایین قدرت بالایی در جذب و دفع ضربات ناشی از برخورد کفش با زمین را دارد.

نکاتی اساسی برای خرید کفش مخصوص پیاده روی
پاشنه کفش باید راحت باشد و به پاهای شما فشار وارد نکند.
رویه کفش نباید به حدی تنگ باشد که پاهای شما را تحت فشار قرار دهد.
قسمت پنجه باید به حدی پهن باشد که آزادی کافی را داشته باشید.
کفش انتخابی شما با ید به خوبی گودی کف پا را بپوشاند.
اندازه کفش باید مناسب باشد تا انگشتان پای شما در داخل آن فشرده نشود.
هرگز کفشی تنگ برای پیاده روی خریداری نکنید.
هرگز از روی ظاهر یک کفش در مورد آن قضاوت نکنید و حتماً آن را بپوشید.
برای خرید کفش از برندهای مختلف هرگز یک سایز را انتخاب نکنید چون هر برند قالب مخصوص به خود را برای ساخت کفش دارد.
سعی کنید در غروب یا شب، برای خرید کفش اقدام کنید.

راهنمای خرید کفش مخصوص پیاده روی

به منظور خرید بهترین کفش مخصوص پیاده روی باید ابتدا فاکتورهایی که کیفیت آن را مشخص می‌کنند آشنا شوید. لذا در ادامه به مهمترین معیارها برای انتخاب کفش مناسب خواهیم پرداخت.

وزن کفش مخصوص پیاده روی

یکی از مهمترین فاکتورها برای خرید کفش مخصوص پیاده روی، وزن آن است. این نوع کفش‌ها باید دارای وزن کمی باشند تا در زمان پیاده‌ روی یا دویدن احساس خستگی نکنید. به همین دلیل نیز در ساخت اکثر کفش‌ها یا کتانی‌های مخصوص پیاده روی، از رویه پارچه‌ای و لایه میانی با جنس EVA استفاده می‌شود تا علاوه بر وزن کم، ویژگی ‌های تنفس و راحتی را نیز داشته باشد.

انعطاف پذیری کفش مخصوص پیاده روی

بعد از وزن، مهمترین فاکتور برای انتخاب بهترین کفش مخصوص پیاده روی، میزان انعطاف پذیری آن است. خم شدن پنجه پا در برخی موارد باعث وارد آمدن آسیب به پای شما خواهد شد بنابراین زمانی که کفش انعطاف بیشتری داشته باشد، کمتر احساس درد خواهید داشت. به همین دلیل نیز تقریباً تمامی تولیدکنندگان کفش‌های پیاده روی تلاش می‌کنند تا برای ساخت زیره و کف، از مواد EVA استفاده کنند که میزان انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد.
پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید کفش مخصوص پیاده روی حتماً با آن چندین قدم برداشته و تلاش کنید پنجه‌های پای خود را تا حد ممکن خم کنید تا از انعطاف کافی کفش مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

قابلیت تنفس کفش مخصوص پیاده روی

زمانی که می‌خواهید کتانی یا کفش برای پیاده روی و دویدن انتخاب کنید، به قابلیت تنفس آن خیلی دقت کنید. چرا که فعالیت بدنی زیاد باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نتیجه میزان گردش خون فرد بالا خواهد رفت. تنفس خوب کفش با گردش هوا در قسمت داخلی، علاوه بر خنک نگاه داشتن پا از تعرق آن نیز جلوگیری می‌کند. گردش هوا در کفش‌هایی با رویه پارچه‌ای بیشتر بوده و به همین دلیل نیز اکثر برندها برای تولید کتانی ‌های واکینگ و رانینگ از پارچه‌های مخصوص استفاده می‌کنند.
اکثر شرکت‌های تولیدکننده کفش‌های واکینگ و رانینگ مانند نایکی، آدیداس، ریباک، اسکیچرز و … تلاش می‌کنند تا با بکارگیری تکنولوژی‌های خاص، قابلیت تنفس در محصولات خود را بهبود داده و تسریع کنند. یکی از این تکنولوژی‌ها که برند آدیداس از آن استفاده می‌کند باعث گردش سرسع هوا در داخل کفش و خنک شدن پا خواهد شد.

لایه میانی و زیره کفش مخصوص پیاده روی

مهمترین قابلیت زیره و لایه میانی کفش مخصوص پیاده روی، میزان ضربه پذیری و انتقال ضربه به پاها است. یک کفش پیاده روی خوب باید دارای لایه میانی از جنس لاستیکی باشد تا ضربه‌های ناشی از برخورد پا با کف زمین را جذب کرده و آن‌ها را به پاهای شما انتقال ندهد. علاوه بر این، زیره کفش پیاده‌روی نیز باید دارای طراحی مناسبی باشد تا قوس‌ کف پاهای شما را پوشش داده و باعث وارد شدن آسیب به این ناحیه نشود.
لایه میانی بیشترین نقش را در دفع ضربات و عدم انتقال آن‌ها به پاهای شما بازی می‌کند. از طرفی این لایه فشار ناشی از وزن شما را نیز کمتر به سطح منتقل خواهد کرد. به همین دلیل نیز برندهای تولیدکننده کفش مخصوص پیاده روی تلاش می‌کنند تا با استفاده از مواد اولیه مرغوب و در عین حال سبک، لایه میانی با قابلیت تحمل فشار زیاد بسازند. موادی که برای ساخت لایه میانی مصرف می‌شود بیشتر از فوم بوده و در نتیجه علاوه بر سبک بودن، قابلیت ضربه پذیری بالایی نیز دارد.

جذب شوک کفش مخصوص پیاده روی

به منظور جذب شوک ‌های وارده ناشی از برخورد کفش به زمین، از بالشتک‌ های تزریقی EVA استفاده می‌شود. در نتیجه زمانی که راه می‌روید یا می‌دوید، ضربه، شوک و فشار وارده به کفش توسط این بالشتک‌ها جذب شده و به پاهای شما منتقل نخواهد شد. این موضوع برای جلوگیری از ابتلا به کمردرد و آسیب دیدن پاها و زانوها ضروری است.

طراحی کفش مخصوص پیاده روی

شیوه طراحی کفش مخصوص پیاده روی به گونه‌ای است که رویه‌ای کوتاه داشته باشد تا پاهای شما در زمان راه رفتن یا دویدن آزادی بیشتری داشته باشد. نوع طراحی کفش باید در پنجه‌های پا به گونه‌ای باشد که شخص احساس راحتی داشته و در هنگام حرکت پنجه‌های او تحت فشار نباشد. به همین دلیل نیز قسمت پنجه کفش های مخصوص پیاده‌روی را اندکی پهن‌تر می‌سازند. در زمان خرید چندین قدم با کفش بردارید تا از میزان آزادی انگشتان و پنجه پا در آن اطمینان حاصل کنید.

پوشش دهی قوس پا در کفش مخصوص پیاده روی

به طور کلی سه حالت قوس کف پا وجود دارد که شامل موارد زیر است:
کف پای صاف
کف پا با قوس نرمال
کف پا با قوس زیاد
اگر کف پای شما صاف است یا قوس آن بسیار زیاد است باید کفشی خریداری کنید که به خوبی کف پای شما را پوشش داده و یا در صورت صاف بودن آن، دارای کفی طبی باشد. اگر کفش مخصوص پیاده روی مورد نظر شما دارای کفی طبی نیست می‌توانید آن را جداگانه و طبق دستور پزشک خریداری کنید. به این ترتیب از ایجاد درد در کف پا، زانوها و کمر جلوگیری خواهید کرد.

گریپ یا عاج کفش مخصوص پیاده روی

معمولاً کفش‌های پیاده‌روی و کتانی را بر اساس شیوه استفاده و محیطی که قرار است پوشیده شود، طراحی می‌کنند. به همین دلیل ما کفش‌هایی را در بازار می‌بینیم که دارای عاج یا گریپ ‌های بسیار متفاوتی هستند.
اگر قصد شما از خرید کتانی، پیاده روی روزانه است، بنابراین کفشی را انتخاب کنید که زیره آن مانع از سُر خوردن و یا پیچیدن پای شما شود. کفش مخصوص پیاده روی اگر دارای زیره صاف و بدون شیار و عاج باشد، باعث سُر خوردن شما بر روی سطوح صاف و صیقلی خواهد شد. بنابراین کفشی را انتخاب کنید که دارای زیره لاستیکی است و قابلیت ضد لغزش و ضد سایش دارد.

قیمت کفش مخصوص پیاده روی

همانطور که اشاره کردیم برندهای بزرگی همچون نایکی، آدیداس، ریباک، اسکیچرز و … انواع کفش‌های مخصوص برای واکینگ و رانینگ را طراحی و تولید می‌کنند. قیمت این کفش‌ها تابعی از نام برند، مواد اولیه بکار رفته، تکنولوژی و بسیاری از موارد دیگر است، به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن‌ها تعیین کرد. در پایان مقاله به معرفی چند برند و مدل خواهیم پرداخت که در عین طراحی فوق‌العاده و راحتی عالی، قیمت مناسبی نیز دارند.

معرفی بهترین کفش های مخصوص پیاده روی زنانه و مردانه در بازار:

کفش مخصوص پیاده روی زنانه سالومون مدل ۴۰۷۹۴۶

کفش مخصوص پیاده روی زنانه سالومون مدل 407946

ضد آب , مقاوم در برابر سایش

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/94d1afcc-9b2b-4eef-b516-561f7efb2034″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


مشخصات کلی محصول

جنس :پارچه
نحوه بسته شدن : بند
جنس زیره : لاستیک
ویژگی های تخصصی : ضد آب , مقاوم در برابر سایش

بازگشت به منو ↑

کفش مخصوص پیاده روی زنانه آدیداس مدل Alpha کد ۹۰۹۰۰۱

کفش مخصوص پیاده روی زنانه آدیداس مدل Alpha کد 909001

مقاوم در برابر سایش , آج دار , قابلیت ارتجاعی , کاهش فشارهای وارده

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/8afa75b3-dbe4-4b3a-8ab0-31f9eeb45aad” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


مشخصات کلی محصول

جنس :مواد مصنوعی , میکرو پلی اورتان
نحوه بسته شدن : بند
کفی کفش : قابل تعویض
مدل پاشنه : تخت
جنس زیره : ترموپلاستیک , پلی اورتان
ویژگی های زیره : مقاوم در برابر سایش , آج دار , قابلیت ارتجاعی , کاهش فشارهای وارده
ویژگی های تخصصی :مقاوم در برابر سایش , قابلیت گردش هوا , کاهش فشارهای وارده

بازگشت به منو ↑

کفش مخصوص پیاده روی نایکی مدل Air Max 2090 – 9098

کفش مخصوص پیاده روی نایکی مدل Air Max 2090 - 9098

مقاوم در برابر سایش , قابلیت گردش هوا , پد محافظت از پا , کاهش فشارهای وارده

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/a625494d-b69f-425f-bd00-146d6c85192a” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


مشخصات کلی محصول

جنس : پارچه مش
نحوه بسته شدن : بند
کفی کفش : قابلیت گردش هوا , قابلیت ارتجاعی , قابل تعویض
مدل پاشنه : یکسره
جنس زیره : پلی اورتان
ویژگی های زیره : قابلیت گردش هوا , مقاوم در برابر سایش , قابلیت ارتجاعی , کاهش فشارهای وارده
ویژگی های تخصصی : مقاوم در برابر سایش , قابلیت گردش هوا , پد محافظت از پا , کاهش فشارهای وارده

بازگشت به منو ↑

کفش مخصوص پیاده روی زنانه رامیلا کد ۷۳۳۲

کفش مخصوص پیاده روی زنانه رامیلا کد 7332

مقاوم در برابر سایش

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/9ee74195-659c-44e8-b793-a64fede1c4ab” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


مشخصات کلی محصول

جنس : پارچه مش , پلی اورتان
نحوه بسته شدن : بند
کفی کفش : قابل تعویض
مدل پاشنه : یکسره
جنس زیره : پلی اورتان
ویژگی های زیره : کاهش فشارهای وارده
ویژگی های تخصصی : مقاوم در برابر سایش

بازگشت به منو ↑

کفش مخصوص پیاده روی زنانه پارمیس کد JA6010

کفش مخصوص پیاده روی زنانه پارمیس کد JA6010

مقاوم در برابر سایش

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/adf2d262-b489-4316-bbc9-212d3e07457c” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


مشخصات کلی محصول

جنس : چرم مصنوعی
نحوه بسته شدن : بند
کفی کفش : قابل تعویض
مدل پاشنه : یکسره
جنس زیره : پلی اورتان
ویژگی های زیره : کاهش فشارهای وارده
ویژگی های تخصصی : مقاوم در برابر سایش

بازگشت به منو ↑

کفش پیاده روی مردانه آدیداس مدل ۳۶۰Traxion

کفش پیاده روی مردانه آدیداس مدل 360Traxion

مقاوم در برابر سایش , آج دار , قابلیت ارتجاعی

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/1f60bbce-f1b6-42a8-acfb-bd68f88850b9″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


مشخصات کلی محصول

جنس: چرم , میکروفایبر
کفی کفش : قابلیت ارتجاعی
زیره کفش : مقاوم در برابر سایش , آج دار , قابلیت ارتجاعی
ویژگی های تخصصی : ضد آب , مقاوم در برابر سایش , قابلیت گردش هوا
نحوه بسته شدن : بند
جزئیات : بسیار راحت و سبک ، مقاوم در شرایط آب و هوایی مختلف ، محافظت و خشک نگه داشتن پا در محیط های مرطوب ،ثبات و ایستایی کامل در زمین مرطوب در هنگام دویدن
کشور مبدا برند : آلمان

بازگشت به منو ↑

کفش ورزشی مخصوص دویدن و پیاده روی مردانه نایک مدل AirMax 2017

کفش ورزشی مخصوص دویدن و پیاده روی مردانه نایک مدل AirMax 2017

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/513aae8a-2df6-47b5-affd-658f0e1c8867″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


بازگشت به منو ↑

کفش مخصوص پیاده روی مردانه ریباک مدل DV5833

کفش مخصوص پیاده روی مردانه ریباک مدل DV5833

قابلیت ارتجاعی , طبی , قابل تعویض , بالشتک هوا

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/3785a6f8-b93f-4a96-a13e-9c6eec888af6″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


مشخصات کلی محصول

جنس : چرم مصنوعی
کفی کفش : قابلیت ارتجاعی , طبی , قابل تعویض , بالشتک هوا
زیره کفش : قابلیت گردش هوا , مقاوم در برابر سایش , آج دار , قابلیت ارتجاعی , کاهش فشار وارده
ویژگی های تخصصی : مقاوم در برابر سایش , قابلیت گردش هوا , پد محافظت از پا , کاهش فشارهای وارده
نحوه بسته شدن : بند

بازگشت به منو ↑

کفش مخصوص پیاده روی مردانه مدل adi-super رنگ طوسی

کفش مخصوص پیاده روی مردانه مدل adi-super رنگ طوسی

کفش ورزشی مخصوص دویدن و تحرک و پیاده روی های طولانی با زیره ی طبی از جنس پی او که خاصیت ارتجاعی دارد و همچنین رویه ی پارچه ای جهت خنکی و نرمی مانع از عرق کردن پا میشود و به شدت حس آرامش به پاهایتان داده می شود.

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/bfecace5-556d-4d3b-ac18-dd658718e182″ icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


مشخصات کلی محصول

جنس :پارچه
کفی کفش : قابل تعویض
زیره کفش : قابلیت ارتجاعی
ویژگی های تخصصی : قابلیت گردش هوا
نحوه بسته شدن : بند

بازگشت به منو ↑

کفش مخصوص پیاده روی مردانه مدل A.R.S.H

کفش مخصوص پیاده روی مردانه مدل A.R.S.H

[wpsm_button color=”red” size=”medium” link=”https://affstat.adro.co/click/64b17d78-a1bf-4b6d-85de-d99606a40e6e” icon=”link” class=”” border_radius=”3px” target=”_blank” rel=”nofollow sponsored”]مشاهده قیمت + خرید از دیجی کالا[/wpsm_button]


نکاتی که در هنگام خرید کفش باید به یاد داشته باشید:

برای خرید کفش مخصوص پیاده روی باید نکات و البته معیارهای بسیاری را در نظر بگیرید تا علاوه بر سلامت پاها، زانوها و کمر، با پوشیدن آن احساس راحتی داشته باشید و در نتیجه به پیاده روی و دویدن علاقمند شوید. با توجه به مواردی که تحت عنوان راهنمای خرید کفش مخصوص پیاده روی در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، کدامیک از فاکتورها برای شما از اهمیت بالاتری برخوردار است؟

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

      اگر سوالی دارید همین‌جا بپرسید!